Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3710916 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11670 Dátum: 2016.09.24 07:21:13 »
Sziasztok!

SOS segítségre lenne szükségem!
Adott egy 2004es 1.8as benzines AveII (125e km, 90% városi használatban). Ma reggel az első megállás után alig akart beindulni. 20ból egy indításra nagyon nehezen de elindul (nehezen forgatja, de a fesz stabilnak tűnik, nem villog a műszerfal fénye).
Próbáltam kizárni az akksi bajt (2 éves Bosch S4), megbikáztam az itthoni másik autóval -> nem indul.
Amikor beindult, mértem töltést stabilan 14V volt akksi póluson, leállítva 12,7V.
Próbáltam másik kulccsal hátha immo -> nem indul.
Önindítóra gondolok, Nektek mi a véleményetek?

Olvastam egy régebbi hsz-ben hogy lehet fojtószelep érzékelő baj/koszolódás, erre az volt a tanács, hogy indítani kell gázzal -> próbáltam, de nem indul.
Én valamelyik jeladóra gyanakodnék. Nekem egyszer az alsóholtponti jeladó volt a hunyó. Ha beindulás után csúnyán, egyenetlenül kár, akkor a vvti szelepre is lehet gyanakodni. Én a vvti szelepből anno bontottat tettem bele, de nem volt tökéletes. Ment vele, de már messze nem volt olyan a járáskultúrája, mint annakelőtte. :no:

Gubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11671 Dátum: 2016.09.24 10:54:56 »
Üdv Urak!
2005-ös D4D Ave 210e km. június  környékén meleg motornál olyan furcsán beremegve indult. A következő meleg indítózásnál nem indult,  remegett, majd kiesett a motor a helyéről, de nem indult. Kötél.  Üzemanyag szűrőt kicseréltem, persze már hidegen  szépen indult. Majd egy héten belül műszakin melegen újra nem indult be. Az ottani szakik egy leheletnyi féktisztítóval életre keltették :eek:. Egyből  vittem szerelőhöz, aki nem tudott semmilyen hibát kiolvasni, javasolta ,hogy Protec  nevű üzemagyag adalékot próbáljam meg, hátha. Jó kevés üzemanyag mellé beöntöttem a cuccot és  igaz főleg hosszú út után melegen időnként kissé beremegve, de mindig indult. Most  09.23 újra nem indul, de mikor visszahűlt a motor kb. 3 óra múlva egyből beindult .  Most lett tiszta számomra, hogy a hiba csak meleg motornál jelentkezik.  Hibajelzés nincs. Amúgy szépen jár, megy, gyorsul . Minek a cseréltetésével vagy javíttatásával kezdjem,mivel már el sem merek vele indulni?    Ja volt közben egy EGR tisztítás is, mivel nem gyorsult , torpant, de ez evvel megoldódott.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11672 Dátum: 2016.09.24 16:32:18 »
Üdv Urak!
2005-ös D4D Ave 210e km. június  környékén meleg motornál olyan furcsán beremegve indult. A következő meleg indítózásnál nem indult,  remegett, majd kiesett a motor a helyéről, de nem indult. Kötél.  Üzemanyag szűrőt kicseréltem, persze már hidegen  szépen indult. Majd egy héten belül műszakin melegen újra nem indult be. Az ottani szakik egy leheletnyi féktisztítóval életre keltették :eek:. Egyből  vittem szerelőhöz, aki nem tudott semmilyen hibát kiolvasni, javasolta ,hogy Protec  nevű üzemagyag adalékot próbáljam meg, hátha. Jó kevés üzemanyag mellé beöntöttem a cuccot és  igaz főleg hosszú út után melegen időnként kissé beremegve, de mindig indult. Most  09.23 újra nem indul, de mikor visszahűlt a motor kb. 3 óra múlva egyből beindult .  Most lett tiszta számomra, hogy a hiba csak meleg motornál jelentkezik.  Hibajelzés nincs. Amúgy szépen jár, megy, gyorsul . Minek a cseréltetésével vagy javíttatásával kezdjem,mivel már el sem merek vele indulni?    Ja volt közben egy EGR tisztítás is, mivel nem gyorsult , torpant, de ez evvel megoldódott.
Én nem vagyok egy nagy dízelguru, (csak szimplán gyűlölöm a gázolajos technikát ;) ) , de ha jól tudom ez a jelenség gyakran a porlasztóelemek nemsokára bekövetkező cseréjét vetíti előre. :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2016.09.24 16:35:10 írta Izso »

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11673 Dátum: 2016.09.25 17:07:09 »
Én nem vagyok egy nagy dízelguru, (csak szimplán gyűlölöm a gázolajos technikát ;) ) , de ha jól tudom ez a jelenség gyakran a porlasztóelemek nemsokára bekövetkező cseréjét vetíti előre. :hmmmm:

Így van: a meleg gázolaj hígabb, ezért akkor nagyobb az injektorok résolajveszteségének a mértéke is. Ez akkor okoz problémát, ha az injektorok már egyébként is kopottak, mert akkor olyan magas szintet érhet el a veszteség, hogy az indítózási fordulaton már nem tudja a magasnyomású szivattyú pótolni az elszökő üzemanyagot.
Hidegen még indul, és ha melegen is sikerül "felhúzni" a sok indítózással, akkor az üzemi fordulaton már nem okoz gondot a résveszteség pótlása.
Vidd el egy CR rendszerekkel foglalkozó szervizbe, ott megmondják, hogy valóban mi a probléma és hogy milyen mélyen kell a zsebedbe nyúlni.

Üdv:
BF

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11674 Dátum: 2016.09.26 10:52:11 »
Meglehet.
Nekem se volt forgatás mikor megadta magát. De előtte mintha gyengén indította volna, akksira gondoltam a gyenge tekerés miatt, de végül az önindító lett.
Nekem is anno az önindító minden előzetes bejelentés nélkül adta meg magát. Fel is töltöttem az akksit rendesen, mert arra gyanakodtam...
music     

Norbee

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11675 Dátum: 2016.09.26 11:05:13 »
Nekem is anno az önindító minden előzetes bejelentés nélkül adta meg magát. Fel is töltöttem az akksit rendesen, mert arra gyanakodtam...

Nálam is ugyanígy volt.
Akksit jól feltöltöttem  ,irány Horvátország , majd utolsó előtti napon pukk.  :censored:
Hazajöttünk és egy nap alatt felújították az önindítót.  :clap:

Santi1981

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11676 Dátum: 2016.09.27 19:16:53 »
Sziasztok!

Kiégett a bal hátsó világítás.
Gondoltam egyszerű lesz a csere, mivel nemrég vásároltan az autót, nem tudtam mi vár rám.
Leszedtem a takarót, majd az elektromos kábelt lepattintottam, mivel kitapogattam, látni nem látni semmit, elég gáz :)
Aztán valahogy a tartó részt is lehúztam, de teljesen nem jött le, az izzók beestek.
Már se index se semmi :)

Áruljátok el, mi a trükk? :)

köszi

remrendes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11677 Dátum: 2016.09.27 21:03:39 »
Jo estet!
Olyan kerdesem lenne, hogy a valto es a konyoklo kozti csukhato hamutarto(?) teteje mitol marad csukott allapotban? Az enyem folyton kinyilik.
A japan-parts.eu-n nem mutat semmi erdekeset.
Toyota Avensis T3-X 2.0 2004
BMW E30

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11678 Dátum: 2016.09.28 14:09:54 »
Gyűrűzés végett már júliusban elkezdtem műhelyt keresni, most így hirtelen az az alap.... ez a hiba a bónusz.

A tegnapi kiegészítő tünetekkel (olajevés drasztikus emelkedése, és az előző 2 nap: szelephang, kipufogó pukkantgatás, olajos-zsíros korom a kipufogó végén) ez már tuti hogy gyűrűtörés vagy szelep illetve szelepszár-szimering probléma. Már csak abban bizakodom, hogy nem akkora a baj amekkora lehet...

Itthon van "Ráró" :) Egészséges, szép...
Este beszámolok, addig találgathattok mi volt a "plusz hiba"
(még a szerelő is megnyalta a 10 ujját, nem hétköznapi mutatvány jött össze)

'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11679 Dátum: 2016.09.28 14:12:19 »
Gyűrű törés? :hmmmm:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11680 Dátum: 2016.09.28 15:23:53 »
Itthon van "Ráró" :) Egészséges, szép...
Este beszámolok, addig találgathattok mi volt a "plusz hiba"
(még a szerelő is megnyalta a 10 ujját, nem hétköznapi mutatvány jött össze)
És nekem miért nem írtad még le messengeren?!  :) :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11681 Dátum: 2016.09.28 18:40:30 »
A mellékelt képen 1 hiba található... ki találja meg?
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11682 Dátum: 2016.09.28 18:56:50 »
Uhhh, ez így hogy sikerült? Hamisítottba futottál?

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11683 Dátum: 2016.09.28 19:03:26 »
A mellékelt képen 1 hiba található... ki találja meg?
segítség:
látott már ilyet valaki?
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11684 Dátum: 2016.09.28 19:05:12 »
segítség:
látott már ilyet valaki?

Zanzásítottad a gyújtógyertyát?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu