Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 545594 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

czukker

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Audio kérdések
« Válasz #1440 Dátum: 2011.07.19 12:26:31 »
Jobbról a második csatlakozóban milyen eloszlásban állnak a tüskék?

Linkeltünk korábban tucatnyi forrást az azonosításhoz, de ha ez sem elég, nézd meg ezt, ill. a cartárs hozzászólásait, és vesd össze a tiéddel:
http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=318.msg395321#msg395321

6+6, csak én lüke, nem bejelentkezve olvastam el a topic ide eső részét, és nem láttam a képet.
Satriani: nagyon köszönöm a segítséget.

Satriani

  • Vendég
Re: Audio kérdések
« Válasz #1441 Dátum: 2011.07.19 16:23:01 »
Egy kalappal a rendeléshez!  :flowers:

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Audio kérdések
« Válasz #1442 Dátum: 2011.08.21 20:41:00 »
Ha nem gond én is beteszek ide egy linket, amely elég jól szemlélteti a szétszerelést, és ráadásul az átalakítójuk is igen jó árfekvésű, csak az merül fel  kérdésként számomra, hogy  hová teszik a kütyüt, valszeg gondolom a kesztyűtartóba.
Ilyenkor át kell fúrni valamilyen műanyagot, vagy nincs erre szükség, mivel simán átvezethető a kábel?
Erre kíváncsi lennék, mivel egyenlőre még csak gondolkodom a vásárlás gondolatával.
https://xcarlink.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=56%3Atoyotacorolla2006&catid=38%3Abeszerelesi-utmutatok&Itemid=57&lang=hu
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Audio kérdések
« Válasz #1443 Dátum: 2011.08.21 21:31:50 »
Számomra csupán az a durva, hogy csak fél óra kellett, és találtam egy céget, ahonnan díjmentesen szállítják DHL-vel Magyarországra.
Hm... érdekes, itthon meg 24000-ért akciós....
Ott meg 84USD.....

http://www.aliexpress.com/fm-store/200949/209871351-304217107/Car-Digital-CD-Changer-USB-SD-MP3-Adapter-for-iPod-AUX-IN-for-Toyota-Avensis-Corolla.html
Auris HSD TS 2015.12

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Audio kérdések
« Válasz #1444 Dátum: 2011.08.21 21:36:54 »
Számomra csupán az a durva, hogy csak fél óra kellett, és találtam egy céget, ahonnan díjmentesen szállítják DHL-vel Magyarországra.
Azért a vám még rájön, nem?  :hmmmm:

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re: Audio kérdések
« Válasz #1445 Dátum: 2011.08.21 22:36:31 »
Hm.. érdekes kérdés, de nem tartom valószínűnek, főleg mivel én USD-ben fizetek, és utána ugye DHL szállít, így az adásvétel nem itthon történik effektív....
Majd meglátom, egyenlőre ott tartok, hogy szét kell berhelnem a gépet, hogy biztosan tudjam milyen fejegységem van lévén a 2004/04 pont a ráncfrissítés utolsó szériája.
Elválik még, de én úgy látom a dolog teljesen kóser, azért az is érdekes, hogy itt néhányan simán kiadnak 3000Ft-t vagy még többet egy liter olajért, mikor azt lehet sokkal olcsóbban is.
Kb pont olyan mint megvenni a gyári Denso olajszűrőt 4ezerért, vagy helyette megvenni a manfilert, amit mindenki jobban ajánl.

Egy fix, még sosem volt belőle baj, hogy utánanéztem dolgoknak, és az itt kapható infó is jól jön...

Szóval holnap szerelés, aztán eldönt, és veszem meg a ketyerét, majd jelzem, ha megjött.....
Auris HSD TS 2015.12

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Audio kérdések
« Válasz #1446 Dátum: 2011.08.21 23:05:00 »
Hm.. érdekes kérdés, de nem tartom valószínűnek, főleg mivel én USD-ben fizetek, és utána ugye DHL szállít, így az adásvétel nem itthon történik effektív....
De ennek mi köze a vám és áfa-hoz  :?: Behozod az országba, egyéb nem számít (max szerencséd van).

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Audio kérdések
« Válasz #1447 Dátum: 2011.08.22 09:12:22 »
...Ilyenkor át kell fúrni valamilyen műanyagot, vagy nincs erre szükség, mivel simán átvezethető a kábel?
...

Nem kell fúrnod semmit, mert a középkonzol mögött rengeteg helyvan, simán át lehet vezetni a kábelt a fejegységből a kesztyűtartóba. Csak majd a rögízétsénél figyelj (mármin a kábel rögzítésénél) hogy ne zöröghessen.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Audio kérdések
« Válasz #1448 Dátum: 2011.08.23 13:33:09 »
Meguntam a rádió és a kazetták által behatárolt lehetőségeimet, és beruháztam egy kazettaadapterbe (nem röhög!), amit rá tudok kötni a telóra, és így arról szólhat az mp3.  :D
Elsőre kevesebb a mély, több a magas, de tisztább és dinamikusabb a hangzás, és ami a lényeg, végre több mindent tudunk hallgatni.
Egyelőre ennyi, majd ha már ez is kevés lesz, akkor gondolkodom esetleg valami máson (pl. hangszórók cseréje, vagy a CD-táras csatlakozóra való rákötés).

Satriani kolléga hová tűnt?  :?:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Audio kérdések
« Válasz #1449 Dátum: 2011.08.23 15:23:20 »
Számomra csupán az a durva, hogy csak fél óra kellett, és találtam egy céget, ahonnan díjmentesen szállítják DHL-vel Magyarországra.
Azért a vám még rájön, nem?  :hmmmm:

beszéld meg a ***ival,h ajándékot irjon a cuccra,akkor nincs vám...énis sokmindent rendeltem már a kis rizsszemű kinaiaktol ezen az aliexpresszen! mostis várok pár dolgot...általában 10nap alatt itt van..és nyomon lehet követni,h mikor hol jár!  ha beér pestre a vámhoz,még smst is küldenek,h megérkezett!!
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.23 15:25:49 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Audio kérdések
« Válasz #1450 Dátum: 2011.08.23 18:24:18 »
Tudtommal 30 ezer Ft felett van vám.- Ha vámolni kell akkor kell kitölteni vámkezelési megbízást én pl a Schenkerrel csinálom befelé törökből a cégnél.
Feladónak ki kell töltenie nyilatkozatot, h nem műkincs stb, illetve számlával el kell látnia,
A számlán meg úgyis rajta lesz az incoterms 2000 szerint a paritás és az már egyértelműen kimondja ki is fizeti a révészt.

Az ajándékkal meg egy gond lehet, ha kiszűrik mert nem hülyék megbüntetik őt te meg nem kapod meg a cuccot.

Saját megjegyzés: a repülőgépen sose nézték h itt maradt egy ipod, egy laptop stb  :D ezek vám nélkül jöttek.

Mindazonáltal 20 ezer Ft és a kis méret miatt nem okoz gondot, engem lebeszélt a vámügyintézőm USA-ban történő felnivásárlásról, mert a méret miatt biztosan vámraktárba kerülne a cucc.
Konrád

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Audio kérdések
« Válasz #1451 Dátum: 2011.08.28 09:59:05 »
Meguntam a rádió és a kazetták által behatárolt lehetőségeimet, és beruháztam egy kazettaadapterbe (nem röhög!), amit rá tudok kötni a telóra, és így arról szólhat az mp3.  :D
Elsőre kevesebb a mély, több a magas, de tisztább és dinamikusabb a hangzás, és ami a lényeg, végre több mindent tudunk hallgatni.
Egyelőre ennyi, majd ha már ez is kevés lesz, akkor gondolkodom esetleg valami máson (pl. hangszórók cseréje, vagy a CD-táras csatlakozóra való rákötés).

Satriani kolléga hová tűnt?  :?:

Miért nem nézel bontóban gyári CD-s fejegységet? Más a csatlakozója a kazettásnak, vagy a CD-s pofátlanul drága? Egy kazettás (tisztelet a kivételnek, mert van olyan, no nem a kommersz darabok között) sosem fog olyan jól szólni, mint egy CD-s, pláne nem adapterkazettával... Lehet, hogy érdemes lenne kicsit utána nézni. Apáméknak volt E12-je a CD-s fejjel. Hát, ha az E11-ben olyan lett volna a gyári hifi, talán sosem állok neki hifit építeni...

pallaig

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
    • http://www.alex.hu
Re:Audio kérdések
« Válasz #1452 Dátum: 2011.10.15 13:56:04 »
Sziasztok!

E12-es Corollához keresek megoldást vagy arra, hogy a külső hőmérsékletet és az órát szépen megjelenítsem valahol és akkor a fejegységet ki tudnám cserélni, vagy esetleg hová lehetne egy sima 1DIN-es fejegységet még betenni az autóba.
Nem nagy hifizésre vágyom, csak arra, hogy néha mp3 és usb-s tartalmakat is egyszerűen meg tudjak hallgatni.
Vagy más ötlet?
ábor (Alex)

glautner

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
  • '04 Corolla 1.4 VVT-i HB
Re:Audio kérdések
« Válasz #1453 Dátum: 2011.10.15 16:53:12 »
Szerintem nézz valami ilyesmit:
http://www.ebay.com/itm/CarDigital-CD-Changer-USB-SD-AUX-MP3-Adapter-Toyota-/280683817121?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item415a0f28a1#ht_4566wt_952
Nekünk bevált. A csatlakozóra kell ügyelni, mert kétféle CD tár csatlakozó létezik.
Sajnos a számok címét nem írja ki.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:Audio kérdések
« Válasz #1454 Dátum: 2011.10.15 17:02:31 »
Sziasztok!

E12-es Corollához keresek megoldást vagy arra, hogy a külső hőmérsékletet és az órát szépen megjelenítsem valahol és akkor a fejegységet ki tudnám cserélni, vagy esetleg hová lehetne egy sima 1DIN-es fejegységet még betenni az autóba.
Nem nagy hifizésre vágyom, csak arra, hogy néha mp3 és usb-s tartalmakat is egyszerűen meg tudjak hallgatni.
Vagy más ötlet?

Bele lehet faragni a hamutartó fölötti rekeszbe is az 1 dines rádiót. gyárilag ide lehetne tenni a 6-os cd tárat is, azért pont ekkora. és fönt meg meghagyod a gyári fejet.

[a csatolmányt egy admin törölte]