Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6582858 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33855 Dátum: 2016.08.25 23:53:22 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #33856 Dátum: 2016.08.27 06:35:30 »
...
Ha tudok, néha írok majd, én is szerelgettem ezt-azt a gépen, vannak tapasztalatok, reméljük hasznosak.
...
Üdv újra a fedélzeten!  ::) :clap:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33857 Dátum: 2016.08.29 22:09:37 »
Jó olvasni a Carinádról. Néha elfog a szégyen, hogy szegény egyébként nagyon szeretett Carinámat én nem tartom ennyire tipp-topp állapotban, külsőleg semmikép sem, szerkezetileg inkább, de azért nem a te szinteden...
Amit ráköltöttél pl. másnak annyi csak az avulása a kocsijának ennyi idő alatt.
Kár, hogy nem vezettem nekem mennyibe van a Carina a majd 23 év alatt, mióta átvettük újonnan.
Horror összeg lehet, de más autóval még több lenne biztos vagyok benne.
Gratulálok és irigykedem!
szerintem matematikailag öreg Toyota kifizetődőbb. Gyakorlatilag 0 az amortizáció.
De ha híva vadon, menni kell.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33858 Dátum: 2016.08.29 22:29:27 »
Gyere te is Péter október 8-án a Kakucs ringre! Mindegy mivel, pontosabban: mivel találkozni szeretnénk veled is!
Köszönöm. Nagyon tervezem. Eddig nincs is akadálya. Még azt a gondolatot is dédelgetem, hogy vinném a Carinát is, ha fiam hajlandó lenne eljönni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

eagleeye

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Carina
« Válasz #33859 Dátum: 2016.08.30 07:34:29 »
Sziasztok!

Van egy 97-es, 1.6-os ferdehátú Carinám, a brit fajta.A kuplungszett csereérett lett. Melyik márkát ajánlanátok?Olyan kellene, ami minél pöpecebben bele való ebbe illetve jó minőségű.
Nem szeretnék nagyon ezen spórolni, mert szeretném még sokáig használni a kicsikét, csak én még életemben nem vettem kuplungszettet semmilyen kocsiba  ::)
Melyiket ajánlanátok?
Egyébként az 1-est és a rükverzet veszi nehezebben és a 2-esbe váltás alulról és felülről vissza is időnként akadozik.Gyorsan nem is nagyon szereti a kapcsolgatást, kicsit öregesen váltok ezért, de nem baj, úgy tűnik, azért szereti.
Köszönöm segítségeteket előre is!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #33860 Dátum: 2016.08.30 07:48:57 »
Sziasztok!

Van egy 97-es, 1.6-os ferdehátú Carinám, a brit fajta.A kuplungszett csereérett lett. Melyik márkát ajánlanátok?Olyan kellene, ami minél pöpecebben bele való ebbe illetve jó minőségű.
Nem szeretnék nagyon ezen spórolni, mert szeretném még sokáig használni a kicsikét, csak én még életemben nem vettem kuplungszettet semmilyen kocsiba  ::)
Melyiket ajánlanátok?
Egyébként az 1-est és a rükverzet veszi nehezebben és a 2-esbe váltás alulról és felülről vissza is időnként akadozik.Gyorsan nem is nagyon szereti a kapcsolgatást, kicsit öregesen váltok ezért, de nem baj, úgy tűnik, azért szereti.
Köszönöm segítségeteket előre is!
Szia!
A kapcsolhatóság miatt gyanakszol a kuplungra, vagy más oka is van? Ez lehet pl. régi váltóolaj miatt is.
Az enyémbe nézegettem kuplungszettet, nekem a Sachs tetszik, kedvezménnyel harmincpárezer az ára.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #33861 Dátum: 2016.08.30 07:51:22 »
Esetleg teljesen felengedve is csúszik a kuplung?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


eagleeye

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Carina
« Válasz #33862 Dátum: 2016.08.30 08:37:00 »
Szia!
A kapcsolhatóság miatt gyanakszol a kuplungra, vagy más oka is van? Ez lehet pl. régi váltóolaj miatt is.
Az enyémbe nézegettem kuplungszettet, nekem a Sachs tetszik, kedvezménnyel harmincpárezer az ára.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről

Szia!
5 éve vettem a kocsit, már akkor voltak ezek a kapcsolási problémák, akkor váltóolajat cseréltem, de nem sokat javult tőle, igaz, azóta a váltóolaj ugyanaz.
Nem csúszik a kuplung szerencsére, legalábbis az még nem tűnt fel.
A sachs-ot már más is mondta, köszönöm Neked.
Esetleg valakinek konkrét tapasztalata ilyen típusban melyik passzolt facán és már cserélt is és tutti, akkor azt még várom, köszönöm!  :)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #33863 Dátum: 2016.08.30 15:27:50 »
Szia!
5 éve vettem a kocsit, már akkor voltak ezek a kapcsolási problémák, akkor váltóolajat cseréltem, de nem sokat javult tőle, igaz, azóta a váltóolaj ugyanaz.
Nem csúszik a kuplung szerencsére, legalábbis az még nem tűnt fel.
A sachs-ot már más is mondta, köszönöm Neked.
Esetleg valakinek konkrét tapasztalata ilyen típusban melyik passzolt facán és már cserélt is és tutti, akkor azt még várom, köszönöm!  :)
Üdv! Dani nem véletlenül kérdezett rá a kapcsolhatóságra, mert az általad leírtak alapján ez nem a kuplung problémája, hanem sajnos a kopott szinkrongyűrűké.
Megoldások: vagy kicserélteted őket sok pénzért, vagy bontott váltót rakatsz be (lutri); esetleg adsz esélyt előtte ezeknek:
 - http://xado.hu/webshop/revitalizalok/valto-attetel
 - protec easy gear
 - http://www.liqui-moly.hu/termekek/adalekok/olajadalekok/
Igen, van akinél működött.

Zo-Lee

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Carina
« Válasz #33864 Dátum: 2016.08.30 17:37:07 »
Sziasztok!

Tervezem szerelőhöz vinni a Carinát, fékbetét csere végett, amire ugyan nemrég (pár hónapja) azt mondta, hogy még nem szükséges, azonban vezette most két ember is az autót és a reakció kb. "űű, ez ilyen szar ez a fék?!?". Igaz a saját autóik nem Carina korabeliek, de nem is újak (~10 éves autókról van szó). Hasonlóan érzem én is ha másik autót vezetek (az övéiket), az enyémben tényleg "erősebben" kell nyomni, csak nekem ez nem annyira egetverő (a rendszeres vezetés miatt gondolom az évek alatt ahogy gyengül, nem tűnik fel).
Kérdés: cseréljem-e, ha igen, csak a betéteket vagy mást is, vagy hagyjam, ez ilyen, ennyit tud, amikor meg majd elkopnak a betétek úgyis hallom-érzem (az elmúlt 10 évben 1x cseréltem, akkor egyértelmű is volt, egyszercsak elkezdett sisegni, csiszatolódó hangot adni).

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3034
Re:Carina
« Válasz #33865 Dátum: 2016.08.30 18:49:09 »
Üdv! A tárcsa kopottsága alapján a szerelő megmondja, ha az is kuka. Gondolom a fékfolyadék cseréje a 10 év alatt megvolt már 4-5-ször. Azért a nyugalom kedvéért én lehet, hogy most azzal kezdeném.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33866 Dátum: 2016.08.30 22:25:25 »
Köszönöm. Nagyon tervezem. Eddig nincs is akadálya. Még azt a gondolatot is dédelgetem, hogy vinném a Carinát is, ha fiam hajlandó lenne eljönni.
:clap:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33867 Dátum: 2016.08.30 23:07:08 »
Az örök kérdés megihletett, úgyhogy számolgattam egy kicsit...  :whistling: :)
http://csipszer.blog.hu/2016/08/25/megeri_-e_oreg_autoval_jarni
Nekem az volt a nagy lökés, hogy váltsak autót, amikor a "nagy áttörés" után nem tudták ugyanolyanra visszacsinálni.
Mindig büszke voltam a korához képest jobb állapotra,mint itt mindannyian, de ez elveszett. De még az udvaron van, és néha fordulok vele egy kört. Nekem csak 6,, ami Fubának 23, de màr ennyi is elég a kötődéshez. Igazán nem kel rá sokat költenem. Igaz vétel után sorban jöttek a futómű javitások, de hát közell áll a 400 ezerkm-hez. Vagy többhöz.  És betöltötte tavasszal a 20-at. De ez a klasszikus 5 ajtós fotma, ez nagyon bejön.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33868 Dátum: 2016.08.30 23:07:46 »
Sziasztok!

Tervezem szerelőhöz vinni a Carinát, fékbetét csere végett, amire ugyan nemrég (pár hónapja) azt mondta, hogy még nem szükséges, azonban vezette most két ember is az autót és a reakció kb. "űű, ez ilyen szar ez a fék?!?". Igaz a saját autóik nem Carina korabeliek, de nem is újak (~10 éves autókról van szó). Hasonlóan érzem én is ha másik autót vezetek (az övéiket), az enyémben tényleg "erősebben" kell nyomni, csak nekem ez nem annyira egetverő (a rendszeres vezetés miatt gondolom az évek alatt ahogy gyengül, nem tűnik fel).
Kérdés: cseréljem-e, ha igen, csak a betéteket vagy mást is, vagy hagyjam, ez ilyen, ennyit tud, amikor meg majd elkopnak a betétek úgyis hallom-érzem (az elmúlt 10 évben 1x cseréltem, akkor egyértelmű is volt, egyszercsak elkezdett sisegni, csiszatolódó hangot adni).
Szia!
Sajnos a fék a leggyengébb láncszeme a Carinának szerintem, de azért mondom ezt mert én teljesen kihasználom a 115 paciját és ahhoz olyankor kevés...
Emiatt alakítottam át a hátsó dobféket tárcsafékesre és tervbe van egy nagyobb átmérőjű első féktárcsa felszerelése is, a hozzávaló munkahengerekkel stb.
Nálad viszont nem hiszem, hogy a "túlzott" hajtás miatti túlmelegedés lenne a probléma, ha 10 év alatt egyszer cseréltél fékbetétet.
Az is lehet, hogy semmi baja nincsen, csak a "modern" túlszervózott fékekhez hasonlítjátok és azokhoz képest jobban kell taposni, de egy fék nem akkor jó egy autón, ha alig kell nyomni...
Műszaki vizsga mikor volt? Ott kiderül azért, ha nagy baj van a fékkel. Érdemes lenne összehasonlítanos egy másik "gyári" Carinával a tied, ha hasonló az érzés, akkor baj nincs, csak ez ilyen, de ha mindenképpen szeretnél rajta változtatni/módosítani, akkor vannak arra ötleteket, csak először az derüljön ki, hogy van-e baj egyáltalán, berohadt munkahenger pl. vagy túlzottan ráálított kézifék a dobfékben stb. addig csak messziről találgatni tudunk, amit fékproblémák esetében én nem szeretnék...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33869 Dátum: 2016.08.30 23:09:39 »
Emlékszem, volt idő, amikor nem tudtam a forumra írni anélkül, hogy válasz küldése előtt ki ne írta volna, hogy időközben más is írt.
Prius 2 - a mosolygós autó.