Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2659072 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10335 Dátum: 2016.10.17 15:16:20 »
üdv!

Valószínűleg eldugult a belső radiátorod, főleg, ha rozsda szerű folyadék van a rendszerben, fagyálló helyett.
Le kell kötni a csöveket róla és slaggal oda-vissza átöblíteni, talán segít valamit!

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10336 Dátum: 2016.10.22 23:34:34 »
Sziasztok!
Az ablaktörlő kapcsolója javítható, vagy kuka és csere? Ugyanis mostanában a kart meghúzva nem mindig hajlandó egyet törölni (a többi funkciója jól műxik).   :?:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

kiscsipa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10337 Dátum: 2016.10.25 19:01:01 »
Sziasztok!

A mai nap sikerült vennem egy Carinát 1,6 benzin xli, 5 ajtós napfénytetős kivitel.

Akadna két problémám az egyik, hogy a napfénytető működik, de nem tudja kinyitni a tetőt, mert az eladó szerint két csavar hiányzik belőle, sajnos ő se tudta megmondani, hogy pontosan honnan, és milyen csavar kellene belle elvileg az oldal lévő csavarok közül hiányozhat valamelyik amikor elkezdené felfelé emelni a tető akkor akad meg, esetleg valami ötlet?

A másik  probléma, hogy az ajtókon lévő dísz léc vagy nem is tudom minek nevezzem, elengedte a ragasztó azt mivel tudnám visszaragasztani?

Köszönöm szépen.

Szép napot.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10338 Dátum: 2016.10.25 20:31:04 »
Sziasztok!
A mai nap sikerült vennem egy Carinát 1,6 benzin xli, 5 ajtós napfénytetős kivitel.
Szia! Jó döntés. :clap:

...
A másik  probléma, hogy az ajtókon lévő dísz léc vagy nem is tudom minek nevezzem, elengedte a ragasztó azt mivel tudnám visszaragasztani?
Angol gyártású (1996- ) Carinát vettél akkor nem Japánt ezek szerint...
Szélvédőragasztó a megoldás erre a problémádra.  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kiscsipa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10339 Dátum: 2016.10.25 20:45:02 »
Kedves Fuba,

Köszönöm szépen, japán gyártású 1994.-es évjáratú, J-s alvázszámmal
szélvédőragasztóból esetleg valami speciális kell vagy elég bármelyik mezei.?
A napfénytetős problémára van megoldásod esetleg?

Köszönöm. :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10340 Dátum: 2016.10.26 22:41:38 »
Kedves Fuba,

Köszönöm szépen, japán gyártású 1994.-es évjáratú, J-s alvázszámmal
szélvédőragasztóból esetleg valami speciális kell vagy elég bármelyik mezei.?
A napfénytetős problémára van megoldásod esetleg?

Köszönöm. :)
Szia!
Csodálkozom, mert ez tipikusan angol Carina betegség...
Bármelyik szélvédőragasztó megteszi, min. fél kiló a legkisebb adag amit lehet venni, ha jól emlékszem...
Nekünk az Angol gyártású Avensisünkkel volt ugyanez a gond, a Japán Carinán majd 23 éve nincs probléma az ajtó gumicsíkokkal.
Napfénytető problémádra nincs ötletem, illetve én vennék egy komplett bontott működő szerkezetet a helyedben...
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.26 22:50:00 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kiscsipa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10341 Dátum: 2016.10.27 23:00:39 »
Szia.

Idôközben kiderült, hogy 1993-ban gyártották a carinát, az ajtódíszt akkor majd megragasztom.

A napfénytetônél a működtetô motor ment tönkre mint kiderült, esetleg tipp hogy mennyibe kerülhet? Bontóba egyelôre nem volt.

A csomagtér bovdenje elszakadt arra esetleg van megoldás,hogyan lehetne megjavitani?

Köszönöm

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10342 Dátum: 2016.10.28 10:05:01 »
...
A napfénytetônél a működtetô motor ment tönkre mint kiderült, esetleg tipp hogy mennyibe kerülhet?
...
Köszönöm
komplett napfénytető mindenestül kifogható 10-15eFt körül, csak meg kell az olyan ember keresni aki nem aranyporért árul Carina alkatrészeket...
Írjál "Zé Balázs"-nak privátba, hátha van neki...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kiscsipa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10343 Dátum: 2016.10.28 18:23:53 »
Köszönöm a választ.  ::)

L.Andris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10344 Dátum: 2016.10.30 07:18:33 »
Sziasztok. Van egy olyan problémám ( carina e 1.6 97-es) amikor kicsit hullámosabb úton megyek búgó hangot hallok de most vettem észre , hogy ez álló helyzetben járó motornál is meg van amikor elkezdem az elejét nyomkodni.... mar megnéztem a motor tartó bakokat,  nem e ér hozzá vmi vmihez de semmi .... minden jó de mégse... ha valaki tudná a megoldást.. elmondhatná ...  :clap: előre is köszönöm.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10345 Dátum: 2016.10.31 00:55:09 »
Sziasztok. Van egy olyan problémám ( carina e 1.6 97-es) amikor kicsit hullámosabb úton megyek búgó hangot hallok de most vettem észre , hogy ez álló helyzetben járó motornál is meg van amikor elkezdem az elejét nyomkodni.... mar megnéztem a motor tartó bakokat,  nem e ér hozzá vmi vmihez de semmi .... minden jó de mégse... ha valaki tudná a megoldást.. elmondhatná ...  :clap: előre is köszönöm.
Szia!
A kipufogó/leömlő/flexi cső sem ér hozzá semmihez elöl?
Vagy ha nem is ér hozzá semmihez, akkor meg a motor mozgása miatt ahogy megfeszül a kipuf rendszer szétnyílik valahol (flexi cső széle elengedett pl. a befogatásnál) és akkor ahol szelel azt hallod búgó hangnak?
Alulról aknából kéne nézegetni járó motornál (csak ne fulladj meg, ne zárt garázsban) és úgy nyomkodni az elejét (segítővel) vagy lefele húzogatni lentről...
« Utoljára szerkesztve: 2016.10.31 00:57:16 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

g3r1nc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10346 Dátum: 2016.11.04 14:01:08 »
Sziasztok!

Én új vagyok teljesen a fórumon és segítséget szeretnék kérni.

Egy 1996-os 1.6-os Carina E-t használok, ami 1 hete hideg motornál indítási gondokat kezdett mutatni. A motor csak hosszas indítózás után kelt életre, utána viszont ugyanúgy működött mint normális esetben. Rövid időn belül újraindítva a motort semmi probléma nem jelentkezett.

Azonban 1 egész napos állás után ismét csak nagyon nehezen kelt életre az erőforrás. Az akku rendesen pörgeti az önindítót, valószínűleg nem ott lehet a hiba. Az autóval azóta autópályán is megfordultam, ott az történt, hogy 130-as tempó környékén kigyulladt a motor visszajelző lámpa, miután körülbelül 2 kilométerrel ki is húzódtam egy benzinkúthoz, de mire megálltam a visszejelző fénye kialudt.

Ma reggelre az autó sajnos már egyáltalán nem indult be hosszabb indítózás után sem. Valaki esetleg találkozott ilyennel Carinánál? Hol érdemes elkezdeni a hibakeresést? Az AC a diagnosztikai csatlakozók lábait összekötve és úgy gyújtást ráadva hallhatóan működik.

Nagyon szépen megköszönök bármi tanácsot!

Szép napot!

Üdv,


Gergő

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10347 Dátum: 2016.11.04 17:32:47 »
üdv Gergő!

Hibakódot villogtass!
Üzemanyag szűrő mikor volt cserélve?
Benzinnyomás?

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10348 Dátum: 2016.11.04 21:17:20 »
Szia!
Ahogy Ákos mondja, ezenkívül a gyújtást nézném (gyertyák, rotor/elosztófedél, kábelek, csatlakozások, szennyeződések, elporladt pólusok...), meg légszűrőt esetleg így hirtelen. Ha ezek rendben, és mégsem lesz jó, akkor mehetünk tovább a hibakereséssel.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről

g3r1nc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #10349 Dátum: 2016.11.05 00:02:54 »
Sziasztok!

Először is nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!

Az elosztófedél és gyertyák idén lettek cserélve, azonban sajnos az üzemanyagszűrő... na arról fogalmam sincs mikor volt utoljára cserélve, de annyi biztos, hogy nem az elmúlt pár évben. Ez bevallom gáz lehet, de ez van, a cseredarab már megvan, csak a cserét kell megejteni.

Éjszaka értem haza, nem tudom lehet-e összefüggés, de egy EFI biztosítékos reset után sikerült beröffenteni a motort. Nem vagyok biztos benne, hogy valóban ez segített.

Komolyabb/kényesebb beavatkozáshoz most sajnos nincs megfelelő helyem most jó pár napig. De a hibakód villogtatást még meg tudom csinálni.

Szerintetek benzinszűrő csere után javulhat a helyzet a leírtak alapján?

Üdv,


Gergő