Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6801196 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12075 Dátum: 2008.08.05 17:46:00 »
Vagy csak a gumik fűrészfogasak!

Azt írta, hogy a motorból. A fűrészfogas gumi nem búg, és annak gumihangja van. Mondjuk marha egyszerű lokalizálni: Végig kell simítani tenyérrel a futófelületet, azonnal érezni, ha valami nem klappol.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mate6

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Carina
« Válasz #12076 Dátum: 2008.08.05 17:56:10 »
Vagy csak a gumik fűrészfogasak!

Azt írta, hogy a motorból. A fűrészfogas gumi nem búg, és annak gumihangja van. Mondjuk marha egyszerű lokalizálni: Végig kell simítani tenyérrel a futófelületet, azonnal érezni, ha valami nem klappol.

Koszi az otleteket, en is a difire gyanakszom, de holnap megy szervizbe es atnezik az egesz autot.
'94 Carina 2.0 GLi

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12077 Dátum: 2008.08.05 23:18:13 »
"Tudtok valami jo szerelot a budai oldalon? A szentendrei Jap-Kerrol tud valaki valamit? "

Supratrend... Sokaknak van nagyon jó véleményünk róla. Állítólag Pécsen van mégjobb (és olcsóbb), dehát...

És első átnézés ingyenes :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12078 Dátum: 2008.08.09 16:48:07 »
Vagy csak a gumik fűrészfogasak!

Azt írta, hogy a motorból. A fűrészfogas gumi nem búg, és annak gumihangja van. Mondjuk marha egyszerű lokalizálni: Végig kell simítani tenyérrel a futófelületet, azonnal érezni, ha valami nem klappol.

Koszi az otleteket, en is a difire gyanakszom, de holnap megy szervizbe es atnezik az egesz autot.

Az elég nagy gáz lenne, ha a difi csinálná. Lehet, hogy "csak" a motortartó bakok fáradtak, és emiatt bizonyos fordulatokon berezonál a motor.

Futóműben (mert írod, hogy az sem 100-as) jellemzően a stabilizátor-szilentek és -összekötők szoktak elfáradni, az nem egy drága dolog. De persze ekkora futásteljesítménynél lehet más is - kormányösszekötő, teleszkóp...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kisbal

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 162
  • 1.6GLi 106LE '96, †1.6XLi 99LE '97 478e km lpg
hangos gumiabroncs
« Válasz #12079 Dátum: 2008.08.10 18:00:13 »
Sziasztok!

Történt, hogy márciusban ugyanarra felnire felkerültek a nyári abroncsok, amit az autóhoz adtak. A téligumival semmi probléma nem volt, nem húzott el. Mióta a nyári garnitúrán gurulok, sajnos nagyon zavaró surranó hang jön az eleje felől és általában balra húz el nem kismértékben (autópálya kanyarív)  :no:
Visszavittem a gumisokhoz, hátha rosszul rakták fel. Megvizsgálták a futófelületet és azzal vigasztaltak, hogy Dayton gumi minőségével lesz a baj, kifogtam egy rosszat, koptassam el, szokjam meg. Bosszantó az elhúzás is. Most várom a hideget, amikor a (csendes) téligumi kerülhet vissza az autóra.

Az autó egyébként csodásan teljesít.
A középkonzolhoz remélem találok még patentet valamelyik bontóban, mert kicsit kilóg a bal alja és esztétikailag is zavaró kicsit, nem is beszélve a rossz úton fellépő nyekergésről.
Egy kis furcsaságot tapasztalok 1 hónapja a lámpa felkapcsolásánál sokszor a ködlámpát is bekapcsolja. Olyankor lekapcsolva és újra fel, már nem világít a ködlámpa visszajelzője. Ez gyorsabb művelet, mint a középkonzolon kikapcsolni a ködlámpát. Remélem nem az elektronika elfáradása okozza ezt a kis játékot? Volt valakinek hasonló tapasztalata?


További balesetmentes gurulást Nektek!

Balázs

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Carina
« Válasz #12080 Dátum: 2008.08.10 21:08:08 »
A gumit nem tudod kicseréltetni garanciába ott ahol vetted?

A ködlámpa kapcsolója szokott hülyéskedni a Carinákba...
Xanyi

Dzso bácsi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 379
Re: Carina
« Válasz #12081 Dátum: 2008.08.11 10:23:54 »
A hétvégin voltam kint bécsben a Toytival (azaz elövettem nyáron is).
Elötte feltankoltam idehaza, mert bár lényegesebben ócsóbb a sógoroknál az anyag, sok ojróm nem volt.
Hihetetlen: 4x kattogott már el a betöltö pisztoly, többet csurgatni 50,5 liternél nem tudtam bele.
903,4 km-re tankoltam mindezt, és a "rezerva" (hehehe) még nem világított. 5,6 l / 100. Azannyaszemit. Ez mán lassan dízel kategória. (dinamikában meg 1,8 szívódízel). Az az 1000 km / tank nagyon érik... Klíma is volt, tetöablak felbuktatva non-stop, + "huzatolás" is.

Jelenleg 260 km van a tankon, és még a felsö csíkot súrolja a mutató, pedig Bécsben bö 30 km-t tekeregtem rengeteg lámpával, térképezös félreállással...
Lényeg lényege: nincs hajtva, nem is megy, viszont alig fogyaszt. Mindezt 16 évesen, amikor más ótók már az utoslókat rúgják.

Viszont ugye vannak ezek a tempókijelzö radarok osztrákiában... 50-60 környékén rendre 5-6 km-t csal az óra felfelé. Eppicit sok nem? Ezek alapján sose értem el a 100-as tempót (100-110-el haladva), így meg már érthetö az alacsony fogyi. (185/65 R14)
böszme pijos degusztátorkám...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12082 Dátum: 2008.08.11 11:01:33 »
A hétvégin voltam kint bécsben a Toytival (azaz elövettem nyáron is).
Elötte feltankoltam idehaza, mert bár lényegesebben ócsóbb a sógoroknál az anyag, sok ojróm nem volt.
Hihetetlen: 4x kattogott már el a betöltö pisztoly, többet csurgatni 50,5 liternél nem tudtam bele.
903,4 km-re tankoltam mindezt, és a "rezerva" (hehehe) még nem világított. 5,6 l / 100. Azannyaszemit. Ez mán lassan dízel kategória. (dinamikában meg 1,8 szívódízel). Az az 1000 km / tank nagyon érik... Klíma is volt, tetöablak felbuktatva non-stop, + "huzatolás" is.

Jelenleg 260 km van a tankon, és még a felsö csíkot súrolja a mutató, pedig Bécsben bö 30 km-t tekeregtem rengeteg lámpával, térképezös félreállással...
Lényeg lényege: nincs hajtva, nem is megy, viszont alig fogyaszt. Mindezt 16 évesen, amikor más ótók már az utoslókat rúgják.

Viszont ugye vannak ezek a tempókijelzö radarok osztrákiában... 50-60 környékén rendre 5-6 km-t csal az óra felfelé. Eppicit sok nem? Ezek alapján sose értem el a 100-as tempót (100-110-el haladva), így meg már érthetö az alacsony fogyi. (185/65 R14)

100nál óra szerint megy kb 95öt gps szerint az enyimé.205/60r14en. szóval picivel alacsonyabb gumód miatt neked kb 94 a 100 de ha már 110et mutatott akkor légy nyugodt átlépted az álomhatárt :)

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Re: Carina
« Válasz #12083 Dátum: 2008.08.11 13:24:57 »
saját topik nem lévén ide írnék több okból is.

Megjöttem Montenegró, Albánia viszonylatból, fent jártunk a hegyekben.
4 felnőtt + fullra pakolt Picnic + klíma, 1850 km. 6.97 l/100km-es fogyasztás

Másik. Korábban javították a generátoromat, ami jól is működik, kivéve, h alapjáraton nem jön ki belőle csak 12 volt, ami a töltéshez nem elegendő.
namármost városban araszolva viszont szépen le tudom meríteni az akkumat, amit észre sem veszek.

a generátort javító ember azt mondja, minden rendben van, amikor tiltakoztam, láthatóan elértünk a határaihoz.
Mit tegyek? kinek mutassam meg? Nyilván egy új generátor vagy egy újabb felújítás nem nagyon kéne ... csak úgy anyagi megfontolásból.


HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12084 Dátum: 2008.08.11 13:30:15 »
saját topik nem lévén ide írnék több okból is.

Megjöttem Montenegró, Albánia viszonylatból, fent jártunk a hegyekben.
4 felnőtt + fullra pakolt Picnic + klíma, 1850 km. 6.97 l/100km-es fogyasztás

Másik. Korábban javították a generátoromat, ami jól is működik, kivéve, h alapjáraton nem jön ki belőle csak 12 volt, ami a töltéshez nem elegendő.
namármost városban araszolva viszont szépen le tudom meríteni az akkumat, amit észre sem veszek.

a generátort javító ember azt mondja, minden rendben van, amikor tiltakoztam, láthatóan elértünk a határaihoz.
Mit tegyek? kinek mutassam meg? Nyilván egy új generátor vagy egy újabb felújítás nem nagyon kéne ... csak úgy anyagi megfontolásból.

Én javasolom a XIII. ker. Alig utcai villamossági szervízt. Amit ott nem tudnak megcsinálni, az nincs is....  Nem akarok offolni, de a márkaszervíz által cserésre kiabált digit műszerfal (150-200E HUF) a szakik az Alig utcában potom 40E-ért helyreállították beleértve a ki és a beszerelést! 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: hangos gumiabroncs
« Válasz #12085 Dátum: 2008.08.11 18:23:01 »
Sziasztok!

Történt, hogy márciusban ugyanarra felnire felkerültek a nyári abroncsok, amit az autóhoz adtak. A téligumival semmi probléma nem volt, nem húzott el. Mióta a nyári garnitúrán gurulok, sajnos nagyon zavaró surranó hang jön az eleje felől és általában balra húz el nem kismértékben (autópálya kanyarív)  :no:
Visszavittem a gumisokhoz, hátha rosszul rakták fel. Megvizsgálták a futófelületet és azzal vigasztaltak, hogy Dayton gumi minőségével lesz a baj, kifogtam egy rosszat, koptassam el, szokjam meg. Bosszantó az elhúzás is. Most várom a hideget, amikor a (csendes) téligumi kerülhet vissza az autóra.

Szerintem is nyugodj bele (vagy cseréltesd le a gumit), mert sok ilyen titokzatos gumis jelenség van, amivel tényleg nem lehet mit kezdeni.

Pl.: a Camrym a nyári kerekeivel elég csúnyán rázott. 120-nál kezdte, 140-nél már nagyon zavaró volt. A kerekek rendben ki voltak centrírozva, a gumik sem ütöttek. Mégis rázott. Téli kerekekkel nem, csak a nyáriakkal. Fogtam magam, megcseréltem az első kerekeket a hátsókkal - a rázás csökkent, de nem szűnt meg. Magyarul valamelyik első kerék rázhatott, ami így hátra került, ezért már kevésbé fejtette ki a hatását.

Na mármost, júniusban a műszaki vizsga előtt ki lettek cserélve az ELSŐ lengőkarok, gömbfejestül. Azóta a rázás - megszűnt. Nyoma sincs.

Na, erre varrj gombot!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12086 Dátum: 2008.08.11 18:31:44 »
...(dinamikában meg 1,8 szívódízel)...

Naaa, ez azért pöppet erős volt ;) ...

Idézet
Viszont ugye vannak ezek a tempókijelzö radarok osztrákiában... 50-60 környékén rendre 5-6 km-t csal az óra felfelé. Eppicit sok nem? Ezek alapján sose értem el a 100-as tempót (100-110-el haladva), így meg már érthetö az alacsony fogyi. (185/65 R14)

Ez teljesen szokványos eltérés. Mi Carinánk is kb. 45-el ment óra szerint 50-nél, 100-nál meg cirka 92-vel. Szintén a gyári, 185/65x14-es gumimérettel. Általában kb. ennyit csal a legtöbb autó sebességmérője (a modernebbeké kicsit kevesebbet, de pl. az Avensisünk is csak 95-el megy óra szerint 100-nál).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Közhangulat elleni izgatás!
« Válasz #12087 Dátum: 2008.08.12 12:49:26 »
Na szóval lehet ez már izgatás kategóriáját fogja verni, de
ma reggel  170 km (nyíregyháza-pocsaj-nyíregyháza+nyiregyen bóklászás)9,45 l benzinből (5,55l/100km) átlagtempó 65,7km/h max tempó 128km/h 3 személlyel főleg felhúzott ablakkal ámde klíma nélkül. Dzsó Bácsi kezdjél tojásokat szerelni a pedál alá. Ja a tankolás ma reggel telitank nyíregy kertu. benzinkút 6. kútján, visszaérkezés és bóklászás után megint ugyanazon kút ugyanazon kútjánál, 2-2 kattanás és a pisztolyt abszolúte ugyanúgy helyeztem el. A távolság és sebesség adatokat az igo-8 adta. az út ma reggel lett abszolválva.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Carina
« Válasz #12088 Dátum: 2008.08.12 13:13:06 »
és ki vontatott?  :tt2: :whistling:
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12089 Dátum: 2008.08.12 14:05:10 »
és ki vontatott?  :tt2: :whistling:
A 4A-FE :) mert ha azt vesszük az első kerékre leadott hajtása vonszolta a kisjányt előre.  :tt2: :tt2: :cool2: :clap: