Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3740027 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4185 Dátum: 2010.09.28 17:44:35 »
Az ECU indítástiltás része, és az IMMO ment el "vadászni" (legalábbis nekem ezt mondta a szaki)...Elmondta, ha ki tudná venni a programból az indítás tiltását, megoldódna a probléma, de hát erre nem jött rá 2 hónap alatt, pedig aztán nem most kezdte,(bontott alkatrészt sehol sem kaptunk, pedig aztán az ország összes Toyotával foglakozó bontóját felhívtam!
Van itt Székesfehérvár mellett egy bontós srác, behozott egy angol 2.0-s benzinest, amit alkatrészenként árul.
Őt szivesen ajánlottam volna, de mostanában nem figyeltem a problémádat :(
Lehet még nem adta el az ecu-t, mert egy csomó alkatrész van még nála az autóból.... :(

bobekm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4186 Dátum: 2010.09.29 13:46:49 »
Mindegy lett volna akkor is ha megvan még a kocsi, mert az enyém 1.6-os volt.

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4187 Dátum: 2010.09.29 19:16:10 »
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, h lehet.e vhogyan a rádió vételi minőségen javítani? A fejegység Alpine, a baj sztem nem ott kezdődik :-) Amúgy az antennát nem lehet kicserélni mondjuk jobb minőségáre (pl.: Hirschmann)? Az amúgy is el van törve, mert vki szépen visszafordítgatta! De előtte sem volt tökéletes a vétel.

Köszönöm válaszotokat!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4188 Dátum: 2010.09.29 20:09:33 »
Az antennával nem lehet gond, nekem kompletten le volt törve és teljesen hibátlanul működött. Alpin sem olyan rosz márka, szerintem inkább az antenna kábele lehet megtörve valahol, vagy szerintem mindeféleképpen valami kontakthibát kellene keresni!

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4189 Dátum: 2010.09.29 21:40:53 »
Az antennával nem lehet gond, nekem kompletten le volt törve és teljesen hibátlanul működött. Alpin sem olyan rosz márka, szerintem inkább az antenna kábele lehet megtörve valahol, vagy szerintem mindeféleképpen valami kontakthibát kellene keresni!

Az jó! :( Nem lesz egyszerű végig követni! :-/

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4190 Dátum: 2010.09.30 08:50:22 »
Szerintem első körben fogd meg a középkonzol műanyag alját és egy erős, lassú de határozott mozdulattal húz ki. Nincs semmi csavar, kifog jönni szépen az egész (nekem fa mintás volt, lehet, hogy neked valami más). Ha kiszedted nézz mögé, hogy a rádió csatlakozási pontjai nincsenek e kilazulva. Ez nem bonyolult és ha ott a hiba, akkor megúszod a villanyászt :)

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4191 Dátum: 2010.09.30 09:12:21 »
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, h lehet.e vhogyan a rádió vételi minőségen javítani? A fejegység Alpine, a baj sztem nem ott kezdődik :-) Amúgy az antennát nem lehet kicserélni mondjuk jobb minőségáre (pl.: Hirschmann)? Az amúgy is el van törve, mert vki szépen visszafordítgatta! De előtte sem volt tökéletes a vétel.
Köszönöm válaszotokat!

 Csatlakozom az előttem szólókhoz. Én is először kivenném az antenna csatlakozót a rádióból, letekerném az antennát, és megnézném egy műszerrel, hogy van-e szakadás a két pont között. Megjegyzem, szerintem erre nem nagy az esély. Ha nincsen szakadás, akkor próbáld meg lecserélni az antennát egy hosszabbra. Nekem is egy nagyobb antenna van, kb. 80 cm, ez sokat jelent egy 30-as 40-eshez képest.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4192 Dátum: 2010.09.30 09:47:37 »
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, h lehet.e vhogyan a rádió vételi minőségen javítani? A fejegység Alpine, a baj sztem nem ott kezdődik :-) Amúgy az antennát nem lehet kicserélni mondjuk jobb minőségáre (pl.: Hirschmann)? Az amúgy is el van törve, mert vki szépen visszafordítgatta! De előtte sem volt tökéletes a vétel.

Köszönöm válaszotokat!
Én is kimérném az antenna kábelt első körben. Letört antennával is működik, ha van elég erős adó a közelben, hoszen az antenna kábel magában is antenna. De én például Budapesten - ugye közel az adótornyokhoz - hibátlanul fogtam az adókat aztán utban Mohács felé szépen elfogytak. Rendes antennával sokkal jobb lett. Ha ez sem elég, akkor be kell rakni egy antenna erősítőt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

oszy

  • Vendég
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4193 Dátum: 2010.09.30 13:30:22 »

Én is kimérném az antenna kábelt első körben. Letört antennával is működik, ha van elég erős adó a közelben, hoszen az antenna kábel magában is antenna. De én például Budapesten - ugye közel az adótornyokhoz - hibátlanul fogtam az adókat aztán utban Mohács felé szépen elfogytak. Rendes antennával sokkal jobb lett. Ha ez sem elég, akkor be kell rakni egy antenna erősítőt.

És milyen erősítőt javasolsz? :-)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4194 Dátum: 2010.09.30 15:40:50 »
Hát én még nem használtam semmilyet, így javasolni sem tudok, de van pl. ez.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4195 Dátum: 2010.10.06 18:37:48 »
Ki tudna segíteni, mert nem tudni mi a hibás!?

2001/12. Avensis 2.0-D-4 vvt-i, direkt befecskendezéses benzines,150LE, 1AZ-FSE motorú, manuális váltójú autó.

 Előzmény: Február óta felesben tankolok a 95-ös benzinhez E85-öt. Probléma nem volt, csak hogy többet kellett járatni az indítómotort hidegen, +10...20% fogyasztás növekedés. Sőt, alacsony fordulatról jobban húzott fel a motor. Elértem a 206 ezer km futást az autóval. Rendszeres karbantartások, cserék megvoltak.

 Jelenség kezdete: Pollenszűrő cserénél lehúztam a gázpedál elektr.csatiját, amit elfelejtettem vissza dugni és így indultam el az autóval. Rögtön kigyulladt a motorkontroll, VSC OFF, VSC lámpa! Aksi saru levétele 1 órára, törülte a hibákat, de az alapjárat fel-le ingadozott egy jó darabig, majd beállt és jó lett.
 Kb. augusztus 20-tól kezdődött, hogy hideg motorral kezdett berángatni alacsony fordulatról gyorsításnál az autóm úgy 3000 fordulatig, felette nem volt érezhető. Rátankoltam csak benzint, gondolván, hogy túl van dúsulva a tankom etanollal!

Aztán egyre jobban kezdett rángatózni hidegen, alacsony fordulaton, mintha gyújtás kimaradások lennének! Mikor bemelegedett a motor, nem volt vele gond, jól húzott! Persze már tiszta benzinnel járatva. Motor kontroll, VSC OFF, VSC lámpa már sűrűn kigyullad.

 Diagnosztika: ECU szerint gyújtás kimaradás az 1. hengerben. Gyújtótrafó átrakva a 4. hengerbe, a hiba átment oda! Új gyújtótrafó beszerzése, cseréje után sem jó!
Gyertyák cserélve gyári Irídiumra( de azok is voltak benne), kormosak voltak, nem őz barnák. Kipufogó rendszerem fekete kormos, nincs kiégve! (mióta megvettem 4 éve, ilyen!) Ezért is kezdtem el 50% etanollal járni, hogy tisztítson.
Szívótorkok -8db- jó félig leszűkülve voltak a kormos olajos lerakódástól, amit fainul kitisztítottam. Azt hittem, ezzel meg van a baj oka oldva, de nem! Amúgy az olajat nem fogyasztja!!!
Üzemanyag nyomása a szűrő után indítózáskor 4 bar (gyárilag 3,7-4,2 bar). Magasnyomású szelep után nem tudtuk mérni (95-105 bar)!
Szelephézagok ellenőrizve, gyári határokon belül vannak.
Kompresszió nyomások egyformák: 13,75 bar (standard 14,6 bar, min. 10,0 bar).
+3db bontott gyújtótrafó az 1 új mellé is lett próbálva, de nem javult!

 Jelenleg: Alapjárat hidegen fel-le ingadozik, mintha kihagyna henger. Elindulni kínlódás vele, össze vissza rángat. Már meleg motorral is rángat.
Jelenleg autóvillamossági szerelő keresi a hibáját.

Szervizbe nem merem vinni, mert kicserélnének rajta sok mindent, amíg be nem jönne nekik a megoldás, amit persze hogy nekem meg is kellene fizetnem!
Találkozott már valaki tapasztalt tag hasonló hibával?
Segítségeteket megköszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.06 18:41:17 írta jozin-bazin »
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4196 Dátum: 2010.10.06 19:06:55 »
Ha jól értem, akkor jelenleg is gyújtáskimaradás van az egyik hengerben? Mert ugyebár ha gyújtótrafó és gyertyák rendben, kompresszió van, akkor most az injektorokat kéne ellenőrizni, esetleg azt is felcserélni egy jól működő hengerével.

Szóval ennyit az etanolról, remélem ezután is ezt tankolsz...

Pont az ilyen találgatás szokott sokba kerülni, márkaszervízbe nyugodt szívvel viheted, lehet hogy beletelik több időbe hogy megtalálják a hibát, de az biztos, hogy a végén jól működve kapod vissza, és nem fogják a fél autót kicserélni, csak a hibás alkatrészt!
Xanyi

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4197 Dátum: 2010.10.06 19:46:31 »
Szóval ennyit az etanolról, remélem ezután is ezt tankolsz...
Mi köze ennek az etanolhoz? Tönkretette a gyújtást?
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

jozinbazin

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4198 Dátum: 2010.10.06 20:05:07 »
Ha még gyújtás kimaradás van, akkor az már a computerben lehet, nem ad ki jelet néha. Ilyenkor a motor kontroll lámpa villog. Ha igaz, az meg gyújtás kimaradásra figyelmeztet, nem? Már a régi gyertyák is vissza lettek rakva próbára, de u.az a jelenség, illetve azzal meleg motorral jobb a gyorsítás.
Igazad lehet, az injektorok hibájára gyanakszik a szerelőm is! De ezzel csak óvatosan lehet bánni. Nagyon sérülékenyek!
Injektorok darabja 105000,-ft+ÁFA. Ha 4db-ot kell cserélni? ... :cry:

Több ismerős is használja az etanolt felesbe, probléma nélkül. Rokonom kollégája Avensis II, ugyanilyen motorú autójában január óta használja minden nap Pesten és vidéken járva is felesben. Eddig gond nélkül ~7,5 literes fogyasztással, az én 9-10 l/100km átlagfogyasztásommal szemben. Ezt csak érdekesség képpen!
De eztán én sem fogom használni, környezettudatosság ide, vagy oda!

Tudsz olyan markaszervízt ajánlani, ahol ezt így csinálnák? Egyszer vittem Monorra a Toyotához, akkor is le akartak húzni. Azóta csak az alkatrészeket veszem meg ott.
2002. Avensis 2.0 D-4 VVT-I, 150LE, 1AZ-FSE, Linea Sol.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #4199 Dátum: 2010.10.06 20:10:14 »
Visszagondolva jól emlékszem, hogy x hónapja volt valaki szintén dízel Ave-val, aki E85-öt tankolt és 8 kiló körüli lett a kár az etanol miatt? Szintén injektor volt az egyik ludas.