Szerző Téma: Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika  (Megtekintve 2331091 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9225 Dátum: 2013.08.23 00:13:01 »
Hát a rendszer így nyilván nem működik tökéletesen.

A hűtőtömítőt én nagyon hanyagolnám a helyedben - olyan helyekre is lerakódik, ahová nem kéne.

Hát ettől féltem, hát igen veszélyes ez a cucc... Nem tudom, hogy lehetne másféle javítást kitalálni, most azt a lehetőséget, hogy újat vagy bontottat veszek a legvégére tenném anyagiak miatt :(

Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9226 Dátum: 2013.08.23 09:07:14 »
Hát ettől féltem, hát igen veszélyes ez a cucc... Nem tudom, hogy lehetne másféle javítást kitalálni, most azt a lehetőséget, hogy újat vagy bontottat veszek a legvégére tenném anyagiak miatt :(



Amennyiben a tartály megfogalmazás alatt a kiegyenlítő tartályt értetted az eddigiekben, akkor érdemes lehet a megfontolásra, az sk ragasztásos javítás. :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9227 Dátum: 2013.08.23 13:46:21 »
Vagy műanyagos megcsinálja.
Xanyi

gufi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9228 Dátum: 2013.08.23 17:26:08 »
üdv gufi!
Tipushiba, hogy a Bosch befecskendezők hibásak lehetnek ebben a szériában!
Melegen egy bizonyos hőmérsékleten szakadt a befecskendezők tekercse.

Trükkös, mert hidegen teljesen jó!
Kiszerelt állapotban lehetne diagnosztizálni őket, fizikai és hőhatásnak kitéve.
A helyükön is vizsgálhatóak, de igy bonyolultabb. Ellenállásmérést javaslok, mikor a hiba fenáll!

Számolj be majd, ha jutottál valamire!

sziasztok,

a megoldás valóban a befecskendező fej csere lett, mert a négyből az egyik egyik feladta a harcot, és olyankor az a henger nem ment.
a gyári kb 70e Ft lett volna, de vidéki bontóból sikerült némi keresgélés után 12e Ft-ért szerezni.
mellette még elosztó fedél és rotor is cserélve lett, mert még a gyári volt és nem volt már túl jó állapotban.
a 14.ker. Tatai utcában csinálták, akiket csak ajánlani tudok mindenkinek, türelmesen elmagyaráztak mindent, hogy megértsem :-)

üdv,
gufi
Toyota Avensis '98 1.6 4AFE túl a 330.000 km-en

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9229 Dátum: 2013.08.24 11:54:35 »
gufi!
Örülök a sikernek!  ;)
Újabb gyógyult Toyota az utakon!  :clap:
Sok-sok hibamentes km-t még!

Ha valamiben tudunk segiteni irj! ;)

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9230 Dátum: 2013.08.25 21:30:54 »
Nem, nem a műanyag tartályról beszéltem mind végigm hanem az aluházas hűtőtartályról, magáról a hűtőről. Valószínű az lukas mert annak az aljánál van a folyás, csak nem tudom megállapítani, hogy honnan ereszt pontosan, képről olyan mintha fentről csöpögne le, de felülről minden száraz, legalul jó látni a folyásokat és a műanyag keret sarkát ami lefedni a hűtőt hogy ott vizes nagyon:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9231 Dátum: 2013.08.25 22:46:24 »
Nem, nem a műanyag tartályról beszéltem mind végigm hanem az aluházas hűtőtartályról, magáról a hűtőről. Valószínű az lukas mert annak az aljánál van a folyás, csak nem tudom megállapítani, hogy honnan ereszt pontosan, képről olyan mintha fentről csöpögne le, de felülről minden száraz, legalul jó látni a folyásokat és a műanyag keret sarkát ami lefedni a hűtőt hogy ott vizes nagyon:
Üdv!

Hát igen, biztos volt kiadás rá most bőven :(
Carinán volt bajom a hűtővel, megkérdeztem hűtőst, mennyiért csinálja meg, hümmögött, aztán olyan árat mondott, hogy inkább vettem egy újat  :wacko: Persze lehet, hogy a környékeden olcsóbban dolgoznak.
Azért gyorsan megnéztem, Bárdinál pl. 33900 egy hűtő (ez az, nem tudom jó-e). Alkatrészes topicban lehet kapni rá min. 30% kedvezményt, akkor 23730 Ft.
Carinához is hasonló áron kaptam, igaz alumínium a fém része, nem réz, de azóta is jó, hála Istennek. Most nem tudom, milyen fajta volt... A réginek elöregedett a műanyag felső része.

De itt van 20 alatt is:
http://toyota.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__toyota__corolla__corolla_verso_e12j_2001_09_2004_05__16514/huto_futo_klima_rendszer_1__vizhuto__vizhuto__mind?lapszam=1&gyakori=I&

Szakálmetálnál megnéztem (van kedvezményem, olyan árat mondok):

Valeo, kéziváltóshoz 18679Ft
Polcar aut. váltóshoz 15565 Ft (ez épp nincs készleten)
Koyo aut. vált. 21647 Ft

De van itt fórumtárs, akinek 40% kedvezménye van a Szakálnál (nekem 30).

Azért részleteztem, mert szerintem a javítgatásoknál ez esetben biztosabb egy új (meleg és nyomás is van), Carinán nem volt sok idő beépíteni. Jól feltölteni inkább  :1eye:


« Utoljára szerkesztve: 2013.08.25 22:52:16 írta vd1234 »

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9232 Dátum: 2013.08.26 12:47:18 »
Üdv!

Hát igen, biztos volt kiadás rá most bőven :(
Carinán volt bajom a hűtővel, megkérdeztem hűtőst, mennyiért csinálja meg, hümmögött, aztán olyan árat mondott, hogy inkább vettem egy újat  :wacko: Persze lehet, hogy a környékeden olcsóbban dolgoznak.
Azért gyorsan megnéztem, Bárdinál pl. 33900 egy hűtő (ez az, nem tudom jó-e). Alkatrészes topicban lehet kapni rá min. 30% kedvezményt, akkor 23730 Ft.
Carinához is hasonló áron kaptam, igaz alumínium a fém része, nem réz, de azóta is jó, hála Istennek. Most nem tudom, milyen fajta volt... A réginek elöregedett a műanyag felső része.

De itt van 20 alatt is:
http://toyota.alkatreszek.hu/webaruhaz/hu/autotipus__toyota__corolla__corolla_verso_e12j_2001_09_2004_05__16514/huto_futo_klima_rendszer_1__vizhuto__vizhuto__mind?lapszam=1&gyakori=I&

Szakálmetálnál megnéztem (van kedvezményem, olyan árat mondok):

Valeo, kéziváltóshoz 18679Ft
Polcar aut. váltóshoz 15565 Ft (ez épp nincs készleten)
Koyo aut. vált. 21647 Ft

De van itt fórumtárs, akinek 40% kedvezménye van a Szakálnál (nekem 30).

Azért részleteztem, mert szerintem a javítgatásoknál ez esetben biztosabb egy új (meleg és nyomás is van), Carinán nem volt sok idő beépíteni. Jól feltölteni inkább  :1eye:

Nagyon köszönöm az információkat!

Nem tudom mikor kerül sor pontosan erre a projektre de ha úgy lesz feltétlenül írok neked!
Köszi még egyszer! :tc:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


mcsaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9233 Dátum: 2013.08.28 17:17:56 »
Üdv! Nem tudom, hogy jó helyre-e teszem fel a kérdésem, de ha nem akkor kérnék egy javaslatot és bocs!
Szóval a problémám az lenne, hogy az autóm gyorsítás közben kb. 2500-2700.-as fordulatnál megtorpan egy pillanatra (mintha kihagyna a turbó) és utána tovább szépen húz, csakúgy mint a 2500 fordulatig. Szóval csak egy minimális torpanás van, de ez is idegesítő, mert nem folyamatos a teljesítmény. Az első toyota szerelő javaslatára megnézettem a turbó nyomását és egyéb adatokat, igaz nem menet közben mérte csak állóhelyzetben, de az adatok így teljesen tökéletesek lettek. Egyébként semmiféle hibakód nem volt! Utána az ő javaslatára hogy talán az üzemanyagszűrő lehet eltömődve kicseréltettem azt is! Utána egy másik toyota szerelő javaslatára kitakarítattam alaposan az EGR szelepet, ami állítólag egy kicsit koszos volt, de a hiba még mindig az! Utána mások javaslatára, hogy használjak egyébb tisztító koncentrátumokat (jo minőségűt), ill. használjak omv max motion üzemanyagot, ez sem jött be!! Szóval hibakód nincs, de a hiba ugyanaz, nem mult el, nem javul semmitől!! Ha valaki tud javaslatot megköszönném! Autó Toyota Corolla 1.4D-4D hatchback, 2006-06 havi kiadás. motorkód 1ND-TV

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9234 Dátum: 2013.08.28 19:16:13 »
Üdv! Nem tudom, hogy jó helyre-e teszem fel a kérdésem, de ha nem akkor kérnék egy javaslatot és bocs!
Szóval a problémám az lenne, hogy az autóm gyorsítás közben kb. 2500-2700.-as fordulatnál megtorpan egy pillanatra (mintha kihagyna a turbó) és utána tovább szépen húz, csakúgy mint a 2500 fordulatig. Szóval csak egy minimális torpanás van, de ez is idegesítő, mert nem folyamatos a teljesítmény. Az első toyota szerelő javaslatára megnézettem a turbó nyomását és egyéb adatokat, igaz nem menet közben mérte csak állóhelyzetben, de az adatok így teljesen tökéletesek lettek. Egyébként semmiféle hibakód nem volt! Utána az ő javaslatára hogy talán az üzemanyagszűrő lehet eltömődve kicseréltettem azt is! Utána egy másik toyota szerelő javaslatára kitakarítattam alaposan az EGR szelepet, ami állítólag egy kicsit koszos volt, de a hiba még mindig az! Utána mások javaslatára, hogy használjak egyébb tisztító koncentrátumokat (jo minőségűt), ill. használjak omv max motion üzemanyagot, ez sem jött be!! Szóval hibakód nincs, de a hiba ugyanaz, nem mult el, nem javul semmitől!! Ha valaki tud javaslatot megköszönném! Autó Toyota Corolla 1.4D-4D hatchback, 2006-06 havi kiadás. motorkód 1ND-TV

Márkaszerviz és gyári clip diagnosztika kell neki!  Majd az megmondja, hogy mennyi az annyi.  Esetleg utána lehet kérdezni, hogy melyik magánszerviznek, vagy szerelőnek van gyári clip műszere.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mcsaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9235 Dátum: 2013.08.29 10:26:45 »
Azt nem tudod, hogy esetleg árban mennyi lenne egy ilyen diagnosztika márkaszervízben?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9236 Dátum: 2013.08.29 19:56:52 »
Azt nem tudod, hogy esetleg árban mennyi lenne egy ilyen diagnosztika márkaszervízben?
Nem tudom, Renaultos árat tudok, de a Toyota szerintem máshogy méri.  Misi tudja szerintem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mcsaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9237 Dátum: 2013.08.30 09:15:14 »
Mindenesetre köszi az infót!

tuningrichy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9238 Dátum: 2013.08.31 19:27:55 »
Márkaszerviz és gyári clip diagnosztika kell neki!  Majd az megmondja, hogy mennyi az annyi.  Esetleg utána lehet kérdezni, hogy melyik magánszerviznek, vagy szerelőnek van gyári clip műszere.
nekem a mágnes volt repedt az egr szelepnél és az csinálta a feszkót de ez zafiránál volt de ott se volt hiba jel, és nemtudták mérni a hibát se, csak haver autója volt a próbababa,talán segitettem..
tuningrichy

mcsaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Hibakeresés, hibaelhárítás, diagnosztika
« Válasz #9239 Dátum: 2013.09.01 10:33:35 »
Végre meglett a gond!!! A kuplung volt az, gondolom azért mert már kopott volt (igaz azért egy kevés ideig még használhattam volna) . Kicseréltettem a komplett kuplungot, mivel itt volt az ideje és tökéletes lett az autó. Csak azt nem értem, hogy erre miért nem gondolt egyik toyota szerelő sem!?? Mindent mondtak csak a legegyszerűbb dolgot nem! Legalább ha netán valakinek hasonló gondja van, akkor először kezdje ezzel!!