Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6765084 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33180 Dátum: 2015.07.26 21:49:42 »
Carina :)
Látom Matenak megvív a kommentelőkkel...  ;)
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33181 Dátum: 2015.07.26 21:58:36 »
Szia Zoli!
nincs most pénzem új autóra. Újabbra. Meg talán a fiam még majd használná. A másik. Az nyugodtabb.
Szia Péter!
Persze, hogy legtöbbször nem éri meg anyagilag, de gondolom már ismeritek a véleményem, egy Carinát akkor is helyre kell hozni szvsz, úgyhogy éljen és hajrá!  :clap:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #33182 Dátum: 2015.07.26 22:05:29 »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

VSanyi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 151
Re:Carina
« Válasz #33183 Dátum: 2015.07.27 08:47:09 »
Kuplungcsere előtt állok. Gondolom ilyenkor váltóolaj csere is esedékes. Milyen tipust vegyek?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Carina
« Válasz #33184 Dátum: 2015.07.27 08:59:33 »
75w90?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Re:Carina
« Válasz #33185 Dátum: 2015.07.27 14:18:26 »
Kuplungcsere előtt állok. Gondolom ilyenkor váltóolaj csere is esedékes. Milyen tipust vegyek?
Nekem a Castrol SMX-S utódja a Syntrans Multivehicle 75w90 vált be, ezzel nem akad a váltó hátramenetbe kapcsoláskor, mint a TAF-X-szel.
Toyotáról csak jót vagy semmit...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #33186 Dátum: 2015.07.27 19:27:09 »
Látom Matenak megvív a kommentelőkkel...  ;)
hihetelen, hogy egyéb fórumokon milyen alpáriak a hozzászólások. Nekem ez azért furcsa, mert ez volt az első fórum ahol előfordultam. Aztán jött egy- két másik. Mintha fizetett bajkeverők lennének.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Okoska1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Carina
« Válasz #33187 Dátum: 2015.07.31 20:38:05 »
Tegnap szépen átment a vizsgán a kislány.  :clap:
Az előd
És az utód 4.3l/100Km

schumy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Carina
« Válasz #33188 Dátum: 2015.07.31 22:27:10 »
Okoska, grat!  :clap:

Kezd nyugtalanítani egy dolog. Találkoztatok már ciripelő hanggal?
Pontosan a nevét nem tudom hogy mi az, de onnan jön. Ez az a szerkentyü ahova a légszűrő beömlöje megy, és köze van az üzemanyag befecskendezéssel azt hiszem. A szelepfedél felett található szürke valami, aminek az aljába kábelek vannak dugva. (nem a szelefedél) Elől állva a motor után fentebb van. Fordulat növelésnél is nő a ciripelés.

Zsolt79

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Carina
« Válasz #33189 Dátum: 2015.08.01 11:39:10 »
Szia
Amiről te beszélsz az valszeg az alapjárati léptető szelep lesz :hmmmm:
Nem hiszem,hogy azzal lenne a probléma,az vagy nyit,vagy zár,ha működik
Biztos,hogy onnan hallod a ciripelést,és nem a szelepfedél alól?
Today Tomorrow Toyota

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33190 Dátum: 2015.08.01 12:15:24 »
Tegnap szépen átment a vizsgán a kislány.  :clap:


 :clap: Gratula!!


---

üdv schumy!
Kellene valami hang/ video is... 

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #33191 Dátum: 2015.08.01 16:43:30 »
Kezd nyugtalanítani egy dolog. Találkoztatok már ciripelő hanggal?
Pontosan a nevét nem tudom hogy mi az, de onnan jön. Ez az a szerkentyü ahova a légszűrő beömlöje megy, és köze van az üzemanyag befecskendezéssel azt hiszem. A szelepfedél felett található szürke valami, aminek az aljába kábelek vannak dugva. (nem a szelefedél) Elől állva a motor után fentebb van. Fordulat növelésnél is nő a ciripelés.
Üdv! Amire gondolsz, az a szívókamra, amiben normál esetben nincs mozgó alkatrész. Az alapjárati "motornak" (megkerülő szelepnek) csak a pillangószelep zárt állapotában van dolga. A pillangószelep két csavarral rögzül a tengelyéhez, nem valószínű, hogy az zörögne.

Ciripeléssel már találkoztam, aminek köze volt a fordulatszámhoz, merthogy a főtengely fordulatát adta át rezgésként a száraz, kenetlen kuplung kiemelővilla támasztócsonkjának. A fém alkatrészek viszik a súrlódás hangját; a fenti hiba kizárásához/megerősítéséhez csak azt kell kipróbálni, hogy kinyomott, vagy csupán picit kiemelt kuplung esetében is fennáll-e a hang? Ha megszűnik, ez a forrása.

DS65

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 251
Re:Carina
« Válasz #33192 Dátum: 2015.08.02 21:30:10 »
Kezd nyugtalanítani egy dolog. Találkoztatok már ciripelő hanggal?
Pontosan a nevét nem tudom hogy mi az, de onnan jön. Ez az a szerkentyü ahova a légszűrő beömlöje megy, és köze van az üzemanyag befecskendezéssel azt hiszem. A szelepfedél felett található szürke valami, aminek az aljába kábelek vannak dugva. (nem a szelefedél) Elől állva a motor után fentebb van. Fordulat növelésnél is nő a ciripelés.

Üdv! Amire gondolsz, az a szívókamra, amiben normál esetben nincs mozgó alkatrész. Az alapjárati "motornak" (megkerülő szelepnek) csak a pillangószelep zárt állapotában van dolga. A pillangószelep két csavarral rögzül a tengelyéhez, nem valószínű, hogy az zörögne.

Ciripeléssel már találkoztam, aminek köze volt a fordulatszámhoz, merthogy a főtengely fordulatát adta át rezgésként a száraz, kenetlen kuplung kiemelővilla támasztócsonkjának. A fém alkatrészek viszik a súrlódás hangját; a fenti hiba kizárásához/megerősítéséhez csak azt kell kipróbálni, hogy kinyomott, vagy csupán picit kiemelt kuplung esetében is fennáll-e a hang? Ha megszűnik, ez a forrása.

Sziasztok!
Ha már itt tartunk: hosszabb állás utáni indításkor mintha golyósszelep hang jönne néhány másodpercig a motortérből a jobb oldali sárvédő-tűzfal határolta "üregből", úgymond' a szélvédő jobb sarka alól. Ezt a hangot álló motornál  karbantartáskor illetve szereléskor  is lehet olykor hallani, ha megmozgatjuk a kocsiszekrényt. Állítólag nem kóros, pontosan nem tudom mi az, talán valami vákumkamra...
Valaki tudja ezzel kapcsolatban a tutit?
Shumy nem erre gondolhatott, mert ez fordulattól független, rövid ideig tartó "ciripelés"
De ha nem tücsök, akkor mi is?! :eek:

schumy

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Re:Carina
« Válasz #33193 Dátum: 2015.08.03 09:00:46 »
Bocs mindenkitől hogy eltűntem, csak nyaralásban vagyok.
Ahogy tudok csinálok videot.
Én úgy hallom, hogy nem a szelepfedél alól jön a hang.
Azt se figyeltem meg, hogy hideg motornál is hallani e.
« Utoljára szerkesztve: 2015.08.03 09:02:32 írta schumy »

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Carina
« Válasz #33194 Dátum: 2015.08.03 18:28:58 »
Sziasztok !

Kamival beszélgettünk mostanában privátban, de gondoltam itt osztom meg veletek a múlt heti képeket.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019