Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6791945 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Carina
« Válasz #23970 Dátum: 2013.02.06 08:25:46 »
Válaszoltam már. Én voltam az első aki leírta, hogy az Avensis mennyivel halkabb. Én nem vitatom el azt, hogy van amiben jobb az Avensis pláne az átlagautósnak. Soha nem írtam olyat, hogy mindenben jobb a Carina, ezzel szemben bepi azt írta, hogy az Avensis szinte mindenben jobb, kivéve a hátsó ülésnél a lábtér. Na jó, vagy 150 hozzászólás után feladva azt mondta, hogy rendben, gyorsuljon jobban a Carina, de ez is inkább legyen neked meg az örömed lesajnáló vélemény volt. Viszont továbbra is fenntartom a véleményem, hogy bizony, van amiben a régi a jobb. Igen, a japán gyártású autó megbízhatóbb/tartósabb. Nem kell egyetérteni, ez egy vélemény egy sokszínű fórumon, de tessék tiszteletben tartani! Hogy ne legyen annyira egyoldalú a dolog, mint ahogyan bepi beállította ezért állítottam vele szembe az én agyament szempontjaimat:

- jó gyorsulási képesség szerény fogyasztás mellett
- nagy végsebesség, stabil futóművel párosítva visszafogott fogyasztás mellett
- nagy kanyarsebesség
- minél kisebb saját tömeg, hogy a fenti három teljesülhessen
- folyamatos extrém terhelés mellett sem romló minimális szervizigény, olcsó fenntarthatóság (ebben szinte verhetetlen a Carina)

Amit számtalanszor leírtam itt a fórumon már, hogy mit tartok AZ ÉN SZEMPONTJAIM SZERINT a leggyengébb pontjának a Carinának, az a fék!
Ezért is fogom átalakítani és irigylem a facelift-es Avensis hátsó tárcsafékét!
Tudom, hogy ezek az átlagautós számára nem ELSŐDLEGES szempontok, (kivéve a fogyasztás) DE NEKEM IGEN!
A fenti 5 pontban most is azt állítom, hogy a Carina jobb. Amikről ti beszéltetek (menetzaj, biztonság: törésteszt, légzsákok, ABS, ESP, kényelem, klíma, design, jaj de szép műszerfal, jaj de szép kárpit) abban meg az Avensis jobb. Ez van. Túlélem ha nem értetek velem egyet, de azt hogy nem értitek miről beszélek az bosszant.
A kivastagítottak közül az első 3 pontot minimum ugyanúgy tudja az Ave, a 4. pontot úgy teljesíti, hogy van benne egy modernebb motor, ellensúlyozva a nagyobb tömeget. Az utolsó ponthoz nem tudok hozzászólni, mert nem extrém körülmények között használom.
A többit dolgot, amit leírtál, hogy én mit írtam, inkább hagyjuk, mert kezded torzítani és ez nem szerencsés.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

roncsi22

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re:Carina
« Válasz #23971 Dátum: 2013.02.06 10:11:31 »
Hali nem érdekel valakiit toyota carina e űltetőrugo? 45000 ft a 4 dar
ab

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23972 Dátum: 2013.02.06 10:26:17 »
A kivastagítottak közül az első 3 pontot minimum ugyanúgy tudja az Ave, a 4. pontot úgy teljesíti, hogy van benne egy modernebb motor, ellensúlyozva a nagyobb tömeget. Az utolsó ponthoz nem tudok hozzászólni, mert nem extrém körülmények között használom.
A többit dolgot, amit leírtál, hogy én mit írtam, inkább hagyjuk, mert kezded torzítani és ez nem szerencsés.  ;)
Kérek konkrét idézetet, hogy hol torzítom a te írásod.
Ezt amit írtál nagyon nem lehet félreértelmezni:
Idézet
"Ez az egész téma majdnem olyan, mintha Én mondanám azt az AveI topivban, hogy az AveI jobb autó az AveII-nél. Nem tudom, érződik-e a paradoxon ebben az esetben?   De azt sem mondhatnám, hogy komolyabb autó az előd, vagy, hogy jobb kanyarsebesség érhető el vele, mint az újabbal, mert ezek mind nem igazak. Ezen felbuzdulva állítom és hiszem is, hogy ugyanez a helyzet a Carina-AveI összevetésben is."
Akkor most meghazudtoltál-e engem vagy sem? Van-e ebben neked tapasztalatod vagy sem? Fent írtad, hogy "nem extrém körülmények között használom", de azért te mégis jobban tudod. Bemondani lehet mindent én a tapasztalataimat írtam le, nem azt, hogy mit képzelek valamiről amit amúgy nem próbáltam ki. Elhinni persze nem kell...
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.06 10:41:01 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #23973 Dátum: 2013.02.06 10:30:54 »
Hali nem érdekel valakiit toyota carina e űltetőrugo? 45000 ft a 4 dar
ab
Engem ennyiért biztosan nem érdekel, mert itt van új 36.375.- forintért:
http://www.grando.hu/gtc-ultetorugo-toyota-carina-e-1481672445
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23974 Dátum: 2013.02.06 11:37:42 »
Ja, próbálok az maradni... De azt tapasztaltam, hogy bizony az Ave szubjektíven is a modernebb, korszerűbb autó. Mire gondolok? Pl. arra, amilyen csendes; ahogy az utat fekszi; ahogy a kormány visszajelzést ad; amilyen látványt a beltér nyújt, ha körülnézek; amilyen hanggal az ajtó csukódik; és persze a külső formavilágra is.

Ez utóbbira amúgy én is azt mondom, hogy nekem a Carina jobban tetszik (főleg a facelift előtti Avéhoz képest). De az Ave modernebb. Mercedesből is jobban tetszik pl. a W123, mint a W124... de ettől még az utóbbi korszerűbb, modernebb.
Az alap kérdést én vetettem fel, h avevs carina.
Végül is a tömör válasz, mely tartalmazza azokat a különbségeket, mely nekem számít itt van.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23975 Dátum: 2013.02.06 11:55:09 »
Befejeződött a fék és kuplung folyadék csere projekt. Első körben csak a kuplung és a két első keréknél lett folyadékcsere.
A hátsóknál a légtelenítő csavar nem engedte magát. Venni kellett új munkahengereket. Csináltatni új rézcsövet ismert a régi iszonyatosan el volt korrodálva. Így ma ki lett cserélve a munka henger meg a fém fékcső a flexi és a munkahenger között.
Összesen ~20˙000-be került ebből fele volt a munkadíj.
Bendix munkahenger 7600,- /2 db,
rézcső: 700,- / 2 db
féktisztító spray 500,-
Fékfolyadék: 1000,-
Munkadíj 10˙000,-
Teszek majd fel néhány képet is.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23976 Dátum: 2013.02.06 12:38:30 »
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #23977 Dátum: 2013.02.06 13:01:49 »
üdv lp!
Ugy hallottam, nem preferálják műszakin a réz fékcsövet egyes helyeken, ezért érdmes lenne lefesteni.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23978 Dátum: 2013.02.06 14:15:59 »
üdv lp!
Ugy hallottam, nem preferálják műszakin a réz fékcsövet egyes helyeken, ezért érdmes lenne lefesteni.
Uh!
Kap egy kis alvázvédőt.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #23979 Dátum: 2013.02.06 16:55:18 »
Az alap kérdést én vetettem fel, h avevs carina.
Végül is a tömör válasz, mely tartalmazza azokat a különbségeket, mely nekem számít itt van.
Ezek szerint csere?

Más: nem tudod/nézted meg fék javítás közben, hogy milyen gyártmányú fékcső van rajta? :?:
Esetleg tudja valaki a gyári beszállítót? :helpsmilie:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #23980 Dátum: 2013.02.06 17:10:28 »
Én is cseréltem pár hónapja minde a 4-et és nem látszódott rajta semmi felirat,
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23981 Dátum: 2013.02.06 17:24:33 »
Ezek szerint csere?

Más: nem tudod/nézted meg fék javítás közben, hogy milyen gyártmányú fékcső van rajta? :?:
Esetleg tudja valaki a gyári beszállítót? :helpsmilie:
Az úgy el volt rohadva, hogy semmi nem látszott rajta.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23982 Dátum: 2013.02.06 17:25:02 »
Egyébként mi a baj a rézzel?
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #23983 Dátum: 2013.02.06 17:28:21 »
Ezek szerint csere?
Hát előbb utóbb mindenképpen, ahogy a zsozsó engedi.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3040
Re:Carina
« Válasz #23984 Dátum: 2013.02.06 17:30:04 »
Én is cseréltem pár hónapja minde a 4-et és nem látszódott rajta semmi felirat,
Üdv! Milyet tettél be?