Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6934152 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Carina
« Válasz #18345 Dátum: 2011.11.20 12:42:08 »
Jaja. Bár pont nekem nagy az arcom... Ha valaki azt akarja csak, hogy valami hangosan is torzításmentesen huppogjon meg dübögjön, akkor fejegység-csere és hátra valami normálisabb hangszóró, NEM gyári kalaptartóval (az enyém rétegelt lemez, nagyon jó lett a hangzása, igaz, tök véletlen volt, hogy ebből csináltattam). Nekem bejött. Igénytelen vagyok zenei téren, tudom... Nem érdekel. Dübörög ha kell, de szépen szól.  :hug: :devil: Ennyi elég a boldogságomhoz.  ::)
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Carina
« Válasz #18346 Dátum: 2011.11.20 13:29:03 »
Jaja. Bár pont nekem nagy az arcom... Ha valaki azt akarja csak, hogy valami hangosan is torzításmentesen huppogjon meg dübögjön, akkor fejegység-csere és hátra valami normálisabb hangszóró, NEM gyári kalaptartóval (az enyém rétegelt lemez, nagyon jó lett a hangzása, igaz, tök véletlen volt, hogy ebből csináltattam). Nekem bejött. Igénytelen vagyok zenei téren, tudom... Nem érdekel. Dübörög ha kell, de szépen szól.  :hug: :devil: Ennyi elég a boldogságomhoz.  ::)

Annó  Carinába nekem is kalaptartóba volt ovál, nekem megfelelt. Akkor kaptam némi kritikát, nyilván jogosan, de nekem jó volt, hasonlóan, mint neked.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
14-es téli kerekek lemezfelnin
« Válasz #18347 Dátum: 2011.11.20 14:53:43 »
Eladó 4 db 14-es Carina lemezfelnire szerelt, 186/65R14 téligumi.
A gumik Infinity Inf-049 típusúak, 2006 év végi gyártásúak, defekttől mentesek, kb. 5-5,5 mm a profilmélység rajtuk.
A felnik közül az egyik pereme kicsit deformált, egyengetni kell rajta.
Az egész cucc 24.000 Ft lenne, átvethető a IV. kerületben, vagy Dunakeszin.
Eléretőségem: privát üzenet, vagy 20/823-5029.

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.20 15:08:56 írta Zé Balázs »
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #18348 Dátum: 2011.11.20 15:15:14 »

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #18349 Dátum: 2011.11.20 16:29:48 »
Kami,
Nem fér be a hátsó ajtóba az első ajtóba való hangszóró, vagy legalábbis barkácsolni kell majd vele.
Én is cseréltem a hátsót egy kétutasra, de az eredeti műanyag, 3 csavaros beépítőkeretbe szereltem az új hangszórót.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Carina GTi
« Válasz #18350 Dátum: 2011.11.20 16:37:04 »
Egy Kollégám haveri körében van egy eladó Carina GTi...
1993-as, a műszerfalat leszámítva gyári állapotban.
Elég sokat futott, de karban volt tartva.
Aki nem ismeri: 3S-GE motor (156 LE), Celica futómű, dupla kipufogó, gyári spoiler, hátul is tácsafékek; 15-ös kerekek, első fényszóró-mosó.
Jó lenne megvenni...
De a kombimat sosem adnám el... :helpsmilie:

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.20 16:41:06 írta Zé Balázs »
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Carina GTi ...
« Válasz #18351 Dátum: 2011.11.20 16:43:39 »
Még 2 kép...

[a csatolmányt egy admin törölte]
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #18352 Dátum: 2011.11.20 17:27:17 »
Nna, az oválhangszóró és a kalaptartó miatt lesz itt néhány negatív vélemény!  :1eye:

Opcionális lehetőségként írtam az ovált, akinek nem annyira fontos a hangszín és minőség. Igazad van Hi-fi rajongók körében meg sem mertem volna említeni :D Nekem is van hátul két ovál a kalaptartóban, így vettem előző tulajtól, amint bent lesz az erősítő történelemmé válik :devil: Elől már megvan a komponens szett sajna még fejegységről hajtva, erre majd kötök erősítőt, plusz egy mélyláda belapul majd a csomagtartóba.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina GTi
« Válasz #18353 Dátum: 2011.11.20 17:33:45 »
Egy Kollégám haveri körében van egy eladó Carina GTi...

 :eek: De jó lenne kipróbálni! Balázs vezetted már?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina GTi
« Válasz #18354 Dátum: 2011.11.20 17:38:08 »
Igen, egy rövid szakaszon vezettem.
Stabilabb, jobb a futóműve, mint a "sima" Carina-nak (mondjuk, a gumik is nagyobbak, szélesebbek és "peresebbek").
A kormányzás is sokkar direktebb, 2,5 fordulat az egyik végállástól a másik végállásig.
No, és persze a 3S-GE motor is finom darab (kis fordulaton igazából nincsen jelentősebb különbség a gyengébb 2 litereshez(3S-FE) képest; nagyobb fordulaton viszont érezni a 23 lóerőnyi különbséget).
Ezeken túl igen szép a fara!  :clap:
Jó kis gép!!!  :wub:

:eek: De jó lenne kipróbálni! Balázs vezetted már?

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.20 17:41:48 írta Zé Balázs »
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina
« Válasz #18355 Dátum: 2011.11.20 22:34:38 »
Szép így az 5 ajtós :wub: ! Nagyon bejövős a gépezet, de műszerfal spec nekem nem tetszik. Balázs! A GTi-nek is kicsit szürcsög a kis dobja? :D

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re:Carina
« Válasz #18356 Dátum: 2011.11.20 22:48:12 »
A műszerfal ilyesforma egyedivé tétele nekem sem tetszik (igazából "gagyivá" teszi az összképet). Viszont ezzel a hátsó szárnnyal a japán 5 ajtós nagyon jól néz ki, talán a legjobban az összes verzió közül!
Hát, azt hiszem, hogy "szürcsögött" a kis dob ennél a kocsinál is!  ;)
Igazából sajnos minden részletre nem emlékszem; de biztosan hangosabb volt a kipufogó, mint a sima 2.0 -nál.
Illetve volt egy kis "koppány kipufogó" hangulata a hangjának (bár lehet, hogy Dani erre Te nem emlékezhetsz).
Szóval, szürcsögött!  :yes:

...műszerfal spec nekem nem tetszik. Balázs! A GTi-nek is kicsit szürcsög a kis dobja? :D
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #18357 Dátum: 2011.11.21 16:14:31 »
Kami,
Nem fér be a hátsó ajtóba az első ajtóba való hangszóró, vagy legalábbis barkácsolni kell majd vele.
Én is cseréltem a hátsót egy kétutasra, de az eredeti műanyag, 3 csavaros beépítőkeretbe szereltem az új hangszórót.


Üdv skacok!
Valaki nem tudja véletlenül, mit kell kötözni, hogy szóljon a hátsó ajtóban is a hangszóró?

Gyárilag nincsen benne, de a kábel/csatalkozó ott van :D!
Örülhetnék is, de nem szól... :censored: Hiába dugom össze a hangszóróval, néma..
Pedig szépen beférnek az első hangszórók hátra, egy kis pöcköt kell gyártanom és fel is lehet csavarozni!
De miért nem szól? Elöl a rádió vezetékeit kicsipogtattam szakadásra, az első hangszóró szépen felsimerhető, de a hátsó nem megy... 8 vezeték indul a rádiótól a hangszórókig... 2-2 elöl 2-2 hátul elvileg...
Zé Balázs, megint a tanácsodat várom!

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #18358 Dátum: 2011.11.21 18:18:36 »
Milyen csatit használsz a fejegység csatlakozásnál? Nálam elég gányul néztek ki a vezetékek a középkonzolnál, muszáj volt tisztába rakni, vettem Toyota kompatibilis ISO csatit ráforrasztottam a megfelelő vezetékeket (kimérve), ezt követően már csak az új fejegységhez adott csatlakozót kellett erre a Toyota ISO csatira pattintani és már szólt is mind a 4 hangszóró.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #18359 Dátum: 2011.11.21 18:27:34 »
Nekem van hátul hangszóró, az előző tulaj rakatta be. Sajnos kivágta a kárpitot emiatt.
A negatív véleményem a hátsó ajtós hangszórókról, hogy ha kisebbet raksz be, akkor más lesz a hangkép ami hátulról jön ahhoz képest ami elölről jön. Nekem pl a hátsó berezonál amikor az első 16-os még bírja.
Soha nem tennék hátra hangszórót.
És szerintem egy jobb minőségű egyutas hangszóró előre erősítő nélkül gy közepes osztályú kábellel mindenképpen jobban fog szólni ,mint egy erősítős olcsó keresztváltós csipogós hangszóró. Bár nem mindenkit a hangzáshűség érdekel. Mindenestre egy hátsó hangszóró és egy első árából én egy jobb minőségű elsőt vennék.
Prius 2 - a mosolygós autó.