Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1830975 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6465 Dátum: 2014.03.01 22:39:02 »
az hogy szar azt arra értem hogy a rengeteg típushiba az a VWnél és a többinél is megvan. mivel olcsóbb a skoda így eltűröm a sok hibát , több pénzért nem. ennyi.  ha nem érted.. :hug:
Pedig ennyi pénzért sem lenne muszáj eltűrnöd ennyi hibát  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6466 Dátum: 2014.03.01 22:55:32 »
Pedig ennyi pénzért sem lenne muszáj eltűrnöd ennyi hibát  :flowers:
Én úgy gondolom, alapvetően két dologtól függ mennyi hibát néz vagy tűr el valaki az autójának.
Az egyik a kötődés, minél erősebb,  minél jobban szeretjük az adott autót, annál többet nézünk el.
A másik pedig annak be nem ismerése hogy rosszul döntöttünk. Inkább meggyőzzük magunkat,  hogy az adott jelenség még 'belefér', minthogy levonnánk a nyilvánvaló következtetést.
Akár vonható párhuzam az emberi (pár) kapcsolatokkal is.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6467 Dátum: 2014.03.01 23:25:05 »
Pedig ennyi pénzért sem lenne muszáj eltűrnöd ennyi hibát  :flowers:

+1  :yes:

az hogy szar azt arra értem hogy a rengeteg típushiba az a VWnél és a többinél is megvan. mivel olcsóbb a skoda így eltűröm a sok hibát , több pénzért nem. ennyi.  ha nem érted.. :hug:

Például mi a típushiba a VVT-i motoroknál?  :szemez:
Az olajevésen kívūl, mert az nem mindre jellemzō ès vannak olyan motorok, amik abszolùt nem eszik.  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6468 Dátum: 2014.03.02 01:12:54 »
Én úgy gondolom, alapvetően két dologtól függ mennyi hibát néz vagy tűr el valaki az autójának.
Az egyik a kötődés, minél erősebb,  minél jobban szeretjük az adott autót, annál többet nézünk el.
A másik pedig annak be nem ismerése hogy rosszul döntöttünk. Inkább meggyőzzük magunkat,  hogy az adott jelenség még 'belefér', minthogy levonnánk a nyilvánvaló következtetést.
Akár vonható párhuzam az emberi (pár) kapcsolatokkal is.
:yes: :yes: :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6469 Dátum: 2014.03.02 08:06:35 »
Például mi a típushiba a VVT-i motoroknál?  :szemez:
Az olajevésen kívūl, mert az nem mindre jellemzō ès vannak olyan motorok, amik abszolùt nem eszik.  ;)
hát azért a kettes avék xenonlámpahibája elég ordas hiba. a fűtésvezérlés is tipikus állítólag. nálam mindkettő bexart háromévesen. szerencsére nem került pénzembe a javíttatás, és hozzáteszem, hogy az autó ezektől a hibáktól még nem állt meg. nekem alapvetően egyébként ez a legfőbb autós parám: megyek valahová, és otthagy a verda az út szélén. eddig egyszer történt velem ilyen, és akkor sem a kocsi hibájából (kifogyott a nafta  :devil:)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6470 Dátum: 2014.03.02 10:45:42 »
+1  :yes:

Például mi a típushiba a VVT-i motoroknál?  :szemez:
Az olajevésen kívūl, mert az nem mindre jellemzō ès vannak olyan motorok, amik abszolùt nem eszik.  ;)
A VVT-i olajevés speciel az utóbbi idők leginkább márkaimázs-romboló típus hibája. Igenis típushiba, nagyon sok motornál előjött és sajnos a legnagyobb problémája, hogy semmiképpen sem lehetsz biztos benne hogy a te autódat vagy az általad kiszemelt használt autót nem érinti / nem fogja érinteni, valamint egy próbaút alatt vagy műszeresen nem diagnosztizálható.
Ez sok embert visszatart a VVT-i vásárlásától, illetve akik belefutottak (joggal) fogalmaznak meg kritikát a márkával kapcsolatban. Hiába példamutató ahogy a Toyota 7 év v. 180e km-ig biztosította a garanciális javítást, sok esetben, a hazai gyakorlat miatt (a nem-márkaszervizes karbantartások) ebből kiestek, vagy csak nem tudtak a lehetőségről. Most már minden ilyen motor túl van a 7 éves korán, tehát a most ezzel szembesülőknek ez már nem nyújt segítséget.


zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6471 Dátum: 2014.03.02 11:54:05 »
semmiképpen sem lehetsz biztos benne hogy a te autódat vagy az általad kiszemelt használt autót nem érinti
De igen, 2005-öst vagy újabbat kell venni, azok már javított blokkot kaptak.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6472 Dátum: 2014.03.02 12:08:53 »
De igen, 2005-öst vagy újabbat kell venni, azok már javított blokkot kaptak.
Nyilván csak azokról van szó amik érintettek az olajfogyasztásban. A megváltoztatott dugattyúkkal és gyűrűkkel gyártott motorokra az egész kérdés nem vonatkozik.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6473 Dátum: 2014.03.02 12:44:21 »
De igen, 2005-öst vagy újabbat kell venni, azok már javított blokkot kaptak.
Mármint facelifteset, ugye? Mert látni belölük 2004-est is 8. hótól :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6474 Dátum: 2014.03.02 12:48:02 »
Én úgy gondolom, alapvetően két dologtól függ mennyi hibát néz vagy tűr el valaki az autójának.
Az egyik a kötődés, minél erősebb,  minél jobban szeretjük az adott autót, annál többet nézünk el.
A másik pedig annak be nem ismerése hogy rosszul döntöttünk. Inkább meggyőzzük magunkat,  hogy az adott jelenség még 'belefér', minthogy levonnánk a nyilvánvaló következtetést.
Akár vonható párhuzam az emberi (pár) kapcsolatokkal is.

nagyon jó megközelítés. kötödésem annyira nincs magához a márkához ( a régi faros skodákat gyülőlőm, ladás voltam) . ami jó hogy mai napig az autóra jó ránézni, szép belül, sok dolog van amit szeretek (főleg ha müködik :lol:)  belső ergonomia, hűtött kesztyűtartó, kombiság stb.



   
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6475 Dátum: 2014.03.02 12:55:38 »
A VVT-i olajevés speciel az utóbbi idők leginkább márkaimázs-romboló típus hibája. Igenis típushiba, nagyon sok motornál előjött és sajnos a legnagyobb problémája, hogy semmiképpen sem lehetsz biztos benne hogy a te autódat vagy az általad kiszemelt használt autót nem érinti / nem fogja érinteni, valamint egy próbaút alatt vagy műszeresen nem diagnosztizálható.
Ez sok embert visszatart a VVT-i vásárlásától, illetve akik belefutottak (joggal) fogalmaznak meg kritikát a márkával kapcsolatban. Hiába példamutató ahogy a Toyota 7 év v. 180e km-ig biztosította a garanciális javítást, sok esetben, a hazai gyakorlat miatt (a nem-márkaszervizes karbantartások) ebből kiestek, vagy csak nem tudtak a lehetőségről. Most már minden ilyen motor túl van a 7 éves korán, tehát a most ezzel szembesülőknek ez már nem nyújt segítséget.

Én úgy értettem, hogy például az 1.8-as VVT-i motorra nem jellemző az olajevés.  :whistling:
1.4 és 1.6-ból pedig faceliftest kell venni és akkor szintén nem kell tartani ettől a hibától.  ;)

Egyébként meg, az a helyzet, hogy a "laikusok" nagy része nem is ismeri ezt a problémát és akik pedig erre hajlamos autót birtokolnak, azok sem nagyon panaszkodnak miatta.  :)
Lehet, hogy éppen szerencsések, és az övék nem eszi, de az is lehet, hogy megéri nekik rákölteni 100-200 ezer Forintot, hogy további x évig hibátlan autójuk legyen.  :yes:

Ha például megnézem a mi bordó Corollánkat, most kapta meg a 150 ezres szervízt, nem eszi az olajat, és két és fél év alatt, SEMMI hibája nem volt.
(Ment bele 45 ezer kilóméter ennyi idő alatt.)
Ha valamikor előjönne ez a probléma, még mindig úgy érezném, hogy erre a hibára fel voltam készülve, tudtam róla, hogy előjöhet, ergo nem ér váratlanul, és tudom, hogy ha megcsináltatom, nem is fog többet előfordulni.  :innocent:

Aki meg ezért nem mer VVT-i motort venni, az vegyen nyugodtan egy olasz vagy francia autót, ott aztán nagyon megbízható konstrukcióval van dolga.  :yes:  [rohog]



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6476 Dátum: 2014.03.02 14:34:16 »
Pedig Celica-ból is hallottam jópár olajfogyasztásos darabról, az asszem 1.8-as.  :innocent:


A laikusok valóban csak akkor csalódnak nagyot amikor megveszik a "soha el nem romló" Corollát, majd néhány hónap múlva szembesülnek az olajfogyasztással. Nyilván nem fog minden autónál előjönni, számtalan példa van olajat nem fogyasztó korai VVT-i-re (nekem is volt ebbe a szériába tartozó, olajat nem fogyasztó autóm), de sajnos számos autónál viszont bekövetkezik.


Természetesen ezzel együtt (és a nagy átlagot tekintve) ezek az autók még mindig sokkal inkább vállalhatók mint más márkák azonos ár- és méretkategóriába eső modelljei.
Mindösszesen annyit mondtam hogy ez egy viszonylag komoly típushiba, ami igencsak rombolja a Toyotáról kialakult és a saját maguk által is

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6477 Dátum: 2014.03.02 14:51:48 »
Pedig Celica-ból is hallottam jópár olajfogyasztásos darabról, az asszem 1.8-as.  :innocent:


A laikusok valóban csak akkor csalódnak nagyot amikor megveszik a "soha el nem romló" Corollát, majd néhány hónap múlva szembesülnek az olajfogyasztással. Nyilván nem fog minden autónál előjönni, számtalan példa van olajat nem fogyasztó korai VVT-i-re (nekem is volt ebbe a szériába tartozó, olajat nem fogyasztó autóm), de sajnos számos autónál viszont bekövetkezik.


Természetesen ezzel együtt (és a nagy átlagot tekintve) ezek az autók még mindig sokkal inkább vállalhatók mint más márkák azonos ár- és méretkategóriába eső modelljei.
Mindösszesen annyit mondtam hogy ez egy viszonylag komoly típushiba, ami igencsak rombolja a Toyotáról kialakult és a saját maguk által is


A Toyota sem hibátlan.  :yes:

Csak arányaiban sokkal kevesebb hibája van, mint bármely másik, hasonló kategóriájú autónak.  ;)




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6478 Dátum: 2014.03.02 14:55:57 »
Ebben teljesen egyetértek, nem véletlenül tartok a 7. Toyota/Lexus autónál. ;)

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6479 Dátum: 2014.03.02 15:14:39 »
Ebben teljesen egyetértek, nem véletlenül tartok a 7. Toyota/Lexus autónál. ;)

Én még csak a másodiknál, de remélem még lesz sok ezt követően.  :yes:
Egyedül az aggaszt egy kicsit, hogy nem találok a Toyota palettáján egy erős, nagy családi autót.  :hmmmm:

Nagy és erős alatt egy legalább 160-170 lovas manuális váltós, minimum Avensis méretű benzines autót értek.  :)

A Lexusoknál ez persze már adott, csak ugye ott számolhat az ember egy kis prémium felárral is.  :whistling:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.