Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2689612 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #360 Dátum: 2004.09.07 21:09:04 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Toygli003"
Amikor reggel beinditom az autómat egy ciripelő hangot ad. Ahogy elérem az üzemi hőmérsékletett a hang megszünik.
Ja és csak gázadásnál hallom ezt, ahogy kinyomom a kuplungot megszünik.

Sztem a sebváltó fogaskerekeit hallod. Kipufogó ki van zárva, az ha lyukas, akkor mindig szól. :!:


Régen rossz , ha a váltónak már hangja van menet közben  :idea:  ... Az különben sem ciripelő hangot ad , hanem morog-búg . És állandóan , nem csak hideg motornál ; sőt meleg motornál fölerősödik , ahogy fölmelegszik benne az olaj . De ehhez halálosan kopottnak kell lennie ; továbbá az ilyesmi nagyon lassan , fokozatosan jön elő .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #361 Dátum: 2004.09.08 01:22:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Régen rossz, ha a váltónak már hangja van menet közben  :idea: ... Az különben sem ciripelő hangot ad, hanem morog-búg. És állandóan, nem csak hideg motornál; sőt meleg motornál fölerősödik, ahogy fölmelegszik benne az olaj. De ehhez halálosan kopottnak kell lennie; továbbá az ilyesmi nagyon lassan, fokozatosan jön elő.

Tényleg elnéztem a dolgot. Ha gázadásnál jön elő, akkor az más, mint amire gondoltam, mert az csak akkor van, ha nincs kinyomva a kuplung, üresben van a váltó, és hideg a motor. Tényleg, mozgó kocsinál van, vagy csak üresben, vagy is-is?
music     

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #362 Dátum: 2004.09.08 08:12:45 »
Na a ma reggeli észrevételem a hanggal kapcsolatban.
Megy az autó úgy ahogy kell neki. Amikor egy icipicit hozzáérek a kuplungpedálhoz elhalgat a hang. Szóval valami a kuplungnál van. Csak az a kérdés, hogy mi?
Esetleg ötletek???
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #363 Dátum: 2004.09.08 09:48:34 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Megy az autó úgy ahogy kell neki. Amikor egy icipicit hozzáérek a kuplungpedálhoz elhalgat a hang. Szóval valami a kuplungnál van. Csak az a kérdés, hogy mi? Esetleg ötletek???

Ezek szerintálló helyzetben nem csinálja? Mert akkor még alá sem lehet nézni...
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #364 Dátum: 2004.09.08 09:51:40 »
Idézetet írta: "music"
Ezek szerintálló helyzetben nem csinálja? Mert akkor még alá sem lehet nézni...

De, csak macerás. :-) Láttam ilyet egy Indiana Jones filmben is - igaz teherautóval.  :lol:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #365 Dátum: 2004.09.08 09:58:19 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Toygli003"
Megy az autó úgy ahogy kell neki. Amikor egy icipicit hozzáérek a kuplungpedálhoz elhalgat a hang. Szóval valami a kuplungnál van. Csak az a kérdés, hogy mi? Esetleg ötletek???

Ezek szerintálló helyzetben nem csinálja? Mert akkor még alá sem lehet nézni...


Álló helyzetben is hallottam már és kb. a motor alól jön a hang
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #366 Dátum: 2004.09.08 09:58:39 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "music"
Ezek szerint álló helyzetben nem csinálja? Mert akkor még alá sem lehet nézni...

De, csak macerás. :-) Láttam ilyet egy Indiana Jones filmben is - igaz teherautóval.  :lol:

Ha jól emlékszem, akkor ott egy csaj is simán megcsinálta a mutatványt.  :lol:  Valamelyik részben tuti :lol:
Üdv: Kishaver 74

kawiman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Karosszériás
« Válasz #367 Dátum: 2004.09.08 19:27:23 »
Ahoj!

Váltószervízt már kérdeztem tőletek, de most (gyors, pontos, olcsó :))karosszériásra lenne szükségem Pesten vagy (keletre eső) környékén. Minden infot köszönettel fogadok :)

Üdv
Kawiman

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #368 Dátum: 2004.09.08 21:45:52 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Toygli003"
Megy az autó úgy ahogy kell neki. Amikor egy icipicit hozzáérek a kuplungpedálhoz elhalgat a hang. Szóval valami a kuplungnál van. Csak az a kérdés, hogy mi? Esetleg ötletek???

Ezek szerintálló helyzetben nem csinálja? Mert akkor még alá sem lehet nézni...


Álló helyzetben is hallottam már és kb. a motor alól jön a hang


Nekünk -ha emlékszel- pontosan ugyanez volt . Elég hangos , cicergő hang , ami néha alapjáraton , néha fordulaton , és néha mindkettőn jelentkezett , a kuplung kinyomására pedig elhallgatott . Megkérdeztem szerelőt , szerinte teljesen ártalmatlan . Magyarázata a kuplungszerkezetben fellépő kenési tökéletlenség (elöregedett , megkeményedett , elszennyeződött zsír) , továbbá a tárcsa nagyon kismértékű "ütése" , de -ismétlem- ártalmatlan , nem kell foglalkozni vele .

Persze a szerelő csak a mi autónkat hallotta , a tiédet nem ;) ... Egyszóval nem teljesen biztos , hogy ugyanarról a hangjelenségről beszélünk .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #369 Dátum: 2004.09.09 20:15:37 »
Palaczk

Szerintem ugyaez az én autómnak is a "baja".
Amikor összecsuktam a kocsit akkor lett kuplung is cserélve és sajnos elég .... szerelő csinálta az autót. [smilie=sm62.gif]
És én is arra gondoltam, hogy valami szerkezeti hiba lehet csak.
Most hagyom a dolgot, mert úgy is kell egy nagyszervíz és majd akkor megcsináltatom ezt is.
Köszönöm a szakmai hozászólásodat. :prayer:
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #370 Dátum: 2004.09.10 15:09:05 »
Idézetet írta: "Toygli003"
Palaczk

Szerintem ugyaez az én autómnak is a "baja".
Amikor összecsuktam a kocsit akkor lett kuplung is cserélve és sajnos elég .... szerelő csinálta az autót. [smilie=sm62.gif]
És én is arra gondoltam, hogy valami szerkezeti hiba lehet csak.
Most hagyom a dolgot, mert úgy is kell egy nagyszervíz és majd akkor megcsináltatom ezt is.
Köszönöm a szakmai hozászólásodat. :prayer:


A mi esetünkben meg az áll a háttérben , hogy a kocsi első tulaja egy középkorú nő volt , aki gyaníthatóan rosszul kezelte (túl sokat csúsztatta , megégette) a kuplungot .

Nálad viszont valószínűleg nem a ... szerelő a hibás , hanem az általa beépített , nyilván utángyártott tárcsa .

Kérdeztem ugyanis szerelőmet , hogy mi a megoldás , ha mégis meg akarnánk csináltatni - és véleménye szerint pont ott a bibi , hogy utángyártott tárcsával a dolog csak viszonylag rövid időre oldható meg , utána megint lesznek kis rezonanciák , hangok stb . Nálad is nyilván ez történt .

Az alapos megoldás tehát csak a gyári tárcsa  :roll:  ... Ami , ha jól emlékszem , 26 ezer pénz . Vagy 36  :?  ... Nem vagyok biztos benne . Plusz beszerelés ! Szerelő szerint akkor már érdemesebb a gyári , elhasználódott tárcsát jó minőségben felújíttatni - ez nála ki-beszereléssel együtt kijön 17-18 ezerből , és szerinte tartósabb , mint az utángyártott tárcsák  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #371 Dátum: 2004.09.10 22:17:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A mi esetünkben meg az áll a háttérben, hogy a kocsi első tulaja egy középkorú nő volt, aki gyaníthatóan rosszul kezelte (túl sokat csúsztatta, megégette) a kuplungot.

Ezt a hímsoviniszta rasszizmust... :wink:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #372 Dátum: 2004.09.11 23:58:09 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
A mi esetünkben meg az áll a háttérben, hogy a kocsi első tulaja egy középkorú nő volt, aki gyaníthatóan rosszul kezelte (túl sokat csúsztatta, megégette) a kuplungot.

Ezt a hímsoviniszta rasszizmust... :wink:


Na ja ;) ...

Ezzel együtt kétség nem fér hozzá -emanci ide , emanci oda- hogy arányaiban több nő kezeli technikai értelemben véve rosszul az autóját , mint férfi .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #373 Dátum: 2004.09.12 02:11:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezzel együtt kétség nem fér hozzá -emanci ide , emanci oda- hogy arányaiban több nő kezeli technikai értelemben véve rosszul az autóját , mint férfi .
Ez így van.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #374 Dátum: 2004.09.13 07:55:22 »
Előbbieket erősítendő:
Egyik munkatársam (középkorú hölgyemény) a céges autóinak kuplungját 1 év alatt szétégeti. Mindegy milyen új az autó, a kuplung max 1 évet bír nála. Elmondása szerint piros lámpánal folyamatosan csúsztatja a kuplungut, majd vissza, újra csúsztatja és így tovább, mintha attól félne, hogy amikor zöldre vált, lekési a zöldhullámot :) 2 vagy 3 ilyen kuplungcsere után (vezető beosztású lévén) kapott egy automata autót :D