Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1147963 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #555 Dátum: 2004.10.20 09:34:29 »
Aha. Biztos így van. Akkor bocsesz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #556 Dátum: 2004.10.21 00:27:54 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Aha. Biztos így van. Akkor bocsesz.


Meg van bocsálytva  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

villarreal

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #557 Dátum: 2004.10.25 21:24:53 »
Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy bőrkormányt mivel érdemes tisztítani?

Jó a síma ultrás víz, vagy inkább valami spéci?
color=red]-76-[/color]

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #558 Dátum: 2004.10.25 21:56:15 »
Idézetet írta: "villarreal"
Esetleg van valakinek tapasztalata, hogy bőrkormányt mivel érdemes tisztítani?

Jó a síma ultrás víz, vagy inkább valami spéci?


Az ultrás vizet elfelejteném a helyedben. Én vettem a kocsiba Pronto törlőkendőket, azzal szoktam a kormányt is áttörölni. Vagy esetleg kend be a kormányt színtelen bőrápolóval. Hagyd pár percig rajta és utána töröld át egy ronggyal jó alaposan.
Az a baj, hogy ami jót tesz a kormányon lévő bőrnek, a kezeden lévő bőrnek már kevésbé. Intenzívebben fog izzadni a kezed vagy csúszni fog a kormány.
De majd körbenézek egy-két házi praktika után is, hátha azok jobbak. Addig én is mások ötletét.
Szilvi 62

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #559 Dátum: 2004.10.26 15:10:17 »
Bőrkormány tisztítása, ápolása: :arrow:

Én sima műszerfalápolóval (nem szilikonos!!!) szoktam kicsit beújni, aztán alaposan körbetörlöm papírtürcsivel, de a keményebb fajtával, mert a mindenki barátnője, Szilvia morzsalódik, és lehet a takarítást előről kezdeni. :-)

Amikor az ülések bőrbevonatát kezelem megfelelő szerrel, évente 1-2 alkalommal, általában tavasszal és ősszel, akkor ezzel a spec. anyaggal is áthúzom, majd 1-2 óra múlva szárazra dörgölöm. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a kormányom bőr-fa kombináció, így viszonylag kevés a bőrbevonat, viszont a kényes helyeken bőr feszül.

 :idea: Egy javaslat: nem érdemes autós bőrápolót venni, mert meglátásom szerint ugyanaz az anyag van benne, mint a normál bőrbútor-ápolóban, csak másfélxes áron.......
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #560 Dátum: 2004.11.01 19:24:43 »
Ma végre lekentem polírral a kocsit, és arra is jutott időm, hogy a rendszámkeretet kicseréljem...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #561 Dátum: 2004.11.01 22:57:06 »
Idézetet írta: "music"
Ma végre lekentem polírral a kocsit, és arra is jutott időm, hogy a rendszámkeretet kicseréljem...

Én csak a terherre tudtam feltenni a ködlámpákat, aztán úgy besötétedett, hogy a rendszámtartócserének már nem estem neki, viszont a vadriasztó síp felkerült, remélem nyul, vadmalac, őz, szarvas,  mind-mind menekülni fog  a közelemből :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #562 Dátum: 2004.11.01 23:26:40 »
Idézet
viszont a vadriasztó síp felkerült, remélem nyul, vadmalac, őz, szarvas, mind-mind menekülni fog a közelemből

Én kb egy éve tettem fel! Azért azt nem mondanám, hogy azóta nem találkoztam őzzel... Azt viszont soha nem fogom megtudni, hogy volt-e olyan amit elriasztott!  :lol:
Viszont ettől függetlenül ajánlom mindenkinek, mert ha csak egy állatot elriaszt, amit különben elütöttél volna, már megérte azt a minimális összeget...
Yarisnál külön jó, mert a lökhárítóban lévő rács mögé profin el lehet rejteni...  :lol:
Xanyi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #563 Dátum: 2004.11.01 23:43:11 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
viszont a vadriasztó síp felkerült, remélem nyul, vadmalac, őz, szarvas, mind-mind menekülni fog a közelemből

Én kb egy éve tettem fel! Azért azt nem mondanám, hogy azóta nem találkoztam őzzel... Azt viszont soha nem fogom megtudni, hogy volt-e olyan amit elriasztott!  :lol:
Viszont ettől függetlenül ajánlom mindenkinek, mert ha csak egy állatot elriaszt, amit különben elütöttél volna, már megérte azt a minimális összeget...
Yarisnál külön jó, mert a lökhárítóban lévő rács mögé profin el lehet rejteni...  :lol:


Nekem úgy két hét mulva lesz egy éve, hogy egy termetes nyúl leamortizálta a lökhárítóm, és pénteken ismét láttam ugyanott az út szélén tapsifülest, ez a műanyag, meg nem bírja úgy, mint a régi 626 mazdám, aminek full fém lökhárítója volt, és süldő vadmalacot fogtam vele!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #564 Dátum: 2004.11.02 03:50:33 »
Az én verdámra az előző gazdi tette, vegy tetette fel, na ja Gemenc fele jártak a kocsival.... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #565 Dátum: 2004.11.02 09:13:21 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
viszont a vadriasztó síp felkerült, remélem nyul, vadmalac, őz, szarvas, mind-mind menekülni fog a közelemből

Én kb egy éve tettem fel! Azért azt nem mondanám, hogy azóta nem találkoztam őzzel... Azt viszont soha nem fogom megtudni, hogy volt-e olyan amit elriasztott!  :lol:
Viszont ettől függetlenül ajánlom mindenkinek, mert ha csak egy állatot elriaszt, amit különben elütöttél volna, már megérte azt a minimális összeget...
Yarisnál külön jó, mert a lökhárítóban lévő rács mögé profin el lehet rejteni...  :lol:


Mesélj egy kicsit nekem erről! Pontosan mi ez? Milyen hangja van? Hogy működik? Hogy működteted? Duda helyett? Mi pénz? Beszerezhetőség? Jobb és kevésbbé jobb típusok ismertek előttünk? Esetleg valakinek már kellett használnia is? Működött?
Üdv: Kishaver 74

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #566 Dátum: 2004.11.02 09:43:33 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
viszont a vadriasztó síp felkerült, remélem nyul, vadmalac, őz, szarvas, mind-mind menekülni fog a közelemből

Én kb egy éve tettem fel! Azért azt nem mondanám, hogy azóta nem találkoztam őzzel... Azt viszont soha nem fogom megtudni, hogy volt-e olyan amit elriasztott!  :lol:
Viszont ettől függetlenül ajánlom mindenkinek, mert ha csak egy állatot elriaszt, amit különben elütöttél volna, már megérte azt a minimális összeget...
Yarisnál külön jó, mert a lökhárítóban lévő rács mögé profin el lehet rejteni...  :lol:


Mesélj egy kicsit nekem erről! Pontosan mi ez? Milyen hangja van? Hogy működik? Hogy működteted? Duda helyett? Mi pénz? Beszerezhetőség? Jobb és kevésbbé jobb típusok ismertek előttünk? Esetleg valakinek már kellett használnia is? Működött?


Teljesen mechanikus, ha mész a kocsival a menetszéltől elkezd sípolni, és a magas hangfrekvenciákat az állatok nagyon nemszeretik.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #567 Dátum: 2004.11.02 10:03:39 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
viszont a vadriasztó síp felkerült, remélem nyul, vadmalac, őz, szarvas, mind-mind menekülni fog a közelemből
Teljesen mechanikus, ha mész a kocsival a menetszéltől elkezd sípolni, és a magas hangfrekvenciákat az állatok nagyon nemszeretik.


Már értem. Ember nem is hallja? (gondolom nem) Milyen sebesség tartományban viselkedik megfelelően. Van erről valami infó? Mennyibe fáj forintálisan?
Üdv: Kishaver 74

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #568 Dátum: 2004.11.02 13:30:03 »
Idézet
Mesélj egy kicsit nekem erről! Pontosan mi ez? Milyen hangja van? Hogy működik? Hogy működteted? Duda helyett? Mi pénz? Beszerezhetőség? Jobb és kevésbbé jobb típusok ismertek előttünk? Esetleg valakinek már kellett használnia is? Működött?

Ez egy ilyen kis fekete síp alakú valami, amit csak simán fel kell ragasztani az autó elejére úgy, hogy a menetszél pont fújja a sípot!  :lol: Meg nem tudnám mondani, hogy az emberi fül hallja-e, de te a kocsin belül biztos nem fogod... Kint, ahol ugye gyorsan mész ember meg nemigen van! De biztos nem bántó! Akármelyik "nagyáruház" autósrészlegén megkapod, vagy bármelyik autósboltban! Olyan 1000 körüli/alatti összegre emlékszem mint árra, ennyit megér akkor is, ha csak egy nyulat riaszt el...  :lol: De azért elötte nézd meg, hogy a ráncfelvarrott Yarison is el lehet-e úgy rejteni, mint nekem...
Xanyi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #569 Dátum: 2004.11.02 13:41:05 »
20.000Hz fölötti hangon kell 'muzsikánia', ezt Te már nem hallod, de a vadak igen. Azt nem tudom, hogy mekkora légsebesség kell hozzá, hogy megszólaljon. Gondolom 40-50 körül nem lehet nagy hangja, mert akkor a városban a kutyáknak is lenne néhány kellemetlen pillanatuk.  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety