Szerző Téma: Mennyit fogyaszt a Yarisod???  (Megtekintve 907521 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

seducertt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2310 Dátum: 2010.02.25 12:46:37 »
Olajcsere és szűrőkön kívül semmit sem szeretnénk rákölteni. Ahogy jobb idő lesz el fogjuk adni. Picivel nagyobb autót szeretnénk kényelmesebb ülésekkel, lineárisabb fogyasztással. Azt máig nem sikerült megértenünk, hogy miért eszik néha 6 litert, máskor 8-at azonos körülmények között. Amikor teherautóval járkáltam decire ki tudtam számolni a fogyasztásomat, most literre sem megy. Elindulunk óvatosan és lesz valamennyi a fogyasztás. Volt már 4,4 és 9 liter is. A legnagyobb fogyasztás sima autópálya este kis forgalomban max. 150-nel, nem sokat előzgetve, nem is hidegben.

Amióta így használjuk az autónkat kevesebbet fogyaszt, de 1,3-as létére olyan kormos a kipufogó vége, mint egy dízelnek. Szerintem nem erre találták ki, vagy csak a mi autónk selejtes.
Nem mondom hogy papírzsepivel kipucolhatnám a cső végét és hófehér maradna, de koromnak szemmel láthatóan semmi nyoma sincs.
Ezek szerint nem nézetted meg a szoftvert, nincs-e átprogramozva dúsabb üzemre?

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2311 Dátum: 2010.02.25 13:28:31 »

Enyém most 6.4-en áll, csak város... Lassan tankolni kell.  :no:
Toyota Yaris T SPORT
153



Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2312 Dátum: 2010.02.25 16:25:29 »
Nálam is ennyin áll, szintén tiszta város. És nekem nem okoz meglepetést a fogyasztást, már tudom előre hogyha városban vagy országúton vagy vegyesben használom, hol fog alakulni a fogyasztás. Nincs olyan, hogy azonos körülmények között lényeges eltérés adódna, inkább max 2 deci, nemhogy 2 liter....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2313 Dátum: 2010.02.27 16:14:23 »
Na ennyire kormos a kipufogóm, 1,5 tanknyi város, illetve a fotó előtt cirka 25 km országút gyilkos 80-as tempóval :D
Kicsit életlen a kép de a lényeg látszik.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2314 Dátum: 2010.02.27 19:46:22 »
Vili: Nem is lesz kormos főleg nem az alacsony fordulattól. Rendszeresen 1000-es fordulatról gyorsítok 5.-ben (34km/h), és olyan a kipuff belseje mintha üvegmosó kefével mosogatnám :)
5000-es fordulat felett parkettázva..... na akkor kormol. És nem ki ;)


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2315 Dátum: 2010.02.27 21:20:14 »
Vili: Nem is lesz kormos főleg nem az alacsony fordulattól. Rendszeresen 1000-es fordulatról gyorsítok 5.-ben (34km/h), és olyan a kipuff belseje mintha üvegmosó kefével mosogatnám :)
5000-es fordulat felett parkettázva..... na akkor kormol. És nem ki ;)
Na jó, én sem taposom ki a belét, 1500-on is használom már 5.-ben. :flowers: De aki nem parkettáz és kormos, ott valami nem stimmel akkor.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2316 Dátum: 2010.02.28 10:28:36 »
Én nem láttam még olyat, hogy valakinek kormos lenne aki ne parkettázna, és itt sem ismerek olyat ;) :)

Majd most jön, hogy milyen finoman használja a gépet, illetve annyira nem is de ettől még nem szabadna kormosnak lenni, ezt bírnia kéne hiszen az opel volvo stb....  na ezért címeztem neked amit írtam  ;) :) :) :)


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2317 Dátum: 2010.02.28 10:55:52 »
Én nem láttam még olyat, hogy valakinek kormos lenne aki ne parkettázna, és itt sem ismerek olyat ;) :)

Majd most jön, hogy milyen finoman használja a gépet, illetve annyira nem is de ettől még nem szabadna kormosnak lenni, ezt bírnia kéne hiszen az opel volvo stb....  na ezért címeztem neked amit írtam  ;) :) :) :)
Értem a címzést. ;)

Anno az egy OFF-os verdám még karbis volt, az városban mindig kormos volt akármit csináltam vele, de országúton mindig szép szürke lett, a gyertya meg az előírt őzbarna szerű. Azok a régi szép idők a sok bütyköléssel de jók is voltak. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2318 Dátum: 2010.03.04 01:12:48 »
A technika szintjén mit lehet tenni, hogy egy 2003as 90.000kmetgurult 1.0as Yaris fogyasztását minnél lejjebb szorítsuk?

Ami eddig a tarsolyban van:
-5w30ról átállok 0W30ra. 0W30as tipusból melyik tipusok az ajánlottak?
Gondolkodok még 0W20on de nem tudom mennyire illene a kocsiba úgy, hogy az elmult 90.000km alatt 5w30 al ment....
-Mivel gumicsere esedékes váltok vagy Michelin Energysaver vagy Fulda Ecocotrol-ra. (Ezek amik ADACon is első 6ban bent vannak/voltak tapadásra + benzinsporolos gumik + kaphatóak is kis városunkban 13.000Ft alatt) Melyiket vegyem inkább? (A Fulda érezhetően olcsobb...)
-Gumihoz tartozik: 175 65 R14 és 165 70 R14 közti fogyasztáskülönbség mennyi? 175 jobban tapad? Van bármi értelme XLes gumit venni egy Yarisra? A méreteket jól tudom?  :surrender:
-Ajánlott guminyomás?

Eddig ennyi mindent szedtem össze, mit lehet még tenni technikai szinten hogy a fogyi lejjebb menjen?


Érdekesség képp közzé teszem a tavalyi február-oktoberi fogyasztásom, 90%ban Pécsen jellemzően 15kmes távra használom a kocsit, ha kimegyek a városból akkor meg általában rotyig van pakolva: tetőn bicikli....
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0At7KcHQmc0c0cFBZTm8tcU15S1djbDNYS1RmM2FCRHc&hl=en

jut eszembe... Pécsi forumtárs nincs a forumon akinek van aknája és 15percre azt "kölcsönadná"?   :D
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.04 01:33:03 írta Fade »

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2319 Dátum: 2010.03.04 01:30:37 »
Jön a tavasz esik nálam is a fogyi. Most épp 5,3 (diesel) autópálya + Bp.  :whistling:
Alig várom, hogy megszabaduljak a téligumiktól.  :szemez:
Yaris II d4d 2006

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2320 Dátum: 2010.03.04 08:35:20 »
Fade: van benned potenciál, csak Pécs megdobja a fogyit. Érdemes lenne Zénóka és leszilaci hozzászólásait elolvasnod, valamint az Általános/Találkozók topicban van két Fogyasztásversenyes topic, olvasd el, sok hasznosat info van ott.
Legjobb ötletem, hogy gyere el a tavaszi Toyota talira Balcsira és Zénóka megtanít, hogy kell úgy vezetni, hogy olyan értékeket menj a Yarisoddal mint ő:D
         

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2321 Dátum: 2010.03.04 11:31:18 »

Tényleg lehet, hogy azért mert egy kicsit jobb idő van vagy egy kicsit melegebb a levegő, de most 6.3-on állok, ez csakis város semmi más...  :clap:

Úgy néz ki, hogy egyre lejjebb megy a fogyasztásom, lehet hogy még hat alá is tudok majd menni, pedig nem nagyon vezetek másképpen.
Toyota Yaris T SPORT
153



Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2322 Dátum: 2010.03.04 11:44:43 »
Fade: van benned potenciál, csak Pécs megdobja a fogyit. Érdemes lenne Zénóka és leszilaci hozzászólásait elolvasnod, valamint az Általános/Találkozók topicban van két Fogyasztásversenyes topic, olvasd el, sok hasznosat info van ott.
Legjobb ötletem, hogy gyere el a tavaszi Toyota talira Balcsira és Zénóka megtanít, hogy kell úgy vezetni, hogy olyan értékeket menj a Yarisoddal mint ő:D

Szerintem a pécsi dimbes-dombos autókázáshoz képest nem is rosszak azok az adatok. Persze lehet még lecsípni belőle.  :devil:
Yarist 5,6-al parkingoltam le kedden. Most az Aurist kell megszoknom, hogy ne rontsam apjuk szuper átlagait.  :D
Szilvi 62

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2323 Dátum: 2010.03.04 22:59:11 »
Fade: van benned potenciál, csak Pécs megdobja a fogyit. Érdemes lenne Zénóka és leszilaci hozzászólásait elolvasnod, valamint az Általános/Találkozók topicban van két Fogyasztásversenyes topic, olvasd el, sok hasznosat info van ott.
Legjobb ötletem, hogy gyere el a tavaszi Toyota talira Balcsira és Zénóka megtanít, hogy kell úgy vezetni, hogy olyan értékeket menj a Yarisoddal mint ő:D

Ezek Zénoka értékei? Vmi nagyon durvák, nekem fix 60-70el eszik ~4.2/100km körül neki uitt 3.1-3.2l/100km szerepel.  Ez nagyon durva különbség és nem tudom vezetésteknikára fogni mert 60-70fixen tartva az 60-70fixen tartva.
A 0W20 + 145ös E381 gumi 2.8-3.5baron + Aygo felni ennyit számítana? Írnom kéne neki...  ::)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mennyit fogyaszt a Yarisod???
« Válasz #2324 Dátum: 2010.03.05 07:35:09 »
Igen, az az a bizonyos Yaris, amiben 450 ezernél is több van... Meg még sok más tényező is közrejátszik a fogyiban: sok motorfék, kanyarba begurulás, nincs felesleges fékezés és gyorsítás, hogy csak annyit mondjak, amit én is tudok.  ;)
Írj neki, de ha megtudsz még okosságokat, azért írd le a fórumba is plíz.  :D
A plusz barok (de azért a 3.5 tényleg nem normális használat) meg a virsligumi akár fél lityót is hozhat úgy tudom és akkor nem is beszéltünk arról, hogy mi van, ha a gumi ECO.