Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1000310 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

ManUU

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
D-4D
« Válasz #900 Dátum: 2006.05.03 15:38:06 »
köszi
utánajártam, 52e huf beszereléssel, ha vkit még érdekelne.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajcsere
« Válasz #901 Dátum: 2006.05.04 16:30:35 »
Idézetet írta: "ptomi"
Sziasztok!

Avval kapcsolatban kérném a Tisztelt forumozó Urak segítségét, hogy lassan 15e km-es elsõ szervízciklusomhoz közeledem az 1.4- D4D Corollámmal, és ha tudnátok valami jó olajat ajánlani + márkaszervízt Budapesten! Az olajat egyébként kötelezõ a szervízben megvenni?


Olajokról iszonyat sokat írtunk már a megfelelõ topikban . De itt egy konkrét ajánlat részemrõl , ami biztosan jó : Liqui Moly Synthoil High Tech 5 W 40 . Kiváló teljesen szintetikus olaj , a legmagasabb normákat teljesíti .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ptomi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Olajcsere
« Válasz #902 Dátum: 2006.05.04 19:04:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "ptomi"
Sziasztok!

Avval kapcsolatban kérném a Tisztelt forumozó Urak segítségét, hogy lassan 15e km-es elsõ szervízciklusomhoz közeledem az 1.4- D4D Corollámmal, és ha tudnátok valami jó olajat ajánlani + márkaszervízt Budapesten! Az olajat egyébként kötelezõ a szervízben megvenni?


Olajokról iszonyat sokat írtunk már a megfelelõ topikban . De itt egy konkrét ajánlat részemrõl , ami biztosan jó : Liqui Moly Synthoil High Tech 5 W 40 . Kiváló teljesen szintetikus olaj , a legmagasabb normákat teljesíti .


Köszi, és ezt hol lehet beszerezni, mert neten nem sok mindent találtam magyarul róla...

A Csaszi

  • Vendég
Re: Olajcsere
« Válasz #903 Dátum: 2006.05.04 20:37:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
De itt egy konkrét ajánlat részemrõl , ami biztosan jó : Liqui Moly Synthoil High Tech 5 W 40 . Kiváló teljesen szintetikus olaj , a legmagasabb normákat teljesíti .

Idézetet írta: "ptomi"
Köszi, és ezt hol lehet beszerezni, mert neten nem sok mindent találtam magyarul róla...

Például itten: Olajshop
Itt most neten rendelve 3590 litere. S van róla kis írás is.

Ill. itt is megvan nagyjából ugyanaz az írás. :-)

ptomi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Olajcsere
« Válasz #904 Dátum: 2006.05.04 21:21:41 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Palaczk"
De itt egy konkrét ajánlat részemrõl , ami biztosan jó : Liqui Moly Synthoil High Tech 5 W 40 . Kiváló teljesen szintetikus olaj , a legmagasabb normákat teljesíti .

Idézetet írta: "ptomi"
Köszi, és ezt hol lehet beszerezni, mert neten nem sok mindent találtam magyarul róla...

Például itten: Olajshop
Itt most neten rendelve 3590 litere. S van róla kis írás is.

Ill. itt is megvan nagyjából ugyanaz az írás. :-)


Akkor mindjárt megtekintem...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Olajcsere
« Válasz #905 Dátum: 2006.05.06 01:51:34 »
Idézetet írta: "ptomi"
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Palaczk"
De itt egy konkrét ajánlat részemrõl , ami biztosan jó : Liqui Moly Synthoil High Tech 5 W 40 . Kiváló teljesen szintetikus olaj , a legmagasabb normákat teljesíti .

Idézetet írta: "ptomi"
Köszi, és ezt hol lehet beszerezni, mert neten nem sok mindent találtam magyarul róla...

Például itten: Olajshop
Itt most neten rendelve 3590 litere. S van róla kis írás is.

Ill. itt is megvan nagyjából ugyanaz az írás. :-)


Akkor mindjárt megtekintem...


A fennt emlitett olaj ACEA B4-98 minõsítéssel rendelkezik a Toyota D4-D -hez elõírt ACEA B1 helyett!!!

Az ACEA B1 és az azt meghaladó B5 minõsítési követelményt (ún.könnyûfutást biztosító motorolaj),teljesít:
félszintetikus: Toyota 5w30 (B1, SJ/CF), Mobil Super FE Special 5W-30 (B1, SL/CF), Castrol Performance A1 5W-30, Total Quartz Future 9000 5W30 (B5, SL/CF)
fullszintetikus:   TOTAL Quartz Ineo ECS 5W30,
ELF EVOLUTION SXR 5w30 (B5, SL/CF), Ford Formula E 5w30 (A1 SL),
Mobil 1 ESP Formula 5W-30 (B5),

A gyárilag ajánlottól eltérõ viszkozitásúak a Mobil 1 0W-30, LM SYNTHOIL LONGTIME PLUS SAE 0W-30, TOTAL Evolution CRV 0W30,
Total Quartz 9000 0W-30 (B1,SJ/CF), Castrol SLX R-Tec 0W30

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Olajcsere
« Válasz #906 Dátum: 2006.05.06 07:38:44 »
Idézetet írta: "Agyarka"
A fennt emlitett olaj ACEA B4-98 minõsítéssel rendelkezik a Toyota D4-D -hez elõírt ACEA B1 helyett!!!

Elõírt?? Ki írta elõ és hol van leírva?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Olajcsere
« Válasz #907 Dátum: 2006.05.06 12:45:43 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Palaczk"
De itt egy konkrét ajánlat részemrõl , ami biztosan jó : Liqui Moly Synthoil High Tech 5 W 40 . Kiváló teljesen szintetikus olaj , a legmagasabb normákat teljesíti .


Például itten: Olajshop
Itt most neten rendelve 3590 litere. S van róla kis írás is.

Ill. itt is megvan nagyjából ugyanaz az írás. :-)


3590-ért minek vinni az olajat? Amit a szervizben beletesznek, még az sem kerül ennyibe, és az legalább ott van, és biztos jó bele...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajcsere
« Válasz #908 Dátum: 2006.05.06 15:06:03 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "Palaczk"
De itt egy konkrét ajánlat részemrõl , ami biztosan jó : Liqui Moly Synthoil High Tech 5 W 40 . Kiváló teljesen szintetikus olaj , a legmagasabb normákat teljesíti .


Például itten: Olajshop
Itt most neten rendelve 3590 litere. S van róla kis írás is.

Ill. itt is megvan nagyjából ugyanaz az írás. :-)


3590-ért minek vinni az olajat? Amit a szervizben beletesznek, még az sem kerül ennyibe, és az legalább ott van, és biztos jó bele...


Mondjuk , azért , mert ez az olaj jobb ;) ... többek közt a vadonatúj , legszigorúbb API SM (!) normát teljesíti . A márkaszervízekben korántsem feltétlenül a legjobb olaj kerül az autódba .

Agyarka hozzászólása kapcsán viszont megnéztem az LM honlapján , hogy õk mit ajánlanak az 1.4-es D4D Corollába . Szerintük a legjobb az 5 W 30-as Leichtlauf Spezial nevû olaj , amely csakugyan az ACEA B1-es normát teljesíti .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Olajcsere
« Válasz #909 Dátum: 2006.05.06 22:19:24 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Agyarka"
A fennt emlitett olaj ACEA B4-98 minõsítéssel rendelkezik a Toyota D4-D -hez elõírt ACEA B1 helyett!!!

Elõírt?? Ki írta elõ és hol van leírva?


Olajok és adalékok topic 2005.07.12 08:00:15
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Agyarka"
Csak kiváncsiságból a hozzájuk tartozó SAE, ACEA teljesítményszintek?


15W40-esekbõl nem tartunk raktáron, de szerintem indifferens, mi a szintje, mert úgysem rakjuk bele már autókba.
10W40: API SL/CF, ACEA A3/B3
5W40: API SL/CF, ACEA A3/B3/B4
5W30: API SJ, ACEA A1/B1

Idézetet írta: "Agyarka"
Meg tudnád nézni amit a #54786 -ben írtam? Milyen motorolaj kell a 1ND-TV azaz 1,4 D-4D be? (Ha jól sejtem ebbõl az összevisszaságból ACEA A3/B3 API CF 5w30 ajánlott, talán nem ártok nagyon neki a Castrol RS 0w40, ACEA A3/B3, API SL/CF-el.)


Bõvebb információ hiányában szó szerint idézek az új Corolla kezelési könyvébõl:
"Az Ön Toyotája "Toyota Genuine"  motorolajjal van feltöltve. Használja a Toyota által jóváhagyott "Toyota Genuine" motorolajat vagy a következõkkel megegyezõt:

Olajminõség:

Benzinmotor:
20W-50 és 15W-40-
API osztályú SJ vagy SL többfokozatú motorolaj
10W-30 és 5W-30-
API osztályú SJ "Energy Conserving" vagy SL "Energy Conserving" motorolaj illetve ILSAC többfokozatú motorolaj

Dízelmotor:
ACEA B1, API CF-4 vagy CF
(Használhat továbbá API CE vagy CD típusú motorolajat.)"
[/b]

Emellett van egy kis ábra a hõmérséklet-tartományokról és az 5W-30 mellé van írva, hogy "ajánlott".
Ezt a kérdést korábban azért tettem fel, mert a 2005-ös kézikönyvet és a 2002-es kézikönyv dizeles részét hasonlítottam össze. 3 év külömbséggel ugyanolyan motorkódú autóhoz a Toyota más ACEA besorolású olajat ajánl. A különbség mindössze egyetlen számjegy volt és nyomdahibára gyanakodtam.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Olajcsere
« Válasz #910 Dátum: 2006.05.06 23:04:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
megnéztem az LM honlapján , hogy õk mit ajánlanak az 1.4-es D4D Corollába . Szerintük a legjobb az 5 W 30-as Leichtlauf Spezial nevû olaj , amely csakugyan az ACEA B1-es normát teljesíti .


Most kezdem összeállítani a szóba jöhetõ olajok listáját, adatai alapján az általad enlített olaj nagyon jónak tûnik, de dizeles API besorolása nincs, a leírásában a gyártó "A LEICHTLAUF SPECIAL 5W-30 a legmodernebb személygépkocsik és transzporterek szívó vagy turbófel-töltött benzines motorjainak kenõanyaga." -ként tünteti fel.

ACEA A1-02, A5-02, B1-02
API SL

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajcsere
« Válasz #911 Dátum: 2006.05.06 23:49:15 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Idézetet írta: "Palaczk"
megnéztem az LM honlapján , hogy õk mit ajánlanak az 1.4-es D4D Corollába . Szerintük a legjobb az 5 W 30-as Leichtlauf Spezial nevû olaj , amely csakugyan az ACEA B1-es normát teljesíti .


Most kezdem összeállítani a szóba jöhetõ olajok listáját, adatai alapján az általad enlített olaj nagyon jónak tûnik, de dizeles API besorolása nincs, a leírásában a gyártó "A LEICHTLAUF SPECIAL 5W-30 a legmodernebb személygépkocsik és transzporterek szívó vagy turbófel-töltött benzines motorjainak kenõanyaga." -ként tünteti fel.

ACEA A1-02, A5-02, B1-02
API SL


Ha fölmész a www.liqui-moly.de oldalra , és ott kiválasztod az autótípus alapján olajat ajánló módot , az 1ND-TV motoros Corollára ezt az olajat adja meg elsõsorban . Dízeles API besorolása ugyan valóban nincs , de az ACEA B1-et teljesíti . Felhasználási területérõl pedig ezt írja a német oldal : "Einsatz:
 
Optimal für modernste Benzinmotoren und Dieselmotoren mit Mehrventiltechnik, Valvetronic und Turboaufladung sowie mit und ohne Ladeluftkühlung (LLK). Speziell geeignet bei verlängerten Ölwechselintervallen und hohen motorischen Anforderungen."


Tehát a magyar szöveg hiányos .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Olajcsere
« Válasz #912 Dátum: 2006.05.07 00:05:41 »
Kicsit trehány volt a fordító, meg én is túl kényelmes, hogy csak a magyar oldalt néztem.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
D-4D
« Válasz #913 Dátum: 2006.05.07 10:13:31 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Olajok és adalékok topic 2005.07.12 08:00:15

Mea culpa  :oops: :prayer:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Steven

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • http://domino-zenekar.tar.hu
D-4D
« Válasz #914 Dátum: 2006.05.08 18:15:37 »
Üdv!

Már az udvaron áll az autó (Corolla 1,4 D4D/MMT/Luna/platina szürke), mármint a kereskedésben, tehát leszállították. (márc. 17-én rendeltem meg) Remélem nem fog túl sokáig tartani, amíg üzembehelyezik, mert már nem tudok sokáig várni:)!
indent megteszek, hogy én legyek az elsõ, hisz a fõdíj egy csíkos napernyõ..