Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 549753 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Audio kérdések
« Válasz #1365 Dátum: 2011.02.21 23:27:32 »
Nézd meg a connects2 hasonló eszközeit:
http://www.connects2.co.uk/c2search.aspx?catID=53&manID=232&modID=596

Ennél olcsóbbat (ami működik is) nem nagyon fogsz kapni.
Még egy dolog: azt hogy lehet a bontás nélkül eldönteni, hogy 6+6 vagy 5+7-es csatlakozót rendeljek?
Kösz!
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1366 Dátum: 2011.02.22 07:44:00 »
Faceliftes autód van, ebbe 99%, hogy az újabbik csatis (6+6-os, típusjelt tekintve a 002 végű) adapter kell.

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Audio kérdések
« Válasz #1367 Dátum: 2011.02.22 15:03:17 »
Faceliftes autód van, ebbe 99%, hogy az újabbik csatis (6+6-os, típusjelt tekintve a 002 végű) adapter kell.
Köszi, ennek utána lehet nézni valahol, hogy tuti legyen? Mert 1x megrendelve is drága ....2x meg már nagyon drága.
Köszönöm az eddigi supportot is..
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1368 Dátum: 2011.02.22 20:40:12 »
Több oldalról is meg lehet erősíteni.

1. Kb. 10 perc kikapni a fejet, és megnézni. Ez az egy mindenképp 100%-os megerősítés van.
2. Kicsit rövidebb ideig tart megnézni a rádió előlapjának jobb alsó sarkában megnézni a típusjelet, és ráguglizni. (Mondjuk ez sem feltétlenül ad biztonságot, ugyanis ha a csati miatt nem változtattak típusjelzést, akkor nem lesz egyértelmű a keresés eredménye. Viszont egyértelmű lehet az eredmény - egy próbát mindenképp megér, ha nem akarod szétkapni a fejet. Ezzel kezdeném.)
3. Hasonló eredményt hozhat ez is, mint a 2. pont: toyodiy.com-on megkeresed a kocsidat, elnavigálsz az electrical-audio szekcióba, és megpróbálod beazonosítani a fejet. (Itt az enyém; ebből a jobb felső sarokban kiderül, hogy az én autómban kétféle fej lehet: a W58300 jelű, kazettás, ill. a W58802, CD-s.) Utána meg lehet guglizni a fej típusát. Szerintem a tiéd W58814, és az minden bizonnyal új csatis. Lasi cartárs megerősíthet benne, ő olyat szerelt be nemrég egy E12-be.
4. Szervizben meg lehet kérdezni. Nyilván nem fognak felelősséget vállalni az infóért.

2004-ben volt a váltás, tehát ilyen szempontból peches évjárat a tiéd, de úgy tudom, hogy a ráncfelvarrt autókban már az új csatis rádiók vannak.

Én kikapnám seperc alatt a rádiót. Egy 10-es csőkulcs, ill. manuális klímás autóban még egy csillagfejű csavarhúzó kell hozzá. Ha ilyen van rajta, mint itt bal oldalt, zölddel jelölve, akkor régi, 5+7-es csatid van. Ha pedig olyan, mint itt, jobb-középen, akkor új, 6+6-os csatid van.

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Audio kérdések
« Válasz #1369 Dátum: 2011.02.23 00:58:51 »
Több oldalról is meg lehet erősíteni.

1. Kb. 10 perc kikapni a fejet, és megnézni. Ez az egy mindenképp 100%-os megerősítés van.
2. Kicsit rövidebb ideig tart megnézni a rádió előlapjának jobb alsó sarkában megnézni a típusjelet, és ráguglizni. (Mondjuk ez sem feltétlenül ad biztonságot, ugyanis ha a csati miatt nem változtattak típusjelzést, akkor nem lesz egyértelmű a keresés eredménye. Viszont egyértelmű lehet az eredmény - egy próbát mindenképp megér, ha nem akarod szétkapni a fejet. Ezzel kezdeném.)
3. Hasonló eredményt hozhat ez is, mint a 2. pont: toyodiy.com-on megkeresed a kocsidat, elnavigálsz az electrical-audio szekcióba, és megpróbálod beazonosítani a fejet. (Itt az enyém; ebből a jobb felső sarokban kiderül, hogy az én autómban kétféle fej lehet: a W58300 jelű, kazettás, ill. a W58802, CD-s.) Utána meg lehet guglizni a fej típusát. Szerintem a tiéd W58814, és az minden bizonnyal új csatis. Lasi cartárs megerősíthet benne, ő olyat szerelt be nemrég egy E12-be.
4. Szervizben meg lehet kérdezni. Nyilván nem fognak felelősséget vállalni az infóért.

2004-ben volt a váltás, tehát ilyen szempontból peches évjárat a tiéd, de úgy tudom, hogy a ráncfelvarrt autókban már az új csatis rádiók vannak.

Én kikapnám seperc alatt a rádiót. Egy 10-es csőkulcs, ill. manuális klímás autóban még egy csillagfejű csavarhúzó kell hozzá. Ha ilyen van rajta, mint itt bal oldalt, zölddel jelölve, akkor régi, 5+7-es csatid van. Ha pedig olyan, mint itt, jobb-középen, akkor új, 6+6-os csatid van.
:angel: köszönet!
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1370 Dátum: 2011.02.23 08:14:12 »
Ha van érkezésed, írd meg, mire jutottál.

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Audio kérdések
« Válasz #1371 Dátum: 2011.03.16 00:27:31 »
Ha van érkezésed, írd meg, mire jutottál.
6+6 van a mi utcánkban :)
Kösz a segtséget, könnyű lehetett volna, ha nem tök sötétben csinálom, leesett 10-es csavar, de kihalásztam. Rendelem a cuccot, asszem beszerelni már könnyebb lesz.
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Audio kérdések
« Válasz #1372 Dátum: 2011.03.16 16:16:39 »
ez láttam mindenki okulására

[a csatolmányt egy admin törölte]
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1373 Dátum: 2011.03.22 08:36:13 »
Akkor csak jól tippeltem. Köszi, hogy megosztottad.

Megrendelted az adaptert?

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Audio kérdések
« Válasz #1374 Dátum: 2011.03.22 15:15:38 »
Akkor csak jól tippeltem. Köszi, hogy megosztottad.

Megrendelted az adaptert?
Igen, már postán van. Ebay-en vettem, ha beszereltem, majd jelentek róla. Ha lesz türelmem a beszerelésről is- amitől most már nem félek annyira. Terveim szerint a kis dobozt, amin a SD és USB csatlakozó van, a légkeverők alatti "lenyitósba" helyezem el- hacsak valaki nem mond jobb helyet neki. Mindenesetre kösz a tippet a cucchoz, reményeim szerint jó lesz.
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Audio kérdések
« Válasz #1375 Dátum: 2011.03.22 15:43:15 »
Igen, már postán van. Ebay-en vettem, ha beszereltem, majd jelentek róla. Ha lesz türelmem a beszerelésről is- amitől most már nem félek annyira. Terveim szerint a kis dobozt, amin a SD és USB csatlakozó van, a légkeverők alatti "lenyitósba" helyezem el- hacsak valaki nem mond jobb helyet neki. Mindenesetre kösz a tippet a cucchoz, reményeim szerint jó lesz.

Ez a cucc engem is érdekelne!
Mennyiért rendelted?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Audio kérdések
« Válasz #1376 Dátum: 2011.03.22 16:41:22 »
Igen, már postán van. Ebay-en vettem, ha beszereltem, majd jelentek róla. Ha lesz türelmem a beszerelésről is- amitől most már nem félek annyira. Terveim szerint a kis dobozt, amin a SD és USB csatlakozó van, a légkeverők alatti "lenyitósba" helyezem el- hacsak valaki nem mond jobb helyet neki. Mindenesetre kösz a tippet a cucchoz, reményeim szerint jó lesz.

Ez a cucc engem is érdekelne!
Mennyiért rendelted?

25.743 Ft, Angliából, ebayen kersztül. Cucc+ postaktg
2 fickó árulja, én  a ~liquidice2008 -tóll rendeltem, de még nem érkezett meg. Pénzt már levonták- remélem azért megjön...
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1377 Dátum: 2011.03.22 16:55:04 »
Köszi az infókat. Itt a shop, amiről írtál:
http://stores.ebay.co.uk/Liquid-ICE-2008

A kütyüt én is a hamutartó fölötti rekeszbe tenném; nekem is ott az iPod, az tűnik leginkább logikusnak. A másik megoldás a könyöklő lenne, annak a belső falára kétoldali ragasztóval biztosan stabilan fel lehet rögzíteni a dobozkát. Ebben két bizonytalanság van: egyrészt nem biztos, hogy van olyan hosszú a cucc kábele, hogy elérjen odáig, másrészt ha a könyöklőt szereti telepakolni az ember, akkor bármi könnyen beleakadhat a dobozba. Fúrni mindenképp kell; a középkonzol hátulját valahogy szívesebben kifúrtam, mint a könyöklő boxot...

A működésére lennék majd leginkább kíváncsi: használja-e a fejegység kijelzőjét, kiírja-e a számcímeket, előadókat, lehet-e playlisteket létrehozni és választani közülük, belepörgetni a nótákba, meg ilyenek.

hrvathg

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Audio kérdések
« Válasz #1378 Dátum: 2011.03.22 19:03:10 »
Én ennyi mindent nem várok el a leírást olvasgatva.....

[a csatolmányt egy admin törölte]
2004 facelift Corolla E12-4zzFE made in japan

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re: Audio kérdések
« Válasz #1379 Dátum: 2011.03.22 20:04:33 »
Én most hétvégén szereltem be egy "yatour" gyártmányú adaptert a coriba. 49 EUR + szállítás volt. Úgy néz ki, teljesen jól működik. A számok címét nem írja ki, de azt a fejegység (az enyém W58300) nem tudja. Az összes funkció (SCAN, RPT) működik. Egyelőre csak 6 könyvtárig próbáltam, könyvtáranként 99 számmal.
Én a kesztyűtartóba húztam át. Így nem kellett semmit sem megfúrni. Esetleg az oldalához lehetne rögzíteni egy tépőzárral, de én ezt nem tettem meg.