Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3735915 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7695 Dátum: 2014.01.21 08:20:57 »
Szerintem inkább kényelmi felszerelés, mintsem praktikus. Tök jó, hogy tönkre mehet egy tervezési hiba miatt, vagy egy aksi lemerüléskor. Az autó mozdíthatatlan, bárhol is legyen.
A rángatós módszer tökéletesen megfelel, megtanulni sem nehéz, oktatják is a képzéskor. Nem is értem, miért kellett lecserélni...  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7696 Dátum: 2014.01.21 09:40:41 »
Majd kiforr ez is. Az automata váltó megy aksi lemerüléskor?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7697 Dátum: 2014.01.21 10:15:03 »
Most akkor jó vagy nem jó? :hmmmm: Mondjuk nekem már a Merci láb-kézifékje se volt szimpi. Nagyon oda kellett figyelni, pl lejtőn felfelé elindulásnál (ez nálam minden napos, mert hegyoldalban lakom) :D

Toyotának is van ilyen a Priusban. :/
Csak azt nem értem, hogy miért jobb lábbal kézifékezni mint kézzel?
Nem tudnak ezek a Mercisek és a Toyotások sem magyarul...KÉZIfék a neve és nem véletlenül. :D :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7698 Dátum: 2014.01.21 10:27:14 »
rögzítőfék az,nem?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Atyusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7699 Dátum: 2014.01.21 23:31:38 »
Üdv mindenkinek!

Eltelt néhány hét, hogy végre infót kaptam az autó hibáját illetően.
Szóval, a 3. szerviz felkeresése után és 3 hét elteltével ma közölték velem, hogy 4 db injektor adta le a rendszámot, vagyis mindegyik bekrepált!

Közölte a szakember, hogy ebben a típusban lévő injektorokat nem lehet javítani, tehát horror összegért vennem kell bele 4 db injektort! A lista ár 230 e Ft! De.... 130 e Ft-ért már lehet venni /db-ot.
Ha jól számolok, 520 e Ft + munkadíj, kb.: 600 e Ft-ból kijövök és még mindíg nem biztos, hogy az autó tökéletes lesz-e!  Jelenlegi piaci ára 950-1.100 e Ft,

Sajnos így jártam, egy darabig vak vágányra teszem a kicsikét!

Tisztelt Ave tulajdonosok! Ha melegen nem indul az autótok de hidegen igen, akkor nézessétek meg az injektorokat!

A gyári száma: 23670-27030 Denso márkájú.

Ez a 2002-es évjáratra vonatkozik / 110 Le 2.0 D-4d /







Atyusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7700 Dátum: 2014.01.21 23:42:35 »
Ha valaki tudna olcsóbban és megosztaná velem, megköszönném!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7701 Dátum: 2014.01.22 00:00:35 »
ebben a típusban lévő injektorokat nem lehet javítani,
Biztosan nem lehet felújítani, vagy csak még nálunk nem készültek fel rá?

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7702 Dátum: 2014.01.22 00:03:08 »
Üdv mindenkinek!

Eltelt néhány hét, hogy végre infót kaptam az autó hibáját illetően.
Szóval, a 3. szerviz felkeresése után és 3 hét elteltével ma közölték velem, hogy 4 db injektor adta le a rendszámot, vagyis mindegyik bekrepált!

Közölte a szakember, hogy ebben a típusban lévő injektorokat nem lehet javítani, tehát horror összegért vennem kell bele 4 db injektort! A lista ár 230 e Ft! De.... 130 e Ft-ért már lehet venni /db-ot.
Ha jól számolok, 520 e Ft + munkadíj, kb.: 600 e Ft-ból kijövök és még mindíg nem biztos, hogy az autó tökéletes lesz-e!  Jelenlegi piaci ára 950-1.100 e Ft,

Sajnos így jártam, egy darabig vak vágányra teszem a kicsikét!

Tisztelt Ave tulajdonosok! Ha melegen nem indul az autótok de hidegen igen, akkor nézessétek meg az injektorokat!

A gyári száma: 23670-27030 Denso márkájú.

Ez a 2002-es évjáratra vonatkozik / 110 Le 2.0 D-4d /
Üdv Atyusz!

Csipázom az ilyen egy-milleres alkatrészárakat, de csak most neked meglesz az 600eFt-ból is munkadíjjal, mert mi nagyon rendesek vagyunk...

5 percet szántam rá és ezt találtam:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/motor/denso_dizel_befecskendezo_injektor_javitas
Ha rákeresel a leírásban ott van a cikkszámod is...

Ha egy kicsit még rámozdulnék a témára akkor szerintem találnék neked komplett bontott motort kb. 150eFt-ért, nem 4 injektort félmilláért!  :no:

Nem kell mindent elhinni. Google a barátod! (kivéve mikor adatot gyűjt rólad)  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7703 Dátum: 2014.01.22 00:15:28 »
Itt is van javított, darabonként 35eFT-ért:
http://www.dieselek.hu/katalogus.php
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7704 Dátum: 2014.01.22 07:34:29 »
Ha valaki tudna olcsóbban és megosztaná velem, megköszönném!

Vagy kérdezd meg őket,hogy mit mondanak.Nem egy porlasztót és adagolót láttak már...:http://www.branddiesel.hu/

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10248
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7705 Dátum: 2014.01.22 07:47:30 »
Üdv mindenkinek!

Eltelt néhány hét, hogy végre infót kaptam az autó hibáját illetően.
Szóval, a 3. szerviz felkeresése után és 3 hét elteltével ma közölték velem, hogy 4 db injektor adta le a rendszámot, vagyis mindegyik bekrepált!

Közölte a szakember, hogy ebben a típusban lévő injektorokat nem lehet javítani, tehát horror összegért vennem kell bele 4 db injektort! A lista ár 230 e Ft! De.... 130 e Ft-ért már lehet venni /db-ot.
Ha jól számolok, 520 e Ft + munkadíj, kb.: 600 e Ft-ból kijövök és még mindíg nem biztos, hogy az autó tökéletes lesz-e!  Jelenlegi piaci ára 950-1.100 e Ft,

Sajnos így jártam, egy darabig vak vágányra teszem a kicsikét!

Tisztelt Ave tulajdonosok! Ha melegen nem indul az autótok de hidegen igen, akkor nézessétek meg az injektorokat!

A gyári száma: 23670-27030 Denso márkájú.

Ez a 2002-es évjáratra vonatkozik / 110 Le 2.0 D-4d /

Cikkszám alapján egy gyors találtat:
http://www.dieseljones.co.uk/common-rail-injectors/toyota-common-rail-diesel-injectors/toyota-avensis-common-rail-diesel-injectors/23670-27030-095000-0570-toyota-avensis-brand-new-injector-toyota-part-number-23670-29036.html
Kb. félár, illetve jóval olcsóbb az általad írtnál. Angliában meg talán lehet ismerősöd is.

Carinához is a toyodiy-en kb. 260 euró az ára egy darabnak  :otlet:
Hála Istennek most sikerült tartalékba szerezni 4 db-ot. Igaz, hogy bontott, de nagyon jó az  :yes:

Nem vagyok hozzáértő igazán (csak régi dízelt csináltam anno MTZ-n), de elsőre elég hihetetlen, hogy egyszerre menjen tönkre mind a négy  :1eye:
Még az a gonosz gondolat támadt bennem, hogy esetleg lesz valakinek 4db injektora majd...
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.22 08:15:23 írta vd1234 »

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7706 Dátum: 2014.01.22 10:05:14 »
Üdv mindenkinek!

Eltelt néhány hét, hogy végre infót kaptam az autó hibáját illetően.
Szóval, a 3. szerviz felkeresése után és 3 hét elteltével ma közölték velem, hogy 4 db injektor adta le a rendszámot, vagyis mindegyik bekrepált!

Közölte a szakember, hogy ebben a típusban lévő injektorokat nem lehet javítani, tehát horror összegért vennem kell bele 4 db injektort! A lista ár 230 e Ft! De.... 130 e Ft-ért már lehet venni /db-ot.
Ha jól számolok, 520 e Ft + munkadíj, kb.: 600 e Ft-ból kijövök és még mindíg nem biztos, hogy az autó tökéletes lesz-e!  Jelenlegi piaci ára 950-1.100 e Ft,

Sajnos így jártam, egy darabig vak vágányra teszem a kicsikét!

Tisztelt Ave tulajdonosok! Ha melegen nem indul az autótok de hidegen igen, akkor nézessétek meg az injektorokat!

A gyári száma: 23670-27030 Denso márkájú.

Ez a 2002-es évjáratra vonatkozik / 110 Le 2.0 D-4d /

A hiba ismert, minden fórum (ez is) több helyen foglalkozik vele, a hidegen indul, melegen nem indul tünettel együtt is.
Nem tudom, emlékszel-e, de korábban, amikor a "szerelő" a vezérlés körül keresgélte a hibát, meg főtengelyjeladót próbált cserélni és a SCV szelepet próbálgatta, akkor felhívtam a figyelmedet, hogy protko kolléga pontosan ugyanezt a tortúrát végigjárta, de neki csak 2 injektorának volt a résolaja határértéken kívül. Nem keresem meg még egyszer, de az ő kálváriája a Filep Diesel-nél ért véget. Nagyjából 250.000 Ft körüli összegbe kerül az injektorok bemérése, 2 db gyári új injektorral, beszereléssel. Szerintem nagyjából 400+ezerből a te problémád is megoldódna.

Vagy tényleg veszel bele használtat, bontottat (15-25e Ft / db áron), amivel lehet, hogy elmész további 100.000 km-t, de lehet, hogy csak 10.000-et. Esetleg alapból szar. Bár több helyen vállalnak rá beszerelési garanciát, de szerintem pl. a Filepnél odaviszed a 4 db-ot, beszerelés nélkül bemérik őket és ha jó, akkor belerakatod, ha nem akkor, visszaviszed az eladónak.

Az injektorok felújításáról:
Röviden: Nincsen hozzá gyári, Denso által kiadott felújítási eljárás.
Hosszabban: Minden injektornak van egy gyári kódja, melyet beszereléskor meg kell adni az ECU-nak is. Ez a kód tartalmazza a gyártási szórásból eredő kompenzációs értékeket, melyeket figyelembe véve tud az ECU megfelelően kivezérelni egy injektort. Mivel nincs gyári felújítási eljárás, ezért (a pl. a Delphy injektorokkal ellentétben) nincs mód a felújított injektorok megváltozott paramétereihez tartozó kód legenerálásához. Fel lehet újítani, Magyarországról, de pl. Angliában több helyről is rendelhetsz "Refurbished" injektort fél-harmad áron, de ahhoz sem lesz a megfelelő kód legenerálva. Menni fog vele az autó, de nem lesz tökéletes sosem. Ajánlott olvasmány!

Én is ilyen autót hajtok és fel vagyok készülve, hogy egyszer eljön ez az idő is...

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7707 Dátum: 2014.01.22 10:11:06 »
Cikkszám alapján egy gyors találtat:
http://www.dieseljones.co.uk/common-rail-injectors/toyota-common-rail-diesel-injectors/toyota-avensis-common-rail-diesel-injectors/23670-27030-095000-0570-toyota-avensis-brand-new-injector-toyota-part-number-23670-29036.html
Kb. félár, illetve jóval olcsóbb az általad írtnál. Angliában meg talán lehet ismerősöd is.

Carinához is a toyodiy-en kb. 260 euró az ára egy darabnak  :otlet:
Hála Istennek most sikerült tartalékba szerezni 4 db-ot. Igaz, hogy bontott, de nagyon jó az  :yes:

Nem vagyok hozzáértő igazán (csak régi dízelt csináltam anno MTZ-n), de elsőre elég hihetetlen, hogy egyszerre menjen tönkre mind a négy  :1eye:
Még az a gonosz gondolat támadt bennem, hogy esetleg lesz valakinek 4db injektora majd...

Az injektor nem egyik napról a másikra megy tönkre, hanem szép lassan elkopik. Nyilván nem méregeti az ember havonta, hogy épp milyen állapotban van, hanem ha van tünet, akkor felkeres egy szakműhelyt. Múltkor protko-nak 2 db volt gyári határértéken kívül, ebben az esetben már mind a négy határértéken kívülre került mire komolyabb hibát produkált, de ettől még meg lehet méretni máshol is.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7708 Dátum: 2014.01.22 10:33:37 »
Az injektor nem egyik napról a másikra megy tönkre, hanem szép lassan elkopik. Nyilván nem méregeti az ember havonta, hogy épp milyen állapotban van, hanem ha van tünet, akkor felkeres egy szakműhelyt. Múltkor protko-nak 2 db volt gyári határértéken kívül, ebben az esetben már mind a négy határértéken kívülre került mire komolyabb hibát produkált, de ettől még meg lehet méretni máshol is.

Ha jól értem, akkor akár egy autóvásárlás előtt ezeknek az injektoroknak az állapota is bemérhető?
Mekkora munkát jelenthet ez időben és kötlségben? Ki kell ehhez szerelni őket?
Illetve márkaszervízek képesek lehetnek az injektorok állapotfelmérésére?

ggeri

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #7709 Dátum: 2014.01.22 11:41:32 »
Ha már injektor a téma, nekem is tönkrement a sajátom, de benzines (1AZ-FSE motor). Hivatalos csatornán kaptam rá egy 80 ezres ajánlatot, ami nem tetszett, így megkockáztattam egy zavaros forrásból rendelt darabot, 30 ezerért

Be van építve egy hónapja, működik, többletfogyasztást sem generált. Ennek ellenére létezik, hogy hamis darabbal van dolgom, és később komplikációk lépnek fel?

Azért kérdem, mert kínai oldalak tele vannak hasonló injektorokkal töredék áron, így nem esélytelen, hogy a magyar eladó is ezektől rendelte. Én is gondolkodom, hogy ennyiért veszek egyet tartalékba. Angol fórumokon azt olvastam, alig pár gyártó a világon képes injektort gyártani, így a hamisítás esélye kicsi.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.22 11:43:29 írta ggeri »