Szavazás

Milyen vezetési stílust képviselsz?

Nyugodtan, higgadtan, piánóban, tekintettel a kreszre és a többiekre.
11 (17.7%)
Hangulatfüggő.
20 (32.3%)
Lendületből gyorsan, ügyelve az alacsony fogyasztásra, de a szabályok betartásával.
30 (48.4%)
Agresszíven, káromkodva, szlalomozva, betolakodva, "erősebb kutya" alapon.
1 (1.6%)

Összes szavazó: 62

Szerző Téma: Vezetési stílus, vezetéstechnika  (Megtekintve 2919893 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14580 Dátum: 2012.08.11 15:52:17 »
Elkeserítő, hogy mennyire nem használják az emberek az irányjelzőt. És a tendencia negatív. Pedig a vizsgán, ha 2x elfelejti, megbuktatják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14581 Dátum: 2012.08.11 20:02:21 »
Elkeserítő, hogy mennyire nem használják az emberek az irányjelzőt. És a tendencia negatív. Pedig a vizsgán, ha 2x elfelejti, megbuktatják.

Kar, hogy egynel meg nem bukasi hiba.
kisa
born to ride

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14582 Dátum: 2012.08.11 20:37:32 »
Elkeserítő, hogy mennyire nem használják az emberek az irányjelzőt. És a tendencia negatív. Pedig a vizsgán, ha 2x elfelejti, megbuktatják.

Errol beszeltunk a multkor. Adja a jo Isten, ennyi diplomaval eleg szep karriert futnek be a redorsegnel, rendet csinalnek mondjuk Pecsett. Ja, hogy itt nem akkora a dij a szabalysertes eseten mint a gyorsahajtasnal, sebaj negyszer annyi embert kene megfogni egy este, aki nem indexel. Menne az. A rendorseg szimplan hulye, nem tudom szebben mondani.  :flowers: Nem gyorshajtasra kene ramenni, hanem az iranyjelzes elmulasztasara, illetve kovetesi tavolasagra es olyan szepen hizna a kassza mint meg soha. Na ja, kis munka is lenne vele, tobb mint a haromlabuval, de busasan megterulne. A hazai vezetok donto tobbsege impotens, lusta, bunko, taho es megnagyon szepen visszafogtam magam.  :flowers: En egyebkent szemely szerint igyekszem senkit sem tulzottan segitenni, illetve gatolni, aki nem hasznalja az iranyjelzojet.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14583 Dátum: 2012.08.11 20:41:38 »
Kar, hogy egynel meg nem bukasi hiba.

Bizony, azonnal buktatnam mindet es ha valaki normalis hozna a szabalyokat, az is megtenne elsore.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14584 Dátum: 2012.08.12 01:20:18 »
Bizony, azonnal buktatnam mindet es ha valaki normalis hozna a szabalyokat, az is megtenne elsore.

Bizony, a bukas utan meg beirdalni a testuket kessel, es beszorni soval, majd kikotni arra a napra valami arnyekmentes helyre......
Utana felelhetne tetteiert a birosag elott.
Szerintem ez teljesen kimeriti a veszelyeztetest.

barati es motoros udvozlettel mindenkinek; kisa.

(utottek mar igy el szabalyos parhuzamos kozlekedes kozben)
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14585 Dátum: 2012.08.12 14:04:35 »
Kar, hogy egynel meg nem bukasi hiba.
Hát... attól függ. Ha pl. index nélkül vált sávot, vagy előz, azért megbuktatják. Kikerülésnél úszhat meg pl. egy index-kihagyást.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14586 Dátum: 2012.08.12 18:41:51 »
kultúrafüggő...belgiumban nemigen indexel senki...asszem ez a francia hatás...cserébe tötymörögnek, nem stresszelnek, mindenkit beengednek, nagyon kényelmes vezetni arrafelé. nem úgy, mint itt... :ph34r:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14587 Dátum: 2012.08.13 00:49:01 »
ezt nem tudom hogyan képzelte K. Pál:
"az incidens előtti délutánon 51 százalékos töménységű, házi készítésű szilvapálinkát ivott"  :nono: :no:
http://www.vezess.hu/haszonjarmu/videon_forgalommal_szemben_kozlekedo/38687/
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14588 Dátum: 2012.08.13 08:24:48 »
És még próbált tolatgatni, mikor odaállt eléje a három másik  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14589 Dátum: 2012.08.13 20:42:45 »
ez a velemenyem az osszes buznyakrol, aki nem kepes indexelni.  :nono: :devil:

  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14590 Dátum: 2012.08.13 22:38:39 »
ez a velemenyem az osszes buznyakrol, aki nem kepes indexelni.  :nono: :devil:
:devil: :clap: ... Mindegyik kapna egy ilyen nevelő célzatú tockost, hamar javulna a morál  :yes: :D ... És tényleg - ezt mondom mindig a tanulóimnak is, mikor látunk egy-egy ilyen, index nélkül közlekedő gyökeret (ez nem ritka, sőt...) : tényleg olyan nehéz egy pár centis mozdulatot tenni az ujjukkal  :eek:  :hmmmm: :nonono: ? ... Lezúzást az összesnek  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14591 Dátum: 2012.08.14 12:09:32 »
Múlt csüt este indultunk nyaralni 7 előtt nem sokkal, 7-es út, 8-as, Balaton-part. 131 km oda: 2 óra 20 perc, hazafele 2 óra 30 perc. Átlagtempó 70 km/h főúton, de sok 40-es tábla volt Velencén és Fehérvár környékén, stb. Lefele öten előztek meg összesen, hazafele többen, így kicsit gyorsabban jöttem, 80 körül. Az összesen 312 km átlagfogyija - ahogy írtam a megfelelő topicban - 5.4 liter lett! Tökéletesen elégedett vagyok! :clap: :wub:
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.14 12:11:03 írta kleingy »
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14592 Dátum: 2012.08.14 18:54:47 »
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/hogyan_kellene_utat_engedni_a_megkulonbozteto_jelzest_hasznalo_jarmuveknek-8280?utm_source=hirfigyelo&utm_medium=email&utm_campaign=hirlevel_2012-08-14&utm_content=cikk

Biztos lehet belőle tanulni, legalábbis sokaknak kellene.

Jól tévedek, hogy a hatályos KRESZ szerint motorkerékpárral, pl. jelzőlámpánál, dugóban... jobbról lehet előre menni? Ezt vajon miért így találták ki? Ha lámpánál eleve jobbra húzódok ki, akkor ha jön mentő, rendőr, tűzoltó, nem kell még igyekeznem jobbra, mert már kész a hely számukra, nagy motorral meg úgysem jobbról fog kikerülni (ez mondjuk főleg 2x1 sávra igaz, 2x2 sávnál a szélekre). Ha hülyeségeket írtam, bocsi  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14593 Dátum: 2012.08.15 00:39:48 »
Jól tévedek, hogy a hatályos KRESZ szerint motorkerékpárral, pl. jelzőlámpánál, dugóban... jobbról lehet előre menni? Ezt vajon miért így találták ki? Ha lámpánál eleve jobbra húzódok ki, akkor ha jön mentő, rendőr, tűzoltó, nem kell még igyekeznem jobbra, mert már kész a hely számukra, nagy motorral meg úgysem jobbról fog kikerülni (ez mondjuk főleg 2x1 sávra igaz, 2x2 sávnál a szélekre). Ha hülyeségeket írtam, bocsi  :D
Most nem néztem utána a könyvben, de szvsz motorral többsávos úton, a sorok között szabad előremenni. A kerékpárosok mehetnek előre a jobb oldalon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Vezetési stílus, vezetéstechnika
« Válasz #14594 Dátum: 2012.08.15 08:50:29 »
Próbáltam utána nézni, most hirtelen nem találtam, de emlékszem, sokáig ki volt téve a plakát arrafelé, amerre dolgozni járok (Bp, Csepel II. Rákóczi Ferenc út; 2x1 sáv, nagyon széles sávok); ott is előszeretettel mennek előre robogósok jobbról, nagymotorosok balról, ez utóbbit támogatom is.