Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6974301 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22267
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #21525 Dátum: 2012.08.24 12:49:07 »
Ez a télen keskenyebb gumi, mekkora bullshit már.... 

Az az urban legend, hogy latyakban könnyebben leér a talajra, mint a szélesebb.  Aha.  Hány nap van Magyarországon ilyen latyak, és az mennyi ideig??   Mert más esetben semmi előnye. Esetleg hátránya a kisebb kanyarstabilitás, de ez nem vezető kérdése.

Mikor fog kikopni ez a köztudatból??  Kb. olyan, mint a 5W-s, meg a 0w-s  olaj "hígságától"  való félelem.  Ez legalább már kezd kikopni, mint ahogy a keréknyomás 2.2  szentírás is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #21526 Dátum: 2012.08.24 12:55:48 »
Akárhol szóbakerül a fogyasztás, első kérdésem, mennyire fújd a gumikat vagyis inkább mikor nézted utoljára?
Idejét nem tudják, 2.2 a max... Tehát ha valaki hanyag, feledékeny, legalább havi egyszer lökje fel magasabb nyomásra és ha enged, akkor sem lesz lapos.

Éljen az 1.8 bar..!  :whistling:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22267
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #21527 Dátum: 2012.08.24 13:05:16 »
Akárhol szóbakerül a fogyasztás, első kérdésem, mennyire fújd a gumikat vagyis inkább mikor nézted utoljára?
Idejét nem tudják, 2.2 a max... Tehát ha valaki hanyag, feledékeny, legalább havi egyszer lökje fel magasabb nyomásra és ha enged, akkor sem lesz lapos.

Éljen az 1.8 bar..!  :whistling:

Én kettő féllel járok az SC-vel, de én gyakorlatilag pályázok, meg némi főútvonal.
Az F 2,3-at kap, mert peres a gummedli és egy picit feszesítve van a futómű.
A moci meg kettő pont nulla, mert így kényelmes. :))
De a Dai is 2,5 ment.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #21528 Dátum: 2012.08.24 13:12:26 »

Helyes!


-----

Mit találtam:    :D



lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #21529 Dátum: 2012.08.24 13:50:29 »
Akárhol szóbakerül a fogyasztás, első kérdésem, mennyire fújd a gumikat vagyis inkább mikor nézted utoljára?
Idejét nem tudják, 2.2 a max... Tehát ha valaki hanyag, feledékeny, legalább havi egyszer lökje fel magasabb nyomásra és ha enged, akkor sem lesz lapos.

Éljen az 1.8 bar..!  :whistling:
Én 3,0 bárral járok.
Prius 2 - a mosolygós autó.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #21530 Dátum: 2012.08.24 14:01:23 »
Kezelési 160km/h fölé ír ekkora guminyomásokat. 195/60 R15-re 2.1-et ír előre, 1.9-et hátra. Én 2.1 vagy a szentírásos 2.2-t szoktam tolni mindegyikbe :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #21531 Dátum: 2012.08.24 14:02:43 »
Kamikaze!
Én szinte sosem járok 3000 fölött. Városban ha erősebben huzatom épp eléri a váltáskor, országúton meg 105-ig járok.
Ja, pályán már régen voltam. mióta ilyen sok a pályadíj, a sima főúton megyek. Így fele annyiból kijön.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #21532 Dátum: 2012.08.24 14:20:12 »
már régóta meg akarom kérdezni, mi volt a találkozón a tapasztalat a hangszigeteléssel kapcsolatban?
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #21533 Dátum: 2012.08.24 15:18:43 »
Ez a télen keskenyebb gumi, mekkora bullshit már.... 

Az az urban legend, hogy latyakban könnyebben leér a talajra, mint a szélesebb.  Aha.  Hány nap van Magyarországon ilyen latyak, és az mennyi ideig??   Mert más esetben semmi előnye. Esetleg hátránya a kisebb kanyarstabilitás, de ez nem vezető kérdése.

Mikor fog kikopni ez a köztudatból??  Kb. olyan, mint a 5W-s, meg a 0w-s  olaj "hígságától"  való félelem.  Ez legalább már kezd kikopni, mint ahogy a keréknyomás 2.2  szentírás is.
"Mert más esetben semmi előnye." Ez mekkora bullshit már, fentebb már írtam, hogy esőben is jobb. Ha nem hiszed, akkor játszunk kötélhúzást autóval esőben széles meg keskeny gumival ugyan olyan autókkal stb. Tőlem mindenki olyan gumit használ amit akar, akkor amikor akarja, de nem kell bikaszarozni... :lol:
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Carina
« Válasz #21534 Dátum: 2012.08.24 18:25:00 »
Nem arról van szó, hogy kinek hiszek, kinek nem. Csak az a legrosszabb, ha ő azt mondja, a másik meg mást mond. Ha van egy hiba, akkor annak egyértelműnek kell lennie, pl. februárban volt műszaki vizsga, na ott sem vették észre.
Erre hagy mondjam, el, hogy az enyémet rázópadon nem tudták megállapítani, hogy jobb alsó gömbtámasz rossz. A városban egyetlen helyen teljesen kitekert kormánnyal koppant be csak, ezért nem nyugodtam bele, hogy nincs gondja. De annyira erősködtek hogy rendben van, hogy elvittem futóműves, hogy akkor állítunk. Ő mondta, hogy nem haragudjak ezt ő nem állítja be, mert akkorát kottyan az alsó gömbtámasz, hogy majd kiesik. Ott megfogtam én is a kerék alját és döbbenetesen lehetett lötyögtetni, csak ott és csak akkor.
Ennyit a rázópados vizsgálatról, ami megjegyzem a vizsgasoron volt.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Carina
« Válasz #21535 Dátum: 2012.08.24 18:27:50 »
"Mert más esetben semmi előnye." Ez mekkora bullshit már, fentebb már írtam, hogy esőben is jobb. Ha nem hiszed, akkor játszunk kötélhúzást autóval esőben széles meg keskeny gumival ugyan olyan autókkal stb. Tőlem mindenki olyan gumit használ amit akar, akkor amikor akarja, de nem kell bikaszarozni... :lol:
Én most FUBA-val értek egyet. Egyébként meg stabilabb a szélesebb, ami felhőszakadásban remekül felúszik! :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Carina
« Válasz #21536 Dátum: 2012.08.24 19:14:34 »
Azonos mintázatból a szélesebb hamarabb felúszík a vizen, ez igaz. De ha nem áll a víz az úton több centi mélyen, csak vizes (mint általában), akkor természetesen újra a szélesebb gumi nyer!
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22267
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #21537 Dátum: 2012.08.24 19:46:11 »
Srácok, gumitémában részemről befejeztem a széles vs. keskeny eszmefuttatást.  Mindenki használja egészséggel a saját belátása szerint!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #21538 Dátum: 2012.08.24 19:53:48 »
Erre hagy mondjam, el, hogy az enyémet rázópadon nem tudták megállapítani, hogy jobb alsó gömbtámasz rossz. A városban egyetlen helyen teljesen kitekert kormánnyal koppant be csak, ezért nem nyugodtam bele, hogy nincs gondja. De annyira erősködtek hogy rendben van, hogy elvittem futóműves, hogy akkor állítunk. Ő mondta, hogy nem haragudjak ezt ő nem állítja be, mert akkorát kottyan az alsó gömbtámasz, hogy majd kiesik. Ott megfogtam én is a kerék alját és döbbenetesen lehetett lötyögtetni, csak ott és csak akkor.
Ennyit a rázópados vizsgálatról, ami megjegyzem a vizsgasoron volt.

Tanulságos történet, lehet nálam is egy hasonló sztori kezd kialakulni. Addig én sem nyugszom amíg ki nem lesz derítve, amiket pedig leírtatok mindenképp figyelembe veszem! Csak egyszer érjek már a végére, hogy na ok rendben van az autó, már csak az olajfogyit kell megoldani.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10330
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #21539 Dátum: 2012.08.24 20:15:48 »
Üdv!

Ma vettem észre, hogy a vezetőoldali záramat nem tudom kulccsal forgatni.
Le kellett vennem a kárpitot, és pár csatlakozót, találtam, amik csak vannak, de nem használtak:
Ez a tükör alatt kevéssel: http://kepfeltoltes.hu/view/120824/K_p0489_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ez a két plusz csatlakozó az ablakmozgató konzollal egy helyen: http://kepfeltoltes.hu/view/120824/K_p0491_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ez meg az ajtó aljába dobva: http://kepfeltoltes.hu/view/120824/K_p0492_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Csak tippjeim vannak, de pontosan mik lehetnek ezek?   :helpsmilie: