Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6934376 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20580 Dátum: 2012.05.15 21:41:18 »
 :D :lol: :D Ezt a Carina reklámot ma találtam:

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

shigaraki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Carina
« Válasz #20581 Dátum: 2012.05.15 21:44:36 »
HAli!
HA csak a kitámasztórúdba kell, szerncséd lesz, mert bontott autóból pár ezerből megvan (persze nem akarom Zé BAlázs üzletét rontani...szóval őt keresd privátban akár) rúddal együtt - nem érdemes szétnyírni. Ennyit röviden.
 DE! ha a csonkállványba kell (és cserénél sanszos, hogy megsérül, ahogy az enyém is anno), akkor orbitális sz@pás emlékét idézed föl...
Azt csak nagyon óvatosan, mert hiába létezik elvileg gyári alaktrészszáma, senki a világon nem forgalmazza (szó szoros értelemben, még a kínaiak sem :censored: Angol, lengyel, orosz fórumok tapasztalatai), valószínűleg csak a gyárba szállították, és a csonkállványba préselve együtt forgalmazzák. Végül egy mazda 323-as szilentjét lehetett befaragni...

A bontott alkatrészeket vizsgálják, ha nagyobb bontóból rendelek pl. Jap-ker? Csak azért kérdezem, mert a Carinám még elég kevés kilóméteres (170ekm, 1.tulajdonosok vagyunk!) gondolom ennél csak többet futottból kerülne ki az alkatrész, és mienk már évek óta kopog... félek hogy nem lennék előrébb egy bontottal, de ha más a tapasztalat, akkor mondjátok!
Nem rég beszéltem egy másik carinás tulajjal az övében 400ekm kb. és három évvel idősebb is mint az enyém, de ő nem cserélte még, pedig nagyon régen megvan neki... szóval nem értem.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Carina
« Válasz #20582 Dátum: 2012.05.15 22:20:20 »
:D :lol: :D Ezt a Carina reklámot ma találtam:

És milyen igaza van.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina
« Válasz #20583 Dátum: 2012.05.15 22:42:03 »
Hát így sem akarom látni az autómat :)

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20584 Dátum: 2012.05.15 22:48:52 »
A bontott alkatrészeket vizsgálják, ha nagyobb bontóból rendelek pl. Jap-ker? Csak azért kérdezem, mert a Carinám még elég kevés kilóméteres (170ekm, 1.tulajdonosok vagyunk!) gondolom ennél csak többet futottból kerülne ki az alkatrész, és mienk már évek óta kopog... félek hogy nem lennék előrébb egy bontottal, de ha más a tapasztalat, akkor mondjátok!
Nem rég beszéltem egy másik carinás tulajjal az övében 400ekm kb. és három évvel idősebb is mint az enyém, de ő nem cserélte még, pedig nagyon régen megvan neki... szóval nem értem.

Szia shigaraki!
Én is első tulajos vagyok de 267eKm-el  :yes:
Nekem már cseréltek hátsó szilenteket, próbálok visszaemlékezni, hogy ki és hol de már nem emlékszem, hogy a Toyota Mayer-nél cserélték-e ki, vagy a barátom vette meg a szilentgumikat és ő cserélte-e ki. Majd megkérdezem tőle, hátha ő még emlékszik. Én aztán sok bontott cuccot be szoktam építeni, de szilentgumit azért csak vettem újat, gondolom azért mert nem volt horror összeg, de mondom nem tavaly történt...

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #20585 Dátum: 2012.05.15 23:01:31 »
Hát így sem akarom látni az autómat :)

Én sem persze...
Jó a felnid a profil képeden  :clap:
Ma majdnem vettem megint felnigarnitúrát a Carinára, de rövid volt a tőcsavar a felnikhez és spéci kerékanyák kellettek volna aminek darabja 700ft, vagyis 14eFt lett volna + a kulcs hozzá. Pedig nagyon tetszett alig bírtam lemondani róluk  :cry:
Még a színe is ment az autómhoz. Itt van a hirdetés:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/ritka_rtr_17_alufelnik_225_45_gumikkal_ar_alatt
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Danee90

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 303
  • UrnaDealer
Re:Carina
« Válasz #20586 Dátum: 2012.05.16 00:22:08 »
Én sem persze...
Jó a felnid a profil képeden  :clap:
Ma majdnem vettem megint felnigarnitúrát a Carinára, de rövid volt a tőcsavar a felnikhez és spéci kerékanyák kellettek volna aminek darabja 700ft, vagyis 14eFt lett volna + a kulcs hozzá. Pedig nagyon tetszett alig bírtam lemondani róluk  :cry:
Még a színe is ment az autómhoz. Itt van a hirdetés:
http://racing-bazar.hu/alkatresz/felni-gumi/ritka_rtr_17_alufelnik_225_45_gumikkal_ar_alatt

Köszönöm! :)
Kár értük pedig szép darabok :) Csináltatni bele egy Toyota középemblémát nagyon pöpec lenne.
Nekem talán jövőhéten a kormánybőrözésre jut egy kis időm akkor elmegyek megnézem őket, Kecskeméten ajánlottak egy jó helyet kíváncsi leszek milyen választékkal rendelkeznek, meg talán a hátsó ajtókba is sikerül megszerezni a helyzetjelző lámpákat :)

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3043
Re:Carina
« Válasz #20587 Dátum: 2012.05.16 06:29:58 »
A bontott alkatrészeket vizsgálják, ha nagyobb bontóból rendelek pl. Jap-ker? Csak azért kérdezem, mert a Carinám még elég kevés kilóméteres (170ekm, 1.tulajdonosok vagyunk!) gondolom ennél csak többet futottból kerülne ki az alkatrész, és mienk már évek óta kopog... félek hogy nem lennék előrébb egy bontottal, de ha más a tapasztalat, akkor mondjátok!
Nem rég beszéltem egy másik carinás tulajjal az övében 400ekm kb. és három évvel idősebb is mint az enyém, de ő nem cserélte még, pedig nagyon régen megvan neki... szóval nem értem.

Az enyémbe kevesebbet futott (az mondjuk nem nehéz  :D) angol donorból került be, csak szemre lehetett megállapítani, hogy okés. Mostanában kerülnek be osztrák kocsik is, amik simább utakat láttak. A mazda szilentje viszont nagyságrendekkel volt keményebb, mint a Carináé, akkor elgondolkodtam kicsit, hogy milyen lenne mindet ilyenekre cserélni  :hmmmm:
De biztos vagy benne, hogy épp a hossztartó a ludas? Az enyémnek sem volt semmi baja, a beszerzett hajlaton kívül...
Nekem csak a jobb hátsót kellett cserélni, mert tolatás közben elém ugrott egy betonperemű árok. Így jár az, aki rutinból akar felhőszakadás közben kitolatni a kocsmaudvarból  :lol:

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3043
Re:Carina
« Válasz #20588 Dátum: 2012.05.16 06:35:04 »
:D :lol: :D Ezt a Carina reklámot ma találtam:
Mint az igazság: lehet, hogy fájdalmas, de ezen nincs vita  :D!

Adamo_sx

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re:Carina
« Válasz #20589 Dátum: 2012.05.16 07:57:20 »
Nem tudom merre vagy, de pl. Budapesten (Kispest) a Lenkey-ék legyártanak szinte bármilyen szilentet, tetszőleges keménységben (már persze bizonyos határon belül). A gyárihoz hasonló megoldás, vulkanizált gumi, nem poliuretán, vagy más keményebb megoldás.
...Szilentet keresek a hátsó futóműhöz, a kitámasztórúdhoz, tud ilyet valaki?...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3043
Re:Carina
« Válasz #20590 Dátum: 2012.05.16 08:39:41 »
Úgy van! Nekem sürgős volt a csere, de ez lett volna a B terv. Jó hogy van ilyen.

bsh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 254
Re:Carina
« Válasz #20591 Dátum: 2012.05.16 12:05:41 »
Sziasztok!

Szilentet keresek a hátsó futóműhöz, a kitámasztórúdhoz, tud ilyet valaki? Kellett már valakinek cserélni?
A toyotánál csak rúddal van 35 eft/db, kihagynám... utángyártottban nincs tudtommal, de hátha Ti okosabbak vagytok!
Gondolom a másik megoldás a szilentes, de itt a fórumon olvastam hogy talán van valami japán szilent bele.
Aki tud segítsen!

Köszönöm!

nekem most volt nemrég cserélve. megkérdezhetem a szerelőt, hogy honnan szerezte.

shigaraki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Carina
« Válasz #20592 Dátum: 2012.05.16 13:43:19 »
Az enyémbe kevesebbet futott (az mondjuk nem nehéz  :D) angol donorból került be, csak szemre lehetett megállapítani, hogy okés. Mostanában kerülnek be osztrák kocsik is, amik simább utakat láttak. A mazda szilentje viszont nagyságrendekkel volt keményebb, mint a Carináé, akkor elgondolkodtam kicsit, hogy milyen lenne mindet ilyenekre cserélni  :hmmmm:
De biztos vagy benne, hogy épp a hossztartó a ludas? Az enyémnek sem volt semmi baja, a beszerzett hajlaton kívül...
Nekem csak a jobb hátsót kellett cserélni, mert tolatás közben elém ugrott egy betonperemű árok. Így jár az, aki rutinból akar felhőszakadás közben kitolatni a kocsmaudvarból  :lol:

Igen, biztos vagyok benne hogy a kitámasztórúd szilentje van ki, láttam is mikor a futómű szervizben lent voltam az aknában a szerelővel, megrángatták az összeset, de már évekkel korábban az autószerelőm is mondta, hogy kopog...
Amúgy pontosan melyik Mazda 323 szilentje jó bele (évjárat, esetleg motorkód)  ?
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.16 13:57:02 írta shigaraki »

shigaraki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Carina
« Válasz #20593 Dátum: 2012.05.16 13:49:48 »
Nem tudom merre vagy, de pl. Budapesten (Kispest) a Lenkey-ék legyártanak szinte bármilyen szilentet, tetszőleges keménységben (már persze bizonyos határon belül). A gyárihoz hasonló megoldás, vulkanizált gumi, nem poliuretán, vagy más keményebb megoldás.

Szegeden lakok, de már lebeszéltem a másik szilentes céggel (silenblock kft asszem) telefonon, hogy postára kell adni a kitámasztórudat ők beleteszik és visszapostázzák, csak azért tettem fel a kérdést a fórumban, hogy hátha mégis csak van szilent a rúdhoz, és csak megkellene rendelnem a pár száz méterre lévő futóműszervíz meg berakná... de ha mégsem lenne akkor persze marad a szilentes cég pesten.

shigaraki

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Carina
« Válasz #20594 Dátum: 2012.05.16 13:51:45 »
nekem most volt nemrég cserélve. megkérdezhetem a szerelőt, hogy honnan szerezte.

Köszönöm, az jó lenne, hátha valamelyik másik tipusé pont jó bele..