Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6745147 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19290 Dátum: 2012.02.27 23:27:36 »
üdv!
Olvass vissza, kábelkötegelövel megoldható!
Kipróbáltam, semmire nem jó. Csak lefelé nem engedi mozdulni, felfelé ugyanúgy bemozdul.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19291 Dátum: 2012.02.27 23:32:06 »
...
Esetleg a kormánymü lógását kompenzálták azzal, hogy összébvették a holtjátékot a a fogaslécnél, igy viszont végállásokban szorul.
Ez így nem igaz. Akkor lenne igaz, ha a fogasléc a középtájon kopott lenne. Márpedig az az annyira jó anyag, hogy nem kopik. Előbb kopik ki a szorító hézagoló.
Mint mondtam nekem ez lett utána állítva, és szimering csere, meg olaj csere. Eredmény: nem lötyög és nem szorul, sokkal kevésbé visít.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19292 Dátum: 2012.02.27 23:38:46 »
Én az alatta lévő benyúló tartó tetejére tettem egy tömör szivacsot, a magnó és a tartó közé. Megfelelő méretben belülről. Azóta nincs hangja. Ja a beépítő keret karmait is jól behajlítottam.
Üdv
Az a gubanc, hogy az én rádiómnak nincs beépítő kerete. Láss csodát, mert ki látott még ilyet, Beckerék nem tettek hozzá beépítő keretet, cserébe magán a házon van összesen két rugós fog oldalt, melynek a szorossága állítható, de a rázkódástól, gyanítom, idővel elállítódik az is. Továbbá nem képes olyan erősen tartani. Lehet a mercikbe jó volt.
Valami olyasmiben gondolkodom, hogy a hátulját odacsavarozni valamilyen tartóhoz a tűzfalra. Vagy nem is tudom mi van mögötte.
Prius 2 - a mosolygós autó.

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re:Carina
« Válasz #19293 Dátum: 2012.02.28 16:01:03 »
Sziasztok!

A hétvégén motort cseréltünk a gépemben. Kisebb komplikációkkal, de sikerült az angol autóba egy japán donor motorját átpakolni. Ha esetleg valakit érdekel, mire kell készülni hasonló esetben, keressen meg nyugodtan... Lebeszélem róla :)

Az egyik probléma, amit még nem sikerült megoldanom, hogy elkezdett irtózatos hangot adni a szervó és habzik benne az olaj, pedig eddig soha nem volt semmi problémám vele. Lecseréltük benne az olajat, de ugyanaz. Nem tudom mi baja és úgy gondolom, a motorcseréhez nem kellene, hogy köze legyen. Van esetleg tippetek, vagy inkább tegyem át a donorét?

A másik, hogyan tudom kimérni a lambda szondát, hogy jó-e? Két szürke, egy fekete és egy fehér kábel van rajta, melyik micsoda?
Valami univerzálisat lehet tenni bele, vagy nincs értelme?

A harmadik a gyújtáselosztó hall szenzora. Le van törve az elosztóról a fekete csatlakozó, amiben három saru van. Sajnos kicsúsztak a vezetékek és valószínűleg sikerült is összecserélni őket. Nem tudná valaki megmondani, gyárilag hogy milyen sorrendben vannak? A + jelhez a piros vezetéket, a 0-hoz a zöldet, a - hoz a feketét raktam jelenleg. Esetleg mérhető valahogy, hogy jól működik-e?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19294 Dátum: 2012.02.28 17:10:23 »
Mondjátok már meg Ti boldogultok a keresővel?
Nekem összesen egy oldal találatot hoz bármit írok be.
Pl az "5W40" -re mert tudom, hogy ezt egymilliószor beírták, csak egy oldalt hoz.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Carina
« Válasz #19295 Dátum: 2012.02.28 17:11:33 »
Mondjátok már meg Ti boldogultok a keresővel?
Nekem összesen egy oldal találatot hoz bármit írok be.
Pl az "5W40" -re mert tudom, hogy ezt egymilliószor beírták, csak egy oldalt hoz.
Pipáld be ezt: "Eredmények megjelenítése üzenetekként"
         

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19296 Dátum: 2012.02.28 18:03:05 »
Sziasztok!

A hétvégén motort cseréltünk a gépemben. Kisebb komplikációkkal, de sikerült az angol autóba egy japán donor motorját átpakolni. Ha esetleg valakit érdekel, mire kell készülni hasonló esetben, keressen meg nyugodtan... Lebeszélem róla :)

Az egyik probléma, amit még nem sikerült megoldanom, hogy elkezdett irtózatos hangot adni a szervó és habzik benne az olaj, pedig eddig soha nem volt semmi problémám vele. Lecseréltük benne az olajat, de ugyanaz. Nem tudom mi baja és úgy gondolom, a motorcseréhez nem kellene, hogy köze legyen. Van esetleg tippetek, vagy inkább tegyem át a donorét?

A másik, hogyan tudom kimérni a lambda szondát, hogy jó-e? Két szürke, egy fekete és egy fehér kábel van rajta, melyik micsoda?
Valami univerzálisat lehet tenni bele, vagy nincs értelme?

A harmadik a gyújtáselosztó hall szenzora. Le van törve az elosztóról a fekete csatlakozó, amiben három saru van. Sajnos kicsúsztak a vezetékek és valószínűleg sikerült is összecserélni őket. Nem tudná valaki megmondani, gyárilag hogy milyen sorrendben vannak? A + jelhez a piros vezetéket, a 0-hoz a zöldet, a - hoz a feketét raktam jelenleg. Esetleg mérhető valahogy, hogy jól működik-e?

ÜDV!
Az angol és japán verziók közt azért van különbség. A gyújtás például egyezik? Bosch - Denso?
A szivattyút akkor próbáld meg a donort, hátha.

Lambdaszonda:
Itt is kérdés, nem-e szegénykeverékes lett az új motor, mert abba nem mezei szonda kell.
talán itt: http://www.lambdasensor.co.uk/main/mcolours.htm

Hall adó:
ha elindult a motor, jól kötötte össze  ;)

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #19297 Dátum: 2012.02.28 18:24:00 »
Carinások!

lp
vd1234
kisbal
bsh
bpm
Morthond
carina e 2.0
Morthond
Carina ll 1.6 XLi
ktamas
boznor
cujethu
veres2
Zé Balázs
taby
Mazso-m
rupalaszlo
MartensDr
thomas9
Sördög
kavarc

és akiknek nem találtam a nevét!

Ha valaki még nem hallotta volna március közepén a hosszúhétvégén találkozót szervezünk.
A helyszint illetően még lehet javaslatokat tenni, egyenlőre a Soroksári Auchan parkoló a megjelölt cél!
Ha valaki tud nagyobb szabad placcot jelezze!

Itt lehet bepipálni kire számíthatunk: http://www.doodle.com/abfqiqyhsxz3hdsy

Persze várunk minden Toyotás érdeklődőt is!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #19298 Dátum: 2012.02.28 20:25:53 »
Lassan már lehetne nyitni itt a Carina topicban vagy a Találkozók-ban egy témát külön erre :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Blacika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Carina
« Válasz #19299 Dátum: 2012.02.28 21:01:27 »
Üdv mindenkinek!

Carina vásárlásán töröm a fejemet és az internetet böngészve találtam rá erre a fórumra.Szeretnék segítséget kérni,hogy mire kell és érdemes figyelni a vásárláskor? A 2,0 L benzines verziókat nézegetem.

Előre is köszönöm!
Laci

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19300 Dátum: 2012.02.28 22:29:59 »
Pipáld be ezt: "Eredmények megjelenítése üzenetekként"
Igen, ezt már javasoltad, és akkor a felment a találati lista 3 db-ról 1 oldalra. De nekem még soha nem hozott többet.
Megkerestem egy szót a legelső hozzászólásból és beírtam a keresőbe. Nem is tudott visszamenni addig a dátumig. Nekem. Lehet valami beállítás van rosszul, de akkor mi.
Arra, hogy "5w40" egy oldalt hoz, pedig milliószor +1x be lett írva.
Emberek, bárki hozzászólhat a témához! ;)
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #19301 Dátum: 2012.02.28 22:32:32 »
Én azért nem jelöltem, mert nekem nem jó az időpont.
Prius 2 - a mosolygós autó.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #19302 Dátum: 2012.02.28 23:23:38 »
Üdv mindenkinek!

Carina vásárlásán töröm a fejemet és az internetet böngészve találtam rá erre a fórumra.Szeretnék segítséget kérni,hogy mire kell és érdemes figyelni a vásárláskor? A 2,0 L benzines verziókat nézegetem.

Előre is köszönöm!
Laci

Üdv Laci!

Jó a gondolat, mert a Carina-E a legjobb választás szerintem ha valaki a 90-es évek első felében gyártott autók között keresgél. Én a japán gyártásúakat ajánlom neked, már csak azért is mert azzal van hosszabb tapasztalatom és mert tartósabbnak, megbízhatóbbnak, magasabb gyártási minőségűnek tartják azokat, de 2 éve van a családban egy '98-as 2.0-ás Avensis is ami már angol gyártású és eddig az is bevált. Onnan tudhatod, hogy a kinézett példány japán-e, hogy "J" karakterrel kezdődik az alvázszám az angol gyártású meg "G"-vel. Nem tudom miért a 2.0 (3S-FE) motorokkal nézed, ha a magasosabb felszereltség miatt akkor értem, de ha szép állapotú autót találsz 1.6 (4A-FE) motorral, csak próbáld ki nyugodtan szerintem nem fogsz csalódni. Nekem a 115 lóerős változat van, és a menettulajdonságok szinte azonosak a 2.0-ás verzióval, igaz azért mert az enyémben nincs se klíma, se légzsákok, se ABS, se tetőablak, így viszont a kocsi súlya min. 120 kg-mal kevesebb mint a nagyobb motoros változaté. Munkámból eredően sok új autót kipróbálhatok és bátran mondhatom, hogy összehasonlítva azokkal még nem éreztem azt, hogy a Carina mennyire idejétmúlt lenne. Sőt...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #19303 Dátum: 2012.02.28 23:41:45 »
Igen, ezt már javasoltad, és akkor a felment a találati lista 3 db-ról 1 oldalra. De nekem még soha nem hozott többet.
Megkerestem egy szót a legelső hozzászólásból és beírtam a keresőbe. Nem is tudott visszamenni addig a dátumig. Nekem. Lehet valami beállítás van rosszul, de akkor mi.
Arra, hogy "5w40" egy oldalt hoz, pedig milliószor +1x be lett írva.
Emberek, bárki hozzászólhat a témához! ;)

30 találat jött ki, neked is? Egyébként szerintem se működik jól a keresőmotor.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Carina
« Válasz #19304 Dátum: 2012.02.29 07:32:11 »
A kereső miatt Mickey-t keressétek, nekem is 30 találatot ad.  :helpsmilie: