Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6942290 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #16395 Dátum: 2011.03.20 13:45:18 »
Szerintem nem ártana megírnod, hogy ezt hol gondoltad, ugyanis országszerte mindenhonnan írnak Carinások. A legközelebbi Toyota Klubos tali május 7-8 lesz Balcsin, sztem adja magát, hogy gyertek! ;)
         

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #16396 Dátum: 2011.03.20 15:29:35 »
Visszaraktam az ablakemelő kapcsolót, mivel nem lehetett szétszedni. És láss csodát világít az auto felirat.. Sztem megijedt. :D
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #16397 Dátum: 2011.03.20 15:43:24 »
Visszaraktam az ablakemelő kapcsolót, mivel nem lehetett szétszedni. És láss csodát világít az auto felirat.. Sztem megijedt. :D

Tegnap sötétben láttam, nekem csak az  :D.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #16398 Dátum: 2011.03.20 16:04:58 »
Na üvegfoglalatosba nem kapsz 20 W-osat.

És a HSZ-m második része?  :D

Hogyan működik ez?
Keresgetem neten de korai kelés volt ma (:S) belinkelhetnéd, ha van infod.
Ez a DRL (jómagyar rövidítés déjtájm runing lámp) utólagosan hogyan működik, konkrétan az a halványabban világit kevesebb áramot eszik dolog mikéntje érdekel.


Először elnézést kérek, hogy csak most irok, de  bedöglött a pc-m, igy aztán nehézkes a válaszadás. 
Röviden leirom azért: van egy fekete doboz, ami tartalmazza a szükséges elektronikai elemeket a szabályszerű működéshez. Ez kerül beszerelésre a kocsiba, avatatlan szemnek láthatatlan módon. Gyakorlatilag a távolási fényt kiadó izzó fog DRL-ként működni, úgy, hogy a fénykürt üzemmód is megmarad.

Nézd el nekem, hogy nem részletezem tt jobban a Tunning/mindn, ami világit topicban részletesen leirtam már, kélek keress rá.

Ide is beteszem a vonatkozó videót. Az teljesen mindegy műszakilag, hogy H4-es, vagy H1-H7 kombó.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Carina
« Válasz #16399 Dátum: 2011.03.20 16:51:20 »
Carina E gyújtáskapcsolót mennyiért reális eladni? 2 kulccsal

ktamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re: Carina
« Válasz #16400 Dátum: 2011.03.20 20:14:01 »
Szerintem nem ártana megírnod, hogy ezt hol gondoltad, ugyanis országszerte mindenhonnan írnak Carinások. A legközelebbi Toyota Klubos tali május 7-8 lesz Balcsin, sztem adja magát, hogy gyertek! ;)

abban igazad van hogy országszerte vannak ennek a tipusnak a kedvelői, másrészről is igazad van hogy a Balcsis találkozó már eléggé kifort ahogy a hsz-et olvastam a topicban, előreláthatóan oda nem tudok menni, esetleg a kakucsis találkozóra. majd kitalálok egy kompromisszumos helyszínt ami carinás találkozóra ideális lenne :cool2: persze ha vannak érdeklödők, mert ha nem akkor nem töröm magam :)

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re: Carina
« Válasz #16401 Dátum: 2011.03.20 20:26:45 »
Visszaraktam az ablakemelő kapcsolót, mivel nem lehetett szétszedni. És láss csodát világít az auto felirat.. Sztem megijedt. :D

legalább sikerült visszarakni :) az lehet biztos úgy vélte jobblesz ha "csinálom a dolgom"  :lol:

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #16402 Dátum: 2011.03.21 18:34:58 »
Mennyi fogyasztás növekedést idéz elő a tompított fényszóró?
A DRL egyik funkciója a fogyasztás csökkentése, a másik az optikai tuning lenne?
Prius 2 - a mosolygós autó.

castor84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Carina
« Válasz #16403 Dátum: 2011.03.22 09:08:46 »
Üdv Mindenkinek!
Lenne egy kérdésem.
'94-es Carina E-m van 1.6 xli
a kioufogónál az a csuklós megoldás, ami a flexibilis cső helyett van, na az megadta magá, kifúj, hangos, zörög.
cserélni szeretném hegyományos flexi csőre cserélni. van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? ill ha valaki tudná a méreteket, hogy mekkora cső kell rá, azt is megköszönném.

ssuti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re: Carina
« Válasz #16404 Dátum: 2011.03.22 11:22:35 »
Üdv Mindenkinek!
Lenne egy kérdésem.
'94-es Carina E-m van 1.6 xli
a kioufogónál az a csuklós megoldás, ami a flexibilis cső helyett van, na az megadta magá, kifúj, hangos, zörög.
cserélni szeretném hegyományos flexi csőre cserélni. van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? ill ha valaki tudná a méreteket, hogy mekkora cső kell rá, azt is megköszönném.

Szia!
Nekem is kifújt, kivágtuk, 50x100-as flexicső került a helyére. Utána találtam vaterán ilyen csuklót is 10k-ért újat, de most már marad a flexicső. Sajnos nem mentettem el kinél volt. Ja, az enyém 94-es 2.0, nem tudom kipufogóban van-e különbség.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10326
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina
« Válasz #16405 Dátum: 2011.03.22 13:45:54 »
Üdv!

Ez a flexicsöves dolog kamikaze-nál volt, úgy emlékszem 50x100-as volt nála is, de egész jó lett, azt mondta.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Carina
« Válasz #16406 Dátum: 2011.03.22 14:46:23 »
Visszaraktam az ablakemelő kapcsolót, mivel nem lehetett szétszedni. És láss csodát világít az auto felirat.. Sztem megijedt. :D

Tegnap sötétben láttam, nekem csak az  :D.
Nálam mind a 4 gomb világít, viszont amikor az ablakok le vannak zárva, akkor csak az AUTO felirat világít. Tehát csak az a gomb világít, ami működik is.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #16407 Dátum: 2011.03.22 14:56:39 »
Eddig az derült ki, hogy a korai Carina e-ben világíts kapcsolók voltak. a 92esben biztos taklán a 93-asban is a 94-esben nem. Maga a kapcsoló sem világítós.
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #16408 Dátum: 2011.03.22 14:56:48 »
Üdv Mindenkinek!
Lenne egy kérdésem.
'94-es Carina E-m van 1.6 xli
a kioufogónál az a csuklós megoldás, ami a flexibilis cső helyett van, na az megadta magá, kifúj, hangos, zörög.
cserélni szeretném hegyományos flexi csőre cserélni. van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? ill ha valaki tudná a méreteket, hogy mekkora cső kell rá, azt is megköszönném.

Alámész  a kocsinak és megméred azt a kipufogócső átmérőt, ami közvetlen a flexicső csatlakozásánál van. Leméred milyen hosszú a flexicső és megvannak a méretek.
50x100 mm az jó volt nekem.
Azt hozzáteszem, hogy le kell venni legalább a két csavarral a leömlő irányából a csövet, ill. az igazi az volna, ha a katalizátorról is le tudnád kötni a csövet. Nekem össze van rohadva, de stabilan, így megoldottuk a helyén CO-val és flexxel. [az első összeillesztést viszont muszály levenni, ahol van egy tűzkarika, ez ha nincs nagyon szét, valami hőálló kipufogótömítő pasztával bekened és hajrá.]



[a csatolmányt egy admin törölte]

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #16409 Dátum: 2011.03.22 14:58:56 »
Én is flexicsövet rakattam be. De most nem rég találtam egy autós boltban 3ezer valamennyiért olyan csuklósat is mint az eredeti volt. 50 mm-es csőátmérővel, rugós csavarfeszítővel.
Prius 2 - a mosolygós autó.