Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1666354 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8370 Dátum: 2017.03.25 20:22:51 »
Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Nem vagyok igazán képben autóhifi témában, de szeretnék egy szépen szóló hifit a carinába.
Nem szeretnék mélyládát, és semmilyen átalakítást az ajtókban (a szigetelést leszámítva).
Ha van köztetek, vagy ismertek olyat, aki tudna segíteni abban, hogy mit érdemes, és esetleg a beszerelésben is tud segíteni, légyen szíves, keressen meg.

köszi előre is,
Norbi

Hali!

Milyen összeghatárig gondolkozol, mi a cél? Van-e valami amit ismersz, és hallottál már esetleg, és tetszik?

Csufár!

Érdemes megkeresni STP, vagy Dynamat importőrt, nekik szokott lenni gyári "manual" típusspecifikusan, milyen anyagot, mennyit, hova érdemes tenni. Ők ez alapján meg is tudják csinálni, úgy hogy lényegi javulást hozzon.

Persze olcsó nem lesz...  ::)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8371 Dátum: 2017.03.26 16:49:52 »
srácok, körbeszigeteltetném a kocsit. mármint nem dryvittal, hanem hangilag :D ajtók, tető könnyebb projekt, de ami igazán érdekes lehet, az a tűzfal, padlólemez meg a kerékívek.
nekem nincs rá időm magam xarakodni vele. arról nem is beszélve, hogy nem értek hozzá...
tudtok szakértőt egy ilyen projekthez?
érdemes, hamár szétbontják a kárpitokat, valami egyéb upgrade megcsináltatását is mérlegelni?

a célom, hogy kuss legyen. ha még a zene is jobban szól, az bónusz, de azért arra nem szeretnék százezreket eldurrantani
Alváz és üregvédelmet nem próbálsz meg első körben? A kocsi alja kap a folyamat során egy akkora réteg alvázvédőt, ami jelentősen csillapítja a menetzajt.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8372 Dátum: 2017.03.26 17:57:54 »
Alváz és üregvédelmet nem próbálsz meg első körben? A kocsi alja kap a folyamat során egy akkora réteg alvázvédőt, ami jelentősen csillapítja a menetzajt.
érdekes felvetés, máskor is hallottam már...két legyet ütni egy csapásra? :)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8373 Dátum: 2017.03.26 18:10:25 »
Alváz és üregvédelmet nem próbálsz meg első körben? A kocsi alja kap a folyamat során egy akkora réteg alvázvédőt, ami jelentősen csillapítja a menetzajt.
Adj egy tippet, ki csinál ilyet és mennyiért?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8374 Dátum: 2017.03.26 18:27:34 »
Alvazvedelem.com. Avensis 75.000 ft, Mx-5 50.000 ft, csak azért írom, hogy kb. a méret/ár jobban leképezhető legyen. Nyilván a rozsdavédelem az elsődleges, de az se mellékes, hogy sokat halkul a menetzaj.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8375 Dátum: 2017.03.26 18:55:25 »
akiknek egyébként hónapokra előre le van minden időpontjuk foglalva...hallottam már olyat is, nemtom hol, hogy a kocsi eladásánál rossz pont volt, hogy le van kezelve. mert hogy mit takarnak el azzal...
mondjuk aki szerint ez hátrány és nem előny, az leginkább szimplán csak hülye...

te jártál már náluk?

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8376 Dátum: 2017.03.26 22:33:14 »
Szerintem az alja van a legjobban szigetelve csillapítva minden autónak. A legtöbbet a tető, és a csomagtér, doblemezek hozzák.

De kétélű fegyver, nekem pl összeségében lényegesen csendesebb az autóm, mint szériában, mégis a szélzaj önmagában zavaróbb lett, mint volt, mivel minden más zaj "kiesett".

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8377 Dátum: 2017.03.27 08:56:36 »
Szerintem az alja van a legjobban szigetelve csillapítva minden autónak. A legtöbbet a tető, és a csomagtér, doblemezek hozzák.

De kétélű fegyver, nekem pl összeségében lényegesen csendesebb az autóm, mint szériában, mégis a szélzaj önmagában zavaróbb lett, mint volt, mivel minden más zaj "kiesett".
Ez várható is volt, hiszen, gyárilag hangoltak az autók (elhangolják a rezonanciát az emberi test frekvenciájától a lehető legmesszebbre). Ha ezen felül néhány elemét tovább csillapítod, akkor a csillapítatlan felületek felől érkező zajok felerősödve hallatszanak. Pedig, nem zajosabb, csak a gyári egyensúly kissé felborult. Nekem jelenleg a szélvédő felől érkező szélzaj és a rossz burkolat miatti gördülési zaj hallatszik az autóban, de összességében, nekem is csendesebb a beltér, jelentős az összkomfort javulás. :-)
Még rágódom a motorháztető szigetelésén, hogy lesz-e vajon értelme, vagy csak elszórok rá 15k-t...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8378 Dátum: 2017.03.27 19:34:25 »
Alvazvedelem.com. Avensis 75.000 ft, Mx-5 50.000 ft, csak azért írom, hogy kb. a méret/ár jobban leképezhető legyen. Nyilván a rozsdavédelem az elsődleges, de az se mellékes, hogy sokat halkul a menetzaj.

2018. február 18.-ra kaptam idén februárra időpontot.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8379 Dátum: 2017.03.27 19:57:42 »
akiknek egyébként hónapokra előre le van minden időpontjuk foglalva...hallottam már olyat is, nemtom hol, hogy a kocsi eladásánál rossz pont volt, hogy le van kezelve. mert hogy mit takarnak el azzal...
mondjuk aki szerint ez hátrány és nem előny, az leginkább szimplán csak hülye...

te jártál már náluk?
Épp bejelentkezés alatt állok.

 
2018. február 18.-ra kaptam idén februárra időpontot.
Bezzeg tavaly. Akkoriban fél év alatt be lehetett jutni.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8380 Dátum: 2017.03.27 20:09:26 »
akiknek egyébként hónapokra előre le van minden időpontjuk foglalva...hallottam már olyat is, nemtom hol, hogy a kocsi eladásánál rossz pont volt, hogy le van kezelve. mert hogy mit takarnak el azzal...
mondjuk aki szerint ez hátrány és nem előny, az leginkább szimplán csak hülye...

te jártál már náluk?
Sok éve találkoztam murvás kereskedésben olyan "autóval", hogy melléfekve szép fekete volt az alja az alvázvédőtől...Kicsit megtapiztam...és ropogós volt, mint a karácsonyi kacsa...az ujjammal átszakítottam... :cry:
Szóval van amikor hátrány az alvázvédő...  ápol, s eltakar...:yes: :censored: :cry:
Természetesen a fenti esetben nagy előny... :flowers:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8381 Dátum: 2017.04.07 11:47:14 »
Folytatom a Dension-sikersztorimat:

Megjött a cseredarab betettem, megint "monozott" de már nem állandóan, hanem indítástól számított 2-3 perc után, majd 20-30 perc után megjavult. Volt olyan, hogy a cég parkolójában egész nap sütötte a nap, az jó hatással volt rá, utána hazaúton hibátlan volt.

Megkerestem kb.: 52 műszerészt, rádiószerelőt, autóvillamosságit: senki rá sem akar nézni. Végül találtam egy jólelkűt. Tünetei alapján egy fáradt forrasztásra tippelt ő is. Szétszedtük az egészet. A W53901 rádió nyák-ja ott volt a szemem előtt a maga szűzies állapotában. A pákát elő sem vettük, levegővel lefújva, majd vissza az egész a kocsiba.

Tegnap volt egy Bp oda-vissza volt időm próbálni. Indulás után pár perccel megint kezdi, de pár rádió-dension váltás után rendbe jön (most nem kell neki 20 perc).

Mielőtt ezzel is felkeresném a Dension ügyfél-szolgálatot: van-e a környékben valaki a segítene annyival, hogy betesszük az övébe is kipróbálni.

Típusa: Dension Gateway Lite BT GBL3TO1
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8382 Dátum: 2017.04.07 13:22:58 »
Én annyiban tudnék segíteni, hogy a II-es Yaris-ból a gyári fejegységet Androidosra kicseréltem, de a gyári fejegységem megvan szépen félretéve. Csináltam hozzá táp és külső hangszóró adapterkábelt, kvázi polcratéve egy 220-as táppal és két hifi hangfallal egészen geek-es kinézetű rádiója és CD-lemezjátszója lehet az embernek  :cool2:
Használtam vele a kocsiban Yatour-t meg egyéb kínai hasonló kütyüket, működtek.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8383 Dátum: 2017.04.07 13:51:32 »
1 héten belül kétszer voltam a BigCity-be... most egy darabig nem kívánok arra menni. Azért köszönöm szépen!

Békés-Csongrád megyeiek?
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #8384 Dátum: 2017.04.08 10:06:29 »
Békéscsabán tudok ajánlani jó villamosságist.
Gabe 254.