Szerző Téma: Eladó Yaris  (Megtekintve 248055 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:Eladó Yaris
« Válasz #615 Dátum: 2015.01.26 21:34:15 »
Sziasztok!
 
Nagy nehezen rászántam magam és megírtam ezt a kis összefoglalót. Elsőként ide és máshova nem is rakom fel, mert nagyon örülnék ha egy vérbeli Toyotás venné át tőlem ezt a kis japán csodát :)
Elsősorban kihasználatlanság miatt jutottam erre az elhatározásra. Mindjárt megértitek ti is.

Amit az autóról tudni érdemes:

2004 decemberi gyártású (Japán motor és alvázszámmal) de csak 2005 júniusában lett forgalomba helyezve elsőként. 5 ajtós.
Az első tulajdonosa egy amerikai emberke volt, aki az autót csak tavasszal használta mikor Magyarországon volt a pécsi lakásában.
Így vettem át tőle az autót 2008-ban 17 ezer km-el. Mivel céges autó mellett használtam így én se hajtottam túl, jelenleg 67 ezer km van a kocsiban. Mivel nincs szervizkönyvem (van, az első szerviz ott is készült, de az ismerősöm, rokonom elment maszekba ezért utána hozzá vittem) ezért ezt nem tudom bizonyítani. Két dologgal talán mégis. Egyrészt ha rákerestek itt a fórumban, többször is kérdeztem hogy x km-es szervizeknél mit ajánlatok cseréltetni stb. A bejegyzések dátumából össze lehet rakni nagyjából. Persze erre is lehet mondani, hogy már akkor tudatosan készültem erre, de megmondom őszintén, hogy ezt az autót soha nem akartam eladni  :no: És még egy, az előző két évvel ezelőtti műszakin is felírták már hivatalból az óra állását. Az autót egyébként egy általam nagyon megbízható autószerelőnél szervizeltettem, aki egyrészt Toyota fan ráadásul korábban Toyota szalonban dolgozott. Nem igazán bíztam abban, hogy odaviszem a szervizbe az olajat és, hogy azt is töltik bele stb.. durva dolgokat olvastam szervizekről.

Az autó tunning mentes. Amit a gyári felszereltségen kívül kapott: Egy állítható bőr könyöktámaszt (szalonba rakták bele utólag), egy a kesztyűtartóba szerelt USB és aux kimenettel rendelkező mp3 lejátszót. Erről a telefon is tölthető.
Ez teljesen kompatibilis az autó gyári rádiójával, tehát nem lett a műszerfal megbontva, vagy a rádió kicserélve. Kormányról is működik a vezérlés. Ezenkívül a felső csipogok helyére két utas mac audió hangszórók lettek beépítve. Optikailag
észrevehetetlen, viszont a hangzás az fényévekkel jobb mint a két gyári csipogóval. Az autó H4-es égői és helyzetjelzői is cserélve lettek Osram Night Breaker 2-re (az első szériával gondok voltak, gyorsan kiégtek) , ezzel a világítás hófehér és sokkal hatékonyabb.
Az autón jelenleg 85%-os Toyo 190/50-es gumik vannak. (2éve lett cserélve). Teljesen külön acélfelnin Kleber Krisalp 185/55-ös gumik vannak 80% körüli állapottal. Eredeti gyári Toyota kerékőr van hozzá.
Az autót és bár nem szakszervizben, de minden évben (a fenti kevés futásteljesítmény ellenére) szervizeltettem. Minden évben Castrol 5w30 motorolajat (Ti ajánlottátok a kevés futásteljesítmény ellenére, hogy minden évben cserélni kell. Ne tudjátok meg, hogy hogy néztek mikor a 4000km-es olajat kicserélték. Eredeti gyári olajszűrőt és légszűrőt, pollenszűrőt kapott minden ilyen csere mellett. 50.000 km-nél cserélve lett a fékolaj 60 ezernél a váltóolaj is.
A váltója tökéletes, akadás mentes, akárcsak a kuplung.  Az autót egy éve tárolom az utcán, addig mindvégig garázsban állt. Kb. 3 éve használom Budapesten addig vidéken volt az autó. Használatban kb. 70% autópálya 30% város. Minden hónapban egyszer kézi autómosóban kívül belül tisztítattam. Persze párszor belefutottam gépi mosóba is, nem tagadom.

Hibalista: egyszer kiégett ez a növelt fényerejű H4 izzó, ill. most 10 év után lemerült az akkumulátorom. És itt véget is ért ez a lista. Az autó nem karambolos. A lökhárító viszont újra lett fújva, mert azt sikerült legyalulni a garázskapuval beállásnál :innocent:
A kormányon és a váltón a bőrök nincsenek kikopva, a kárpit is teljesen épp. Természetesen az autón vannak kisebb karcok, de mégis csak 10 éves.  Aki makulátlan autót szeretne az a szalonba keressen.
Talán valakiben megfordult, hogy céges autó mellett minek volt rá szükség. A válasz erre nagyon egyszerű, felüdülés volt hétvégente átülni egy  Focusból ebbe a kocsiba. Az előző autóm egyébként egy Toyota Starlet S-volt, a következő pedig a második generációs Yaris TS változata lesz egyszer. Azt gondolom aki egyszer Toyotás lesz, az is marad. Jah igen a Focusban egy év után (50.000km) komplett motorcserét kellett csinálni…

És akkor jöjjön a lényeg az autó ára, nehéz volt meghatározni, mert ha a használtautó.hu-ból indulok ki, akkor másfél millióért kéne árulnom legalább, de tisztában vagyok vele, hogy ennyit már nem ér. Így végül 1.350.000 Ft-os árat lőttem be aztán majd meglátjuk. Az idő nem sürget, elherdálni nem szeretném, ahhoz túl sokat tettem bele.

Képeket itt találtok: (nyáron készültek)
https://www.dropbox.com/sh/9b0290gdsr1r5eu/AABVUV8AJK1h6HyGvByVezWHa?dl=0

Ezen kívül ha van kérdés, akkor szívesen válaszolok itt vagy privátban is.
 
Yaris Ts 05'

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Eladó Yaris
« Válasz #616 Dátum: 2015.01.26 22:19:27 »
ez egy 1,5ös ts?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Eladó Yaris
« Válasz #617 Dátum: 2015.01.27 00:56:19 »
Az

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:Eladó Yaris
« Válasz #618 Dátum: 2015.01.27 10:50:26 »
ez egy 1,5ös ts?

Természetesen. Mivel többen kérdeztétek már privátban, hogy miért L-es a rendszem, íme a magyarázat:

Azért mert az előző tulaj nem volt magyar állampolgár és nem kaphatott csak E-s (ha jól emlékszem) rendszámot itthon Magyarországon, viszont én azzal meg nem használhattam, ezért átírásnál igényelnem kellett egy újat.
Nem külföldről hoztam be. Az autó Pécsen a Toyota  szalonban lett vásárolva, amit természetesen ők meg is tudnak erősíteni.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.27 10:55:15 írta benji »
Yaris Ts 05'

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Eladó Yaris
« Válasz #619 Dátum: 2015.01.27 10:58:33 »
elhiszem,értem.
szép autó.
árban xerintem magas,csak 11éves már az évszám alapján.
tedd fel hahura,kiváncsi vok hányan hivnak 1,35m irányáron.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:Eladó Yaris
« Válasz #620 Dátum: 2015.01.27 12:25:50 »
elhiszem,értem.
szép autó.
árban xerintem magas,csak 11éves már az évszám alapján.
tedd fel hahura,kiváncsi vok hányan hivnak 1,35m irányáron.

Hétvégéig várok. Megnéztem a hahus árakat. Ott kétszer ennyi km-et futott Ts-ek vannak ilyen áron. Ha én az enyémet olcsóbban adnám azzal már erősen átlőném magam a gyanús kategóriába…a hahu árazása alapján. Ha valaki innét a fórumról jelentkezik ahhoz úgyis én is máshogy állok hozzá.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.27 12:27:48 írta benji »
Yaris Ts 05'

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Eladó Yaris
« Válasz #621 Dátum: 2015.01.27 14:56:15 »
helyileg hol vagy?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:Eladó Yaris
« Válasz #622 Dátum: 2015.01.27 15:24:52 »
PM-et küldtem.
Yaris Ts 05'

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Eladó Yaris
« Válasz #623 Dátum: 2015.01.27 15:26:42 »
jaja,olvastam.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:Eladó Yaris
« Válasz #624 Dátum: 2015.01.27 19:05:54 »
a 15 collos fekete acelfelniken teli gumik vannak! Ha ez vkiben meg kerdes lenne :)
Yaris Ts 05'

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Eladó Yaris
« Válasz #625 Dátum: 2015.01.28 12:31:27 »
Bakker, ha 1,5 évvel ezelőtt hírdetted volna...
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.28 12:38:16 írta robi (Robi) »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Eladó Yaris
« Válasz #626 Dátum: 2015.01.29 10:51:53 »
Eladó lesz a Yarisunk. Eladás oka: Kell a légkondi és a berakása ~220kFt+ lenne + lassan cserélni is kell ezt azt, unux/bárdis/bontós kedvezményem...
Eladó amint megvan az új ez persze eléggé Xakta majd megírom. Székesfehérvár esetleg BP, Pécs, Szekszárdon megtekinthető. Ahogy látom olyan ~600K a realitás...
felszereltség? évjárat?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Eladó Yaris
« Válasz #627 Dátum: 2015.01.30 06:58:50 »
benji

Elég részletesre sikerült a leírásod, de azért lenne két kérdésem:
-Helyileg hol van az autó?
-A kisebb karcok a Te olvasatodban mit takarnak? Pl. vannak-e parkolási meghúzás nyomok az autón, ajtórányitásos horpadások, festékleverődések, stb. Mert azért nem mindegy hogy kisebb karcoknak azt nevezzük-e amit a gépi mosó okoz vagy az asszony a táskájával, vagy azt nevezzük annak amikor a mellettünk álló *** az ajtót...
Bocs a kérdésért, de pár használtautó vételében már részt vettem, és a hirdető szerint az összesen csak apró karcok voltak, aztán élőbe meg majdnem elsírtam magam...

Jah és egy bónusz kérdés: sokan érdeklődnek? :D
Xanyi

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:Eladó Yaris
« Válasz #628 Dátum: 2015.01.31 12:23:56 »
benji

Elég részletesre sikerült a leírásod, de azért lenne két kérdésem:
-Helyileg hol van az autó?
-A kisebb karcok a Te olvasatodban mit takarnak? Pl. vannak-e parkolási meghúzás nyomok az autón, ajtórányitásos horpadások, festékleverődések, stb. Mert azért nem mindegy hogy kisebb karcoknak azt nevezzük-e amit a gépi mosó okoz vagy az asszony a táskájával, vagy azt nevezzük annak amikor a mellettünk álló *** az ajtót...
Bocs a kérdésért, de pár használtautó vételében már részt vettem, és a hirdető szerint az összesen csak apró karcok voltak, aztán élőbe meg majdnem elsírtam magam...

Jah és egy bónusz kérdés: sokan érdeklődnek? :D

Szia!
Helyileg budapesten van az autó.
Nincsenek horpadások tudtommal az autón. Semmi extra. Gyere el és nézd meg ;) Arra céloztam, hogy nem frissen polirozott az autó, viszont nincs rajta olyan amit azzal ne lehetne eltüntetni. Nem hiszem h bárki elsírná magát a látványtól :)

Van pár érdeklődő innét a forumról de máshol nincs fent , egyelőre nincs erőm és időm összerakni a netes hirdetést. Lehet ott olyat h csak email cimet adok meg?

Benji
Yaris Ts 05'

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Eladó Yaris
« Válasz #629 Dátum: 2015.01.31 13:59:46 »
lehet
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки