Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 874537 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Zolcsi407

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1515 Dátum: 2016.09.26 11:33:46 »
Sziasztok!  Prius 2011.

Reggel indítom a kocsit semmi gond, várom a párom melegedik,  egyszer csak összevissza kezd járni a motor, leállítom 1 perc múlva újra indítom azóta minden oké. Mi lehetett ez a reggeli kis meglepetés.

szomark

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1516 Dátum: 2016.09.26 19:18:09 »
Sziasztok!
Auris hsd 2011 valamelyik reggel ugyanez a hiba a motor zakatolt razkodott azt hittem kiszakad par masodpercig azota semmi....

Tudja valaki mi lehet?

Koszi

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1517 Dátum: 2016.09.26 22:37:51 »
Sziasztok!  Prius 2011.

Reggel indítom a kocsit semmi gond, várom a párom melegedik,  egyszer csak összevissza kezd járni a motor, leállítom 1 perc múlva újra indítom azóta minden oké. Mi lehetett ez a reggeli kis meglepetés.
Párás levegő. Esélyes hogy olaj van a pillangószelep alatt. Szokott ilyesmit csinálni. Pár gázfröccs és elmúlik de érdemes azt kipucolni. Nem tiszta mi az összefüggés de megoldja a problémát.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1518 Dátum: 2016.09.26 22:38:30 »
Sziaszto!A következő problémában kérném a segítségeteket: Egy 2009 évjáratú 3-as Priusom van,a műszaki vizsgán szervíz üzemmódba állították a rendszert, a motor diagnosztika miatt.Majd visszaállították normál üzembe és azóta a tompított fényszorók az eget világítják. Mit tudnék csinálni vele?
Segítségetek előre is köszönöm!
LED vagy halogén?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1519 Dátum: 2016.09.26 22:38:57 »
Sziasztok!
Auris hsd 2011 valamelyik reggel ugyanez a hiba a motor zakatolt razkodott azt hittem kiszakad par masodpercig azota semmi....

Tudja valaki mi lehet?

Koszi
Ugyanaz. Hideg + pára.

hanczi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1520 Dátum: 2016.09.28 15:08:30 »
Szia!Halogén,mikor bekapcsolom a lámpát, a magasság állító motor állít a fénycsóván de nem a normál magasságra hanem nagyon magasra!

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1521 Dátum: 2016.09.28 15:19:57 »
Szia!Halogén,mikor bekapcsolom a lámpát, a magasság állító motor állít a fénycsóván de nem a normál magasságra hanem nagyon magasra!
Sötétben állj egy fal elé! Amikor beállt magasra allitsd be egy # fejű csavarhuzoval. Kowee oldalán 1 video is segít.

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről

Üdv!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1522 Dátum: 2016.09.28 15:54:05 »
Szia!Halogén,mikor bekapcsolom a lámpát, a magasság állító motor állít a fénycsóván de nem a normál magasságra hanem nagyon magasra!
Bent tekerd le 0-ra a magasság állítót majd egy csavarhúzóval fallal szemben szintre tudod megint állítani.

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1523 Dátum: 2016.09.28 17:18:01 »
Segítséget kérek. Prius 2-esem van 2007-ből. Ma a műszerfalon, miután kivettem a "kulcsot" elkezdett villogni egy narancssárga autó formájú lámpa, ahol az autón egy kulcs kép van. Ha beteszem a helyére a kulcsot, abbamarad a villogás. Viszont az autó bezárása után is tovább villog. Másfél éve van nálam az autó. de eddig ez nem volt. Vajon mit jelent ez? Kezelési könyvem sajnos nincsen.
Köszönöm mindenkinek a válaszát, aki nálam előrébb tart ebben az ügyben.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1524 Dátum: 2016.09.28 17:23:29 »
Segítséget kérek. Prius 2-esem van 2007-ből. Ma a műszerfalon, miután kivettem a "kulcsot" elkezdett villogni egy narancssárga autó formájú lámpa, ahol az autón egy kulcs kép van. Ha beteszem a helyére a kulcsot, abbamarad a villogás. Viszont az autó bezárása után is tovább villog. Másfél éve van nálam az autó. de eddig ez nem volt. Vajon mit jelent ez? Kezelési könyvem sajnos nincsen.
Köszönöm mindenkinek a válaszát, aki nálam előrébb tart ebben az ügyben.
Az csak az immo visszajelzője. Ha nem sípol csak villog, akkor cseréld ki az elemet a távirányítóban. Ha sípol is lekapcsoláskor, akkor mérj rá reggel a kis akksira.

Sármezei

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1525 Dátum: 2016.09.28 17:32:14 »
akkor mérj rá reggel a kis akksira.

Ez azt jelenti, hogy mérjem meg a feszültséget, vagy azt, hogy küldjek be neki egyet kalapáccsal?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1526 Dátum: 2016.09.28 17:37:56 »
Ha nem sípol csak villog, akkor cseréld ki az elemet a távirányítóban.

Nekem régóta villog, de nem keyless az autó. Akkor is elemet kell cserélni?

hanczi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1527 Dátum: 2016.09.28 21:19:50 »
Köszi,megpróbálom!

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1528 Dátum: 2016.09.28 21:23:36 »
Nekem régóta villog, de nem keyless az autó. Akkor is elemet kell cserélni?
Nekem mindig is villogott, ha nem megy a járgány. Gen2, 2008, keyless. Most akkor mi van?
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #1529 Dátum: 2016.09.28 22:16:16 »
A kézikönyv ezt írja az autóban kulcs lámpáról:
Idézet
The  system  is  automatically  set  when  the hybrid  system  is  off  and  driver’s  door  is opened.  The  indicator  light  will  start  flashing  to  show  the  system  is  set. If  any  of  the  following  indicator  conditions occurs,  contact  your  Toyota  dealer.

The    indicator    light    stays    on    except when  the  theft  deterrent  system  is  setting  or  activating.
The  indicator  light  does  not  start  flashing  when  the  hybrid  system  is  off  and driver’s  door  is  opened.
The  indicator  light  flashes  inconsistently.

Tehát csak az immobilizer működését jelzi és mindig villognia kell, ha kikapcsolták az autót és kinyitották az ajtót (illetve ha kihúzták a kulcsot a fészkéből nem keyless autó esetén).