Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2091974 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14055 Dátum: 2016.10.19 11:06:08 »
Írtad, hogy Ti most a Rollát gyermek szállításra használjátok oviba-boltba-haza. Itt nem is fog 7 liter alatt fogyasztani.  :flowers:
Pár hónapja igen, előtte bkv-val jártam dolgozni, és a Corolla csak hosszú utakra járt.

1.0 swfittel gond nélkül tudtam 5-5,3 literes fogyasztásokkal járni, szóval tudom hogyan kell vezetni az alacsony fogyasztásért (az egy másik kérdés, hogy kevésb érdekel manapság), de ezt az 5.5 literes mesét nem fogom elhinni, fotóval sem. (csináljak én is fotót az előbb említett útvonalon, átlagfogyasztásról?). Ha pedig tényleg annyi, akkor az útakadály...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14056 Dátum: 2016.10.19 11:07:35 »
Tavaly pl. Olaszországot 6,8-as számolt átlagfogyasztással jártuk meg, pedig az autópályán odafelé 110-120-szal, hazafelé 130-140-nel haladtunk tetőbox nélkül (ráadásul, az autó sem volt tökéletes). Hosszú táv kell a jó fogyasztáshoz és vegyes használati mód. Rengeteget jelent, pl., ha városban is használja az ember az 5. fokozatot. Én 55-60-tól már 5.-kel haladok. Ha gyorsítani kell, visszaváltok, de a legmagasabb fokozat jelentősen mérsékli - teljes tankra vetítve - az átlagfogyasztást.
Mi az idén Olaszországot tetőbox-szal és megpakolva valamivel 7 felett jártuk meg (nem szánoltam utána igazából), de ez nem is a normál használati mód.
Bármilyen fogyasztást el lehet érni, de ne nevezzük normál használati módnak azt, amit évente egyszer csinálsz vele.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ipse77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14057 Dátum: 2016.10.19 11:51:24 »
Nekem jelenleg 6.5 L/100 km az óra szerinti átlagom. Ez főleg város.

2010-es Corolla 1.33 vvti

Tapatalkkal küldve az én P4502 eszközömről


TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14058 Dátum: 2016.10.19 12:07:42 »
Igen, de hosszú utakon finoman közlekedve sem lehet 6,7-6,8 alá vinni, vagy igen, de az már nem a normális közlekedés --> útakadály.

Napi 60 km-t ingázok, javarészt főút, autópálya, kisebb mértékben lakott terület.
6,3 az abszolút átlagom nyáron, nem állatkodok, de nem is nagypapa módjára vezetek.
Elromlott a mérőműszerem?  :hmmmm:

7 litert produkált nyáron egy 600 km-es autópálya túrán úgy, hogy végig trafipax mérés alatt volt egy hangyafsznyival.
Szeptember elején volt egy nagyobb trip, olyan 1000 km volt kb, 4 személlyel + teli csomagtartóval Osztrák Alpok, 7,3 lett a vége.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14059 Dátum: 2016.10.19 14:31:18 »
Pár hónapja igen, előtte bkv-val jártam dolgozni, és a Corolla csak hosszú utakra járt.

1.0 swfittel gond nélkül tudtam 5-5,3 literes fogyasztásokkal járni, szóval tudom hogyan kell vezetni az alacsony fogyasztásért (az egy másik kérdés, hogy kevésb érdekel manapság), de ezt az 5.5 literes mesét nem fogom elhinni, fotóval sem. (csináljak én is fotót az előbb említett útvonalon, átlagfogyasztásról?). Ha pedig tényleg annyi, akkor az útakadály...

Ne állj már úgy hozzá, hogy ami neked nem megy, az másnak sem mehet. "ezt kizárt dolog mert nem tudom!" Polgár Jenci!! ne légy!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

palcsifej

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14060 Dátum: 2016.10.19 20:04:53 »
Véleményeket szeretnék kérni az alábbi autókról:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.6_linea_terra-10188617

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_klima.magyar.garantaltkm-10718231

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.6_linea_terra-10625427

És ez, igaz ebben van futás teljesítmény is már:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_terra_szervizkonyv._magyarorszagi-10624435

guglizgattam kocsikat, de valahogy máshol nem találok

na jó egyet még igen:

http://www.autovizsla.hu/hasznaltauto/toyota_corolla_49826

Azért csak igaz a mende-monda, hogy megbízható kocsik, és nem nagyon akarnak az emberek megszabadulni tőle...

Érdekesség, hogy a gugli a "Toyota Corolla Terra eladó" keresésre a 4. oldalon már ezt a fórumot hozta fel :D

carlos sastre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14061 Dátum: 2016.10.19 20:44:40 »
Köszi! 2005-06-os 1.4-es 1.300.000 körül ugye gyanúsan "olcsó"? Ha megkíméltet szeretnék, másfél körültől érdemes komolyan venni? (használtautó.hu-n)

Az E12 (2006-ig gyártott) szerintem különösen jól sikerült széria, az E15 (2007-től) sem rossz, de mondjuk nekem nem tetszik (amikor én vettem vehettem volna olyat is, de nem bántam meg).
Nekem 1.4 van, eddig mindig elég volt, pedig ment megpakolva, családdal tetőbox-szal. Jól kell gazdálkodni a fordulatszámmal és nincs gond. Az 1.6-os természetesen erősebb, de a váltóáttételek kb ugyanazok, szóval adott sebességénél kb ugyanannyit fog pörögni. Persze erősebb, ez tény, de mondjuk én sosem éreztem gyengének az 1.4-est.
Tény, hogy ha tolod neki (pályán 140 vagy főleg felette), akkor azért van étvágya, olyankor simán lecsúszik 8 liter felett is. Amúgy olyan 7-7,5 közötti átlagfogyasztást tud nekem, a 6.5 literről szóló meséket pedig nem kell elhinni.

A 90ezres meséket szintén kezeld fenntartással (10 éves autókról beszélünk), ezek 3-400 ezer km-ig autók, ha rendesen karban vannak tartva.

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14062 Dátum: 2016.10.19 21:25:34 »
Milyen Sol-felszereltségben van ülésfűtés?
Mindegyik Sol-ban van fűthető első szélvédő?
 :surrender:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14063 Dátum: 2016.10.19 22:59:56 »
Ne állj már úgy hozzá, hogy ami neked nem megy, az másnak sem mehet. "ezt kizárt dolog mert nem tudom!" Polgár Jenci!! ne légy!
Nem erről van szó. Csak ne állítsunk be szélsőséges használatot általánosnak. Ha valaki mutat nekem ilyen fogyasztást, nem egyszeri útra, hanem mondjuk az elmúlt egy év (tél-nyár minden) és legalább 15 ezer kilométerre, akkor van miről beszélni. Addig szerintem nincs.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14064 Dátum: 2016.10.20 00:01:17 »
Milyen Sol-felszereltségben van ülésfűtés?
Mindegyik Sol-ban van fűthető első szélvédő?
 :surrender:

Ülésfűtés egyik verzióhoz sem járt alapáron, max márkakereskedői (vevőcsalogató)akció - netán központi készletkisöprés végett kerülhetett bele.
Illetve még létezhetett esetleg úgymond téli csomag, de az ilyesmi a Toyotánál nem volt nagyon elterjedt szokás.

Fűthető első szélvédő az Avensisek esetében volt megtalálható a Sol esetében (T22-esek), illetve később az Executive felszereltségeknél (T25), de ezt pontosan "ablaktörlő jégmentesítő"-nek nevezték, 3-4 fűtőszál futott végig az első szélvédő alján az ablaktörlő lapátok környékén.
Corollákban tudtommal nem volt ilyesmi (E12 biztosan, de E15-nél se igazán rémlik).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14065 Dátum: 2016.10.20 09:22:20 »
Nekem akkor volt egyszer 6,8 amikor 800 kilométert mentem, csak tankolni álltam meg, és mivel nem volt pálya, ezért 90-110 között mentem, ami messze nem normális használati körülmények, ezt ugye mindnyájan tudjuk.
Ilyen körülményék között, még klímával sem szokott 6 l/100 km fölé menni.
A nyáron hazafelé Horvátországból INA kúton tankolva lett több (6,8) pályázva, odafele a maxxmotionnal 6,4 volt pályatempóval.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14066 Dátum: 2016.10.20 12:31:37 »
Csak ne állítsunk be szélsőséges használatot általánosnak.

Tényleg no offense, de nem gondolod, hogy pont az általad produkált érték a szélsőséges? :)
Persze Micila a másik véglet, ezt mindenki tudja.  :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14067 Dátum: 2016.10.20 12:35:43 »
Tényleg no offense, de nem gondolod, hogy pont az általad produkált érték a szélsőséges? :)
Persze Micila a másik véglet, ezt mindenki tudja.  :D
Nem gondolom. Teljesen normálisan használom az autót, de ha menni kell, akkor menni kell. De elég keveset fékezek, meg eléggé defenzíven vezetek. Egyszerűen az van, hogy ha nem figyelek a fogyasztásra, csak figyelve az autóra vezetek, akkor ennyi jön ki.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14068 Dátum: 2016.10.23 11:18:49 »
Nem erről van szó. Csak ne állítsunk be szélsőséges használatot általánosnak. Ha valaki mutat nekem ilyen fogyasztást, nem egyszeri útra, hanem mondjuk az elmúlt egy év (tél-nyár minden) és legalább 15 ezer kilométerre, akkor van miről beszélni. Addig szerintem nincs.
1.4 Sedan és nem érzem magam útakadálynak az utakon, autópályán lehet, mert ott csak max.120-al megyek  ;)
http://kepfeltoltes.hu/view/161023/Corolla_fogyaszt_s_www.kepfeltoltes.hu_.png

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14069 Dátum: 2016.11.02 18:29:55 »
Nem erről van szó. Csak ne állítsunk be szélsőséges használatot általánosnak. Ha valaki mutat nekem ilyen fogyasztást, nem egyszeri útra, hanem mondjuk az elmúlt egy év (tél-nyár minden) és legalább 15 ezer kilométerre, akkor van miről beszélni. Addig szerintem nincs.

Hova küldhetem a kivonatolt nyilvántartásomat egy teljes évre vonatkozóan, hogy legyen miről beszélni?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu