Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.6%)
Eneos
129 (31.9%)
Castrol
79 (19.5%)
Motul
18 (4.4%)
Egyéb
48 (11.9%)
Liqui Moly
42 (10.4%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 405

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 4972668 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10800 Dátum: 2011.01.24 22:45:37 »
ELF motorolajokról valakinek véleménye tapasztalata, egyéb más volna?

Renault-ba való, ahhzoz fejlesztették ki. Szóval neked nem való  :D .
Meg nissan-ba ja... de te még hiszel a marketing dumába? Amúgy meg ha a marketing duma jött elő írja az oldalon hogy bármely motorba jó.... :tt2:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10801 Dátum: 2011.01.24 23:10:36 »
ELF motorolajokról valakinek véleménye tapasztalata, egyéb más volna?
Renault-ba való, ahhzoz fejlesztették ki. Szóval neked nem való  :D .
Meg nissan-ba ja... de te még hiszel a marketing dumába? Amúgy meg ha a marketing duma jött elő írja az oldalon hogy bármely motorba jó.... :tt2:
Fordítva kell nézni ezt a dolgot. Az nem marketing, hogy bizonyos márkájú/típusú autókba bizonyos fajta olajok jelentik az optimális választást, és mást kevésbé jó ötlet tenni beléjük; és pont hogy létezik ilyen Renault & Elf kombináció. De ez még nem jelenti azt, hogy más autókba ne lehetne Elf olajokat tenni. Csak amikbe Elf való, azokba nem jó ötlet mást tenni. Ennyi.

Mindenesetre ez is csak alátámasztja azt, amit én mindig is állítottam itt: hogy ti. nem mindegy, hogy milyen márkájú olajat választunk. Nade ez egy lerágott csont.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10802 Dátum: 2011.01.24 23:32:44 »
Kicsit szomorú vagyok hogy a Toyota-nak nincs ilyen olaja...
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


TSityu

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10803 Dátum: 2011.01.24 23:37:23 »
...nem mindegy, hogy milyen márkájú olajat választunk. Nade ez egy lerágott csont...

Én szívesen használnék LM olajakat, de szinte alig esett még szó róluk ezen a fórumon.  :tt2: :D ;) (nehogy válaszoljon rá valaki)

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10804 Dátum: 2011.01.25 00:18:33 »
Szerintem a márka nem olyan fontos, mint hogy mit is tud valójában, sokkal inkább hogy milyen minősítéseket, tulajdonságokat tud... LM-nek jó híre van ki is lesz próbálva! Értem én hogy tök fölös azon témázni pl. hogy a Mobil1 vagy a Castrol a jobb márka.... :yawn:
Amióta megismerkedtem a dolgokkal amondó vagyok, hogy minél jobban kenjen hidegen egy olaj (nagy fordulaton is biztonságos "vastag" legyen, nyírás stabilis) az első percekben és a lehető legjobb energia takarékosságot nyújtson a minősítések szerint, nagy tisztaságú legyen és a gyári előírásoknak megfelelő viszkozitásút használjunk és nem kell szarni! (főleg a hideg oldali)

Apropó: a viszkozitás index pontosan mit jelent? Értéke mit mutat, magas(180) vagy alacsony(160) a jobb?
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.25 00:23:08 írta djbogy »
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10805 Dátum: 2011.01.25 00:47:14 »
A kérdés az: ha adott két olaj, amik azonos viszkozitásúak és a minősítéseik is egyformák, hogyan döntöd el, hogy melyik a jobb választás? A kérdésre egzakt válasz sajnos nincs, maximum a próbálgatás és a tapasztalat, de ezek nagyon hozzávetőleges dolgok; mindenesetre annyi biztos, hogy én abszolút nem értek egyet azzal, hogy kvázi mindegy lenne, hogy milyen márkájú olajat választunk (mármint a noname-eket kihagyva a körből, természetesen).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10806 Dátum: 2011.01.25 07:52:53 »
Apropó: a viszkozitás index pontosan mit jelent? Értéke mit mutat, magas(180) vagy alacsony(160) a jobb?
A viszkozitási index az olaj viszkozitásának hőmérsékletfüggésével van kapcsolatban.

"Az olaj viszkozitása ( vastagsága )  nagyban függ a környezeti hômérséklettôl . A hômérséklet növekedésével fordított arányban csökken a viszkozitás azaz az olaj kezd elvékonyodni, tehát a teherbíró képessége csökken. A teszteljárást az ASTM által meghatározott módon végeztük el, azaz a viszkozitási indexet két jól meghatározott hômérsékletnél mért viszkozitási érték egymáshoz viszonyított arányából kapjuk. A két hômérséklet a 100 C és a 40 C . A magasabb viszkozitási index kisebb mértékû viszkozitási érték változást jelent, azaz az olyan kenôayagok amelyek magasabb viszkozitási indexxel rendelkeznek jobban tûrik a hômérséklet változást. Annak ellenére, hogy a magasabb index számok kívánatosak ezek önmagukban nem jelentik a jobb viszkozitási értéket magasabb hômérsékleten hiszen 2 érték viszonyáról beszélünk. A motorban fellépô nyíró erôk különösen az erôátviteli elemekben szignifikánsan csökkentik az olaj viszkozitását. Ezért azon kenôanyagok amelyeknek alacsonyabb a viszkozitási indexe de magasabb a nyíróerôkkel szembeni stabilitása tényszerûen magasabb viszkozitási értékkel bírnak az üzemi hômérsékleti tartományban mint azok amelyek magasabb a viszkozitási indexük de alacsonyabb a nyíróerôkkel szembeni tartásuk."

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10807 Dátum: 2011.01.25 08:10:15 »
Kicsit szomorú vagyok hogy a Toyota-nak nincs ilyen olaja...

Van Toyota olaj, csak nagyon drága.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10808 Dátum: 2011.01.25 08:25:12 »
Kicsit szomorú vagyok hogy a Toyota-nak nincs ilyen olaja...

Van Toyota olaj, csak nagyon drága.
És kósza hírek szerint a Total csoport tölti (utolsó info szerint pont ELF van benne)....  :D

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10809 Dátum: 2011.01.25 09:10:16 »
... Az nem marketing, hogy bizonyos márkájú/típusú autókba bizonyos fajta olajok jelentik az optimális választást, és mást kevésbé jó ötlet tenni beléjük; és pont hogy létezik ilyen Renault & Elf kombináció. De ez még nem jelenti azt, hogy más autókba ne lehetne Elf olajokat tenni. Csak amikbe Elf való, azokba nem jó ötlet mást tenni. Ennyi.
Azt gondolom túlzottan sarkosan nézed ezt a kérdést.  :flowers: Az autógyártók és a kenőanyaggyártók között született megállapodások igenis üzleti/ marketing alapúak, semmi köze nincs a gyártói jóváhagyásokhoz, ebből a szempontból. Ennek oka hogy egy adott autómárkába az olaj megfelelőségét kizárólag a gyártói jóváhagyás megléte/ vagy nem megléte határozza meg. Pont ezért vannak nemzetközi szabványrendszerek (API, ACEA, ILSAC, JASO stb.), illetve a gyártói előírások (Renault, MB, BMW, VW stb.) amelyek segítenek abban, hogy egy olajat egy egységesített minősítési rendszerben el lehessen helyezni. Abban van igazság, hogy eme együttműködések szorosabb kapcsolatot jelentenek az adott kenőanyaggyártó és az autógyártó között, de pl. egy RN0720 minősítésű ELF olajnak ugyanazon követelményeknek kell megfelelnie, mint bármely más olajmárka RN0720 gyári jóváhagyást teljesítő termékének!  :excl: Ennyi erővel itt mindannyiunknak csak és kizárólag Toyota olajjal szabadna járnunk...  ::) Jó példa a VW csoport ugyanazon motorok betöltőnyílásán, ha VW akkor Castrol, ha Seat akkor Repsol, ha Skoda akkor Shell embléma virít...  :D Egy másik példa: Mo.-on a John Deere traktorok gyári olaja a MOL!  :excl:  [rohog] Mi a közös bennük? Mind a 2 zöld...  :lol: Pl. az ELF Evolution SXR 0W30/ 5W30 tökéletes a Toyota motorokba.  :yes: Példa egy az általunk forgalmazott termékek közül , amely speciálisan OFF Renault gépkocsikba lett fejlesztve (a Magyar nyelvű technikai adatlapját, nem engedte a rendszer feltölteni... :devil:). A Q8Oils a gyári beszállítója pl. az OFF VOLVO kamionok váltóolaját tekintve, a VOLVO kannákba a Q8Oils letöltőüzemében a Q8 T65 75W90 szintetikus váltóolaj kerül. Ettől még bármely gyártó váltóolaja - ami API GL-5, 75W90 viszkozitású, és teljesíti a VOLVO gyár váltókra vonatkozó előírásait - alkalmazható.  :)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10810 Dátum: 2011.01.25 09:41:33 »
ha váltanék melyik lenne jó nekem?
castrol?
http://www.autoteka2000.hu/index.php?oldal=termekek&apro=&k_id=53&p_id=58&level=6

vagy ez a Q8? ez nekem semmit nem mond
http://www.autoteka2000.hu/index.php?oldal=termekek&apro=&k_id=49&p_id=92&level=5

vagy melyik? itt elég jó árak vannak és közel is van
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10811 Dátum: 2011.01.25 09:43:09 »
Mindjárt kezdődik az Autótéka háború  :ph34r: . Jó szórakozást hozzá!  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10812 Dátum: 2011.01.25 09:45:23 »
milyen háború?  :helpsmilie:
jó akkor hagyjuk az egészet. veszek vmit és csókolom.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10813 Dátum: 2011.01.25 09:48:59 »
milyen háború?  :helpsmilie:
jó akkor hagyjuk az egészet. veszek vmit és csókolom.

Csak itt komoly viták voltak, hogy szabad-e az autótékától vásárolni vagy nem. De az olajra majd válaszolnak a szakértők.  :yes:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10249
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #10814 Dátum: 2011.01.25 09:51:16 »
Üdv!
Nekem a motorba (4A-FE) most Q8 Formula Excel 5w40 van, a kenoanyagfutar.eu-tól, posta ingyenes, ha valamilyen szűrőt vesz az ember januárban - motorolajszűrő pedig minimum, ami ilyenkor kell hozzá. Egész korrektek voltak.  Az olajfogyasztásáról még nem tudok mit mondani, mert keveset mentem azóta vele, de szvsz csendesebb lett a motor csere után. Annyit még észrevettem, hogy csere előtt elég olajos szokott lenni a szelepfedél, a leszorítócsavaroknál ereszt. Most valamiért sokkal kevesebb ott az olaj, és olyan fél km motorfék után sem tolja hátul a füstfelhőt (bár ezt tükörből tudtam nézni).
A váltóba szintén Q8 került, T65 75w90 szintetikus, 400.000 km csereperiódussal, nyilván inkább gépkönyv szerint fogom cserélni. A váltónak tetszik.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.25 09:59:11 írta vd1234 »