Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 907482 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2325 Dátum: 2010.03.05 12:24:49 »
...A plusz barok (de azért a 3.5 tényleg nem normális használat)
dehogynem normális :D
amit tegnap adtam el 195/50r16 continetal sportcontact2 gumit, azon a max pressure-nek 51PSI volt megadva, ami 3,5 bár. azaz teljes biztonsággal használható volt olyan nyomással a gumi :D kipróbáltam és tényleg :flowers:

hétfőn megyek automaxba az aygo felnikért :clap: :csorog:

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2326 Dátum: 2010.03.07 11:01:41 »
Itt vagyok, csak néha nem figyelek :D

1. a fix 60-70 az nem biztos h ugyanaz :)
Most nem írom végig, mert hosszú de a lényeg:
1 nincs motorfék sem, mert az rosszabb mint gurulni üresben, persze úgy ha nincs a végén fék.
2 a legkisebb lejtőn kivenni üresbe had guruljon, olyan útszakasz pedig nincs ahol nincs lejtő :) ez inkább a pulse&glide technika "ráhúzása" az adott szakaszra, csak nem szélsőséges 40-70km/h-s értékekkel hanem mondjuk maradva a 60-70 között. Gyakorlatban ez úgy működik, hogy lesem a pill fogyimmérőt és ha elég a seb tartásához 3 alatti érték akkor már veszem is ki üresbe, akkor is ha lassulok, inkább majd utána gyorsítom vissza. Ez a legfontosabb fogyicsökkentő technika, de ez betölt egy(két) estét :)
Persze ez más sebességtartományokra is igaz bár az ökölszabály, hogy minél kisebb a sebesség annál kisebb a fogyi.

technikailag: nyugodtan 0w-20 régen kb 300 ezerig nekem 5w ill 0w-30 volt benne, azóta 0w-20. Az eneos árban is kedvező, fogyasztásban 2 decit jelent a 30-ashoz képest.
gumi: a 175 vs 165 is min 1 de inkább 1,5 deci azonos gumival. Ha maradsz ezeknél a méreteknél akkor inkább a michelin mint a fulda, a fulda csak a nevében spórol. A michelinnek az a nagy baja, hogy nem szereti a nagy nyomást, a közepe rohamosan kopik 3 bar felett. A titkos favoritom ajánlatom a barum brrillantis. (Nem bravuris). Ezzel bő 1-2 decivel jobbat mész mint a michelinnel, ráadásul majdnem fele az ára.
Mondjuk ha érdekel én elgondolkoznék a helyedben a 13-as 155-ös méreten. Anno az eco yaris1 amiben start/stop automatika és hosszabb 4-5. gang volt azon is ez a méret volt nem véletlenül.
Ha érdekel tudok adni tesztelésre egy pár hétig egy ilyen garnitúrát(13-as kerék 155-ös michelin energy), meglátod mit jelent a mostani méretedhez képest.
A mostani kerékkombinációm (145/80-14 bridgestone ecopia) aygo keréken ez önmagában 5 deci javulást hoz a gyári 175-ös kerékhez képest, ehhez jön az olaj 1-2 decije, és szintén 5 deci körül van a vezetéstechnika. Így jön ki a 60-70 es sebnél mért közel 1 literes fogyikülönbségünk.
A pécsi dimbes dombos tájakkal pedig semmi baj. Ha az ember megtanulja kihasználni a lejtő előnyeit akkor elméletben jobb fogyit lehet összehozni 1 dimbes dombos tájon mint az alföldön. A lényeg, hogy a domb alján ne legyen stoptábla :) meg derékszögű kanyar, magyarán had guruljon a gép :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.07 11:26:45 írta Zénóka »


Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2327 Dátum: 2010.03.07 22:44:13 »
Itt vagyok, csak néha nem figyelek :D

1. a fix 60-70 az nem biztos h ugyanaz :)
Most nem írom végig, mert hosszú de a lényeg:
1 nincs motorfék sem, mert az rosszabb mint gurulni üresben, persze úgy ha nincs a végén fék.
2 a legkisebb lejtőn kivenni üresbe had guruljon, olyan útszakasz pedig nincs ahol nincs lejtő :) ez inkább a pulse&glide technika "ráhúzása" az adott szakaszra, csak nem szélsőséges 40-70km/h-s értékekkel hanem mondjuk maradva a 60-70 között. Gyakorlatban ez úgy működik, hogy lesem a pill fogyimmérőt és ha elég a seb tartásához 3 alatti érték akkor már veszem is ki üresbe, akkor is ha lassulok, inkább majd utána gyorsítom vissza. Ez a legfontosabb fogyicsökkentő technika, de ez betölt egy(két) estét :)
Persze ez más sebességtartományokra is igaz bár az ökölszabály, hogy minél kisebb a sebesség annál kisebb a fogyi.

technikailag: nyugodtan 0w-20 régen kb 300 ezerig nekem 5w ill 0w-30 volt benne, azóta 0w-20. Az eneos árban is kedvező, fogyasztásban 2 decit jelent a 30-ashoz képest.
gumi: a 175 vs 165 is min 1 de inkább 1,5 deci azonos gumival. Ha maradsz ezeknél a méreteknél akkor inkább a michelin mint a fulda, a fulda csak a nevében spórol. A michelinnek az a nagy baja, hogy nem szereti a nagy nyomást, a közepe rohamosan kopik 3 bar felett. A titkos favoritom ajánlatom a barum brrillantis. (Nem bravuris). Ezzel bő 1-2 decivel jobbat mész mint a michelinnel, ráadásul majdnem fele az ára.
Mondjuk ha érdekel én elgondolkoznék a helyedben a 13-as 155-ös méreten. Anno az eco yaris1 amiben start/stop automatika és hosszabb 4-5. gang volt azon is ez a méret volt nem véletlenül.
Ha érdekel tudok adni tesztelésre egy pár hétig egy ilyen garnitúrát(13-as kerék 155-ös michelin energy), meglátod mit jelent a mostani méretedhez képest.
A mostani kerékkombinációm (145/80-14 bridgestone ecopia) aygo keréken ez önmagában 5 deci javulást hoz a gyári 175-ös kerékhez képest, ehhez jön az olaj 1-2 decije, és szintén 5 deci körül van a vezetéstechnika. Így jön ki a 60-70 es sebnél mért közel 1 literes fogyikülönbségünk.
A pécsi dimbes dombos tájakkal pedig semmi baj. Ha az ember megtanulja kihasználni a lejtő előnyeit akkor elméletben jobb fogyit lehet összehozni 1 dimbes dombos tájon mint az alföldön. A lényeg, hogy a domb alján ne legyen stoptábla :) meg derékszögű kanyar, magyarán had guruljon a gép :)

Ha 300.000kmig 5w30volt akkor nyugodtan rakok bele 0W20at. :)

max 15.000kmet megy a kocsi így a 13as kerekek nem játszanak felnit is kéne vennie és nagyon lassan hozná be.

Titkos favorít gumid adac szerint pont annyit eszik mint az energysaver, csak máshol rosszabb. http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/185_65_R15/tab.asp?ComponentID=280069&SourcePageID=280715
Gondoltam érdekelhet németek megerősítik a sejtésed. :)

Energysavernek spec koptatórétege van(ld adacnál a kopás részt), gondolom amiatt nem bírja a 3bart, Pécsi utakon még a 2.4 is elég lesz. Legjobb vétel gondolom az ecopia(381) lenne, 165ben is megfelelne de olyat nem látok max 15Kért. (13Kból kapok Energysavert. (10Kért meg Fulda ecot kapok) évi 12.000kmel nem 100%ra egyértelmű.)

Felajánlást köszönöm de Pécsi vagyok.

Sajnos a nagy leejtők jllemzően derékszögbe végződnek. :(

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2328 Dátum: 2010.03.07 23:18:55 »
mégpár dolog:   :D
145ös gumival fékezéskor.... nem tapasztaltál hátrányt 165/175höz képest? 165ös ecopiat sehol sem találok.
télen milyen gumit használsz? (btw ecopia nyári vagy all season, egyik helyen ez másikon az...)

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2329 Dátum: 2010.03.08 11:07:52 »
"1 nincs motorfék sem, mert az rosszabb mint gurulni üresben, persze úgy ha nincs a végén fék."

Nem kötekedésképp, de mért jobb gurítani?
Csak azért kérdezem, mert ha gurul, akkor van alapjárati pill. fogyasztás (legalábbis műszer szerint). Ha motorfék van, akkor műszer szerint 0 a pill fogy...

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2330 Dátum: 2010.03.08 11:14:31 »
"1 nincs motorfék sem, mert az rosszabb mint gurulni üresben, persze úgy ha nincs a végén fék."

Nem kötekedésképp, de mért jobb gurítani?
Csak azért kérdezem, mert ha gurul, akkor van alapjárati pill. fogyasztás (legalábbis műszer szerint). Ha motorfék van, akkor műszer szerint 0 a pill fogy...

Benne van a mondatban: "ha nincs a vegen fek". Ha csak a lejto alljaig szeretnel eljutni, akkor a motorfek a jobb megoldas, viszont ha a kovetkezo dombra fel is szeretnel menni, akkor uresben jo gurulni, mert akkor megmarad a lendulet amivel szinte felgurulsz a kovetkezo dombtetore. Ha motorfekkel ersz le, akkor a felfele elfogyasztott uzemanyagmennyiseg tobb mint guruloban a le-fel elfogyasztott. Igy tippelem...

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2331 Dátum: 2010.03.08 20:42:46 »
Bocs,de tudjátok én már ehhez a témához kissé szkeptikusan hozzászóltam(meg is dícsértek),tehát értsétek hozzám! :wub:
Nem lehet,hogy veszélyesebb üresben gurulgatni néhány köbcenti benzin miatt,mint a vezetéstechnikailag javasolt(előírt) motorféket használva? :no:Vagy talán a megtakarított benzinköltségen fékpofákat vesztek?Azért nézzétek néha az utat is a fogyasztásmérő kijelzője helyett!Tudom,hogy most ezért meg leszek kövezve,de akkor is azt mondom,hogy legyen egy ésszerűség abban amit teszünk! :nono:
A másik kérdés:mikor szoktatok fogy.mérőt nullázni?Én,ha akarok akkor 1,8 l-es átlagot is produkálok,csak bizonyos útvolalat megelőzően(vagy követően) kell nullázni és megvan! :devil:

Mégegyszer elnézést a bálványdöntögetésért! :flowers:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2332 Dátum: 2010.03.08 20:52:45 »
Bocs,de tudjátok én már ehhez a témához kissé szkeptikusan hozzászóltam(meg is dícsértek),tehát értsétek hozzám! :wub:
Nem lehet,hogy veszélyesebb üresben gurulgatni néhány köbcenti benzin miatt,mint a vezetéstechnikailag javasolt(előírt) motorféket használva? :no:Vagy talán a megtakarított benzinköltségen fékpofákat vesztek?Azért nézzétek néha az utat is a fogyasztásmérő kijelzője helyett!Tudom,hogy most ezért meg leszek kövezve,de akkor is azt mondom,hogy legyen egy ésszerűség abban amit teszünk! :nono:
A másik kérdés:mikor szoktatok fogy.mérőt nullázni?Én,ha akarok akkor 1,8 l-es átlagot is produkálok,csak bizonyos útvolalat megelőzően(vagy követően) kell nullázni és megvan! :devil:

Mégegyszer elnézést a bálványdöntögetésért! :flowers:

Mért lenne veszélyesebb üresben gurulni? Ha kell a fék rendelkezésre áll.
Fékpofára semmilyen negatív hatással nem lehet, üresben csak akkor van ha nincs szükség fékezésre. Ha fékezésre van szükség első a motorfék a 0 fogyival. (és a végső megoldás a fék.)
nem fogyi mérőböl számolunk fogyasztást hanem tankolás alapján. Tesszem ezt én annak ellenére, hogy a fogyi mérőm dlre pontos. Fogyi mérő csak informális jelleggel bír és bírhat minden tankoláskor 0zom.

pzs

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2333 Dátum: 2010.03.08 20:53:12 »
Sztem attol fugg hogy hol... Egy szerpentines hosszu lejton nyilvan biztonsagosabb a motorfek. De egy nyil egyenes lejton amit egy nyil egyenes emelkedo kovet szerintem nem veszelyesebb uresben mint motorfekkel...

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2334 Dátum: 2010.03.08 20:58:21 »
Én úgy vagyok vele, hogy nem hagyom menet közben hajtás nélkül az autót, mert lehet épp olyan helyzet adódik, hogy gázra kell lépni és nem a fékre.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2335 Dátum: 2010.03.08 22:59:00 »
A gurulás azért jobb (ahogy PZS is írta) mert igaz, hogy addig van 3,5 deci/h fogyasztás, de sokkal tovább gurul, mint motorfékkel. A fogyasztást meg ugye távolságra ( liter/100km) számoljuk. Amúgy egyszerű egy rövid szalkaszon ki lehet próbálni: gyorsítasz mondjuk 100-ra kiveszed üresbe, 50 ig gurul, majd be 5-be és gyorsít 100-ig...ezt ismételve mondjuk 5 km-en, majd ugyenez de nem gurulva hanem motorfékkel. közel 1,5 literrel jobb fogyasztás érhetünk el a fenti példánál gurulással.

Gurulni semmivel sem kevésbé biztonságos, mint motorfékkel lassulni. Valóban sok évvel ezelőtt így tanították, de messziről sem előírás, ráadásul anno a wartburg/trabant szabadonfutójával akkor hogyan is volt? :)

Azon az alapon, hogy jobb sebességbe menni mert bármi lehet, erre valóban van egy lottó5-ös közeli esély, persze ezt fokozva akkor lehet mindig úgy kéne menni, hogy mondjuk 90-nél még 3 ikba, mert ugye onnan jobban ugrik... és ugye történhet olyan, hogy nagyon kell gyorsulni.... szóval szerintem ebbe inkább ne menjünk bele. :)
Ez nekem kicsit olyan szőrszálhasogatósnak tűnik :)

Itt a fórumon már soxor megkaptam, hogy milyen veszélyes, hogy lassan megyek. Lehet, hogy az de vigyázok. Tudom semmit sem jelent, de most kezdtem neki tizenegyedszer körbeautózni ezzel a yarissal a földet.... most vagy az őrangyalomat nem bírom lehagyni, vagy nem olyan veszélyes mint amilyennek tűnik :)


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2336 Dátum: 2010.03.08 23:10:05 »

A másik kérdés:mikor szoktatok fogy.mérőt nullázni?Én,ha akarok akkor 1,8 l-es átlagot is produkálok,csak bizonyos útvolalat megelőzően(vagy követően) kell nullázni és megvan! :devil:

Mégegyszer elnézést a bálványdöntögetésért! :flowers:

Semmi gond :)
a fogyimérő legelőnyösebb tulajdonsága, hogy egy viszonylag rövidebb szakaszon is le lehet ellenőrizni, hogy egy adott vezetéstechnika milyen hatással van a fogyira. Nyilván egy domb tetején nullázva egész szép eredmények érhetők el :)
Ahol leszivel versengeni és tesztelni szoktuk a fogyasztást az egy 70 km-es szakasz ami ráadásul oda vissza értendő :)

Ezenkívül nyilván a tankolástól tankolásig érték számít igazán. Eddigi ilyen jellegű "rekordom" is 400 km-en keresztül "készült" :)  konkrét számokat azért sem szoktam beírni, mert nem érdekes. Saját magammal szoktam versengeni :)
Talán majd most leszivel, hogy lesz egy rendes kereke  ;) :D :D :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.08 23:16:24 írta Zénóka »


leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2337 Dátum: 2010.03.08 23:22:07 »
Bocs...:flowers:
hmmmm :hmmmm: én vettem nőnap alkalmából virágot a Kedvesemnek, és elmentünk cukrászdába is :D jól éreztük magunkat, egymást.
sajnálom, h másnak nem jött össze ez a nap, és ráadásul mikor beszorult egy piros traktor mögé, -amit nem tudott megelőzni két és fél percig- akkor azonnal a "bálványok" jutottak eszébe, nem pedig  az, hogy otthon tárt karokkal (lábakkal...kinek-mi) várják.
 :flowers:
értem én, hogy valahol ki kell dühöngeni magát az embernek :hug:
ha itt, akkor hajrá :)

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2338 Dátum: 2010.03.08 23:44:52 »
Bocs...:flowers:
hmmmm :hmmmm: én vettem nőnap alkalmából virágot a Kedvesemnek, és elmentünk cukrászdába is :D jól éreztük magunkat, egymást.
sajnálom, h másnak nem jött össze ez a nap, és ráadásul mikor beszorult egy piros traktor mögé, -amit nem tudott megelőzni két és fél percig- akkor azonnal a "bálványok" jutottak eszébe, nem pedig  az, hogy otthon tárt karokkal (lábakkal...kinek-mi) várják.
 :flowers:
értem én, hogy valahol ki kell dühöngeni magát az embernek :hug:
ha itt, akkor hajrá :)

Te Laci, ahogy ezt a hozzászólást megírtad, nekem nem az derült ki, mintha jól sikerült volna a napod.  :D  Ez mindig is egy érzékeny téma volt, felesleges így lereagálni. Szóval béke és miegymás.  :flowers: :flowers:
Ja és csak szólok, hogyha nagyon belemelegednétek a vitába, előveszem a moderátori jogaimat.  :devil:
Szilvi 62

leszilaci

  • Vendég
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2339 Dátum: 2010.03.09 07:28:26 »
...Ez mindig is egy érzékeny téma volt, felesleges így lereagálni. Szóval béke és miegymás.  :flowers: :flowers:
nincs itt semmiféle harag  :flowers:

csak azt nem értem, hogy miért menő le"balesetveszélyezni", le"bálványozni", le"félköbcentiüzemanyagozni" és ráadásul még ezért ki is húzni magát bárkinek is.

nincs itt semmiféle humbuk-varázslat, vagy bármi ami top secret lenne. Zénóka is teljesen készségesen leírta már nagyon sokszor, hogy hogyan, miképpen, milyen technikával lehet keveset fogyasztani, mindenféle rábeszélést, hittérítést mellőzve.

nem kell megérteni, nem kell elfogadni, nem kell irigykedni, ahogy nem kell felesleges "bálványozós"-személyeskedésbe átcsapni sem.

ki kíváncsi egy elefántra a porcelánboltban? ... esetleg akkor, ha az az elefánt egy porcelán :D

szerintem :D

és hogy kicsit ON-téma is legyen:
érdemes megnézni a yaris world fórumát, ahol a harmadik kiemelt téma a fuel economy forum, az általános-beszélgetés és a képek-videók után.
ugyan, vajon miért? :?: :surrender: