Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2866468 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2970 Dátum: 2009.03.16 13:28:15 »
Attol fugg van-e gomb az ajton. Nem olyan nagy hulyeseg ez. Az A2-esnel pl. 10km/h-nal zarodik minden. Menetkozben ha valaki beulne, akkor a sofor ajtajan a kilincsnel van egy gomb, azzal lehet zarni mindent vagy eppen nyitni. Persze minden utas is nyithatja az ajtajat, csak ketszer kell meghuzni a kilincset, igy nem szorul arra, hogy a sofor engedje ki. Ha az auto all es nem jar a motor, akkor kulcskivetel utan automatikusan nyilik minden. Megjegyzem, az usa autoknal is ugyanigy megy a dolog.

Így, ahogy leírod, okés a dolog. De Kgabe nem egészen erről írt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2971 Dátum: 2009.03.17 18:33:10 »
Szerintetek, ha a vvt-i motornál a szívócsonk hibás (mint típushiba ismeretes), akkor azt hogy lehet megállapítani? Mármint hogy hibás. Mivel van rá valamennyi esély, hogy az enyémnek ez a problémája, félek hogy a rendellenes hang pont akkor nem fog jelentkezni, mikor kipróbálja a szerelő.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2972 Dátum: 2009.03.18 08:27:43 »
Szerintetek, ha a vvt-i motornál a szívócsonk hibás (mint típushiba ismeretes), akkor azt hogy lehet megállapítani? Mármint hogy hibás. Mivel van rá valamennyi esély, hogy az enyémnek ez a problémája, félek hogy a rendellenes hang pont akkor nem fog jelentkezni, mikor kipróbálja a szerelő.


Na ettől nem kell félned, úgy fog krepegni, mint a kisangyal.  :censored:
Egy a lényeg, meleg motorral mutasd meg, hidegen nem csinálja. Mondjuk nekem olyan, hogy ha félig kihűlt motorral indítom, alapjáraton is ocsmány hangja van, de ez nem tuti, így inkább a meleg motor - fordulat kombinációt próbáld ki.

Neked könnyebb dolgod lesz, sokkal egyszerűbb az E12-höz ilyet szerezni. Én nagyon durván szívok vele.
Mikori a te autód? Csak hogy tudjam, milyet nem szabad keresgélni. Ja meg jelezz vissza légyszi, hogy tényleg az volt-e a baj. Szeretnék biztosra menni, ezt az agymenést nincs kedvem még egyszer végigcsinálni, ha nem muszáj..... Ja és nem vagyok még én sem a végén...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2973 Dátum: 2009.03.18 18:32:57 »
Szerintetek, ha a vvt-i motornál a szívócsonk hibás (mint típushiba ismeretes), akkor azt hogy lehet megállapítani? Mármint hogy hibás. Mivel van rá valamennyi esély, hogy az enyémnek ez a problémája, félek hogy a rendellenes hang pont akkor nem fog jelentkezni, mikor kipróbálja a szerelő.


Na ettől nem kell félned, úgy fog krepegni, mint a kisangyal.  :censored:
Egy a lényeg, meleg motorral mutasd meg, hidegen nem csinálja. Mondjuk nekem olyan, hogy ha félig kihűlt motorral indítom, alapjáraton is ocsmány hangja van, de ez nem tuti, így inkább a meleg motor - fordulat kombinációt próbáld ki.

Neked könnyebb dolgod lesz, sokkal egyszerűbb az E12-höz ilyet szerezni. Én nagyon durván szívok vele.
Mikori a te autód? Csak hogy tudjam, milyet nem szabad keresgélni. Ja meg jelezz vissza légyszi, hogy tényleg az volt-e a baj. Szeretnék biztosra menni, ezt az agymenést nincs kedvem még egyszer végigcsinálni, ha nem muszáj..... Ja és nem vagyok még én sem a végén...

Majd hétfőn megírom mi volt, lehet teljesen más a baja, nem akarom a legrosszabbat vizionálni. 2004-es gyártás, japó.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2974 Dátum: 2009.03.18 19:50:28 »
Elméletileg akkor már nem kellene, hogy baja legyen..... Reméljük, nincs is.

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2975 Dátum: 2009.03.18 23:40:32 »
Sziasztok! Lassan esedékes lesz a Corollában egy gyertyacsere! Tudnátok segíteni milyen márkát és típust érdemes venni? E12 1.6 vvti 2002.  Előre is köszi! ;)
Egy Toyota sosem hagy cserben!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2976 Dátum: 2009.03.19 10:01:51 »
Gyárit vegyél!

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2977 Dátum: 2009.03.19 11:26:20 »
Gyárit vegyél!

Az o.k.,csak pontos márka és szám érdekelne! ;)
Egy Toyota sosem hagy cserben!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2978 Dátum: 2009.03.19 11:56:56 »
Valószínűleg Denso lesz.
Az alvázszámod alapján ITT meg tudod nézni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2979 Dátum: 2009.03.19 12:37:02 »
Sziasztok! Lassan esedékes lesz a Corollában egy gyertyacsere! Tudnátok segíteni milyen márkát és típust érdemes venni? E12 1.6 vvti 2002.  Előre is köszi! ;)

NGK vagy Denso. Előbbiből a BKR5EYA-11 típus való bele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2980 Dátum: 2009.03.19 16:32:07 »
Denso K16R-U11 vagy IK16 vagy VK16 
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2981 Dátum: 2009.03.19 23:36:53 »
Denso K16R-U11 vagy IK16 vagy VK16 

Köszi az infót! ;)
Egy Toyota sosem hagy cserben!

GinoBB

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2982 Dátum: 2009.03.21 17:52:27 »
Ákos, Wolfman!!!

Olvasgattam a hozzászólásaitokat, és megütötte a fülemet a szívócsonk szó!!!!!!!! Én konkrétan sztem ezzel szívok egy ideje.. Az ég világon mindent kicseréltek már a kocsimon, de még mindig kattog, zörög, recseg... Gázelvételkor katasztrofális hangja van, illetve alapjáraton úgy kattog mint egy traktor.. Vicc az egészben, hogy a toyota sem tud semmit.. Kérdeztem, hogy mi a helyzet, ha nem találják elsőre  a hibát.. Azt mondták, "tovább bontjuk"...Aha na ekkor sokalltam be és vittem máshova!! Már 200.000ft-om bánja, de még mindig zörög!! Megőrülök!!
Nézegettem ítéleteket a corollákról, és érdekes módon találtam sok 2002es 1.4es corollát, aminek a SZÍVÓCSONK, SZÍVÓTOROK miatt volt undorító hangja... NA mármost sajnos ebbe esik az enyém is...

Nem tudom, h az enyémnek is ez a baja v sem, de hétfőn utánanézek!! Ha esetleg ti tudtok valamit írjatok már ide!!!

Köszi, Gino

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2983 Dátum: 2009.03.21 18:54:23 »
Ákos, Wolfman!!!

Olvasgattam a hozzászólásaitokat, és megütötte a fülemet a szívócsonk szó!!!!!!!! ....a toyota sem tud semmit.. .. Már 200.000ft-om bánja, de még mindig zörög!!

Szia! Ez a szívócsonk dolog állítólag 2002-es évjáratig volt jellemző, az enyém 2004-es, így én majd hétfőn tudok többet mondani.
Két kérdésem lenne: használtan vetted az autód? Nem lehet, hogy korábban törött volt, esetleg visszatekert? Tulajdonképpen 1,4vvt-i motorrol van szó?
Melyik Toyota szerviz nem boldogul vele? Mit csináltak a 200 000Ft-ért pontosan?

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #2984 Dátum: 2009.03.21 18:55:01 »
Nem tudom, h az enyémnek is ez a baja v sem, de hétfőn utánanézek!! Ha esetleg ti tudtok valamit írjatok már ide!!!

Ezzel kezdett volna kezdeni, ugyanis ez szokott előfordulni az E12-eseknél, miket cserélgethettek benne? :eek: