Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6582285 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #22170 Dátum: 2012.10.29 09:30:56 »
Üdv.
Éppen Pesten leledzek egy kis kiruccanásból kifolyólag. Na meg a Carina tali.

Jó, volt, nem is lehetett volna másmilyen. Csak hideg volt.
Na, Pesten bejött a hó. DE sztem délutánra elolvad.
A gázos autónak 0,7 mm-es gyertyahézag kell. Én összébb nyomtam a denso gyertyámat. Most viszont, hogy itt vagyok, kiugrom Sztendrére denso gyertyáért, ha már akciós.
Prius 2 - a mosolygós autó.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #22171 Dátum: 2012.10.29 16:46:25 »
Kis szórakoztatás :)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_sedan_1.6_xli-6216156

Ennyi km-nél azért egy Carina ennyire nem hullik szét, hogy a felsorolt dolgokat cseréljük, szépen oda lehetett volna írni, hogy törés utáni felújításon esett át.  :lol:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #22172 Dátum: 2012.10.29 16:53:26 »
Kis szórakoztatás :)

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_sedan_1.6_xli-6216156

Ennyi km-nél azért egy Carina ennyire nem hullik szét, hogy a felsorolt dolgokat cseréljük, szépen oda lehetett volna írni, hogy törés utáni felújításon esett át.  :lol:
Ejj, kissé figyelmetlenül olvastam az írásod... Már megrettentem, hogy a képek alapján mondod ezt, én meg semmi olyat nem láttam... :no:
De már világos  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #22173 Dátum: 2012.10.29 19:54:30 »
Üdv!

Megjöttek a gyertyák, igyekszem majd minél hamarabb beépíteni őket.
Rendeltem a Marutihoz is 3 odaillőt. Elvileg mindegyik japán  ;)
Kíváncsi vagyok rájuk  :yes:

Peti Te is kaptál?

[a csatolmányt egy admin törölte]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Carina
« Válasz #22174 Dátum: 2012.10.29 20:36:36 »
Én meg utána akartam nézni a hengerfej csavar témának.

Először is tudni kell, hogy a gyári javítási könyvekben van mindig egy robbantott ábra a témáról, és ott meg vannak jelölve az újra fel nem használható alkatrészek (tömítések, önzáról anyák, stb...).
Nos a hengerfej csavar nincs megjelőlve, tehát ez is azt bizonyítja amit írtam, miszerint nem kell cserélni.

Próbáltam a 4A-FE könyvbe mérést keresni hozzá, de nem találtam... Rém egyszerűen van megfogalmazva:
"Amennyiben bármely csavar nem felelne meg a nyomaték előírásnak, azt a csavart ki kell cserélni."
Magyarul: Rakd nyugodtan vissza, ha mégis elszakad beszoptad  [rohog]
Na majd még kutatok, mert kell lennie.

Pl. a Yarisomhoz meg is találtam.
Ott sem írja hogy cserélni kell, csak ellenőrizni.
Az "A"-val jelölt terülteten (tehát ahol nyúlik a csavar, mert ott még nem ér bele a blokkba) kell átmérőt!!! mérni. A Yarisnál min. 8,75 mm-nek kell lennie.


[a csatolmányt egy admin törölte]
Xanyi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #22175 Dátum: 2012.10.29 20:44:54 »
Én meg utána akartam nézni a hengerfej csavar témának.

Először is tudni kell, hogy a gyári javítási könyvekben van mindig egy robbantott ábra a témáról, és ott meg vannak jelölve az újra fel nem használható alkatrészek (tömítések, önzáról anyák, stb...).
Nos a hengerfej csavar nincs megjelőlve, tehát ez is azt bizonyítja amit írtam, miszerint nem kell cserélni.

Próbáltam a 4A-FE könyvbe mérést keresni hozzá, de nem találtam... Rém egyszerűen van megfogalmazva:
"Amennyiben bármely csavar nem felelne meg a nyomaték előírásnak, azt a csavart ki kell cserélni."
Magyarul: Rakd nyugodtan vissza, ha mégis elszakad beszoptad  [rohog]
Na majd még kutatok, mert kell lennie.

Pl. a Yarisomhoz meg is találtam.
Ott sem írja hogy cserélni kell, csak ellenőrizni.
Az "A"-val jelölt terülteten (tehát ahol nyúlik a csavar, mert ott még nem ér bele a blokkba) kell átmérőt!!! mérni. A Yarisnál min. 8,75 mm-nek kell lennie.
Köszi az eddigi infót, hát tényleg jól megfogalmazták  :no:
Ezt az átmérőt, ahogy kiemelted,  akkor a menet tetején, vagy a menet tövénél (magméret) kell mérni? Mondjuk előbbit egyszerűbb és logikusabb, meg egy M10-es  csavarnak alapból 8mm körüli a magmérete  :hmmmm:
De örülök, hogy jól körbejárjuk a kérdést, mert ez eléggé fontos egy autó szerelésénél  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.29 20:46:25 írta vd1234 »

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #22176 Dátum: 2012.10.29 22:33:13 »
Üdv!

Megjöttek a gyertyák, igyekszem majd minél hamarabb beépíteni őket.
Rendeltem a Marutihoz is 3 odaillőt. Elvileg mindegyik japán  ;)
Kíváncsi vagyok rájuk  :yes:

Peti Te is kaptál?
Ma nem jött össze. Holnap mindenképp. Nem megyek nélküle haza.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #22177 Dátum: 2012.10.29 22:36:04 »
Én meg utána akartam nézni a hengerfej csavar témának.

Először is tudni kell, hogy a gyári javítási könyvekben van mindig egy robbantott ábra a témáról, és ott meg vannak jelölve az újra fel nem használható alkatrészek (tömítések, önzáról anyák, stb...).
Nos a hengerfej csavar nincs megjelőlve, tehát ez is azt bizonyítja amit írtam, miszerint nem kell cserélni.

Próbáltam a 4A-FE könyvbe mérést keresni hozzá, de nem találtam... Rém egyszerűen van megfogalmazva:
"Amennyiben bármely csavar nem felelne meg a nyomaték előírásnak, azt a csavart ki kell cserélni."
Magyarul: Rakd nyugodtan vissza, ha mégis elszakad beszoptad  [rohog]
Na majd még kutatok, mert kell lennie.

Pl. a Yarisomhoz meg is találtam.
Ott sem írja hogy cserélni kell, csak ellenőrizni.
Az "A"-val jelölt terülteten (tehát ahol nyúlik a csavar, mert ott még nem ér bele a blokkba) kell átmérőt!!! mérni. A Yarisnál min. 8,75 mm-nek kell lennie.

üdv!

Kényes dolog a HF csavar és 2-3E Ft spórolással nagyot lehet szopni.
Volt a múltkor sprórolós ember, mehet vissza a régi, az alját leköszörülni sikba. Olyan ***a lett, hogy inditás után jött a viz a HF alól.
Kapott a pofájára utána 3x 90°-ot és elhallgatott. Volt fohász, hogy ne szakadjon el...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #22178 Dátum: 2012.10.30 07:28:31 »
üdv!

Kényes dolog a HF csavar és 2-3E Ft spórolással nagyot lehet szopni.
Volt a múltkor sprórolós ember, mehet vissza a régi, az alját leköszörülni sikba. Olyan ***a lett, hogy inditás után jött a viz a HF alól.
Kapott a pofájára utána 3x 90°-ot és elhallgatott. Volt fohász, hogy ne szakadjon el...

Üdv!

Síkolás után nem volt jó?
3x90o még az újnak is sok lehet  :eek:
Én a kettőnél is majdnem összetojtam magam, és akkor vegyük bele, hogy az még kap terhelést menet közben is  :hmmmm:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #22179 Dátum: 2012.10.30 08:07:56 »
Elbizonytalanodtam, hogy a bosch gyújtótrafóhóoz jó-e a denso gyertya?
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #22180 Dátum: 2012.10.30 08:43:52 »
Elbizonytalanodtam, hogy a bosch gyújtótrafóhóoz jó-e a denso gyertya?
Szerintem simán.
De egyelőre elfogult vagyok a Denso-val  :whistling:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #22181 Dátum: 2012.10.30 09:38:36 »
Miért kellene, hogy ugyanaz a márka legyen? Nekem Denso gyújtáshoz van NGK gyertya, sőőt mikor vettem az autót akkor Bosch gyertya volt a Denso gyújtáshoz  :lol:
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #22182 Dátum: 2012.10.30 10:35:39 »
Miért kellene, hogy ugyanaz a márka legyen? Nekem Denso gyújtáshoz van NGK gyertya, sőőt mikor vettem az autót akkor Bosch gyertya volt a Denso gyújtáshoz  :lol:
Az más, hogy az előző gazda mit tett bele.
Azért gondoltam, hogy a denso gyújtótrafó más feszkót, vagy áramerősséget, vagy mittom én mit ad le, mint a bosch, és ezért az optimális gyertya is más hozzá.
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #22183 Dátum: 2012.10.30 10:49:59 »
Az más, hogy az előző gazda mit tett bele.
Azért gondoltam, hogy a denso gyújtótrafó más feszkót, vagy áramerősséget, vagy mittom én mit ad le, mint a bosch, és ezért az optimális gyertya is más hozzá.
Azért nem gondolom, hogy ilyen van, ha már konverziós táblákat is kiadnak. Nekem NGK volt benne előző tulajnál, most is az van, nemsokára belemegy a Denso, de szerintem OFF Marutiba előbb, mert ott lassan csereérettek km szerint. Itt meg mentek pár ezer km-t.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10245
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #22184 Dátum: 2012.10.30 11:27:53 »
Jelentem, hogy benne vannak a Densok a Marutiban.
Egyelőre csak próbaképpen elindítottam, de simábban megy hidegen, mint a NGK-val (azok franciák voltak, megnéztem most).
Majd tesztelem még  :yes: