Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 908055 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4155 Dátum: 2013.01.26 17:52:52 »
Majd tavasszal vanszorogjal, akkor szembetunobb, mint ebben a hideg idoben.

Ilyen hidegben, hoban hiaba vanszorogsz, akkor sem tudsz a tavaszi atlagos szaguldasoddal elert fogyasztastol jobbat elerni, es igy abszolut negativ elmenyed lesz, mert nem eleg,h vanszorogsz, de eredmenytelenul(egy melegebb idobeli fogyasztashoz kepest)

Nem is most gondoltam én sem, de köszi az észrevételt.
Ebben a jó időben örülök ha hazaérek a meleg lakásba:D.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4156 Dátum: 2013.01.26 18:12:20 »

Még egy kill switch jó lenne, hogy legalább a mért távba ne piszkáljon bele a kulccsal szórakozás. Motorokon bezzeg szériatartozék!
Cleanmpg-en nem tudnak vmi odb-s fogyasztasmerot ajanlani, ami kispenzbol kijon?
en megbolondulnek ha lenullazna rendszeresen, vagy nem szamolna ha le van allitva a motor :)

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4157 Dátum: 2013.01.26 18:17:00 »
Ebben a jó időben örülök ha hazaérek a meleg lakásba:D.
Hmmmm...csak akkor kapcsolom be a ventillatort(egyebkent legmelegebbre van tekerve a hofokszabalyzo, es igy is jon be meleg levego), ha van utasom.
Ha egyedul autozom, akkor nem parasodik be az ablak es igy felesleges futeni :)

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4158 Dátum: 2013.01.26 18:25:31 »
Gondolom nem egész nap autóban ülsz ezért használod így.
Ha így használnám megfagynék, meg amugyis fázós vagyok. 140 km-t így leautózni -10-be jó lehet:D
Ennyire nem vagyok teljesítmény fanatikus h. télen a fátést, nyáron a klímát ne kapcsoljam be.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4159 Dátum: 2013.01.26 18:35:57 »
A HSD nem a fogyasztásra van optimalizálva, hanem az alacsony káros anyag kibocsátásra, és a hagyományos automata váltókhoz hasonló könnyű vezethetőségre.
Az Atkinson nagyon hatékony, tempomat 90-nél 3,9, 70-80-nál 3,6 bejáratósan. Mindenféle ügyeskedés nélkül. Amennyiben a rendszer csak a fékezéskor és a lejtőkön regenerált energiát tárolná, valamint a "szabadonfutó" kigurulást mindenféle ügyekedés nélkül engedélyezné extrém alacsony fogyasztást lehetne elérni vele.

Engem mostanában az optikailag álcázott viszonylag magas felépítés zavar. Nálam 15 cm-rel magasabb ember is simán beférne, igaz csak középtermetű vagyok. 190 körüli ember már úgysem fog ekkor autót vásárolni, sokkal kisebb homlokfelülete lejhetne a járgánynak. Erre még azt sem mondhatom, hogy az előállítása + költség  lenne (sőt kevesebb anyag tehát olcsóbb) mint a motor, kerékjárati ív és alváz aerodinamikus burkolása.
Fogyasztasra akkor lenne" kihegyezve", ha nagyobb akkumulatorral, es kisebb ccm motorral valositottak volna meg, mindezt egy aygo,vagy iq meretu, agyonkonnyitett autoval.

Yaris hsd egy jo kompromisszum a konnyu kezelhetoseg, es az alacsony uzemeltetes kozott.
Ha lesz hozza plusz akkupakk(mint a priusokhoz), akkor erdekes lehet rovid(20-30km) tavokon.

Yaris sajnos(vagy nem sajnos) ilyen magasra epitett auto. Hiaba van ultetve az enyem, egy gyari thalianak alacsonyabban van a teteje.

Yaris hsdnel azt tapasztaltam orszaguton, h hiaba csokkented az utazosebesseget, nem valtozik jelentossen az atlagfogyasztas. Szinte "nem eri meg" 70-80km/h alatt autozni,m minimalis kulonbsegek adodnak, mint ahogy irod.
10km/h csokkentes max 1-2dl kulonbseget jelent(az is a felso-90km/h- sebessegtartomanyban)

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4160 Dátum: 2013.01.26 18:44:41 »
Gondolom nem egész nap autóban ülsz ezért használod így.
Ha így használnám megfagynék, meg amugyis fázós vagyok. 140 km-t így leautózni -10-be jó lehet:D
Ennyire nem vagyok teljesítmény fanatikus h. télen a fátést, nyáron a klímát ne kapcsoljam be.
Homerseklettol fugg. Plusz8-10fokban egesz nap kibirhato ventillator bekapcsolasa nelkul, bar en nadragot hordok... otthon is :)

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4161 Dátum: 2013.01.26 18:57:05 »
Nekem is van egy ilyen gyanum. Nincs regenerativ braking, mert "nem fékezünk", nem megy a motor pirosnál/piros elött mert kikapcsoljuk, lefele megyünk megint kikapcsoljuk... nekünk a hsd előnyei "nincsenek". Ami van az atkinson ciklus, hajtáslánc kérdés, ez hozhat is egy akár ?? 5%ot, de ez nem a sokkal jobb kategória.

Másik része az egésznek, hogy innen nekünk nem éri meg, akinek megéri az "anyu" akinél ez a sok trükk simán leviheti a városi 7-8l 5re.

de persze ki kéne mérni.
Nyaron,veszpremben egy auris hsd-vel 1.7-es fogyit mentem, 10km-es tavon. Ezt a yarisommal marha nehezen tudtam 3ala vinni..
Szoval van a hibridsegben racio, csak a yarishsdben vhogy tul kicsinek tunik nekem az akkumulator pl egy ct200h-hoz kepest.
Ezert irtam,h majd Agyarka eredmenyeire leszek kivancsi, ha bekopik a gep :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4162 Dátum: 2013.01.26 19:57:33 »
Gondolom nem egész nap autóban ülsz ezért használod így.
Ha így használnám megfagynék, meg amugyis fázós vagyok. 140 km-t így leautózni -10-be jó lehet:D
Ennyire nem vagyok teljesítmény fanatikus h. télen a fátést, nyáron a klímát ne kapcsoljam be.
Ha országúton/autópályán haladsz, a menetszél révén kikapcsolt ventillátor mellett is jön be elég rendesen a levegő - tehát lesz fűtés is. Ha nincs nagyon hideg (értsd: mínuszok), én is szoktam úgy menni lakott területen kívül, hogy a hőfokot maximumra tekerem, és a ventit kikapcsolom. Kb. ugyanaz lesz az eredmény, mint félre csavart hőfokkal, és 1-es ventillátorral  :yes: ... de mégsem megy közben folyamatosan az a villanymotor.

Városban persze kell a venti, különben be is párásodik, és hideg is lesz.

Nomeg olyankor is, ha kemény hideg van.

De ez persze "fázósság" kérdése is... Nomeg azon is múlik, hogy szeret-e az ember hosszú távon is kabátban ücsörögni a kocsiban (én nem szeretek), vagy sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nypiro

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4163 Dátum: 2013.01.26 20:09:18 »
Ha országúton/autópályán haladsz, a menetszél révén kikapcsolt ventillátor mellett is jön be elég rendesen a levegő - tehát lesz fűtés is. Ha nincs nagyon hideg (értsd: mínuszok), én is szoktam úgy menni lakott területen kívül, hogy a hőfokot maximumra tekerem, és a ventit kikapcsolom. Kb. ugyanaz lesz az eredmény, mint félre csavart hőfokkal, és 1-es ventillátorral  :yes: ... de mégsem megy közben folyamatosan az a villanymotor.

Városban persze kell a venti, különben be is párásodik, és hideg is lesz.

Nomeg olyankor is, ha kemény hideg van.

De ez persze "fázósság" kérdése is... Nomeg azon is múlik, hogy szeret-e az ember hosszú távon is kabátban ücsörögni a kocsiban (én nem szeretek), vagy sem.

Nem szeretek kabátban ülni.
Annyira fázós vagyok h. 15 fokban is bekapcsolom lábra, mert ha az fázik akkor meg kell állni, de nem szeretem a bokrokat ::). Vizet inni, meg ugye kell. Sokszor igen úgy megy h. ki van kapcsolva és max-on, de csak ha már nekem elég meleg van. Főleg ha korán indulok még kint 10 fok reggel, du-n 18, ott még reggeé kell fűtés. Télen ki van csukva h. ne fűtsek. Az autó ilyen szempontból szolgálja a kényelmemet.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4164 Dátum: 2013.01.26 20:31:03 »
Nem szeretek kabátban ülni.
Annyira fázós vagyok h. 15 fokban is bekapcsolom lábra, mert ha az fázik akkor meg kell állni, de nem szeretem a bokrokat ::). Vizet inni, meg ugye kell. Sokszor igen úgy megy h. ki van kapcsolva és max-on, de csak ha már nekem elég meleg van. Főleg ha korán indulok még kint 10 fok reggel, du-n 18, ott még reggeé kell fűtés. Télen ki van csukva h. ne fűtsek. Az autó ilyen szempontból szolgálja a kényelmemet.
Nyilván  :yes: ... Ezen a téren én sem vagyok túl kompromisszum-kész, főleg nem hosszú távon vagy munka közben (én ugye oktatok a Yarissal). 28-29 fok fölött klímázok (munka közben néha már 25-26 fölött is, ha a tanulónak melege van... hisz ő a fizető ügyfél), ha fázom: fűtök - igen, néha még plusz 15-16 fok esetén is, főleg hosszú távon.

És, ja-ja, a vízivás, az alap  :D ... Vizsgán pl. nem szoktam, és az 40-45 perc, de bizony már kellemetlen, hogy ennyi ideig nem ihatok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4165 Dátum: 2013.01.27 12:40:39 »
Nyaron,veszpremben egy auris hsd-vel 1.7-es fogyit mentem, 10km-es tavon. ..
... a yarishsdben vhogy tul kicsinek tunik nekem az akkumulator pl egy ct200h-hoz kepest.
Eddig a legjobb nyáron (30C körül) 25 km-es budapesti lassú, majdnem dugós haladás volt 2,7.
Illetve egyszer mentem egy 10 km-es szakaszt amiből 3-4 km erős lejtő volt + volt egy kis lankásabb rész így 1,5 körülire jött ki. Üresben nem gurultam.
Az akkut nem tartom kicsinek, hiszen kisebb az autó is. (Egyébként 41-58% közt változik a töltöttsége).
A nagyobb sebességnél megugró értékek a rövidebb áttételezés miatt lehetnek. Lehetséges, hogy a kicsi motortérbe nem fért be nagyobb átfogású áttételezés?

A hybridek sajnos nagyon érzékenyek az akku hőmérsékletére,  a nagyon lecsökkent kapacitás miatt legalább 17-18C-ra fel kell fűteni az utasteret. Nem elég csak a benzinmotort előmelegíteni.

Az előmelegítésről jut eszembe:
motor   előmelegítés   360Wx   1h kb. 20Ft
utastér előmelegítés 1200Wx0,1h kb. 10Ft

  5 km-es etapok esetén 20 elindulásból jön össze a 100km (+400 ill. 600Ft)
10 km-es etapok esetén 10 elindulásból jön össze a 100km (+200 ill. 300Ft)
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.27 13:05:36 írta Agyarka »

alvaro84

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 190
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4166 Dátum: 2013.01.27 19:38:10 »
Cleanmpg-en nem tudnak vmi odb-s fogyasztasmerot ajanlani, ami kispenzbol kijon?
en megbolondulnek ha lenullazna rendszeresen, vagy nem szamolna ha le van allitva a motor :)

Hát, meglátjuk, mikor bolondulok meg annyira, hogy műszert rendeljek hozzá. Egyelőre nagyon sok jobb helye van annak a pénznek (is).
Oszt' motoron meg semmi műszer, mégis élvezem (azért egy fogyasztásmérős kis Duke érdekes lenne) :D

Kill switch-et viszont nem tudom mennyire bonyolult megcsinálni, de látom esélyét, hogy nagyon egyszerű legyen :hmmmm:

Egyébként nekem most a téli hajnalokon elég sokszor kellett fűtenem. Nem hogy párásodott, hanem fagyott lefele a szélvédő belső oldala. Ködben meg a külső. Egyébként ha fűtök is, módjával csinálom, nem csak energiahatékonyságból, hanem én meg az ellentéte vagyok (úgy látszik) többeknek. Ha már lementem kesztyűben-kabátban, oltári sz@r félúton rájönni, hogy meggyulladok benne. Kesztyűt-sapkát még könnyű ledobálni vezetés közben, beszíjazva, de a kabát nem megy olyan könnyen... előre meg nem veszem le, mert akkor meg az elején cidrizek a mínuszokban. Utálom a pokollá fűtött buszokat is, ahova az ember fölszáll nagykabátban (lévén kintről jön, ott meg fagy), aztán bent meg fürdőgatya kéne ::) így kell megfázatni a jónépet, bent jól leizzad, aztán irány megint a fagy...

Mondjuk normál 23km-es munkába menetnél ez az egész nem nagyon játszik, az első pár kilométeren úgyis hideg a motor, ha kényszerből nyomom a fűtést, akkor se lesz bent meleg, legföljebb a fagyot kergeti el lassan a szélvédőről.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4167 Dátum: 2013.01.27 20:40:24 »
...én meg az ellentéte vagyok (úgy látszik) többeknek. Ha már lementem kesztyűben-kabátban, oltári sz@r félúton rájönni, hogy meggyulladok benne. Kesztyűt-sapkát még könnyű ledobálni vezetés közben, beszíjazva, de a kabát nem megy olyan könnyen... előre meg nem veszem le, mert akkor meg az elején cidrizek a mínuszokban.
Hát rövid (városi) utakra én sem veszem le a kabátot. De mondjuk több órát nagyon nem szívesen ücsörögnék benne... Úgyhogy bevállalom, hogy miután bemelegedett az utastér, beiktatok egy megállót, kikötöm magam, leveszem és hátradobom. Ki sem kell szállni hozzá.

De erre mondjuk, egy hosszabb útra indulva, kiváló alkalom az is, amikor megállok megtankolni a kocsit az útra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4168 Dátum: 2013.01.28 07:47:42 »

Az előmelegítésről jut eszembe:
motor   előmelegítés   360Wx   1h kb. 20Ft
utastér előmelegítés 1200Wx0,1h kb. 10Ft

  5 km-es etapok esetén 20 elindulásból jön össze a 100km (+400 ill. 600Ft)
10 km-es etapok esetén 10 elindulásból jön össze a 100km (+200 ill. 300Ft)

Ezt jó tudni! Köszi az infót!

Totyi69

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #4169 Dátum: 2013.02.06 14:33:08 »
Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni tőletek: Asszony 2004-es 1.3-as Yarisa (Új jövevény, Avensis helyett  :cry: ) új légszűrő,olaj,gyertya fedélzeti szerint 7.0 l -ert fogyaszt. (pontos mérés folyamatban)
Ezt azért sokallom mert agglomerációból - > Bp.-re jár munkába 13 km, még a reggeli dugó előtt, és nem tolja ki a szemét. A családban van egy 1.4-es 2004-es corolla, az is majdnem ennyit eszik.
Mit érdemes megnéznem a kocsin, vagy ennyit eszik törődjek bele.

Üdv...