Szerző Téma: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)  (Megtekintve 100340 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #90 Dátum: 2013.04.30 21:30:47 »
akkor mégis jó a kütyüd.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #91 Dátum: 2013.04.30 21:42:17 »
akkor mégis jó a kütyüd.
Ez már az új. De lehet, hogy a régi is jó volt... Majd kipróbálom.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #92 Dátum: 2013.04.30 22:11:55 »
Az obd mileage borzasztóan egyszerű megjelenésű valami, de ontja az érdekes adatokat. Ha használod, csak a kijelző tappintásával még 3-4 különböző felületet elérsz. Tényleg, ami a fogyasztással összefüggésben van, szinte mindenről tájékoztat.
Kipróbáltam.
Nem jöttem rá, miből tudja, hogy az adott autó melyik fogyasztásmérő módszert alkalmazza, mert beállítani nem lehetett.
Tényleg rengeteg adatot közöl,szinte áttekinthetelen.Én a 2legkevesebb adatot tartalmazóképernyőt szabtam személyre. Nekem úgy tűnik a program alap beállításban a start-stop rendszert alkalmazó autókra van kihegyezve. Azt,hogy az általa közölt adatok mennyire pontosak a HSD-ben egyenlőre nem tudom megmondani. A Touch&Go grafikonos kijelzőjének ez a funkciója számomra áttekinthetőbb, informatívabb, és elég pontos,viszont adatai nem kiarchiválhatók. Az OBD mileage ez utóbbi funkcióját még nem próbáltam.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #93 Dátum: 2013.04.30 23:12:36 »
ez az elm327 bluetooth eszkoz ez szerintetek jo az en avensisemhez? 2006 szept. 1.8 benzin...

http://racing-bazar.hu/egyeb/szerszam/elm327_bluetooth_obd2_hibakodolvaso_diagnosztika_xiii.ker_5000ft

jo lenne ha menne a csatimrol, amit nem tudok milyen....
Nekem ugyanilyen van Kínából. Ave I-el működik, úgyhogy szerintem a tiéddel is.
Mondjuk ha ki tudod próbálni az jó, mert nekem csak a 3. működött.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #94 Dátum: 2013.05.03 11:46:29 »
megjott a cucc. az elm. de az obd mileage-val nem tudom hasznalni egyszeruen nem ismeri fel.nektek melyik protokollt kell kivalasztani?alapbol automatan van de nem csinal semmit.probaltam masikon is de ott sem muxik.aztan letoltottem a torqe-s progit azzal meg megy rendesen.szerintetek mit probaljak meg?az obd mileage-t jobban szeretnem hasznalni.. kisse atlathatobbnak tunik... pls help me.  koszi....

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #95 Dátum: 2013.05.03 12:04:20 »
Május 1-én én is nekiálltam tesztelgetni a Torque-ot, de valóban, igen szűkszavú az ECU, az előzőekben kisé hamar megörültem az olajhőmérséklet kijelzés lehetőségének, de sajna ezt acsak a program maga tudja, de szenzor minden bizonnyal hiányzik az autóból, tehát, nem mutatja...  :no:
Használat közben egyébként a program zöld színezéssel jelzi felénk, hogy mely vizsgálati szempontokat tekinthetjük meg, sima fekete háttérrel a program adta lehetőségekről tájékoztat.
Kipróbáltam a Torque-ba beépülő Konock Detectort. Ez egy teszter, ami azt mondja, adj padlógázt menet közben, amíg nem jelez (ez időben annyit tesz, míg 2000-ről 6000-ig pörög ki a motor 3-ban) és vizsgálja az ECU adatai alapján, hogy van-e hiba a működés közben.Mutatja a vízhőfokot és a szívőcsőben beszívott levegő hőmérsékletét (intake asszem ezt jelenti), valamint a gázpedálállást.

Az OBD mileage teszteléséhez nem jutottam el, mert besokalltam a Torque-tól. Iszonyú, mennyi mindent be lehet rajta állítani...  :eek:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #96 Dátum: 2013.05.03 13:20:19 »
kozben vsszaolvastam,lattam h emlitett valaki kulon ptotokolokat a mileage-hoz .ebed utan kiprobalom a megadott protokolokat,mert nekem automatan nem mukodott es a toyota protokolt kivalasztva sem..

furcsa,de a torqe egybol ment vele...

es igen felelmetes mennyi infoval lat el a kis kutyu... huuuuuu kiismerni is eleg lesz.. :eek:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #97 Dátum: 2013.05.04 15:36:09 »
...automatan nem mukodott es a toyota protokolt kivalasztva sem.. furcsa, de a torqe egybol ment vele...
A Torque-ből automata beállításban is ki tudod olvasni, hogy a melyik protokollt használja (az Adapter Satuszban). 2006 körül álltak át a buszos rendszerre, az ELM-el ISO15765-4 CAN(11bit ID,500 Kbaud) használva kommunikál. Előtte a ISO9141-2 használták 2002-től, a korábbiakról nincs infóm. A profilban a protokollt érdemes fixre állítani, akkor gyorsabban kapcsolódik.

A Torque egyébként képes a régebbi USB olvasókkal is kommunikálni, amennyiben támogatja az Androidos készülék támogatja az USB host módot és Host bekötésű Micro USB kábelt használunk.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.04 15:58:59 írta Agyarka »

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #98 Dátum: 2013.05.28 21:41:03 »
Sziasztok!
Én is beszereztem egy OBD II-es adaptert az E11-es Corollámhoz, egy ideje villog a légzsák visszajelző, minden jónak tűnik, működik is a hibakód kiolvasás, mégsem talál tárolt hibát az ECU-ban. Ezt a hibát nem az ECU tárolja? Ezt máshol kellene kilvasni? Esetleg valami nincs jól konfigurálva, csak most próbálkoztam a Torque Pro-val először.
Az Engine check Fault codes -nál végigfut a leolvasás és nem talál hibakódot. Legfelül az ikon mellett azt írja, hogy hibás logaritmus menedzser, de ezt írja ki akkor is mikor nincs csatlakoztatva az adapterhez.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #99 Dátum: 2013.05.29 10:27:37 »
Ha akkor villog csak a légzsák visszajelző, amikor rajta van a hibakód olvasó, akkor nincs gond. Ez nem hiba, tulajdonság. ;)
Mondjuk nekem az ABS villog amikor rajta van.  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.29 10:42:12 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #100 Dátum: 2013.05.29 12:06:22 »
ja,nekem is abs villogott!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #101 Dátum: 2013.05.29 12:44:11 »
Ha akkor villog csak a légzsák visszajelző, amikor rajta van a hibakód olvasó, akkor nincs gond. Ez nem hiba, tulajdonság. ;)
Mondjuk nekem az ABS villog amikor rajta van.  :hmmmm:
Nekem is...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Re:Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #102 Dátum: 2013.05.29 14:42:02 »
Ha akkor villog csak a légzsák visszajelző, amikor rajta van a hibakód olvasó, akkor nincs gond. Ez nem hiba, tulajdonság. ;)
Mondjuk nekem az ABS villog amikor rajta van.  :hmmmm:
Több mint fél éve villog, és nem csak akkor ha rajta van az olvasó. Nekem az ABS nem villog olvasás közben sem.
Nem tudjátok, hogy miként tudnám kideríteni a villogas okát? Július végén műszaki vizsgára kell vinnem, ozt jó lenne addig megoldani.

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #103 Dátum: 2013.05.30 12:11:00 »
No sikerült kibogozni, hogy mire lenne szükség a hibakod kiolvasashoz. Autel MaxiDiag MD801 PRO. Ez alsó hangon is 34 ezer ebayen, így már nem éri meg beszerezni egy olvasásért. Keresek valakit aki hasonlóval rendelkezik és ki tudná nekem olvasni. Vagy szerviz.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re: Toyota diagnosztikai eszköz (OBD)
« Válasz #104 Dátum: 2013.05.30 13:20:40 »
No sikerült kibogozni, hogy mire lenne szükség a hibakod kiolvasashoz. Autel MaxiDiag MD801 PRO. Ez alsó hangon is 34 ezer ebayen, ...
Nekem ez is használhatónak tűnik. Néha jobb áron is kilehet fogni, és ha nem kell az átalakító kábel akkor egészen olcsó.