Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6746072 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #26415 Dátum: 2013.06.25 21:53:42 »
5.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #26416 Dátum: 2013.06.25 21:54:19 »
6.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #26417 Dátum: 2013.06.25 21:54:53 »
7.

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #26418 Dátum: 2013.06.25 21:55:18 »
8.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #26419 Dátum: 2013.06.25 22:21:11 »
 :clap:
Szép autó! Egészen jól áll neki a hátsó légterelő, meg a két kipuf, de a nagy kedvencem a fékrendszere, de lesz majd nekem is olyan, nem adom fel...
Nekem csak valami szebb 17"-os felni hiányzik az összképből, szerintem az még nagyot dobna rajta.  :hmmmm:  :yes:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #26420 Dátum: 2013.06.25 22:38:08 »
nameg egy kis ültetés... ;)
pl. ez?
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #26421 Dátum: 2013.06.25 22:51:40 »
Szia! Köszönöm!

Én úgy voltam vele, hogy maradok a gyári állapotnál. Hisz a gyári GTi alufelni is önmagában kuriózum.
A mellékelt autó nem néz ki rosszul azokkal a felnikkkel és ültetéssel. Bár nekem ez a felniméret már éppen a határt súrolja méretben. De szép autó kétségtelen!!!  :wub:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #26422 Dátum: 2013.06.25 23:01:53 »
Szia! Köszönöm!

Én úgy voltam vele, hogy maradok a gyári állapotnál. Hisz a gyári GTi alufelni is önmagában kuriózum.
A mellékelt autó nem néz ki rosszul azokkal a felnikkkel és ültetéssel. Bár nekem ez a felniméret már éppen a határt súrolja méretben. De szép autó kétségtelen!!!  :wub:
Ez a Carina-E forma nekem 20 év után is nagyon tetszik, nem bírom megunni. Igen, én minden autómra keresem a legjobban passzoló felniket, meg ameddig csak lehet szélesítem a nyomtávot és picit ültetek, amúgy szerintem is a 18"-os kerekek a Carinára már túlzás, nem is mutat jól, nekem is a 17"-os a határeset, de a fentivel kibékülnék. Gratulálok, hogy feltámasztottad a GTi-t, Magyarországon bizony nagyon ritka sajnos!
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #26423 Dátum: 2013.06.25 23:03:36 »
KZoli!

Szép lett, gratula!
Egy fain felni sokat dobna rajta, akár a gyári 15"-osok közül is, de minél nagyobb annál  jobb.  :D
Te vetted meg annó a gti dobomat?  :hmmmm:

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Carina
« Válasz #26424 Dátum: 2013.06.25 23:08:58 »
Köszönöm!

Nem, nem én vettem meg. Bár anno láttam a hirdetések közt de ezek szerint lemaradtam róla.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #26425 Dátum: 2013.06.26 06:40:45 »
Gratula a munkához! :clap: Gyönyörű! :wub:  Én persze elfogult vagyok az ötajtóssal... :) Respect minden Carina-feltámsztónak! :yes:
Nagyon közel van az egyik kedvenc renováltamhoz

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Carina
« Válasz #26426 Dátum: 2013.06.26 08:28:57 »
72 ezer km alatt nekem nem is tudom hányszor kell vennem új téli és nyári garnitúrát... [rohog]
Mondjuk nem is 6,5 az átlagfogyim...
72E km! Minden attól függ milyen ez a 72E km.
A céges autóval bármi történik azt a cég fizeti. Kérdés hogy nem mondják  majd azt, hogy vidd magaddal ezt, meg azt, cipeld el ide meg oda a valakit vagy valamit. Mondván: ha már fizetjük! Vagy csak Te jársz munkába vele? Ja és sosem fog ideálisan fogyasztani a CÉG érdekében.
Költségek 72E km-en: nem csak az olaj és a gumi kopik el!!!! Minden gördülő és meghajtó alkatrész kopik!!! És nem állhatsz le vele egy napra sem. Ha valami történik mész bérelt autóval.
CASCO-t köthetsz rá. Kopik a gumi, a fék, a kuplung, a motor, vízpumpa stb... Lehet sorolni a végtelenségig. És az autó, ha még jó is csak öreg és 450000 km van benne. Át kell gondolni hogy egy cég érdekében leamortizáld az autódat, vagy gyilkolod az Övékét. Korán sem nyersz rajta, csak a cég. Ha nekik nem lenne olcsóbb neked kifizetni, akkor nem ajánlanák fel. Az öreg autót nincs időd szerelgetni, ha valami útközben van vele, a legközelebbi szervizbe kell betolnod és azonnal.
Vezettem céges autót is. És 14 éve saját cégben azt látom hogy nem olcsó fenntartani az autót, főleg ha idős szegény.
És esetleg a céges autót(benzint) használhatod magán célra?

Nem egyszerű döntés, mert ott lebeg a szemed előtt egy kis (vélt) bevételi forrás, De megéri?
Sok sikert a döntéshez!!!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #26427 Dátum: 2013.06.26 08:43:33 »
Szia! Köszönöm!

Én úgy voltam vele, hogy maradok a gyári állapotnál. Hisz a gyári GTi alufelni is önmagában kuriózum.
A mellékelt autó nem néz ki rosszul azokkal a felnikkkel és ültetéssel. Bár nekem ez a felniméret már éppen a határt súrolja méretben. De szép autó kétségtelen!!!  :wub:
Gratulálok az autódhoz! Kifejezetten szimpatikus az olyan gazdi, aki függetlenül az autója korától, ahhoz stílusban és korban illő kiegészítőket választ. Nálad ez szerintem nagyon rendben van, de egy jó tanács:
Fényképezni mindig tisztára mosott autót szoktunk, nem esővert kocsit...  ;)
A felni is nagyon jó, abszolút ritkaság a látványa, az autó színe, pedig eleve nagyon "ottvan". A beltérrel is foglalkoztál?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Re:Carina
« Válasz #26428 Dátum: 2013.06.26 09:00:14 »
Ki parkolt ma a 9.ker Vágóhíd utca soroksári út felőli végên a festékbolt utàn egy kicsivel?

Én :)
Most lebuktam :D

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re:Carina
« Válasz #26429 Dátum: 2013.06.26 10:34:34 »
És esetleg a céges autót(benzint) használhatod magán célra?

Nem egyszerű döntés, mert ott lebeg a szemed előtt egy kis (vélt) bevételi forrás, De megéri?
Sok sikert a döntéshez!!!
Azért nem egyszerű a döntés, mert lassan 3 éve így használom. A sájátommal járok be minden nap dolgozni és haza (napi 130 km). Eddig semmi baja nem volt, így a többlet a zsebemben maradt. Most viszont napi 200 km-t kell majd mennem, 70% autópálya. Persze lehet hogy csak papíron kell mennem, így még nagyobbra nyílik az olló. Mondjuk arra sincs garancia, hogy lassan nem jön-e elő rajta valami komolyabb probléma, ha eddig nem is volt...
Tényleg nem egyszerű, havi 90-100.000 lebeg a szemem előtt, amit gyakorlatilag azzal termelek meg ha gond nélkül tudom használni a saját autómat.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019