Szerző Téma: D-4D  (Megtekintve 1012851 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

D4Dezső

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:D-4D
« Válasz #3855 Dátum: 2015.11.16 07:53:54 »
173000 km van benne. Hát igazából nem tudom hogy izzítanak, csak annyit hogy kapnak áramot.

dkaresz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:D-4D
« Válasz #3856 Dátum: 2015.12.01 16:10:13 »
Sziasztok!

2013-as 1.4 d–4d  Corolám 1900 - 2000 fordulat tartományban berezonál, beremeg főként 4. 5. 6. -ba gyorsításkor. A remegéssel párhuzamosan a motor(?) hangja is megváltozik - beerősödik. A motor hangja alapjáraton is, és a jelzett fordulattartományon kívül  minden fordulatnál rendben van, sehol semmilyen zörgés, a normálistól eltérő zaj nem tapasztalható. Ez a jelenség nagyobb sebesség fokozatoknál intenzívebben érezhető, üresjáratban  a motort felpörgetve a kritikus tartományig és azon túl sem jön elő.
Több helyen is próbálták megtalálni a kiváltó okot, de eddig sikertelenül, minden értéket rendben találtak, ezért kérnék segítséget hátha valaki  találkozott már hasonlóval, hol lehet a hiba?

Előre is Köszönöm a segítségeteket!

Karesz

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:D-4D
« Válasz #3857 Dátum: 2015.12.01 16:35:44 »
Ez a motor jellegzetessége. Prémium üzemanyaggal kevésbé jön elő általában.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:D-4D
« Válasz #3858 Dátum: 2015.12.01 19:23:37 »
Ez a motor jellegzetessége. Prémium üzemanyaggal kevésbé jön elő általában.
Én még ilyent nem tapasztaltam :no: normál üa-nál sem.

dkaresz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:D-4D
« Válasz #3859 Dátum: 2015.12.02 06:06:50 »
Igen, ez az én problémám. :( Az előző E12-es d4d corollámon nem tapasztaltam semmi ilyesmit, mindegy milyen üzemanyagot használtam.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:D-4D
« Válasz #3860 Dátum: 2015.12.02 12:07:38 »
Jézusom. Akkor az enyém a rossz...  :eek:

Megyek is a szervizbe, szedjék gyorsan darabokra az autót, mert a motortartó bak átenged némi sajátfrekvenciás rezonanciát a felfüggesztő nyúlványokra...   [rohog]

jucus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:D-4D
« Válasz #3861 Dátum: 2015.12.12 20:29:58 »
Sziasztok,

új felhasználó vagyok itt. Merthogy nem is régen lettünk Toyotások. Nyáron vettünk egy 9 éves Corolla Verso-t az Urammal, mert beleszerettem, és mert szeretnénk 3. gyerkőcöt is, és úgy gondoltuk, ez kellően nagy lesz a csipetcsapat utaztatására. Nagy távokon járunk, átlag 250 km, ha nekiindulunk. Szóval dízel lett, és D4D. Beleszerettem kb. az első kanyarban. Hogy a Róbert Júliát idézzem: Befekszik, mint Cica az ágyba...

A gondok most jöttek el. Az ősszel párszor az Uramnak nem indított csak másodjára. Csak legyintettem rá, mondtam, túl sokáig nyomja az indító gombot, vagy mi...

Aztán jött a tél... Kb. 3 hete lecserélték az aksit, no, azóta rendszeresen nem akar indulni. Ma már egyáltalán nem. Én úgy látom, ez mindig csak hideg motornál fordul elő. Ha mentem vele, állt fél órát, vagy akár fél napot, utána simán indult. Inkább hosszabb állás idők után nem röffent be.

Igazából azért írok, mert hétfőn eljuttatjuk valahogy a szerelőhöz, de nem bírom ki, hogy addig ne tudjak róla valamit... Legalább valami halvány sejtésem ne legyen, hogy mi baja lehet.

Eddig mi az Urammal a következőkre gondoltunk:
1. Hibás az új aksi (ennek ellent mond, hogy már a csere előtt is vacakolt).
2. Önindító.
3. Befecskendezés.
4. Gyertya (az Uram esküszik rá, hogy ez nem az, mert akkor nyekegne, de ez most még csak nem is nyekeg)

Tudjátok, olyan érzésem van, hogy ha indításkor egy kicsit rálépnék a gázra, indulna...

Minden ötletet, tanácsot, tippet szívesen veszünk és köszönünk!

Ja, + hab a tortán: kattanó hang indulás után pár másodperccel. Tolatáskor nem. Csak ha előre megyünk. Váltani sem kell hozzá. Mintha csak bizonyos sebesség elérése után jönne elő, de tuti, hogy nem a váltó.

Ugye nem kellett volna megvenni... :?:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:D-4D
« Válasz #3862 Dátum: 2015.12.12 20:45:42 »
Ezekben nincs indítórellé? :hmmmm: Nekem a régi diesel Mercibe volt olyan ,hogy rossz volt az indítórelé, de csak akkor vettem észre amikor jöttek a  hidegek (kb mint mostanában) és nem indult! (akkor nem volt egy nagy tétel a csere)

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:D-4D
« Válasz #3863 Dátum: 2015.12.12 20:50:57 »
Ezeknél már az Ecu vezérli az izzítást, és annak időtartamát, több tényező függvényében. Ha ezzel, vagy az izzítógyertyákkal lenne gond, akkor nagyon csúnyán, zakatolva, csörögve indulna.

Szerintem inkább az üzemanyag rendszer kisnyomású részével van gond (elejti a nyomást, vagy előtápszivattyú, már ha van külön), esetleg porlasztócsúcsok, de annak lett volna más hibajelensége is....

jucus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:D-4D
« Válasz #3864 Dátum: 2015.12.12 21:35:44 »
Milyen jelenségek kísérnék még a porlasztócsúcsok hibáját? (Azt nem írtam az előbb, hogy vakegerek vagyunk az autókhoz...)


jucus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:D-4D
« Válasz #3865 Dátum: 2015.12.12 21:40:42 »
Ja, és ha a befecskendezéssel van gond, akkor milyen alkatrészeket kell cserélni? Fájdalmas lesz Karácsony előtt?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:D-4D
« Válasz #3866 Dátum: 2015.12.12 21:41:13 »
Teljesítmény vesztés, kormolás, alapjárati sánta járás.

Drága lesz jó eséllyel, vagy így vagy úgy...  :ph34r:
Így látatlanban sacc: 50-400e Ft között.
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.12 21:42:49 írta PiciPeti »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:D-4D
« Válasz #3867 Dátum: 2015.12.12 23:00:08 »
Ja, + hab a tortán: kattanó hang indulás után pár másodperccel. Tolatáskor nem. Csak ha előre megyünk. Váltani sem kell hozzá. Mintha csak bizonyos sebesség elérése után jönne elő, de tuti, hogy nem a váltó.
Ez azt hiszem teljesen természtes és ahogy màr többször is szo volt rola itt a forumon, az ABS tesztje szokott ilyen hangot adni.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

jucus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:D-4D
« Válasz #3868 Dátum: 2015.12.12 23:33:16 »
"Teljesítmény vesztés, kormolás, alapjárati sánta járás." - ilyeneket nem csinál, egyiket sem.
(Bár hozzáteszem, lejtőn felfelé kicsit többet vártam tőle alapból. De ez már más lapra tartozik.)

Nagyon szépen köszönjük, a tippeket, hozzászólásokat!

Az ABS-hírnek legalább örülhetünk... Köszönjük! :)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:D-4D
« Válasz #3869 Dátum: 2015.12.14 08:50:50 »
"Teljesítmény vesztés, kormolás, alapjárati sánta járás." - ilyeneket nem csinál, egyiket sem.
(Bár hozzáteszem, lejtőn felfelé kicsit többet vártam tőle alapból. De ez már más lapra tartozik.)

Nagyon szépen köszönjük, a tippeket, hozzászólásokat!

Az ABS-hírnek legalább örülhetünk... Köszönjük! :)

Azt nem írtad új akkuval kapcsolatban, hogy nehezen forgatja vagy mi az hogy hibás lenne az is? Önindító forog mint a motolla akkor az akku nem hibás.
Most így menet közben olvasva gyorsban, én üza szivattyúra is gondolnék.
Fery