Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1000765 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
D-4D
« Válasz #825 Dátum: 2006.04.04 22:26:15 »
Nem tudom mennyibe kerülne szinkronizálni a hátramenetet... Kategóriában az A-Klasse például tudja...

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #826 Dátum: 2006.04.05 09:29:02 »
Idézetet írta: "attila23"
Nem tudom mennyibe kerülne szinkronizálni a hátramenetet... Kategóriában az A-Klasse például tudja...

Engem nem zavar. :kacsint: Anyám Yarisa sokkal rosszabb, mint a Corim. Amúgy pedig maradok a Japónál, még ha nincs is szinkronizálva a rüki. :nagymosoly: Ja, és a Corolla nem 5M-tól indul :!: És mégis fényévekkel jobb! :10:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

ptomi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
D-4D
« Válasz #827 Dátum: 2006.04.05 10:49:18 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "attila23"
Nem tudom mennyibe kerülne szinkronizálni a hátramenetet... Kategóriában az A-Klasse például tudja...

Engem nem zavar. :kacsint: Anyám Yarisa sokkal rosszabb, mint a Corim. Amúgy pedig maradok a Japónál, még ha nincs is szinkronizálva a rüki. :nagymosoly: Ja, és a Corolla nem 5M-tól indul :!: És mégis fényévekkel jobb! :10:


Engem azért picit zavar, megérkezem valahova aztán megállok és még mielőtt kiszállnék azt érzem, hogy nem veszi a rükit úgy ahogy kéne, szóval nem nagy gáz, de picit azért zavar, de én is maradnék a  :toy: -nál...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #828 Dátum: 2006.04.06 20:27:12 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "attila23"
Nem tudom mennyibe kerülne szinkronizálni a hátramenetet... Kategóriában az A-Klasse például tudja...

Engem nem zavar. :kacsint: Anyám Yarisa sokkal rosszabb, mint a Corim. Amúgy pedig maradok a Japónál, még ha nincs is szinkronizálva a rüki. :nagymosoly: Ja, és a Corolla nem 5M-tól indul :!: És mégis fényévekkel jobb! :10:


Szerintem nem sok értelme van a hátramenet szinkronizálásának . Az miért jó , ha tévedésből menet közben be tudod rakni rükvercbe  :?: ... szerintem ezt a minimális akadozást mindenki vállalhatja , cserébe a biztonságért . Más kérdés , hogy ha a Toyota nem ragaszkodna ahhoz , hogy a hátramenet a kar lenyomása vagy egy gyűrű felhúzása nélkül kapcsolható legyen , akkor nem lenne szükség erre a zárra , ami akadozóvá teszi ! Tulajdonképpen annyit csinálnak , hogy egy minimálisan bonyolultabb kezelés elkerülése érdekében bevállalnak egy nehézkesebb működést , ennek nem sok értelme van  :szemforgat: ... de a szinkron-rükvercnek ugyanígy nincs értelme .

Amúgy nem írom alá , hogy a Corolla "fényévekkel" jobb lenne , mint az A-Merci , mert utóbbi egy rendkívül átgondolt , eszméletlenül praktikus , nagyon jól használható és biztonságos konstrukció . A Corolla ezzel szemben "csak" egy jól megcsinált , de hagyományos felépítésű kompakt autó . Node mindegy , ezt csak az objektivitás kedvéért jegyeztem meg .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #829 Dátum: 2006.04.06 20:48:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Amúgy nem írom alá , hogy a Corolla "fényévekkel" jobb lenne , mint az A-Merci , mert utóbbi egy rendkívül átgondolt , eszméletlenül praktikus , nagyon jól használható és biztonságos konstrukció . A Corolla ezzel szemben "csak" egy jól megcsinált , de hagyományos felépítésű kompakt autó . Node mindegy , ezt csak az objektivitás kedvéért jegyeztem meg .

Személy szerint nagyon nem szeretem a Mercit, de talán igazad lehet. Anyukám főnökét már 3x hagyta úton az E Merga (2x autómentő vitte a "hátán", mert elindítani sem tudták). :x Viszont el kell ismernem, hogy azért vannak jó tulajdonságai is. Pl: az A Class elég praktikus, de számomra nem annyira, mint amilyen drága. Egy Honda Jazz, vagy egy Yaris Verso sokkal jobb és főleg OLCSÓBB választás lenne. Luxus kategóriában pedig nálam szóba sem jöhetne. Ott a bajor herceg a BMW (persze a magyarok kezét is dícsérő Common Rail diesellel) és akkor még meg sem említettem a Lexus-t, ami számomra  :10:  :!:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
D-4D
« Válasz #830 Dátum: 2006.04.07 10:11:18 »
Én speciel elégedett vagyok a Corolla váltójával (D4D), könnyen veszi a hátramenetet is, láttam már sokkal rosszabbat is... (Mazda 121, ott gyakran előfordult, hogy fel kellett engedni a kuplungot és újrapróbálkozni a váltással)

A szinkronizálás inkább a dinamikus vezetéshez kellene, hogy amikor forgolódsz az utca közepén, akkor ne kelljen teljesen állóra fékezni a kocsit, mielőtt átrakod rükvercbe.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #831 Dátum: 2006.04.07 10:45:20 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Palaczk"

Amúgy nem írom alá , hogy a Corolla "fényévekkel" jobb lenne , mint az A-Merci , mert utóbbi egy rendkívül átgondolt , eszméletlenül praktikus , nagyon jól használható és biztonságos konstrukció . A Corolla ezzel szemben "csak" egy jól megcsinált , de hagyományos felépítésű kompakt autó . Node mindegy , ezt csak az objektivitás kedvéért jegyeztem meg .

Személy szerint nagyon nem szeretem a Mercit, de talán igazad lehet. Anyukám főnökét már 3x hagyta úton az E Merga (2x autómentő vitte a "hátán", mert elindítani sem tudták). :x Viszont el kell ismernem, hogy azért vannak jó tulajdonságai is. Pl: az A Class elég praktikus, de számomra nem annyira, mint amilyen drága. Egy Honda Jazz, vagy egy Yaris Verso sokkal jobb és főleg OLCSÓBB választás lenne. Luxus kategóriában pedig nálam szóba sem jöhetne. Ott a bajor herceg a BMW (persze a magyarok kezét is dícsérő Common Rail diesellel) és akkor még meg sem említettem a Lexus-t, ami számomra  :10:  :!:


Én Mercedes-párti vagyok , de mindegy , ne a Corolla-fórumon diskuráljunk erről :) ... az biztos , hogy megbízhatóság szempontjából egy ideje sajnos gyenge a Merci (megjegyzem : a BMW is) , és az is biztos , hogy az ára az image-éhez van szabva - magyarul nagyon drága . Hát ja , ha megveszik ennyiért (és megveszik!) , akkor miért ne  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ptomi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
D-4D
« Válasz #832 Dátum: 2006.04.09 09:09:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Palaczk"

Amúgy nem írom alá , hogy a Corolla "fényévekkel" jobb lenne , mint az A-Merci , mert utóbbi egy rendkívül átgondolt , eszméletlenül praktikus , nagyon jól használható és biztonságos konstrukció . A Corolla ezzel szemben "csak" egy jól megcsinált , de hagyományos felépítésű kompakt autó . Node mindegy , ezt csak az objektivitás kedvéért jegyeztem meg .

Személy szerint nagyon nem szeretem a Mercit, de talán igazad lehet. Anyukám főnökét már 3x hagyta úton az E Merga (2x autómentő vitte a "hátán", mert elindítani sem tudták). :x Viszont el kell ismernem, hogy azért vannak jó tulajdonságai is. Pl: az A Class elég praktikus, de számomra nem annyira, mint amilyen drága. Egy Honda Jazz, vagy egy Yaris Verso sokkal jobb és főleg OLCSÓBB választás lenne. Luxus kategóriában pedig nálam szóba sem jöhetne. Ott a bajor herceg a BMW (persze a magyarok kezét is dícsérő Common Rail diesellel) és akkor még meg sem említettem a Lexus-t, ami számomra  :10:  :!:


Én Mercedes-párti vagyok , de mindegy , ne a Corolla-fórumon diskuráljunk erről :) ... az biztos , hogy megbízhatóság szempontjából egy ideje sajnos gyenge a Merci (megjegyzem : a BMW is) , és az is biztos , hogy az ára az image-éhez van szabva - magyarul nagyon drága . Hát ja , ha megveszik ennyiért (és megveszik!) , akkor miért ne  :roll:


"A Corolla ezzel szemben "csak" egy jól megcsinált", pontosan ez a lényeg egy autó legyen jól megcsinált...Átgondoltságban ott vannak a németek, dizájnban az olaszok (Alfák) mégsem venném meg egyiket sem...Ha luxus kategóriában gondolkodnék akkor sem lenne kérdés számomra, hogy a Lexust választanám...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #833 Dátum: 2006.04.09 11:52:22 »
Idézetet írta: "ptomi"
"A Corolla ezzel szemben "csak" egy jól megcsinált", pontosan ez a lényeg egy autó legyen jól megcsinált...Átgondoltságban ott vannak a németek, dizájnban az olaszok (Alfák) mégsem venném meg egyiket sem...Ha luxus kategóriában gondolkodnék akkor sem lenne kérdés számomra, hogy a Lexust választanám...


Hát ebben egyetértünk , én is így döntenék - a megbízhatóság miatt . De a dolog ott indult , hogy a Corolla "fényévekkel jobb" az A-Mercinél , ez pedig nem stimmel , mert igazából "csak" a megbízhatóság az , amiben tényleg sokkal jobb .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ptomi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
D-4D
« Válasz #834 Dátum: 2006.04.09 17:07:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "ptomi"
"A Corolla ezzel szemben "csak" egy jól megcsinált", pontosan ez a lényeg egy autó legyen jól megcsinált...Átgondoltságban ott vannak a németek, dizájnban az olaszok (Alfák) mégsem venném meg egyiket sem...Ha luxus kategóriában gondolkodnék akkor sem lenne kérdés számomra, hogy a Lexust választanám...


Hát ebben egyetértünk , én is így döntenék - a megbízhatóság miatt . De a dolog ott indult , hogy a Corolla "fényévekkel jobb" az A-Mercinél , ez pedig nem stimmel , mert igazából "csak" a megbízhatóság az , amiben tényleg sokkal jobb .


A fényévekkel az valóban egy kicsit erős... Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ár-érték-szerethetőség (ami nekem elsősorban a megbízhatóságot jelenti) tekintetében egy ésszerű választás a Corolla...

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #835 Dátum: 2006.04.10 09:08:54 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "ptomi"
"A Corolla ezzel szemben "csak" egy jól megcsinált", pontosan ez a lényeg egy autó legyen jól megcsinált...Átgondoltságban ott vannak a németek, dizájnban az olaszok (Alfák) mégsem venném meg egyiket sem...Ha luxus kategóriában gondolkodnék akkor sem lenne kérdés számomra, hogy a Lexust választanám...


Hát ebben egyetértünk , én is így döntenék - a megbízhatóság miatt . De a dolog ott indult , hogy a Corolla "fényévekkel jobb" az A-Mercinél , ez pedig nem stimmel , mert igazából "csak" a megbízhatóság az , amiben tényleg sokkal jobb .

OK! Egy kicsit erős volt, de hirtelen felindulásból írtam. :nagymosoly: Én nem tudok objektív lenni a Mercivel kapcsolatban, mert 2 ismerősöm közül egyik sem venne még egyszer ilyet. Én is utaztam bennük (mindegyik 3-4 éves E Merga), de nekem nem nyerte meg a tetszésemet. Más: :szomoru:  Ha engem ott hagyna egy 15-16 milliós E-s fullos Merci 3x az úton úgy, hogy 2x a szervízesek sem tudtak életet lehelni a helyszínen a kocsiba, akkor én egyenest a ganyéééra tolnám. :banging:  Utoljára engem egy Skoda 100-as hagyott ott, pedig az "autó történelmünk" sem kirívó: 1988 Skoda 100 (25 éves) :arrow: 1991 1200-as Zsiguli (17 éves) Egyszer "akart" ott hagyni egy ékszíj szakadás miatt, de ugye Ladás nem indul el nélküle, :kacsint:  tehát tovább tudtunk menni. :arrow: 1993 Opel Astra F 1,4 (Új) Egyszer kifogyott a benya. (Mi voltunk a hibásak, a mutató már 100km-e padlón feküdt.) :arrow: 1994 Opel Astra F 1,4 (Új) Frissített modell. A benzinszivattyúval (vagy mi) volt probléma, de 55e km alatt sosem hagyott ott minket. :arrow: 1998 Opel Astra G 1,4i 16V (Új) Semmi gondunk nem volt vele 110e km alatt. Kétszer kifogyott a benya, mert hülye és kíváncsi is voltam :nagymosoly: és 2x, mikor Apám összecsukta. :szomoru: Harmadszor én voltam az elkövető, de akkor totálkár lett. :sir:  :arrow: 2003 Honda Civic 1,5 ils VTECH II ('98-as, ez már közös) Soha, semmi gond nem volt vele, 2005-ben adtuk el 130e km-el. A kinyomó csapágy egy kicsit szólt, de amúgy semmi. :arrow:  2006 az első TELJESEN saját kocsi, egy gyönyörű  :toy: . Eddig semmi gond, de ha 3x otthagyna az úton, akkor azonnal megszabadulnék tőle. :mrgreen:

Ezért vagyok én egy kicsit elfogult a Mercivel kapcsolatban. Természetesen nem akarom senkinek megváltoztatni a véleményét és nem is akarok semmi ellen kampányolni, pedig már vége a kampánycsendnek. :nagymosoly:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Peti

  • Vendég
D-4D
« Válasz #836 Dátum: 2006.04.10 10:46:01 »
Idézet
Palaczk írta:

...mert igazából "csak" a megbízhatóság az , amiben tényleg sokkal jobb .


OFF Párom főnökének új 7es Bömbije van…
A 4 20 colos gyári tuningkerék többe került szerintem, mint a kocsim, és akkor még nem számoltunk azzal a néhány 10millával amibe az autó került…
No már most... a kocsit kb. ilyen felállásban használja: 3hét kocsikázás 1-1,5 hét szerviz…
Főleg elektromos problémái vannak de aszem mechanikai eredetű bibi is volt már vele…
Gondolhatjátok, hogy a töke tele van… Előtte S-Classe-val járkált, nem tudtam hogy sírjak v. nevessek mikor egyszer vártam a páromra, Ő meg fordult be a cég parkolójába…
Csörgött-csattogott a motor, mintha full hidrotőkés lenne…(S500)
Éppen akkor jött a 7-es Bmw-s prospektusokkal, mert mondta, hogy elege van a Merdzsoból, már két kisautó árát ráköltötte és még mindig sz*r, nagy esőnél megjelenik „néhány” kövér vízcsepp a nap-tetőnél, meg ilyen finomságok…
Megsütheti a Merci/Bömbi/Ajudi a nagy presztízsét ha 1hónapból felet a szervizbe ácsorognak…
   
Most legutóbb egy vastag Lexus katalógussal láttam rohangálni… :nagymosoly:  :10:
ON

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
D-4D
« Válasz #837 Dátum: 2006.04.11 01:13:17 »
Idézetet írta: "Peti500"
Megsütheti a Merci/Bömbi/Ajudi a nagy presztízsét ha 1hónapból felet a szervizbe ácsorognak…


Ezt alapvetően én is így gondolom , de a gyakori problémák inkább csak a bonyolultabb modelljeikre (E , S , 5 , 7) jellemzőek , és azok közül sem mindegyikre egyformán . És tegyük hozzá , hogy (a hasonlat főleg Norbi1974-nek szól :)...) ezek az autók úgy viszonyulnak a legtöbb általa felsorolthoz , mint egy F-22 Raptor egy Messerschmitt Bf-109-eshez ;) ... "kissé" bonyolultabbak . Persze ez nem mentség , mert bonyolult egy nagy Lexus is , és mégsem romlik el  :hmm: ... de azért valahol mégiscsak meg kell becsülni azt a rengeteg innovációt is , ami ezekben az új nagy német autókban van , és ami végső soron mégiscsak a mi javunkat szolgálja . Már persze , amikor működik  :kacsint: ... szóval azért még van min dolgozniuk , és akkor finoman fogalmaztam .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
D-4D
« Válasz #838 Dátum: 2006.04.12 22:21:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
És tegyük hozzá , hogy (a hasonlat főleg Norbi1974-nek szól :)...) ezek az autók úgy viszonyulnak a legtöbb általa felsorolthoz , mint egy F-22 Raptor egy Messerschmitt Bf-109-eshez ;) ... "kissé" bonyolultabbak . Persze ez nem mentség , mert bonyolult egy nagy Lexus is , és mégsem romlik el  :hmm: ... de azért valahol mégiscsak meg kell becsülni azt a rengeteg innovációt is , ami ezekben az új nagy német autókban van , és ami végső soron mégiscsak a mi javunkat szolgálja . Már persze , amikor működik  :kacsint: ... szóval azért még van min dolgozniuk , és akkor finoman fogalmaztam .

Ok! Már elismertem a túlzásom. :rolleyes: A két gép pedig a saját koruk királyai. Egyik repnapon még minket (katonákat) is alig engedtek a Raptor mögé. Hogy mi lehet olyan "titokzatos" a hajtóműben?  :hmm: Mármint amit szabad szemmel is lehet látni.

Ami pedig a Mercit illeti, nem igazán szeretem, de egy S600 AMG, vagy egy BRABUS által tunningolt gépet nem löknék ki a garázsból. :kacsint: Persze ha egyáltalán beférne. :nagymosoly: Ha nem, akkor vennék nagyobbat.  :vag2:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
D-4D
« Válasz #839 Dátum: 2006.04.12 23:13:55 »
Idézetet írta: "norbi1974"

Ami pedig a Mercit illeti, nem igazán szeretem, de egy S600 AMG, vagy egy BRABUS által tunningolt gépet nem löknék ki a garázsból. :kacsint: Persze ha egyáltalán beférne. :nagymosoly: Ha nem, akkor vennék nagyobbat.  :vag2:

Vagy egy Brabus E V12 -t  :D :nagymosoly:
640Le (5300) 1026Nm (1750ford./perc)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154