Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6802825 alkalommal)

0 Felhasználó és 24 vendég van a témában

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #13140 Dátum: 2009.05.09 15:07:18 »
Üdv
Tudtok nekem gyújtó gyertya típust mondani 4AFE 1994 GLi-hez?
Milyen árban vannak? Az NGK jó minőség, ugye???
DENSO K20RU :)
Aha... És hol veszek én DENSOt? Mert csak NGK, meg Boscht találok!
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re: Carina
« Válasz #13141 Dátum: 2009.05.09 15:12:36 »
Üdv
Tudtok nekem gyújtó gyertya típust mondani 4AFE 1994 GLi-hez?
Milyen árban vannak? Az NGK jó minőség, ugye???

Én a napokban vettem.
A könyv szerint (4AFE):

Normál:
Nippondenso K20R-U   0,8 hézag
NGK -           BKR6E-11
BOSCH         FR7KCW     0,8 hézag


Platina:
NGK             BKR6EP13



--------------------------------

Én NGK-t vettem nem platinást, és 3000 ft volt a 4 db.
de itt van néhány ár a napokból:
légszűrő: 1010 ft
pollenszűrő: 2860ft
váltóolaj, Castrol TAF-X , 3Liter:9450ft
Mot.olaj Castrol Magn. 5W-40, 4 liter:8500
Mot.olaj Castrol Magn. 5W-40, 1 liter:2350

Remélem tudtam segíteni.
Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #13142 Dátum: 2009.05.09 15:16:55 »
Esetleg meg tudnád mondani hogy hol?
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.09 15:49:23 írta kleingy »
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re: Carina
« Válasz #13143 Dátum: 2009.05.09 15:21:51 »
Lenne nekem is kérdésem.

Van egy '97 év végi Carina E XLI-m 4AFE 1.6-os motorral. 5 ajtós.
Van benne kb 204.000 km.

Eddig az évek során amióta nálam van (kb. 6 éve) hátulról a hátsó futómű felöl amikor kicsit zötyögős úton jártam jöttek valamiféle kotyogós hangok, de mivel ezek nem erősödtek az évek során sem így nem nagyon foglalkoztam velük. Bíztam benne, hogy valami a pótkeréknél, vagy az emelőnél nincs fixen lerögzítve...
Na ez a hang nem is nagyon erősödött, de sajnos az első futómű felől nemrég észrevettem, hogy hasonló klottyano hangokat hallok akár egy földúton megyek akár valami olyan aszfalton ami sűrün van foltozva. :(
Ez a hang mennyisége, és az ereje úgy tűnik, hogy sűrűsödik, ill. hangosabb lesz...
Nyílván el kell vinnem hozzáértőhöz, de a kérdésem annyi lenne, hogy tudtok e valami "tipus" hibát, vagy valami "szokványt", hogy mit is kellene megnézni, ill. cserélni?
Régebben mintha lett volna itt téma az ilyesmi...


Köszönöm!
Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re: Carina
« Válasz #13144 Dátum: 2009.05.09 15:23:13 »
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.09 15:50:24 írta kleingy »
Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13145 Dátum: 2009.05.09 18:33:28 »
Üdv
Tudtok nekem gyújtó gyertya típust mondani 4AFE 1994 GLi-hez?
Milyen árban vannak? Az NGK jó minőség, ugye???

Kiváló. Én személy szerint ezt preferálom a Densoval szemben. Ha a motorod nem szegénykeverékes, akkor a BKR6EYA típus kell bele; ez normál gyertya, a négy darab kijön összesen kb. ötezerből. Hogy hol tudod megvenni? Kvázi bármelyik autósboltban... Unix, Láng, Bárdi, meg persze a kisebbeknél is.

Ha a motorod szegénykeverékes (a kluboldalon, a képeim között - "Taglista, képekkel" menüpont a jobb oldalon - találsz fotót mindkettőről, ennek alapján eldöntheted, hogy a tiéd milyen), akkor a BKR6EP-13 típus való bele. Ez platina elektródás gyertya, és sokkal drágább; ebből egy darab kerül kb. ötezerbe. Cserébe háromszor annyi ideig tart.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13146 Dátum: 2009.05.09 18:40:21 »
Eddig az évek során amióta nálam van (kb. 6 éve) hátulról a hátsó futómű felöl amikor kicsit zötyögős úton jártam jöttek valamiféle kotyogós hangok, de mivel ezek nem erősödtek az évek során sem így nem nagyon foglalkoztam velük. Bíztam benne, hogy valami a pótkeréknél, vagy az emelőnél nincs fixen lerögzítve...
Na ez a hang nem is nagyon erősödött, de sajnos az első futómű felől nemrég észrevettem, hogy hasonló klottyano hangokat hallok akár egy földúton megyek akár valami olyan aszfalton ami sűrün van foltozva. :(
Ez a hang mennyisége, és az ereje úgy tűnik, hogy sűrűsödik, ill. hangosabb lesz...
Nyílván el kell vinnem hozzáértőhöz, de a kérdésem annyi lenne, hogy tudtok e valami "tipus" hibát, vagy valami "szokványt", hogy mit is kellene megnézni, ill. cserélni?

Nagy valószínűséggel a hátsó stabilizátor-szilenteket, a hátsó stabilizátor-összekötő pálcákat ("zászló", "kutyacsont") kell cserélni; illetve elöl szintén a stabilizátor-összekötő pálcá(ka)t, meg esetleg szintén a stabilizátor-szilenteket is. Ezek szoktak jellemzően elszállni a Carina futóművén elsőnek. Nem egy túl drága történet szerencsére, megfelelő minőségű utángyártottból (pl. Nipparts) egyenként ilyen 4-5-6 ezer környékébe kerülnek a felsorolt tételek (pontos árra nem emlékszem, de ilyesmi).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #13147 Dátum: 2009.05.09 18:55:41 »
Üdv
Tudtok nekem gyújtó gyertya típust mondani 4AFE 1994 GLi-hez?
Milyen árban vannak? Az NGK jó minőség, ugye???
DENSO K20RU :)
Aha... És hol veszek én DENSOt? Mert csak NGK, meg Boscht találok!
Bárdi, UNIX :)
Olajat pedig innen szoktam venni, ócsón
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.09 18:57:24 írta taby »

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re: Carina
« Válasz #13148 Dátum: 2009.05.09 19:27:40 »


Nagy valószínűséggel a hátsó stabilizátor-szilenteket, a hátsó stabilizátor-összekötő pálcákat ("zászló", "kutyacsont") kell cserélni; illetve elöl szintén a stabilizátor-összekötő pálcá(ka)t, meg esetleg szintén a stabilizátor-szilenteket is. Ezek szoktak jellemzően elszállni a Carina futóművén elsőnek. Nem egy túl drága történet szerencsére, megfelelő minőségű utángyártottból (pl. Nipparts) egyenként ilyen 4-5-6 ezer környékébe kerülnek a felsorolt tételek (pontos árra nem emlékszem, de ilyesmi).


4-5-6... ha jól látom felsoroltál vagy 4 dolgot. ha összeadom akkor az anyag kb 24K huf... :(

De azért köszi a választ! :)
Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13149 Dátum: 2009.05.10 08:53:40 »
4-5-6... ha jól látom felsoroltál vagy 4 dolgot. ha összeadom akkor az anyag kb 24K huf... :(

Hát ha mindegyiket cserélni kell, akkor ja - 25-30, saccperkábé. Plusz munkadíj (bár az nem valami vészes). Ezért nem kell megvárni, míg felgyűlnek a javítások  ;) ... Nem kell évekig hallgatni, hogy kopog valami. Az autó úttartása sem tökéletes, ha lötyögnek a szilentek, összekötők.
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.10 08:55:15 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #13150 Dátum: 2009.05.10 19:35:20 »
Köszi a gyertyás válaszokat!!! :clap:
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #13151 Dátum: 2009.05.10 19:38:41 »
Üdv
Tudtok nekem gyújtó gyertya típust mondani 4AFE 1994 GLi-hez?
Milyen árban vannak? Az NGK jó minőség, ugye???

Kiváló. Én személy szerint ezt preferálom a Densoval szemben. Ha a motorod nem szegénykeverékes, akkor a BKR6EYA típus kell bele; ez normál gyertya, a négy darab kijön összesen kb. ötezerből. Hogy hol tudod megvenni? Kvázi bármelyik autósboltban... Unix, Láng, Bárdi, meg persze a kisebbeknél is.

Ha a motorod szegénykeverékes (a kluboldalon, a képeim között - "Taglista, képekkel" menüpont a jobb oldalon - találsz fotót mindkettőről, ennek alapján eldöntheted, hogy a tiéd milyen), akkor a BKR6EP-13 típus való bele. Ez platina elektródás gyertya, és sokkal drágább; ebből egy darab kerül kb. ötezerbe. Cserébe háromszor annyi ideig tart.
Hála az égnek nem szegénykeverékes... A hengerfejtömítés szettem akkor 30 helyett 50 lenne!!! Nem semmi diferencia!!!! :wacko:
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Carina
« Válasz #13152 Dátum: 2009.05.11 00:02:35 »
Üdv. mindenkinek!

Sajnos a nyári gumijaimhoz még nincsenek meg az alufelnik, igy még mindíg a téli szettel megyek. (kb.: 2500 km mentem velük április eleje óta  :wacko:) Szerintetek ez nagyon koptatja a gumikat  :?: talán már nem kell sokáig használnom őket.  :hmmmm: remmmélem
előre is kösz a válaszokat
üdv
Bundi
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #13153 Dátum: 2009.05.13 07:50:03 »
Mi lenne? Cseréld ki  ;)

 :clap: Ez tetszett! :) ... de igazabol a kerdesem arra iranyult, hogy mennyire problema / veszelyes / akarmi, hogy - feltehetoleg - jo regen volt cserelve.

Két friss sztori.

A Trabimban (28 éves) cseréltem a minap olajat. Váltóolajat. Nálam sem nem jött volna még el a periódus (15e km:-), de fő a biztonság. Ami lejött, az valami egészen durva volt. A váltó még működött jól, igazából csak preventíven cseréltem ki. Vasreszelék hegyek, stb. Brrr. Lecseréltem. Hát valami hihetetlen különbség - a váltó egy ujjal pakolgatható hidegen is, sokkal szárazabb és biztonságosabb érzés. Visszagondolva, előtte hidegen kifejezetten nehéz volt.

Olajat cseréltem a fűnyíróban is. (jó régi, 1 éve kaptam) Kijött 2dl naggggyon sűrű zselé. Bement 7dl olaj. Utána nem értettem miért pörög túl a motor, nem lehetett leállítani a fenének sem. Totál szétszedtem a karbit meg a közeli dolgokat - semmi. A megoldás az volt - a kevés / régi olajtól nagyon nagy volt a súrlódás, ezért az "alapgázt" az előző tulaj feltekerte, hogy ne álljon le. Az új olaj sokkal jobb kenést adott, így az alapgáz is rengeteg volt neki...


Na csak viszonyításképp, mennyit is számít a friss kenőanyag. És ennyit arról mennyit foglalkoznak az emberek a dolgaik karbantartásával. (Kollégám - eléggé intelligens fajta, a dolog eredeti, pozitív értelmében) mesélte, hogy az első autója (Suzuki) 3 évig volt meg neki, tett bele 80e km-t. Már nincs meg a gép, de nemrég tudta meg, hogy a motorolajat cserélni kell. Bevallása szerint sosem nyitotta ki a motorházat, egyszer belelesett amikor a kutas ablakmosót öntött be...)

NAgyon sokan vétel után épp ezért ezeket a dolgokat rögtön (vagy legalábbis rövid időn belül) cserélik.

-Motorolaj, szűrő
-Váltóolaj
-Gyertya
-Hűtővíz
-Légszűrő
-Fékolaj
-Szíjak

Nem tudhatod milyen minőségű, és "mennyit futott" cuccok vannak benne. Eladás előtt már nem szívesen költenek az emberek az autóra, tehát hamarosan amúgy is cserések lennének ezek a dolgok. Így legalább tudod mikor mit tettél bele.

(És egy kis csemege, ha már előkerült a Trabant: A Carina könyvében az van írva, hogy ha elszáll az ékszíj, álljunk meg, vigyük szervízbe. A Trabi könyvében a következő mondat szerepel:
"Az ékszíj kiemelt fontosságú a motor üzembiztos működéséhez (erről megy a léghűtés ventillátora és a generátor - a szerk.), ezért egy trabantos csomagtartójában mindig van egy pót-ékszíj. Szükség esetén nyakkendővel, vagy két női harisnyával helyettesíthetjük. Ez esetben húzzuk szorosra az ékszíjtárcsákon, kössük össze, és a felesleges részeket vágjuk le".)
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.13 07:55:18 írta big_mafa »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #13154 Dátum: 2009.05.13 12:53:59 »
Jaja, régi Trabis alapszabály a két harizsnya.  :lol: :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.