Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3709798 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

cala

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11790 Dátum: 2016.10.23 09:58:06 »
kicsit sarkos video. nagyon lehuzzák a noname szüröket...
de a lényeg látszik rajta...
5.25nél van ez a visszaáramlás téma,ha jol láttam...

Igen, eléggé lehúzzák a nevesincs csodákat, azért ez egy reklámfilm alapban  ;). Tapasztalati úton nekem annyi maradt meg anno 2009-ből, hogy a kedves helyi márkaszerviz által belepakolt 10w40 olaj és szűrő normálisra cserélése után a hidegindításnál azonnal volt olajnyomás, semmi kerregés, szép simán járt -15 fokban is. Azóta csak Mann filter van az autóban.

Ez egy jó cikksorozat, bár csak részben kapcsolódik a témához: http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-1-4-viszkozitas-0w-5w-10w-kenes-lubrikacio-suruseg_comPg-6.html, a motoromban amikor átálltam az 5w30 használatára, érdekes módon a nyári melegben a városi forgalomban is ritkábban kapcsolt a ventilátor, és a váltó is jóval kezesebb lett.

Vaskalp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11791 Dátum: 2016.10.23 11:26:19 »
Ez tényleg egy nagyon jó cikk, az olajokról. :yes:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11792 Dátum: 2016.10.23 11:39:37 »
Igen, eléggé lehúzzák a nevesincs csodákat, azért ez egy reklámfilm alapban  ;). Tapasztalati úton nekem annyi maradt meg anno 2009-ből, hogy a kedves helyi márkaszerviz által belepakolt 10w40 olaj és szűrő normálisra cserélése után a hidegindításnál azonnal volt olajnyomás, semmi kerregés, szép simán járt -15 fokban is. Azóta csak Mann filter van az autóban.

Ez egy jó cikksorozat, bár csak részben kapcsolódik a témához: http://www.mazda-auto.hu/motorolaj-1-4-viszkozitas-0w-5w-10w-kenes-lubrikacio-suruseg_comPg-6.html, a motoromban amikor átálltam az 5w30 használatára, érdekes módon a nyári melegben a városi forgalomban is ritkábban kapcsolt a ventilátor, és a váltó is jóval kezesebb lett.
én is mannfiltert használok sokéve az autóimba,motorokba. és ezt is ajánlom,ha kérdeznek.
 panasz soha nem volt. maradok is ennél.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10227
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11793 Dátum: 2016.10.23 12:19:08 »
Sziasztok!

Egy 2003-as évjáratú T25-ös 2000-es benzines Avensis (motorkód: 1AZ-FSE) boldog tulajdonosa vagyok.
Volna viszont vele egy problémám. :(
Indításkor jön a motor felől egy kerregő hang kb 2 másodpercig.
Szerelővel megnézettem, felújíttattam az önindítót, ellenőriztettem a fogaskerék koszorút, minden rendben, de a kerregés jön.
A vezérmű láncra terelődött a gyanú, mert ha leállítom a motort és pár percen belül indítom, akkor nem kerreg, de ha fél óra után indítom, akkor megint kerreg.
A szerelő avval magyarázta, hogy olajnyomás szorítja a vezérműláncot és az olajnyomás elvesztésével nem elég feszes a lánc és az újbóli olajnyomás felépülésével helyreáll a rend.
Tehát cseréljük le a megnyúlt láncot.

Sajnos ez egy drága próbálkozás volt, mert ez a 2 másodperces kerregő hang még mindig megvan hidegindításkor és fél órás állás utáni meleg indításkor is.

:(

Szerintetek mi lehet a gond?
 :helpsmilie:
Szia!
Nekem is van valamilyen kerregés a reggeli motorindításkor, mivel a szelepektől is lefolyik az olaj fél nap alatt. Ezt nem akadályozhatja az olajszűrőben levő szelep.
Amint felépül az olajnyomás, megszűnik. Ha nálad is a szelepektől jön viszonylag rövid állás után, esetleg a szelephézagokat lenne érdemes megnézni, vagy az olajszivattyú/o lajnyomás megfelelőségét. Az olaj reméljük megfelelő, amit használsz.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.23 12:21:21 írta vd1234 »

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11794 Dátum: 2016.10.23 12:35:50 »
Szia!
Nekem is van valamilyen kerregés a reggeli motorindításkor, mivel a szelepektől is lefolyik az olaj fél nap alatt. Ezt nem akadályozhatja az olajszűrőben levő szelep.
Amint felépül az olajnyomás, megszűnik. Ha nálad is a szelepektől jön viszonylag rövid állás után, esetleg a szelephézagokat lenne érdemes megnézni, vagy az olajszivattyú/o lajnyomás megfelelőségét. Az olaj reméljük megfelelő, amit használsz.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
:yes:
Nekem holmi japanparts olajszűrők voltak az avéban majd 600.000 kilométeren keresztül... :eek:
Nem (csak) a ruha teszi az olajszűrőt. ;)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11795 Dátum: 2016.10.23 15:59:59 »
mi volna?? kiskutya...

hát ne játszd már a gyikot hé, pár éve te mesélted nekem ezeket a szelepeket!!! konkrétan a maw68/3 szüröröl beszéltünk... még megvolt a kis corim, te meg még ottlaktál a kocsmaudvaron...

Jóvamá'! Ha mán' pofázunk, legalább tunnyuk, ho' mirű, egzaktli!! Jóvan?

Különbenis haggyá' he mer' mos megyen a fékrevizi jó?!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11796 Dátum: 2016.10.23 16:16:50 »
Sziasztok ez az olajszűrős dolog eléggé felkavarta a fórumot úgy látom :-D
Nekem is japanparts van a T22 avensisen. De kiválasztásnál van egy két online alkatrész áruháznál adat a szűrőről.
Az egyik a bypass szelep a másik a visszafolyás gátló szelep megléte a szűrőben . Lásd kovács auó .

Más.
Az avensis intercoolere már egy jó ideje mióta megvettem az autót kifújt. ezt a gyorsításoknál jellemzően 3000-3500 as fordulat feletti iszonyatos nagy füstfelhőből is gyanítottam. Azt már előzőleg megállapítottam hogy volt javítva már a hűtő és a végzáró és a hűtő között nem jó a tömítés. Tegnap leszereltem és megmostam és szétszedtem.
A füleket egyesével kihajtogattam és a fedeleket eltávolítottam. A gyanúm igaznak bizonyult a tömítő gyűrű rosszul volt beszerelve oda volt csípve.
Mindkét oldalon kitakarítottam a fészkét és kétkomponensű ragasztóba ágyazva visszaszereltem a tömítéseket. A füleket szépen vissza hajtottam egy kis kalapács és egy oldalvágó segítségével. Egész este száradni hagytam a kazán tetején hogy kössön a ragasztó.
A beszerelés ma délelőtt megtörtént.
Próbaúton nem tapasztaltam a sziszegést és az autó viselkedése jelentősen megváltozott.
Másképp reagál a gázadásra 3000 feletti fordulaton pedig iszonyúan megindul sokkal jobb mint volt.
A tél beállta előtt a téli gumikat fogom még felszereltetni és a motortartókat akarom még kicserélni mert azok is elég tropák.


lilles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11797 Dátum: 2016.10.23 16:57:56 »
A szerelők érvelése fura, miért cserél láncot, ha feszítést hiányolja, és nem mérte meg a megnyúlást?
Milyen olajat és szűrőt használsz?

Szia!
Nekem azt mondta, hogy megnyúlt a lánc.
Természetesen a feszítő is cserélve lett.
Castrol 5W30-as olajat használok.
Nem tudom, hogy milyen szűrőt.

lilles

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11798 Dátum: 2016.10.23 17:01:02 »
Szia!
Nekem is van valamilyen kerregés a reggeli motorindításkor, mivel a szelepektől is lefolyik az olaj fél nap alatt. Ezt nem akadályozhatja az olajszűrőben levő szelep.
Amint felépül az olajnyomás, megszűnik. Ha nálad is a szelepektől jön viszonylag rövid állás után, esetleg a szelephézagokat lenne érdemes megnézni, vagy az olajszivattyú/o lajnyomás megfelelőségét. Az olaj reméljük megfelelő, amit használsz.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről

Szia!

Köszi a tippet!
Ellenőrizni fojuk a szelephézagot.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11799 Dátum: 2016.10.23 18:40:40 »
A kerregés okát kutatva, szvsz lehet a fáradó vvti-szelepre is gyanakodni. :hmmmm:
Ha jól emlékszem, abban van valami rugó, ami akár el is fáradhat... :hmmmm:

mipo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11800 Dátum: 2016.10.23 19:52:26 »
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem tőletek. menet közben a gépezet elvette a teljesítmény és beadta a motorhibát és közben kigyulladt a VSC és VCR lámpa is. Most jelenleg annyi erő van benne mint a trabiba.
Szerintetek mi lehet a baj? Részecske szűrőre gyanakszom. Az EGR-t már korábban kipucoltam. Ha valóban a részecskeszűrő, akkor tudnátok valami forrást, hogy hol tudnám beszerezni? Köszönöm előre is.

A kocsi: 2006-os (T25) kombi 2.2 177 le motorkód: 2AD

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11801 Dátum: 2016.10.23 20:51:36 »
A töltésed rendben van? Lehet megúszod egy generátor javítással.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11802 Dátum: 2016.10.23 21:09:52 »
Szia!
Nekem azt mondta, hogy megnyúlt a lánc.
A hiba továbbra is fennáll. Amennyiben a kiszerelt lánc megmérve határértéken belül van (szinte biztosan) akkor jön neked vissza a csere árával. Amíg nem áll az ügyfél a sarkára, addig nem tanulja meg, hogy ne más kárára találgasson. Gondolom a hiba feltárásával és javításával bíztam meg, nem totózással, ill. konkrét alkatrészek cseréjével.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11803 Dátum: 2016.10.23 23:52:05 »
A hiba továbbra is fennáll. Amennyiben a kiszerelt lánc megmérve határértéken belül van (szinte biztosan) akkor jön neked vissza a csere árával. Amíg nem áll az ügyfél a sarkára, addig nem tanulja meg, hogy ne más kárára találgasson. Gondolom a hiba feltárásával és javításával bíztam meg, nem totózással, ill. konkrét alkatrészek cseréjével.
Legtöbb ügyfél konfliktuskerülő. Legtöbb ügyfél nem kér számlát, így hivatkozni sincs mire ha nagyon akar(na). Ha a láncot a szaki méri meg, nagy összegben lehet fogadni, hogy megállapítja, hogy neki volt igaza.

Santi1981

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11804 Dátum: 2016.10.24 10:16:13 »
Sziasztok!

Én is olajzabálással küzdöttem 1000km/liter, de köszönet a fórumtársaknak és az általuk ajánlott B.csabai szerviznek,
ez már a múlt és tényleg reális áron meggyógyult az Avensis!
Z