Szerző Téma: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK  (Megtekintve 306255 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

trance_boy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #315 Dátum: 2010.04.19 14:42:58 »
4 db, 14"-os gyári Yaris alufelni hibátlan karcmentes, és sérülésmentes állapotban eladó!
good year 175/65 ös gumikkal van szerelve, sajnos képet nem tudok, de majd készítek  ;)

érd. Priviben!

üdv!
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.19 15:03:56 írta kleingy »

juzoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #316 Dátum: 2010.05.06 21:47:50 »
sziasztok!99es 1,3-as yarishoz /japán nem francia!/denso légtömegmérője valakinek van -e!Az autó nehezen gyorsul illetve nehezen veszi a fordulatot.egy légtömegmérőt már cseréltem rajta a szervíz szerint 3-4 évente kell-ha észlelhetőek a jelek.chek engine lámpa nem jelzi a hibát.lehet lamdaszonda hiba is de azt szerintem jelezné.Köszi a segítséget :zoli

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #317 Dátum: 2010.05.07 17:13:26 »
sziasztok!99es 1,3-as yarishoz /japán nem francia!/denso légtömegmérője valakinek van -e!Az autó nehezen gyorsul illetve nehezen veszi a fordulatot.egy légtömegmérőt már cseréltem rajta a szervíz szerint 3-4 évente kell-ha észlelhetőek a jelek.chek engine lámpa nem jelzi a hibát.lehet lamdaszonda hiba is de azt szerintem jelezné.Köszi a segítséget :zoli

És ezt milyen szervíz mondta? Mert elég vicces...
Kipucolni próbálták már? Mert ki lehet, és akkor elmúlik minden tünet, cserélni nagyon ritkán kell! Csak nem elég a külső hőmérséklet érzékelőt megpucolni, hanem beljebb is van két szál... Ha azt elhagyják nem ér az egész semmit. Tisztítás után pedig egy 5 perces áramtalanítás kell!
Xanyi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #318 Dátum: 2010.05.07 20:21:22 »
sziasztok!99es 1,3-as yarishoz /japán nem francia!/denso légtömegmérője valakinek van -e!Az autó nehezen gyorsul illetve nehezen veszi a fordulatot.egy légtömegmérőt már cseréltem rajta a szervíz szerint 3-4 évente kell-ha észlelhetőek a jelek.chek engine lámpa nem jelzi a hibát.lehet lamdaszonda hiba is de azt szerintem jelezné.Köszi a segítséget :zoli

És ezt milyen szervíz mondta? Mert elég vicces...
Kipucolni próbálták már? Mert ki lehet, és akkor elmúlik minden tünet, cserélni nagyon ritkán kell! Csak nem elég a külső hőmérséklet érzékelőt megpucolni, hanem beljebb is van két szál... Ha azt elhagyják nem ér az egész semmit. Tisztítás után pedig egy 5 perces áramtalanítás kell!
Á, dehogy. Kipucolni csak csere után szabad! Akkor jó lesz másik autóba cseredarabnak... .-(
Régebben az Opelekkel játszottak hasonlót a szervizek. Infúzióval vizet csepegtettek a megfelelő helyre, a kormozódás jól kiégett, és máris kész volt a "csere".
Mondjuk a szaktudást és a találékonyságot is meg kell fizetni, de azért senki nem lett volna hajlandó annyit áldozni.

juzoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #319 Dátum: 2010.05.07 20:58:09 »
És ezt milyen szervíz mondta? Mert elég vicces...
Kipucolni próbálták már? Mert ki lehet, és akkor elmúlik minden tünet, cserélni nagyon ritkán kell! Csak nem elég a külső hőmérséklet érzékelőt megpucolni, hanem beljebb is van két szál... Ha azt elhagyják nem ér az egész semmit. Tisztítás után pedig egy 5 perces áramtalanítás kell!
Helló! Köszi a tanácsot! Mi a pontos technika mert én féktisztító sprayx-vel fújtam át a külső és belső két szálat is. Vagy más kosz-zsíroldó mosószerrel mossam át? Én ezt a légtömegmérőt kiemeltem az áramkörből tehát levettem róla az elektromos dugaszt és utána pucoltam. Visszaraktam de az 5 perc áramtalanítást gondolom visszaszerelve akssisaru levételével kell megtennem vagy nem!!!!??
Mondjátok hogy csináljam Köszi Nagy Királyok Vagytok!!!!!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.08 09:13:13 írta kleingy »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #320 Dátum: 2010.05.07 21:51:04 »
Gyújtás ne legyen rajt...
Kiszereled a légtömegmérőt. Azon rögtön látható két szál végén egy kis gombóc. Na az a beszívott levegő hőmérsékletet érzékeli. Kevésbé fontos, de azért azt is le kell tisztítani. Ami az igazán fontos, hogy ha belenézel a kütyü belsejébe, ott is látni benne két fém szálat. Na azokat kell jó alaposan megkínálni féktisztítóval, majd megvárni amíg kiszárad.
Ezután visszaszereled, majd az akkumulátorsarut leveszed 5 percre. (hisz a computernek vannak tanult értékei, amiket ezuttal a rossz légtömegmérővel tanult).
Ha ezekután javul a helyzet, de nem lesz tökéletes, akkor ki kell cserélni. Ha semmit sem változik, akkor lehet máshol van a hiba!
A múltkor is egy Yaris Versoba Sopronba már cserélni akarták, én megcsináltam ezt az eljárást, és jó lett!
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.07 21:55:53 írta Xanyi »
Xanyi

juzoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #321 Dátum: 2010.05.07 22:12:33 »
Gyújtás ne legyen rajt...
Kiszereled a légtömegmérőt. Azon rögtön látható két szál végén egy kis gombóc. Na az a beszívott levegő hőmérsékletet érzékeli. Kevésbé fontos, de azért azt is le kell tisztítani. Ami az igazán fontos, hogy ha belenézel a kütyü belsejébe, ott is látni benne két fém szálat. Na azokat kell jó alaposan megkínálni féktisztítóval, majd megvárni amíg kiszárad.
Ezután visszaszereled, majd az akkumulátorsarut leveszed 5 percre. (hisz a computernek vannak tanult értékei, amiket ezuttal a rossz légtömegmérővel tanult).
Ha ezekután javul a helyzet, de nem lesz tökéletes, akkor ki kell cserélni. Ha semmit sem változik, akkor lehet máshol van a hiba!
A múltkor is egy Yaris Versoba Sopronba már cserélni akarták, én megcsináltam ezt az eljárást, és jó lett!
Nagyon Nagy Király Vagy!!!!!!!Köszi megpróbálom holnap újra !!!!

juzoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #322 Dátum: 2010.05.09 21:54:18 »
Gyújtás ne legyen rajt...
Kiszereled a légtömegmérőt. Azon rögtön látható két szál végén egy kis gombóc. Na az a beszívott levegő hőmérsékletet érzékeli. Kevésbé fontos, de azért azt is le kell tisztítani. Ami az igazán fontos, hogy ha belenézel a kütyü belsejébe, ott is látni benne két fém szálat. Na azokat kell jó alaposan megkínálni féktisztítóval, majd megvárni amíg kiszárad.
Ezután visszaszereled, majd az akkumulátorsarut leveszed 5 percre. (hisz a computernek vannak tanult értékei, amiket ezuttal a rossz légtömegmérővel tanult).
Ha ezekután javul a helyzet, de nem lesz tökéletes, akkor ki kell cserélni. Ha semmit sem változik, akkor lehet máshol van a hiba!
A múltkor is egy Yaris Versoba Sopronba már cserélni akarták, én megcsináltam ezt az eljárást, és jó lett!
                                                                                                                                                                                                                                                                                  Szia Xanyi!Végig csináltam az eljárást de sokat nem javult színte semmit.Ilyenkor mi lehet még a baj/hibás L.szonda/?Ha tudsz valamit írj .Achek engine lámpa nem gyulad ki!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #323 Dátum: 2010.05.10 19:49:38 »
Gyújtás ne legyen rajt...
Kiszereled a légtömegmérőt. Azon rögtön látható két szál végén egy kis gombóc. Na az a beszívott levegő hőmérsékletet érzékeli. Kevésbé fontos, de azért azt is le kell tisztítani. Ami az igazán fontos, hogy ha belenézel a kütyü belsejébe, ott is látni benne két fém szálat. Na azokat kell jó alaposan megkínálni féktisztítóval, majd megvárni amíg kiszárad.
Ezután visszaszereled, majd az akkumulátorsarut leveszed 5 percre. (hisz a computernek vannak tanult értékei, amiket ezuttal a rossz légtömegmérővel tanult).
Ha ezekután javul a helyzet, de nem lesz tökéletes, akkor ki kell cserélni. Ha semmit sem változik, akkor lehet máshol van a hiba!
A múltkor is egy Yaris Versoba Sopronba már cserélni akarták, én megcsináltam ezt az eljárást, és jó lett!
                                                                                                                                                                                                                                                                                 Szia Xanyi!Végig csináltam az eljárást de sokat nem javult színte semmit.Ilyenkor mi lehet még a baj/hibás L.szonda/?Ha tudsz valamit írj .Achek engine lámpa nem gyulad ki!

Hmm... Akkor keresni kell egy donort (másik Yaris), és áttenni a légtömegmérőt. Így egyértelműen kiszűrhető, hogy az-e a hibás...
Keresni kell egy márkaszervízt, ahol az udvaron éppen akad egy Yaris (pl. használt eladásra váró), és ott biztosan nagyon szívesen segítenek Neked!
Xanyi

trance_boy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 97
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #324 Dátum: 2010.05.12 21:41:11 »
a fentebb említett eladó felnik+ gumik....:) itt láthatók az autón...

[a csatolmányt egy admin törölte]

Ryzsa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #325 Dátum: 2010.05.18 19:41:46 »
Sziasztok keresek 2005-2006-os Yarisból szervót vezérlőelektronikával
email:rolim323kukactotalcar.hu

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #326 Dátum: 2010.05.18 20:39:23 »
Bontók listája a klub főoldalán, bal menüsor.  :)
         

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #327 Dátum: 2010.05.19 21:48:52 »
Sziasztok.

Keresek 1db hátsó ablaktörlő kart.
Ugyanis akartam cserélni a lapátot benne, de nem kaptam sehol.
Szerelő leakarta venni mintának az egész kart és letörte.
Vagy létezik olyan amibe egy sima ablaktörlő lapátot beletudok tenni?
Köszönöm.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #328 Dátum: 2010.05.20 20:58:30 »
Sziasztok.

Keresek 1db hátsó ablaktörlő kart.
Ugyanis akartam cserélni a lapátot benne, de nem kaptam sehol.
Szerelő leakarta venni mintának az egész kart és letörte.
Vagy létezik olyan amibe egy sima ablaktörlő lapátot beletudok tenni?
Köszönöm.

Vegyen a szerelő, elvégre ő törte le. Amúgy ha japán Yarisról beszélünk, akkor ahhoz nem lehet lapátot kapni, a gumi cserélendő. Márkakereskedésben kapni 1-2 ezer Ft-ért belevalót. A francia Yaris, akkor a lapát egyszerűen lepattintható, és szintén márkakereskedésben kapható másik, viszont az természetesen drágább, kb 2500 Ft.
Persze akkor most neked elöször kar kell. Ha a szerelő nem vállalja be, akkor érdemes elöször a bontókat megkérdezni...
Amúgy csak a rávaló kar jó, sajnos még a japán-francia sem cserélhető össze, más a tengely mérete.
Xanyi

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Yaris alkatrész ADOK-VESZEK
« Válasz #329 Dátum: 2010.05.20 22:24:05 »
Köszi az infót.

Igen, 99 évjáratú és japán.
A gumit akartam cserélni először csak letörtem az egyik kis karmot és kifordult a szalag
A francia gyártmányúnál csak a tengelyméretben van eltérés vagy maga a kar máshol helyezkedik el a karosszérián?