Szerző Téma: Érdekességek, egyéb  (Megtekintve 60498 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #150 Dátum: 2013.05.03 07:15:31 »
Akkor te előfelvételis voltál nem?   Ha igen, az egy másik kategória, nem sima sor.
Nem! Külföldön tanultam, de itthon államvizsgáztam, de elötte a politikai tantárgyakból és németből le kellett vizsgáznom, de ezekre nem kaptam haladékot, így 24 évesen behívtak sima sorkatonának.
Hát én nem élveztem :no:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #151 Dátum: 2013.05.03 17:25:05 »
Nem! Külföldön tanultam, de itthon államvizsgáztam, de elötte a politikai tantárgyakból és németből le kellett vizsgáznom, de ezekre nem kaptam haladékot, így 24 évesen behívtak sima sorkatonának.
Hát én nem élveztem :no:

Ki írta, hogy én élveztem????   Neeeem, nem élveztem.  De utólag hiba lett volna kihagyni.  Embert és férfit faragtak a nyimnyám fiúkból. Akiből meg nem, azzal amúgy sem lehetett mit kezdeni.  Egyfajta szűrő volt.  Utólag és bölcsebben kellet ez.

Ez hiányzik jelenleg. Nézz meg egy fiatal katonát, rendőrt, általában egyenruhást.   Bocsánat, de szánalmas, tisztelet a kivételnek. Semmi tartás, megjelenés.  Lehet 165 cm-el is megjelenése az embernek, nem kell kétméter. Menj végig egy plázán.  Katasztrófa, mindkét nem fiatal képviselőit beleértve.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #152 Dátum: 2013.05.03 17:36:36 »
Én ahogy írtam inkább azt láttam, hogy a rosszat hozta ki az emberből.
Szükségtelen és felesleges volt az egész. De ezt mint az elmúlt évek bizonyítják be is látták, ezért megszüntették.
Nem faragott az emebert egy sorkatonábol sem és háboruban sem értek volna semmit, de vezetői szinten is elképesztő volt a fejetlenség a szervezettlenség.
Tudom az ellenkezőjéről kellett volna szólni az egésznek, de nem ugy volt. :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #153 Dátum: 2013.05.03 19:54:01 »
Egyfajta szűrő volt.
Pár embert (nem is olyan keveset) magából az életből is kiszűrt... az öngyilkosokra gondolok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #154 Dátum: 2013.05.03 19:57:35 »
Én ahogy írtam inkább azt láttam, hogy a rosszat hozta ki az emberből.
Szükségtelen és felesleges volt az egész. De ezt mint az elmúlt évek bizonyítják be is látták, ezért megszüntették.
Nem faragott az emebert egy sorkatonábol sem és háboruban sem értek volna semmit, de vezetői szinten is elképesztő volt a fejetlenség a szervezettlenség.
Tudom az ellenkezőjéről kellett volna szólni az egésznek, de nem ugy volt. :D

egyet is értek meg nem is.. ::)
szükségtelen, és felesleges volt. egy szempontból faragott belőlem embert az egész dolog mert megtanultam hogy ne bízz senkiben és mindenki csak magával törödik. ez tuti. háborúban pedig ha az számít hogy tudok lőni egy AK-val illetve szétszedem-összerakom akkor ennyi haszna volt.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #155 Dátum: 2013.05.03 20:20:57 »
egyet is értek meg nem is.. ::)
szükségtelen, és felesleges volt. egy szempontból faragott belőlem embert az egész dolog mert megtanultam hogy ne bízz senkiben és mindenki csak magával törödik. ez tuti. háborúban pedig ha az számít hogy tudok lőni egy AK-val illetve szétszedem-összerakom akkor ennyi haszna volt.
Nem faragott belőlem embert, a legtöbb bunkó volt. OK sok bajtárs volt, velük nem volt baj, pedig nagyon különbözőek voltak. Az a lövés az nulla volt 2x 5 töltényt lőttünk ki a 20 hónap alatt. Jó én technikán voltam, de az is 1953-as orosz fejlesztés volt, már akkor is öskövület volt, bár annyit se értettünk hozzá mint én a laptophoz ami most a kezembe van. Háború? :D Volt gyakorlat, olyan káoszt még soha nem láttam.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Attila 31
  - Avensis
- Prius

gbucus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 356
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #157 Dátum: 2013.05.08 13:19:59 »
Én már nagyon régen voltam katona, a hetvenes évek első felében, előfelvételisként. Akkor én is úgy éreztem, hogy az életemből elvettek egy darabot, de fiatalon az ember könnyebben túlesik az ilyenen. Szerencsére függőben lévő, lezáratlan érzelmi kapcsolatom akkor nem volt, ez azért segített. Az öreg katonák és a kiképzők azért igyekeztek gondoskodni arról, hogy mi, a rövidebb ideig bent lévők azért ne maradjunk ki semmi "jóból". A "túléléshez" én kialakítottam egy módszert magamnak. Próbáltam kívülállóként szemlélni a dolgokat, néztem az ingyen színházat. Persze, ennek azért aktív részese is voltam, mert muszáj volt.
Jót szórakoztam magamban, hogy felnőtt emberek (hivatásosak), játsszák a játékot, nekem bohóckodásnak tűnt az egész.
Belegondolva, egy dologra jó volt. Rengeteg különféle ember volt összezárva (igazi valóságshow  :D), így nagyon jó emberismeretre lehetett szert tenni. Bebizonyosodott, hogy egy végtelenül egyszerű, szinte analfabéta öregkatonában több emberség volt, mint a velünk "egyívású" előfelvételisben, aki hatalmat kapott. Mostanában, ahogy az ember elkezd számot vetni az életéről, egyre többször jut eszembe a múlt és így ez is, némi nosztalgiával. Sőt, a közelmúltban arra jutottam, hogy elmentem megnézni a "tetthelyet", pedig anno úgy döntöttem, hogy soha többet nem járok majd arra.  Megdöbbentő volt szembesülni azzal, hogy az idő mekkora úr. Amit akkor végtelen komoly dolognak állítottak be, sehol sincs, se eszmeileg, se fizikailag, az épületek még ugyan állnak, de belepte a gaz, szétloptak mindent, amit lehetett. Még elzarándokoltam a külső őrség helyszínére is, ott még nagyobb a pusztulás. Elgondolkodtató, mennyi pénzbe került akkor az egész rendszer fenntartása, és mi lett belőle, és hogy mi volt az értelme az egésznek.
Mondom, mostanában sokszor jut eszembe, persze nyilván már csak a szebbik része, nosztalgiázva, mert ez is az életem, s főleg a fiatalságom része volt. Én örültem, hogy eltörölték a sorkatonaságot, de néhány fiatalt elnézve, némelyikre ráférne.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.08 13:23:19 írta gbucus »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #158 Dátum: 2013.05.08 14:14:27 »
Én is voltam katona :) Nekünk papíron 9, valóságban kb 8 hónap volt. 1998. aug 25én vonultam, egy keddi napon. Kicsit fostam :) Végül semlegesen éltem meg a dolgot, nem volt se jó, se katasztrófa. Viszont az első időszakban rossz volt, hogy kiszakítottak a komfortzónámból, parancsolgatás, reggel 6kor(vagy fél6, nem emléxem) ordibálós ébresztő és sorakozó, meg xarakodni a ruhákkal.. Én logisztikai századba kerültem. Voltunk menetgyakorlaton párszor, az elsőt jól bírtam, a másodikon már elment mellettem pár szakasz :) Fájt a fejem az acélsisaktól. Viszont arra büszke vagyok, hogy az állomány-gyűléseken(1-1.5 óra állás, és a rizsa allgatása..) nem ájultam el egyszer sem :) Az elsőnél közel voltam, de utána egyre jobban bírtam.  Még ami újdonság volt, hogy itt találkoztam echte, igazi paraszt emberekkel :) Mármint nem feltétlen negatívan értve. Meg bp-i nagyképű gyökerekkel, zűrös életű emberekkel, fél-bűnözőkkel. Az első nap után még lehetett választani a polgári szolgálatot, és elgondolkodtam rajta. Kérdezősködtem. Rábeszltek hogy maradjak, hogy milyen buli lesz hogy majd lőhetek stb. Nem tudom miért egyébként. Talán kellett a létszám. És azt hitték "befordultam", ezért elkezdtek bevédeni :D (viszonylag alacsony és vékony alkatú vagyok) Szal nekem az alapkiképzés 3 hónapja nem volt rossz, ott ugye "öreg" katona sem volt.  Nekem sokakkal ellentétben a kajával sem volt bajom, átlagos volt. Sőt, itt ettem igazán jó babgulyást, aminek volt színe, nagy babok volta benne, és sűrű volt hogy megállt benne a kanál :) Egyébként rengeteg kenyér, és szendvics került kidobásra. Voltak előrecsomagolt szendvicsek, amiket kaptunk a menetgyakorlatra, meg sok sok kilo kenyér, és konzerv. Voltunk éleslövészeten is, már nem emléxem hányszor, de egyszer tuti :) Az AMD-vel nem találtam el a céltáblát, meg pisztollyal sem nagyon :D Viszont PKM géppuskával 4es értékelést kaptam, de az sztem tök véletlen volt :) Nyíltak fel ilyen acél mell alakok, és véletlen pont elé pörköltem egy sorozatot, látszott ahogy felverte a port :) vagyishát próbáltam célozni, de nem igazán találtam a jó helyzetet. A kiképző meg is jegyezte, hogy ez szép volt :) Gránátot nem dobtunk, attól fostam is, mert nem dobok valami messzire :)
A 3 hónap után átkerültünk a végleges bázisokra, én a lakóhelyemhez közel, kb 25 kmre. mázlim volt. Eredetileg tök messzire, tapolcára akartak beosztani, a sorozáson ezt mondták. Voltak ott olyanok, akk kb 200kmre laktak.. Amúgy hivatalosan "BTR-80 beszabályozó"-nak soroztak be ha jól emléxem :) Egy szerelőműhelyben dolgoztunk napközben, persze érdemi munka nélkül általában. Itt már nem voltunk se menetgyakorlaton, se éleslövészeten ha jól emléxem. Egyszer valamiért pont engem elvitt 2 tiszt megy egy szerelő egy másik laktanyába, valami teherautókat kellett megnézni, telefonon kerestek, erre én igen tessék, mire jött a lebaxás hogy mégis mit képzelek, nem értettem mire gondol, aztán leesett meg mondta is, hogy xy honvéd jelentlezik vagy mi, ezt kellett volna mondani :)) Közölte h kapok konzervet meg csomagoljak össze stb, holnap menni kell. Persze ott sem csináltam semmit :) Nem tudom minek vittek el.
Egyébként a mi vonulásunk bekapott 2 koszovói válságot, meg hóhelyzetet, és utána árvizet is. Ugye 98 őszén is volt valami koszovói dolog, és 99 márciusban bombázták a jugókat. AKkor "zászlóalj-harccsoportokat" alakítottak ki, amibe én is bekerültem. Tártáskával és gépkarabéllyal kellett járkálni napközben 5 teli tárral.  Szerencsére én előrelátóan már ez előtt kivettem a "szabadságomat' 3 hét, de nem azért mert tudtam h ez lesz, hanem azt tudtam, hogy a többség leszerelés előtt áprilisban akar majd elmenni. Ezért én elmentem március elején :) Amikor volt a bombázás, akkor asszem nem is engedtek el senkit(déli határ közelében voltunk). Egyébként eltávozásokon hazajártam fürödni :) Délután kimentünk, és estére kellett visszaérni. Én őrséget nem adtam, a mi századunk asszem nem is adott, logisztika. PErsze terjedtek az urban legendek, hogy a cigányok felmásznak az őrtoronyba, és elvágják a nyakad, hogy állítólag voltak ilyenek.. És elveszik a puskát, persze..
Hogy volt e értelme ? Nem tudom. Nem képeztek ki rendesen az biztos, bár mi nem harcoló alakulat voltunk. A 3 hónap alapkiképzésen azért próbáltak, ott azért volt kiképzés, bár asszem akadálypálya nem volt. Csak menet meg roham, és lövészet. Kúsztunk másztunk, rohantunk, lőttünk vaktölténnyel. Az éleslövészeten is behatárolt volt a lőszer, asszem egy teli tár sem volt. Elő is írták, hogy rövid sorozatra kell állítani a fegyvert, így egy ravaszhúzásra kb 3at lő csak ki. De mondom, nem tudom, ez mondjuk egy lövés századnál is így volt e. Egy idő után a reggeli tornák is elmaradoztak úgy rémlik. Szóval a 3 hónap a kiképzőközpontban nem volt rossz, de a végleges helyen már azért voltak ***tatások, de nem vészes. Meg lepukkantabb is volt a hely, kályhával kellett fűteni. EMléxem, ott is ki volt rakva a folyosóra a "kiképzési terv", hogy most ezt és ezt kell gyakorolni, abból természetesen semmi nem valósult meg :)
Még ez előtt 1 évvel elkezdtem a C kategóriát, KRESZ vizsgáig jutottam, majd a sorozáson mondták, hogy már nem támogatják, elfogyott a keret. Így ráhagytam. Ez annyiban nem volt rossz, hogy amikor hóhelyzet és árvíz volt, a sofőröket nem nagyon akarták hazaengedni. 2006ban csináltam meg végül 130 ezerért..
Ja mentettem haza 2 kanálgépet, és egy pár kesztyűt :) Ezeket mai napig használom :) Leszerelőzászlót meg ilyen baromságokat nem csináltam, sokan utólag nagy élménynek élik meg az egészet, de sztem alapvetően a börtönre hasonlított a dolog. Meg rühellem, amikor nagy arccal nagy kiszínezett katonasztorikat mesélnek sokan, aminek kb a fele ha igaz..
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.08 14:19:07 írta Kisfiatal »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #159 Dátum: 2013.05.08 14:23:13 »
Ki írta, hogy én élveztem????   Neeeem, nem élveztem.  De utólag hiba lett volna kihagyni.  Embert és férfit faragtak a nyimnyám fiúkból. Akiből meg nem, azzal amúgy sem lehetett mit kezdeni.  Egyfajta szűrő volt.  Utólag és bölcsebben kellet ez.

Ez hiányzik jelenleg. Nézz meg egy fiatal katonát, rendőrt, általában egyenruhást.   Bocsánat, de szánalmas, tisztelet a kivételnek. Semmi tartás, megjelenés.  Lehet 165 cm-el is megjelenése az embernek, nem kell kétméter. Menj végig egy plázán.  Katasztrófa, mindkét nem fiatal képviselőit beleértve.

Belőlem nem faragtak embert :D csendben meghúztam magam :) Legalábbis nem tűnt fel, hogy másabb lennék mint előtte.. Amúgy én kifejezetten rühellem, ha dirigálnak nekem, főleg ha értelmetlenül :) De ez az én bajom :)
Egyébként senki nem nézi ki belőlem, hogy voltam katona :) és nem is szoktam híresztelni. Volt olyan, akinek hiába bizonygattam, ő bizony nem hitte el.. Egyébként utólag belegondolva, jobb hogy voltam :) Legalább egy kicsit büszke vagyok magamra, hogy nem sunnyogtam el, és nem vagyok puhap.. :D De kemény sem :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.08 14:43:56 írta Kisfiatal »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #160 Dátum: 2013.05.08 14:36:19 »
Jah még pár sztori :D Az első napokban valaki az én bakancsomat vette fel. Merthogy ki kellett tenni őket a folyosóra. Én meg jobb híján felvettem egy másikat. Most nem emléxem hogy csak az maradt, vagy többöl választottam :D De baromi nagy volt rám.. És homokos volt. Újságpapírokkal béleltem ki rendszeresen, egyébként a lábam is begombásodott.. Ez nem is szűnt meg szinte végig, és rohadtul tudott viszketni.. De leszerelés után szinte egyből elmnúlt..  De egyszer egy tiszt kiszúrta, hogy nagy rám a bakancs, azt mondta valakinek, hogy keressenek már ennek a gyereknek egy normális bakancsot :) Homályosan emléxem már ezekre :)
MEg volt egy alkoholista őrnagy, VArga őrnagy :) Soxor be volt b@xva, és egyszer balhézott is.. Mi meg fostunk :)
Egyébként én a sereg előtt rá voltam izgulva erre a katonai témára, akkoriban több ilyen könyvet is vettem, még megvannak :) De aztán ez alábbhagyott, főleg hogy rájöttem: én erre nem vagyok alkalmas :)
Visszatérve a kajákra, főleg a vidékieknek volt xar, akik gondolom hozzá voltak szokva a házi koszthoz. A kiképzőközpontban mi megosztottuk a csomagokat, 7végén délutánonként volt a látogatás, hoztak kaját a szülők :) Nem volt ilyen hogy kajaelvétel.. Egy részét beadtuk a közösbe :)
Volt a századunkban egy náci emberke-nem politzálni akarok. Echte náci elveket vallott, és nem szerette a demokráciát, és vonzódott a katonai dolgok iránt. Sofőr volt egyébként. Egy szerény külsejű, nem izomagy, magas szemüveges emberkét kell elképzelni, és jó volt a humora is :) És a poén, hogy én még jóban is voltam vele, bár szörnyülködtem magamban kicsit.  Egyszer tett egy kijelentést: fogadott a tesójával, hogy 15 éven belül Mo. miniszterelnöke lesz. Ez volt 1999ben..  Azóta nem tudom, kinőtte-e, mi van vele, egyszer láttam az iwiwen régebben, de már nincs fent.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.08 15:01:50 írta Kisfiatal »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #161 Dátum: 2013.05.08 14:43:55 »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #162 Dátum: 2013.05.08 15:24:10 »
Én ahogy írtam inkább azt láttam, hogy a rosszat hozta ki az emberből.
Szükségtelen és felesleges volt az egész. De ezt mint az elmúlt évek bizonyítják be is látták, ezért megszüntették.
Nem faragott az emebert egy sorkatonábol sem és háboruban sem értek volna semmit, de vezetői szinten is elképesztő volt a fejetlenség a szervezettlenség.
Tudom az ellenkezőjéről kellett volna szólni az egésznek, de nem ugy volt. :D

Mondjuk azért azt gondoltam, a régi rendszerben még komolyabban vették a dolgot, mégiscsak hidegháború meg minden :) De kb ugyanaz volt akkor mint a 90es években ezek szerint. Sokan szeretik amúgy leírni a magyar honvédséget, de sztem pl a különleges alakulataink jók. csak ugye nem azok döntenek el 1-1 háborút. Pl van ez a rohamlövész képzés, irreális követelményekkel, az amerikai rangers kiképzésen alakul. A feltételek olyan kemények, hogy 9 év alatt 50-60 ember végezte el, vagyis kapott róla papírt :)
http://rohamlovesz.hu/ 

Sztem egyenként a szomszédokkal szemben fel tudnánk venni a harcot, mert nem igazán jobbak azok sem..  Konkrétan a légierőnk a legkorszerűbb a térségben. Az meg elég sokat számít.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #163 Dátum: 2013.05.08 19:43:09 »
Én 1 évet voltam, '96 aug 21-től 97 aug elejéig (leszerelésre nem emlékszem, pontosan mikor volt, pedig józan voltam :D ) Abból faragott embert, szerintem a sorkatonaság, aki hajlamos volt "javulásra", nálunk (32. Budapest Őrezred, I. rendész század) sok sz*r ember volt, főleg az előttünk és utánunk lévők közt (mi csak 18-an vonultunk, a többi vonulás 30 körül volt). Aki civilben egy patkány volt, az bent csak nagyobb lett, tudnék mesélni, de mások is biztosan...

Ennek ellenére én örülök annak az egy évnek, sok olyat átéltem, amire amúgy esélyem sem lett volna, bár nem nem származik semmi előnyöm belőle (kit rángatott meg pl. az az alezredes a laktanya udvarán, aki anno az összes tisztavatáson vezényelte a díszelgőket? Na, valaki? :D Vagy pl. örülök, hogy lőhettem géppuskával, elég sokat, összeszerelhettem "nyeles" kézigránátot (rosszul, amiért majdnem megölt a kiképző őrnagy :D ) Jártam többször is a honvédelmi misztériumban, olyan folyosókon, ahova civil sosem juthat be...  :tt2: leszerelő tizedesként, egy nappal a leszerelés előtt tizedmagammal takaríthattam a budaörsi utat, erről valahol még fotó is van, mögöttünk KBH-s autókkal   :lol:  ...de szép volt...

szerk.: katonaságról mindig ez jut eszembe:

"A vadonatúj laktanya vadonatúj konyháján a konyhafőnök körbevezeti az újonc szakácsokat.
- Tegye fel az elvtársak közül az a kezét, aki látott már ekkora vagy ennél nagyobb üstöt!
Ekkor bátortalanul jelentkezik vagy három újonc.
- Na akkor az tegye fel a kezét elvtársak, aki főzött már ekkora vagy ennél nagyobb üstben!
Ekkor már csak egy katona jelentkezett.
- Na és mit főzött az elvtárs?
- Jelentem aszfaltot."
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.08 19:45:49 írta MFerenc »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Érdekességek, egyéb
« Válasz #164 Dátum: 2013.05.08 20:02:13 »
Nálunk meg volt egy parancsnok egy százados. Állitólag 56-ban felakasztották, de még időben leszedték a kötélről. Viszont az arcizmai sérültek és mindig félrehúzta a száját mintha röhögne. Ha valaki elrontotta az alakizást dühösen odament a kiskatonához, de elhúzta a száját az meg visszaröhögött a képébe, nem tudta  senki megállni :innocent: