Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6932700 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Endre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Carina
« Válasz #765 Dátum: 2004.08.06 19:37:43 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Mindenképp be kell állítani, mert így előbb-utóbb csúszni fog. Szerintem nem kell még cserélni, csak be kell állítani.


Köszi. Cserélni még én sem szeretném, kb. 60e km van a tárcsában, ennél szerintem is többet kéne bírnia, a beállítást megpróbálom.
97 Carina E GLI 1.6 Sedan

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #766 Dátum: 2004.08.06 22:38:16 »
Idézetet írta: "Endre"
Sziasztok !

Szerintetek mi lehet a hiba ??? A kuplung pedált kb 2-3 centire benyomom és már szét is kapcsol a kuplung. Lehet állítani, hogy hol fogjon (egyáltalán érdemes-e ?) vagy készüljek fel egy költséges kuplung felújításra ?

Köszönöm


Kopott a kuplungtárcsád , azért fog fent . Idővel még följebb fog majd , aztán elkezd csúszni . Tárcsacsere lesz majd a megoldás - ezzel viszont megvárhatod , míg elkezd csúszni . Persze elképzelhető , hogy egy-két más dolgot (pl. kinyomócsapágy) is cserélni kell majd egyidejűleg  :?  ... Ez csak akkor derül majd ki , ha szét lesz szedve .

Állítani a Carina E kuplungján -legjobb tudomásom szerint- nem lehet . Szerelő mondta , amikor apám följebb akarta állíttatni a fogáspontot , mert az Audi után szokatlan volt neki , hogy mennyire lent fog a Carina kuplungja .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #767 Dátum: 2004.08.06 22:40:50 »
Apropó kuplung ! Carinánk egy ideje alapjáraton járó motornál cicergő-ciripelő hangokat hallat (néha fordulaton is hallani) - nem mindig , de elég gyakran . A hang a kuplungpedál benyomásakor megszűnik , majd a pedál fölengedése után újrakezdődik . Arra a zúgó-morgó hangra , ami a kinyomószerkezet hibájára szokott utalni , nem is hasonlít .

Ötletek  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Toygli003

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 700
Carina
« Válasz #768 Dátum: 2004.08.07 01:30:06 »
Nekem is azt mondták egy márkaszervízben, hogy nem lehet állítani a Carina kuplungján.
Toygli
94' Carina E 1.6 XLI

Endre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Carina
« Válasz #769 Dátum: 2004.08.07 10:33:59 »
Köszi a sok választ kuplung ügyben, sokat segítettetek... :)
Még egy kérdés, amit nemrég már feltettem, de nem derült ki: hol van a benzinszűrő ? Kicsit még befekszem alá lehet, hogy én is megtalálom, de kis segítséggel szerintem gyorsabb lenne... köszönöm
97 Carina E GLI 1.6 Sedan

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Carina
« Válasz #770 Dátum: 2004.08.07 12:09:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Apropó kuplung ! Carinánk egy ideje alapjáraton járó motornál cicergő-ciripelő hangokat hallat (néha fordulaton is hallani) - nem mindig , de elég gyakran . A hang a kuplungpedál benyomásakor megszűnik , majd a pedál fölengedése után újrakezdődik . Arra a zúgó-morgó hangra , ami a kinyomószerkezet hibájára szokott utalni , nem is hasonlít .

Ötletek  :?:

Nyelestengelycsapágy.

wantang

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 71
Carina
« Válasz #771 Dátum: 2004.08.09 10:42:57 »
Idézetet írta: "Endre"
Még egy kérdés, amit nemrég már feltettem, de nem derült ki: hol van a benzinszűrő ? Kicsit még befekszem alá lehet, hogy én is megtalálom, de kis segítséggel szerintem gyorsabb lenne... köszönöm


Látszik felülről is, nem kell befeküdni alája, középtájon keresd, egy függőleges henger fémből, kb, mint egy sörösdoboz, csak valamivel keskenyebb, az utastér felőli oldalnál. (ha jól gondolom, és ez a szűrő...).
Tényleg, honnan lehet tudni, mikor kellene lecserélni?

Endre

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Carina
« Válasz #772 Dátum: 2004.08.11 13:24:05 »
Idézetet írta: "wantang"
Idézetet írta: "Endre"
Még egy kérdés, amit nemrég már feltettem, de nem derült ki: hol van a benzinszűrő ? Kicsit még befekszem alá lehet, hogy én is megtalálom, de kis segítséggel szerintem gyorsabb lenne... köszönöm


Látszik felülről is, nem kell befeküdni alája, középtájon keresd, egy függőleges henger fémből, kb, mint egy sörösdoboz, csak valamivel keskenyebb, az utastér felőli oldalnál. (ha jól gondolom, és ez a szűrő...).
Tényleg, honnan lehet tudni, mikor kellene lecserélni?


Köszi, megvan ... :)
97 Carina E GLI 1.6 Sedan

KBalazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Carina
« Válasz #773 Dátum: 2004.08.11 15:14:40 »
Üdv.

Mi az oka annak hogy a Carinákon (és sok egyéb Toyotán is) a kipufogócső egy furcsa kanyarulatot vesz oldalra-lefelé, látszólag jelentősen csökkentve ezzel a szabad hasmagasságot ? Korrózióvédelem  ?

Elnézést ha ez volt már kérdés itt, egyébként anno az indexes fórumot több évig olvastam nagyjából rendszeresen amíg el nem költözött és az új fórummal kissé lemaradásban vagyok  :lol:

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Carina
« Válasz #774 Dátum: 2004.08.11 16:11:21 »
nekem egy kipufogós, egy ezresért felmelegítette és felhajtotta ... (5 percbe került)

korábban nekem is leért, de már nem. az okát ne kérdezd, mind ilyen.
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #775 Dátum: 2004.08.16 23:46:13 »
Idézetet írta: "S.Zola"
Idézetet írta: "Palaczk"
Apropó kuplung ! Carinánk egy ideje alapjáraton járó motornál cicergő-ciripelő hangokat hallat (néha fordulaton is hallani) - nem mindig , de elég gyakran . A hang a kuplungpedál benyomásakor megszűnik , majd a pedál fölengedése után újrakezdődik . Arra a zúgó-morgó hangra , ami a kinyomószerkezet hibájára szokott utalni , nem is hasonlít .

Ötletek  :?:

Nyelestengelycsapágy.


Uhhh ... Jól hangzik  :?

A kérdés feltevése óta belenyomtunk 1800 km-t (Erdélyben) - most is cicereg néha , de nem rosszabbodott .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #776 Dátum: 2004.08.16 23:50:09 »
Idézetet írta: "NoGun"
nekem egy kipufogós, egy ezresért felmelegítette és felhajtotta ... (5 percbe került)

korábban nekem is leért, de már nem. az okát ne kérdezd, mind ilyen.


Hmmm  :roll:  ... És nem lehetséges esetleg , talán , hogy NEM VÉLETLENÜL van a csőben az a hajlítás  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #777 Dátum: 2004.08.16 23:58:07 »
Carina jól vizsgázott a legutóbbi , elég kemény bevetésén : egy hét alatt 1800 km , ebből 1200 Erdélyben . Részben meglehetősen rémes állapotban lévő utakon  :?  ... Fogyasztást két rész-szakaszon mértem : odafelé egy durván 700 km-es távon , amelyben voltak kemény hegyi utak is , 6.67 literes átlag jött ki (tempó az útviszonyok függvényében , de maximum 110 ; négy személy , sok csomag) ; visszafelé pedig egy 350 km-es távon sikerült rekordot dönteni : 90-110 között haladva , szintén négy személlyel + sok csomaggal 5.36  :D - ja , mindkét adat román benzinnel jött ki ! Úgyhogy részemről továbbra is masszívan nem hiszek abban , hogy a fogyasztás változik attól függően , hogy éppen hol tankolsz  :!:  (most persze nem a benzinkutas csalások miatti eltérésekre gondolok) - mert ugye eszerint a logika szerint a "szar" román benzinnel a kocsinak többet kellett volna fogyasztania  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Carina
« Válasz #778 Dátum: 2004.08.17 00:02:08 »
Ja , egyébként elkezdett olajat fogyasztani a kocsi . Na , nem sokat - 12 ezer kilométeren fogyott el 0.5 liter - de korábban még ennyit sem evett . Most 154 ezer km van benne egyébként .

Nem nagy ügy , csak gondoltam , beszámolok róla ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Carina
« Válasz #779 Dátum: 2004.08.17 10:03:44 »
Hi All!  :D

Vasárnap jöttem haza egy nagyobb nyaralásról! :)
2885 Km és 150L brenyát égettem eközben! :D
4 személy csurig pakolt csomitartó.

Érdekes dolog történt az Alpokon átevickélve velem.140-es tempónál klíma bekapcsolása után a hűtővizem meredeken elindult felfelé és a klíma elég gyengén muzsikált.
Esetleg valaki tud rá valami ötletet hogy mit nézesek meg?
Hűtő,klíma mindkettő?
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16