Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2107613 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13995 Dátum: 2016.09.26 08:33:14 »
Van egy csúnya horpadás a hátulján és egy kisebb az első lökhárítón.
Végig vezetett szervizkönyv esetén én személy szerint biztosan az utolsó bejegyzési oldalt fényképeztem volna a szervizkönyvből.  ;)
Illetve ha szegedi az illető, akkor miért az M+F-hez volt hordva az autó legalább az első 90e km-en? Vagy akkor nem ő az első tulaj már?  :hmmmm:
Én is Szombathelyre hordom és Óváron lakom. Óváron is van és Győr is közelebb van Szombathelynél.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13996 Dátum: 2016.09.26 11:04:06 »
Útvonaltervező szerint a szegedi és a kiskőrösi kereskedések 85 km-re vannak egymástól. Általában a "normális" és az "általános" az lenne, hogy adott városba hordja az autót az ember, persze kivételek mindig akadhatnak.  ;)
Én se vagyok normális, hiszen bp-i létemre szintén Kiskőrösre járok...  ::) :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13997 Dátum: 2016.09.26 18:25:07 »
Van egy csúnya horpadás a hátulján és egy kisebb az első lökhárítón.
És akkor mi van, ha van egy horpadás az 5. ajtón, ezért akkor vessük el? Nyilván mindenki látja, jó alkualapnak. Lehet 15 ezerért kihúzzák speckó eljárással, és ennyi. 12éves közel 200ezret futott 1milliós autó, nem egy 5hónapos 15ezret futott 6milliós valami.
Kevesen hordják 10éven át azonos helyre a kocsit, ezen sem értem hogy lehet fennakadni. Az enyémet 4évesen vettem, az azóta bezárt Toyota Rácz-ban volt az első szervize ahol a tulaja vette, majd a melóhelyéhez közeli emily frey-be hordta, és az utolsó 2évben egy céges ismeretsége alapján a reálbudába. Vagyis 4évesen 3 márkaszervizben járt. Én meg az elmúlt 7-8 év alatt hordtam a reál budába, voltam vele a mayer sz.fehérvárban, és az utóbbi években a mayer budakeszibe.
Vagyis az én ugyanennyi idős autóm 2tulajjal volt összesen 5 különböző márkaszervizben szervizelve.   

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13998 Dátum: 2016.09.26 18:59:49 »
Egy szóval nem írtam, hogy el kell vetni az autót és hogy kuka lenne - csupán megjegyeztem, hogy van rajta horpadás. Én se értem miért kell ezen fennakadni...  ::)
Ahogy az sem derül ki, hogy hova volt az autó az egész élete során hordva, hiszen csupán az első oldal lett lefényképezve a szervizkönyvből - ezt jegyeztem meg, szintén nem értem a reakciót...  ::) Éppen ezért ugyanúgy lehet, hogy az autó van csak Szegeden a kereskedésben bent, a tulaj meg az ország másik felében lakik. Ez mind találgatás, hiszen nem beszéltünk az eladóval.

Ennyire ne menne a szövegértés 2016-ban?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #13999 Dátum: 2016.09.26 19:30:09 »
Egy szóval nem írtam, hogy el kell vetni az autót és hogy kuka lenne - csupán megjegyeztem, hogy van rajta horpadás. Én se értem miért kell ezen fennakadni...  ::)
Ahogy az sem derül ki, hogy hova volt az autó az egész élete során hordva, hiszen csupán az első oldal lett lefényképezve a szervizkönyvből - ezt jegyeztem meg, szintén nem értem a reakciót...  ::) Éppen ezért ugyanúgy lehet, hogy az autó van csak Szegeden a kereskedésben bent, a tulaj meg az ország másik felében lakik. Ez mind találgatás, hiszen nem beszéltünk az eladóval.

Ennyire ne menne a szövegértés 2016-ban?  :hmmmm:

Leírta, hogy végig vezetett az szk... most vagy beteszi az első oldalt, vagy az utolsót. Ha  a végét teszi be, akkor meg az lenne a baj, hogy nem látszik az eleje, biztos csak az utolsó 3-4 évben vitte el 4+ akciós olajcserére.
Fel kell hívni, ha valakit érdekel.. én csak mondtam, hogy ez nem néz ki rosszul..  :hug:

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14000 Dátum: 2016.09.26 19:35:11 »
Valóban, a részletek telefonban és személyesen dőlnek el.
Köszönöm az ajánlatot, de az asszony nem enged a kombiból. :szemez:
Egy autóház, ahol műszakiztatnak, eredetiségvizsgálnak, műszeres diagnosztikát végeznek bizalomgerjesztőbb környezet, mint egy kereskedés, nem?
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.26 19:38:41 írta huan »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14001 Dátum: 2016.09.26 23:17:01 »
Fel kell hívni, ha valakit érdekel.. én csak mondtam, hogy ez nem néz ki rosszul..  :hug:

 :hug: Úgy bizony, a telefon már egy jó alap, és persze a személyes mustra sem maradhat el. A sérülésekkel sincs semmi gond, sőt, jelen esetben kellemes meglepetés, hogy látszódtak is a fényképeken  :yes:.

De amint közben kiderült sajnos jelen esetben hiába néz ki jónak, kombi kell belőle.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10673
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14002 Dátum: 2016.09.26 23:25:20 »
Köszönöm az ajánlatot, de az asszony nem enged a kombiból. :szemez:
Egy autóház, ahol műszakiztatnak, eredetiségvizsgálnak, műszeres diagnosztikát végeznek bizalomgerjesztőbb környezet, mint egy kereskedés, nem?

A kombihoz csak a jobban variálható csomagtér miatt ragaszkodik? Mert akkor én nem vetném el a Corolla Verso-t sem.  ;)

Az esetek többségében a neppertelepnél csak bizalomgerjesztőbb helyek létezhetnek - persze azért ki lehet fogni ott is jó autót (még ha ez nem is csak elsősorban a nepper érdeme).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14003 Dátum: 2016.09.27 08:29:42 »
Igen, a csomagtér miatt csak a kombi.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14004 Dátum: 2016.09.27 09:30:27 »
Én is Szombathelyre hordom és Óváron lakom. Óváron is van és Győr is közelebb van Szombathelynél.
Nálam is van 2-3 kilométerre egy márkaszervíz, de nem oda hordom, hanem kicsit messzebb, sőt nem is Budapestre (Budakeszire). Nincs ebben semmi, a klubból is többen eljárnak Kiskörősre még Budapestről és környékéről is.
Sőt jobbat is tudok, olyat is ismerek, aki Magyarországról Szlovákiába hordja az autóját (nem Toyota), mert annyival olcsóbb a szervíz, hogy megéri neki.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14005 Dátum: 2016.09.28 20:13:01 »
Milyen felszereltségek léteznek és mik a különbségek?
Ahogy nézem a hirdetéseket kezdem elveszteni azt a fonalat, hogy ami az egyikben van a másikban nincs, pedig elvileg ugyan az a felszereltség. Persze lehet elírás is.
Tudnátok linkelni típuskülönbségeket?

https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=auto&tl=hu&u=http%3A%2F%2Fwww.corolla.com.pl%2Fwyposazenie.html
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.28 20:31:29 írta huan »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14006 Dátum: 2016.10.09 19:38:26 »
Hello huan,

birtkoltam én is ilyen E12 Corollát (illetve van a családban jelenleg is 2, ismerösöknél meg még vagy 4  :D ).

Ezek az autók nem véletlenül tartják nagyon jól az árukat, mivel jó konstrukciók és nem nagyon vannak típushibáik.

Lusta voltam most komolyabban visszaolvasni, de azt látom, hogy kombit szeretnél, ez rendben is van, de árról nem látok semmit.  :hmmmm:

Èn hirtelen egyet találtam:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_sol_1.tulajdonos_magyarorszagi-10603556

Èrdekes lenne tudni, hogy mondjuk beleférne-e egy 1.7-1.8 milliós autó is, mert akkor ajánlanám, hogy nézz körül egy osztállya feljebb, az Avensiseknél.  :yes:
Nagyobb a választék, volna egy kicsit erösebb motor, és ott szóbajöhetne a Liftback is.  :whistling:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol_elegant_132000_km__leinformalhato-10649166

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol_elegant_digitklima._esp._serulesmentes-10683898

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_sol_executive_1.tul_---141e_km---_sz.konyv-10680209



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

huan

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14007 Dátum: 2016.10.09 19:59:54 »
Hello huan,
birtkoltam én is ilyen E12 Corollát (illetve van a családban jelenleg is 2, ismerösöknél meg még vagy 4  :D ).
Ezek az autók nem véletlenül tartják nagyon jól az árukat, mivel jó konstrukciók és nem nagyon vannak típushibáik.
Lusta voltam most komolyabban visszaolvasni, de azt látom, hogy kombit szeretnél, ez rendben is van, de árról nem látok semmit.  :hmmmm:
Èn hirtelen egyet találtam:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_wagon_1.4_sol_1.tulajdonos_magyarorszagi-10603556

Èrdekes lenne tudni, hogy mondjuk beleférne-e egy 1.7-1.8 milliós autó is, mert akkor ajánlanám, hogy nézz körül egy osztállya feljebb, az Avensiseknél.  :yes:
Nagyobb a választék, volna egy kicsit erösebb motor, és ott szóbajöhetne a Liftback is.  :whistling:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol_elegant_132000_km__leinformalhato-10649166

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol_elegant_digitklima._esp._serulesmentes-10683898

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_sol_executive_1.tul_---141e_km---_sz.konyv-10680209
Szia Matthew90!

Köszönöm a válaszod és a linkeket is.
1,4lenne a max amit tudnék rá költeni. A linkelt Corolla 1.4-et néztem én is. Tetszetős a km, az évjárat a digitális klíma, eddig ez érné meg nekem a legjobban. Az 1.4-es és az 1.6 között nagy a különbség? Azért kérdem, mert az 1.4-es Astra-m után megfogadtam, hogy 1.6-nál nem lesz kisebb, de lehet itt nem igaz ez.
Igen, a használtautó.hu találatai között is látszik, hogy ezektől nem szívesen válnak meg :)
A családból nem akarja valaki eladni? Kombik vannak?
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.09 20:04:57 írta huan »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14008 Dátum: 2016.10.10 12:51:17 »
Szia Matthew90!

Köszönöm a válaszod és a linkeket is.
1,4lenne a max amit tudnék rá költeni. A linkelt Corolla 1.4-et néztem én is. Tetszetős a km, az évjárat a digitális klíma, eddig ez érné meg nekem a legjobban. Az 1.4-es és az 1.6 között nagy a különbség? Azért kérdem, mert az 1.4-es Astra-m után megfogadtam, hogy 1.6-nál nem lesz kisebb, de lehet itt nem igaz ez.
Igen, a használtautó.hu találatai között is látszik, hogy ezektől nem szívesen válnak meg :)
A családból nem akarja valaki eladni? Kombik vannak?

Hát, 1.4 millióért Avensist inkább ne nézz, az csak csalódás lenne.  :D

Ha egy kívánt paramétereknek megfelelö autó megtetszik, ne gondolkozz sokat, menj és nézd meg, mert a valóban jó példányok bizony gyorsan elmennek (lsd. pár napja linkelt autók).
A digitklíma nekem nem igazán számítana, én a jelenlegi digitklímámat is manuálisan használom.  :innocent:

Az 1.4 VVT-i erösebb az Opel 1.4-jénél lényegesen, az 1.6 pedig szvsz. szintén érezhetöen erösebb az 1.4-nél.
Èn múltkor ültem haver 1.6 E12 Corollájában, hát nem 13 ló különbség érzödik, hanem sokkal több.  ;)

Továbbá tudom ajánlani az 1.4 D4D Corollákat is, én sem vagyok nagy dízelpárti, de ha most keresnék ilyen autót, tuti elgondolkodnék rajta.
Nincs benne részecskeszürö, sem kettös tömegü és a Toyota LEGJOBB dízelmotorja.  :yes:

Ja, még valami: az MMT váltót messziröl kerüld, na ez a kevés rossz Toyota fejlesztések egyike.  :D

A családban kombi egy sincs, van 2 sedanunk, 1.4, ráncfelvarrás elöttiek.
Nagyapáméban van vagy 70 ezer km, anyukáméban (ezzel én jártam korábban) 170 ezer körül.



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #14009 Dátum: 2016.10.10 14:49:29 »
A digitklímában nem az automatika a jó, hogy ő szabályozza a hűtést, hanem hogy finoman (fél fokonként) tudod állítani a hőfokot, és a ventillátor is sokkal jobban beosztva adagolható.
music