Szerző Téma: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések  (Megtekintve 109876 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #75 Dátum: 2008.11.21 12:10:11 »
A gyári is Thule....

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #76 Dátum: 2008.11.21 12:15:13 »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #77 Dátum: 2008.12.03 13:00:58 »
Sziasztok!
Hamarosan műszaki vizsga. Hogy bonyolultabb legyen a dolog, megrendeltem egy vidéki gyártótól egy vonóhorgot, amit ugye a vizsgáig fel kell szereltetnem. Az elektromos bekötése mennyire bonyolult ennek, mik a buktatók, mennyire kell hozzápiszkálni az autó elektromos rendszeréhez, illetve mennyire van gyárilag előkészítve a vonóhorog elektromos szempontból?
Az autó Corolla 1.4 HB 2004 dec.
Tudtok valamilyen tapasztalattal segíteni?
Köszönöm
1.4VVti (2004)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #78 Dátum: 2008.12.03 13:15:57 »
Sziasztok!
Hamarosan műszaki vizsga. Hogy bonyolultabb legyen a dolog, megrendeltem egy vidéki gyártótól egy vonóhorgot, amit ugye a vizsgáig fel kell szereltetnem. Az elektromos bekötése mennyire bonyolult ennek, mik a buktatók, mennyire kell hozzápiszkálni az autó elektromos rendszeréhez, illetve mennyire van gyárilag előkészítve a vonóhorog elektromos szempontból?
Az autó Corolla 1.4 HB 2004 dec.
Tudtok valamilyen tapasztalattal segíteni?
Köszönöm

Nejem 10 éves Corollájában az egyik redszámtábla világítást kellett cserélni (pont a másikat, mint 2 évvel ezelőtt) , más gondja nem volt. - szerintem a tiednek sem nagyon lehet, hacsak  a fékbetétek nincsenek 0-ba kopva.

Vonóhoroghoz műbizonylat kell! azzal együtt kell vinni a vizsgára, amíg a forgalmiba nem írják bele, addig a rendőr kérheti a műbizonylatot, és addig nem vontathatsz vele. - vizsgánál kérdezz rá, mert úgy emléxem, a vonóhorog utólagos felszerelésénél valami külön bejelentés kellett - legalábis néhány éve, amikor a Skoda kisteherre rakattam.
Az elektromos bekötés nem egy nagy dolog, az irányjelzőnek kell egy külön egység, ami viszajelzést is csinál, a csati bekötését meg 1000 helyen megtalálod.
pl itt

Viszont Corollára nem rakattam vonóhorgot, így a felfogatási pontokban nem tudok a segítségedre lenni, de ha típusspecifikus horgot veszel, akkor egyértlmű lesz a felszerelése.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #79 Dátum: 2008.12.03 14:21:30 »
...

Nejem 10 éves Corollájában az egyik redszámtábla világítást kellett cserélni (pont a másikat, mint 2 évvel ezelőtt) , más gondja nem volt. - szerintem a tiednek sem nagyon lehet, hacsak  a fékbetétek nincsenek 0-ba kopva.

Vonóhoroghoz műbizonylat kell! azzal együtt kell vinni a vizsgára, amíg a forgalmiba nem írják bele, addig a rendőr kérheti a műbizonylatot, és addig nem vontathatsz vele. - vizsgánál kérdezz rá, mert úgy emléxem, a vonóhorog utólagos felszerelésénél valami külön bejelentés kellett - legalábis néhány éve, amikor a Skoda kisteherre rakattam.
Az elektromos bekötés nem egy nagy dolog, az irányjelzőnek kell egy külön egység, ami viszajelzést is csinál, a csati bekötését meg 1000 helyen megtalálod.
pl itt

Viszont Corollára nem rakattam vonóhorgot, így a felfogatási pontokban nem tudok a segítségedre lenni, de ha típusspecifikus horgot veszel, akkor egyértlmű lesz a felszerelése.



Köszönöm, Tamás.
Ez egy tipusspecifikus vonóhorog lesz. Kérdésem úgy merült fel, hogy felhívtam autóvillamos szerelő ismerősömet, vállalná-e a felszerelés elektromos részét, de ő meghátrált, attól tartva, hogy valami gubancot okozhat az autó elektromos rendszerében.

Arra gondoltam, hogy ezeknél a modern autóknál esetleg elő van készítve a dolog egy kész gyári csatlakozóval (a csomagtér alatt vagy a lámpaburák belsejénél), ami megkönnyítené a bekötést. Vagy ugyanúgy kell kivitelezni, mint a régebbi autóknál, ahol a szerelő ott csatlakozott a hátsó lámpák vezetékére, ahol éppen hozzáfért? Na, mint látszik, laikus vagyok a témában, de zavarna, ha lékelgetni kellene az autóm vezetékeit, hogy a vonóhorog csatlakozóját beköthessük.
1.4VVti (2004)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #80 Dátum: 2008.12.03 19:58:54 »
...

Nejem 10 éves Corollájában az egyik redszámtábla világítást kellett cserélni (pont a másikat, mint 2 évvel ezelőtt) , más gondja nem volt. - szerintem a tiednek sem nagyon lehet, hacsak  a fékbetétek nincsenek 0-ba kopva.

Vonóhoroghoz műbizonylat kell! azzal együtt kell vinni a vizsgára, amíg a forgalmiba nem írják bele, addig a rendőr kérheti a műbizonylatot, és addig nem vontathatsz vele. - vizsgánál kérdezz rá, mert úgy emléxem, a vonóhorog utólagos felszerelésénél valami külön bejelentés kellett - legalábis néhány éve, amikor a Skoda kisteherre rakattam.
Az elektromos bekötés nem egy nagy dolog, az irányjelzőnek kell egy külön egység, ami viszajelzést is csinál, a csati bekötését meg 1000 helyen megtalálod.
pl itt

Viszont Corollára nem rakattam vonóhorgot, így a felfogatási pontokban nem tudok a segítségedre lenni, de ha típusspecifikus horgot veszel, akkor egyértlmű lesz a felszerelése.



Köszönöm, Tamás.
Ez egy tipusspecifikus vonóhorog lesz. Kérdésem úgy merült fel, hogy felhívtam autóvillamos szerelő ismerősömet, vállalná-e a felszerelés elektromos részét, de ő meghátrált, attól tartva, hogy valami gubancot okozhat az autó elektromos rendszerében.

Arra gondoltam, hogy ezeknél a modern autóknál esetleg elő van készítve a dolog egy kész gyári csatlakozóval (a csomagtér alatt vagy a lámpaburák belsejénél), ami megkönnyítené a bekötést. Vagy ugyanúgy kell kivitelezni, mint a régebbi autóknál, ahol a szerelő ott csatlakozott a hátsó lámpák vezetékére, ahol éppen hozzáfért? Na, mint látszik, laikus vagyok a témában, de zavarna, ha lékelgetni kellene az autóm vezetékeit, hogy a vonóhorog csatlakozóját beköthessük.

Arra kell figyelni, hogy - mint a japán gépek többsége - a negatív szálon kapcsolja  a fényeket. - más gond nincs, a japánok tudják, hogy a Canbus csak hibákat generál :D - nem fog semmi tönkretenni, ha nem csinál zárlatot. - ha normális villamosságis, akkor forraszt+ zsugorcsövez; é s akkor 20 év múlva sincs kontakthiba!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

szaki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
  • néha vagyok
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #81 Dátum: 2008.12.06 21:03:17 »
Vészvillogó kapcsoló!!

 :whistling:
Most vettem észre,hogy a vészvillogó kapcsolóm nincs a belső műszerfalvilágítással kivilágítva.
Ez nem működik,vagy gyárilag sincs kivilágítva?
Elég szar,hogy a sötétben kell tapogatózni érte.
Ha nem működik,akkor még a gari lejárta előtt megcsináltatom.
Ill. a fűtéskapcsoló kivilágítása kontakthibás.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #82 Dátum: 2008.12.06 21:13:24 »
Valószínűleg kiégett az izzó, ezt fizetősen lehet cserélni, a gari izzókra nem vonatkozik.
A kontakt hiba más kérdés, ha valóban az a gond, akkor azt gariban javítják.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #83 Dátum: 2008.12.06 22:14:55 »
Vészvillogó kapcsoló!!

 :whistling:
Most vettem észre,hogy a vészvillogó kapcsolóm nincs a belső műszerfalvilágítással kivilágítva.
Ez nem működik,vagy gyárilag sincs kivilágítva?
Elég szar,hogy a sötétben kell tapogatózni érte.
Ha nem működik,akkor még a gari lejárta előtt megcsináltatom.
Ill. a fűtéskapcsoló kivilágítása kontakthibás.

Valószínűleg kiégett, a corolla velem is eljátszotta kb a 3. életévében. - azthiszem ez volt az egyetlen hibája, amikor eladtam!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #84 Dátum: 2008.12.23 14:01:25 »
Jelentem, felszerelték a vonóhorgomat, másnap levizsgázott az autó, frissült a zöldkártya, ma pedig új forgalmit kapott a négy éves gép. Sajnos adatváltozás esetén ma már az okmányirodán keresztül vezet az út, mert a vizsgaállomáson nem jegyezhetnek be vonóhorgot. Bürokrácia.

Komplikáció nélkül zajlott minden. Egy autóvillamossági műhelyben tették fel a vonóhorgot. A műszerfalra egy visszajelző izzó vagy LED kell kerüljön, amit a vizsgán ellenőríznek. Ez együtt villog az index visszajelzőmmel (ha nem vontatok semmit, akkor is). Hogy ennek mi értelme van?? 
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.23 14:25:57 írta juszufat »
1.4VVti (2004)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #85 Dátum: 2008.12.23 18:20:42 »
Idézet
Komplikáció nélkül zajlott minden. Egy autóvillamossági műhelyben tették fel a vonóhorgot. A műszerfalra egy visszajelző izzó vagy LED kell kerüljön, amit a vizsgán ellenőríznek. Ez együtt villog az index visszajelzőmmel (ha nem vontatok semmit, akkor is). Hogy ennek mi értelme van??

Akkor ott valamit nem jól kötöttek vagy állítottak be. Ugyanis annak csak akkor kell villognia ha vontatsz. Ha nem vontatsz ill. ha kiég az utánfutó izzója, akkor nem kellene villognia!
Xanyi

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #86 Dátum: 2008.12.23 19:34:11 »
az elozo vonohorgos kocsimon nekem is villogott az indexel . sztem nem baj
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #87 Dátum: 2008.12.23 20:15:03 »
A Hiace-ben villog futó nélkül is, márkaszervízben szerelték új korában, de szerintem is csak úgy lenne értelme, ahogy Xanyi írta...
kisa
born to ride

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Tartozékokkal kapcsolatos kérdések
« Válasz #88 Dátum: 2008.12.24 00:30:05 »
Elvileg egy áramérzékrlő van benne, akkor kellene világítania, ha a rendszerbe a meglevő 2-nél több 21W-os izzó van ( persze az 5W-os oldalsó egy kicsit beleszól) Mivel az izzó felvillanásának az elején nagyobb áramot vesz fel, mint a folyamatos üzemben ( <2A )  így a bekapcsoláskor felvillan a LED, de nem kell folyamatosan világítania, hiszen akkor nincs visszajelzés funkciója.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Solarbear

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
  • '06 Corolla 1.4 Sol
Re: 15" Corolla dísztárcsa
« Válasz #89 Dátum: 2009.03.16 18:45:37 »
Hello!

Nekem van elfekvőben 2 garnitúra eredeti 15''-os dísztárcsa. egyik 2003-as, másik 2006-os, ha esetleg érdekelne.
Krisz