Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6852367 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Carina
« Válasz #16365 Dátum: 2011.03.19 09:27:40 »
Az átalakításnak nem marad nyoma?Nem fúrnak, vagy ilyesmi?
Marad nyoma, a szívótoroknál ahol a gázinjektor bekötéseknél fúrni kell, és a betöltőnél.
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #16366 Dátum: 2011.03.19 10:09:00 »
Na ilyen lett. Szóljon valaki, aki tud szebb megoldást.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Prius 2 - a mosolygós autó.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10303
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina
« Válasz #16367 Dátum: 2011.03.19 10:19:18 »
Nagyon kemény :) Gondolom az 1k-t használtad (színkódot sosem tanultam meg ::) )
Elegendő a fénye?

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #16368 Dátum: 2011.03.19 10:31:10 »
Az ellenálás 1K-s. Még a gépbe nem lett betéve, mert azzal az asszony jár. Ez egyébként yaris középkonzol világítás. Nem tudsz valami jobb megoldást?
Elég nyűgös volt megforrasztani. Attól féltem a hőtől elfüstöl valamelyik. Ja és a nagyobb led éppen nem fér bele.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #16369 Dátum: 2011.03.19 10:33:37 »
Hogy kell kivenni a carinában az ablakemelő gombok paneljét. Le kell szedni a kárpitot, vagy simán kipattintani és akkor kijön az áramkör is?
Prius 2 - a mosolygós autó.

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Carina
« Válasz #16370 Dátum: 2011.03.19 10:58:20 »
Az átalakításnak nem marad nyoma?Nem fúrnak, vagy ilyesmi?
Marad nyoma, a szívótoroknál ahol a gázinjektor bekötéseknél fúrni kell, és a betöltőnél.
És ha kiszereled a gázszettet, azokkal mit csinálsz?
99' Avensis 1.6 4A-FE

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re: Carina
« Válasz #16371 Dátum: 2011.03.19 11:31:30 »
Hogy kell kivenni a carinában az ablakemelő gombok paneljét. Le kell szedni a kárpitot, vagy simán kipattintani és akkor kijön az áramkör is?


Nem kell a kárpitot leszedni csak simám kipattintod. A könyölő felöl alányúlsz óvatosan egy laposfejű csavarhuzóval majd a kipattant végét picit megemeled és srégan kihúzod. A kábeleket meg egy kis pöcök tartja a helyükün azt be kell nyomni simán újjal és szét lehet húzni őket. (teszek fel pár képet segítségül)

[a csatolmányt egy admin törölte]

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re: Carina
« Válasz #16372 Dátum: 2011.03.19 11:32:59 »
már nem fért bele a 200k-ba, nah ezt a pöcköt kell benyomni, Sikeres szerelést hozzá!  :)

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.19 11:36:22 írta danee90 »

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10303
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Carina
« Válasz #16373 Dátum: 2011.03.19 11:49:44 »
Üdv!
Nekem van valami gomb itt a vezető melletti soron, amit ha megnyomok, valami kattan a műszerfalban (gondolom relé), de semmi más nem történik. Azt hiszem, erre kellene záródjon minden ajtó, de ez csak akkor történik meg, ha fönt a reteszt elfordítom. Ez mi akar lenni?

Isti2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 81
Re: Carina
« Válasz #16374 Dátum: 2011.03.19 12:11:02 »
Az a gomb arra való, hogy ne a kulccsal kelljen zárogatnod (csak az ajtó bezárásakor felhúzva kell tartani a kilincset), ha nincs távvezérlőd vagy ha bent ülsz a kocsiba egy gombnyomára tudod a 4 ajtót zárni. Megnéztem a 94 decemberi forgalomba helyezésű Carinánál csak az auto felirat világít gyárilag. A 92 decemberin meg az összes mint mondta.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Carina
« Válasz #16375 Dátum: 2011.03.19 13:19:09 »
Idáig eljutottam. Azt zöld panelt nem tudom leszedni. A csavart kicsavartan, de valami fogja. A gombok sem engedik, azokat hogy lehet törés mentesen leszedni?

[a csatolmányt egy admin törölte]
Prius 2 - a mosolygós autó.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #16376 Dátum: 2011.03.19 14:48:19 »
Ha kevesebb fényerő kell, az nem baj, csak akkor fölösleges venni extra magas fényerejű ledet, inkább elég töredék árért "sima" ledet venni, és 10mA-es árammal hajtani.
A led teljesítménye villamosan a rajta levő feszültség szorozva a rajta átfolyó árammal, vagyis magas fényerejűnél maradva 3,2V*0,02A=0,064W. De mivel a led hatásfoka sokkal jobb az izzónál, ezért a fényerőben ez nem annyi, mint egy 0,064W-os izzóé, hanem sokkal több.

Annyi, hogy a led-eknél nincs olyan, hogy gyengébben világit, hanem van egy nyitási feszültség, ami alatt nem világit.
Pedig van olyan, hogy gyengébben világít, vagy erősebben. Az igaz, hogy a nyitófeszültség alatt nem világít, de fölötte már más az ábra. Nyugodtan nézz meg egy led karakterisztikát, ez a helyzet. Akkor is láthatod, ha egy sima multiméterrel ellenállásmérés/diódamérés üzemmódban rámérsz egy extra fényerejű ledre, és halványan világít, nem én találtam ki. A fényerő a nyitófesz fölött az áramerősségtől függ. A nyitófesz nem az említett 3 vagy 3,2V, hanem több tized volttal kevesebb egyébként, mi nem is arra méretezünk. A led nyitófesz alatt elméletileg végtelen ellenállású, utána viszont elméletileg rövidzár, ezért a rajta átfolyó áramot döntően az előtétellenállással határozhatjuk meg, az pedig a fényerőt (a tápfeszültséget állandónak véve természetesen). Elég, ha arra gondolsz, hogy milyen, ha a ledes fejlámpában elkezd merülni az elem: nem alszik el a led, hanem kezd csökkenni a fényereje, mivel csökken az áram, de a feszültség a nyitó fölött van még, de megyünk lefelé a karakterisztikán. Vagy ha Te láttál olyan ledes lámpát, ami nem így csinál, hanem kialszik és kész, akkor én még olyat nem láttam.
Ha nem erről beszéltél, akkor bocs. De akkor miről?

Igazad lesz, a lámpás példával meggyőztél.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #16377 Dátum: 2011.03.19 14:54:08 »
Tegnap megjött a riasztó ma be is raktam, működik rendesen. Esetleg valakinek nincs kibontva véletlenül üzemanyag szivattyúja? Konkrétan a bekötése érdekelne, mert ha nem muszáj azért nem szedném ki az enyémet. Vagy ha esetleg valaki tudná, hogy melyik két vezeték megy a szivattyúra!

4 vezeték megy rá ha miden igaz.
2 a szintjeladó, 2 pedig a motor vezetéke.
A motorhoz menő vezetékek általában vastagabbak, mert nagyobb áram folyik rajtuk. vagy megpróbálod azt, hogy kötsz egy multimétert a 2 gyanús vezetékre és inditózol, ekkor 12 V-nak kell megjelennie ha jó helyen mérsz.

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Carina
« Válasz #16378 Dátum: 2011.03.19 15:03:09 »
Akkor egy világítós kérdés, de Carinába! :P

Akarok valami megoldást arra, hogy ne kelljen állandóan tompitottat kapolcsni napsütésben, de mégis világitson valami elöl.
A helyzetjelző helyére kellene valami szupererős fény, LED-re gondolok természetesen, mert nagyobb halogéntól lehet elolvadna a foncsor.
A foglalat neve T10 vagy betűzős izzó, ill. foglalatt nélküli izzó.
Néztem neten tuning izzókat, ami LED-es, de elég drága és blindre nem akarok 3-4000-ret kiadni rá.

pl:
http://legradiautosbolt.hu/termekek/id/ledes-izzok-valaszteka/540

Van tapasztalata valakinek, érdemes ilyet venni?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Carina
« Válasz #16379 Dátum: 2011.03.19 15:07:30 »
Nem értek ehhez, de DRL?