Szavazás

Milyen márkájú olajat használsz?

Mobil/Mobil1
59 (14.5%)
Eneos
131 (32.1%)
Castrol
79 (19.4%)
Motul
19 (4.7%)
Egyéb
48 (11.8%)
Liqui Moly
42 (10.3%)
MOL
5 (1.2%)
ELF
4 (1%)
Total
11 (2.7%)
Q8
10 (2.5%)

Összes szavazó: 408

Szerző Téma: Olajok és adalékok  (Megtekintve 5239322 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4230 Dátum: 2009.02.16 13:18:49 »
Figyi, érted hogy mit akarok mondani, nem ;) ? Azt nem vágom, hogy hogy lehet a 0 W-40-es Mobil 1 ennyivel olcsóbb, mint a 0 W-30-as.
Szerintem a 0w-30 drágább, ennek biztos gyártástechnológiai oka van, vagy valami más  ::) .
Az 5w-30 ESP is kicsivel többe került, mint a 0w-40.

Közel kétszeres árkülönbségről beszélünk. Múlt héten literenként 3500-ért vettük a 0 W-30-ast az olajshopról.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4231 Dátum: 2009.02.16 13:21:32 »
Tisztességes korrekt árképzési rendszerüknek és nagyon jó forrásaiknak köszönhetőek az árak.

Kiváncsi volnék milyen jó forrással lehet a Mobil hivatalos eladási árai alá menni - ők ugye nem adnak el csak viszonteladónak.

Ennek megvan az egyszerű és logikus magyarázata, korábban be is volt linkelve. A lényeg, hogy ezek a cégek saját maguk szerzik be az olajat nyugati nagykerekből, ahol sokkal olcsóbb.

Nekem nem ezzel van a gondom. Hanem hogy hogyan lehet az ilyen netes szállítók árai között is ekkora szórás. Nálam azért már megszólal a vészcsengő, ha egy fullszint, márkás 0 W-40-esért 1.950-et kérnek kisker áron  :ph34r:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4551
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4232 Dátum: 2009.02.16 13:23:50 »
Ennek megvan az egyszerű és logikus magyarázata, korábban be is volt linkelve. A lényeg, hogy ezek a cégek saját maguk szerzik be az olajat nyugati nagykerekből, ahol sokkal olcsóbb.
És rá is rakják a különböző magyarországon érvényes illetékeket és adókat? Mert a Mobil hivatalos nagykere igen.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4233 Dátum: 2009.02.16 14:33:16 »
Azért azt ne felejtsük hogy a hivatalos fő-fő márkaker általában mindig drágább, ha nem a legdrágább...

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4234 Dátum: 2009.02.16 14:47:22 »
Nekem nem ezzel van a gondom. Hanem hogy hogyan lehet az ilyen netes szállítók árai között is ekkora szórás. Nálam azért már megszólal a vészcsengő, ha egy fullszint, márkás 0 W-40-esért 1.950-et kérnek kisker áron  :ph34r:

A beszerzési forrás is számít, de amúgy sztem 1xű: az egyik netes még rátesz magának +hasznot, a másik meg kevesebbel ad el többet, a téka elég régóta fut, és rengeteg olaj elmegy, nem hinném hogy nem borult volna a bili ha valami gebax lenne velük.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4235 Dátum: 2009.02.16 15:21:23 »
Nekem nem ezzel van a gondom. Hanem hogy hogyan lehet az ilyen netes szállítók árai között is ekkora szórás. Nálam azért már megszólal a vészcsengő, ha egy fullszint, márkás 0 W-40-esért 1.950-et kérnek kisker áron  :ph34r:

A beszerzési forrás is számít, de amúgy sztem 1xű: az egyik netes még rátesz magának +hasznot, a másik meg kevesebbel ad el többet, a téka elég régóta fut, és rengeteg olaj elmegy, nem hinném hogy nem borult volna a bili ha valami gebax lenne velük.
Azért azt hozzátenném: hogy múltkor rendeltem az Autoteka2000-től 3 kanna motorolajat, postai utánvétellel kértem, és egészen véletlenül nem mellékeltek hozzá számlát!

Azért szla nélkül nyilván könnyebb olcsóbban adni, mint egy olyan helyen, ahol nagyok a működési költségek és a szla-adás "kötelező". (Persze mindenhol kötelező, csak van ahol nem ellenőrzi senki sem... Mondhatnám úgy is, hogy rohadt adócsalók, akiket fel kellene nyomni az APEH-nál, persze én is csak itt ugatok, de tőlük rendelem az olajat. Azért mennek a dolgok ebben az országban úgy ahogy mennek, mert mindenki cinkos a csalásban, meg mindenki spórol, csak hosszú távon így lesz drágább minden... nekem legalább van önkritikám...)

Ettől függetlenül szerintem a legtöbb "boltban" túlárazva kapjuk meg az autós termékeket (meg a nem autósokat is), kegyetlen nagy az árrés... Azért vicc, hogy a Unix-nál pl 25.000 ugyan az az olaj, ami a Tékában mondjuk 8-9.000. Lehetnek magas költségeik, meg szla, meg stb, de akkor sem lehetne ekkora különbség köztük. Szépen lehúzzák az embereket ezekben a boltokban, a sok ember meg nem is tudja, hogy a neten olcsóbb az olaj sokkal...

Mellékesként jegyezném meg, hogy a Mobil-nak pl nincs Mo-i képviselete, se honlapja, itt nem költ semmire sem a cég. Ergo ha valaki külföldről legálisan behozza és eladja, az ellen nem lehet senkinek sem kifogása...

Szintén mellékes, hogy az ismerősöm, az USA-ban kb 2.500 forintnyi $-ért veszi a 4 literes 0W-30-as Castrol-t kint a hivatalos képviseletnél. Szóval szerintem kissé le vagyunk itt Európában húzva, és nem csak az autós termékekkel...
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.16 15:24:42 írta barna.czukor »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4236 Dátum: 2009.02.16 15:24:25 »
tobbszor voltam mar náluk személyesen is, castrol váltoolajat vettem náluk friss dátummal , és eredeti volt. unixos diler a gyerek , nemtom hogy csinálja
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4237 Dátum: 2009.02.16 16:01:54 »
Azért azt hozzátenném: hogy múltkor rendeltem az Autoteka2000-től 3 kanna motorolajat, postai utánvétellel kértem, és egészen véletlenül nem mellékeltek hozzá számlát!
Én eddig mindig kaptam számlát. Ha netán este túl későn mentem felvenni az árut, akkor másnapi dátummal, mivel a boltban a pénztárgépet már lezárták és nem akartak belőle gondot.
De olyan is volt, hogy péntek késő este tudtam csak menni és hétfői dátummal írták a számlát.
Ha nem kérsz számlát, akkor nem nyomják a kezedbe, de a gépbe akkor is beütik, gondolom a mennyiséggel valahogy el kell számolni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4238 Dátum: 2009.02.16 16:10:47 »
Nekem nem ezzel van a gondom. Hanem hogy hogyan lehet az ilyen netes szállítók árai között is ekkora szórás. Nálam azért már megszólal a vészcsengő, ha egy fullszint, márkás 0 W-40-esért 1.950-et kérnek kisker áron  :ph34r:

Ezek kozelitenek a normalis arak fele. Amerikaban a neked rendelt  0w30-as Mobil1-es 5qt lenne 22$ pl. Egy Wal-Mart aruhazban. Azaz ez kb. 4.7 liter, ami kb. durvan 5030Ft :excl:
Idehaza draga az olaj nagyon. Az autohazakban meg pofatlanul atvagjak az embert. Igy, ismerven az arakat, nem olcso 2000 Ft/liter aron egy 0w40-es olaj. Mondjuk azt, hogy meg eppen nem durva az ara. Lehetne olcsobb is... En egy percig sem faznek a helyedben a netes araktol.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4239 Dátum: 2009.02.16 18:18:10 »

Azért azt hozzátenném: hogy múltkor rendeltem az Autoteka2000-től 3 kanna motorolajat, postai utánvétellel kértem, és egészen véletlenül nem mellékeltek hozzá számlát!


Lehet tényleg véletlen volt, én már 3éve oda járok, soha nem volt ebből probléma...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4240 Dátum: 2009.02.16 20:19:08 »
Nekem nem ezzel van a gondom. Hanem hogy hogyan lehet az ilyen netes szállítók árai között is ekkora szórás. Nálam azért már megszólal a vészcsengő, ha egy fullszint, márkás 0 W-40-esért 1.950-et kérnek kisker áron  :ph34r:

Ezek kozelitenek a normalis arak fele. Amerikaban a neked rendelt  0w30-as Mobil1-es 5qt lenne 22$ pl. Egy Wal-Mart aruhazban. Azaz ez kb. 4.7 liter, ami kb. durvan 5030Ft :excl:
Idehaza draga az olaj nagyon. Az autohazakban meg pofatlanul atvagjak az embert. Igy, ismerven az arakat, nem olcso 2000 Ft/liter aron egy 0w40-es olaj. Mondjuk azt, hogy meg eppen nem durva az ara. Lehetne olcsobb is... En egy percig sem faznek a helyedben a netes araktol.

Mondjuk ezt azért most megnyugtató volt olvasni  :) ... Ha kint ennyire olcsó, akkor tényleg nem vészes az itthoni 1950/liter sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4241 Dátum: 2009.02.17 11:16:54 »
Ezt tegnap kaptam mailen, nem tudom melyik újságból van, de nem rossz :cool2: a mókásabb részeket már valaki ki is emelte. :clap:



musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4242 Dátum: 2009.02.17 11:33:58 »
Khm... "....nincs teendője"... Khm.. :surrender: Milyen "okos" újságíró volt ez? Nem lehet ráperelni a tönkrement motoromat? Mondván XY azt írta a cikkében, hogy nincs teendőm... az említett esetben.  ;) :devil:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Peti

  • Vendég
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4243 Dátum: 2009.02.17 11:38:47 »
Khm... "....nincs teendője"... Khm.. :surrender: Milyen "okos" újságíró volt ez? Nem lehet ráperelni a tönkrement motoromat? Mondván XY azt írta a cikkében, hogy nincs teendőm... az említett esetben.  ;) :devil:

Jah, az a meleg motoros, olajnyomásos :excl: :excl: dolog félelmetes :eek: :eek:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Olajok és adalékok
« Válasz #4244 Dátum: 2009.02.17 13:52:46 »
Meg is érkezett a Dai olajcseréjéhez szükséges 4l, 5W-40-es Castrol. :clap: Ránézésre teljesen eredeti csomagolás, semmi szembe ötlő furcsaság. Szerintem eredeti.  :hug: Van egyébként ezeknek valami szav. idejük? Ezeket 02.07.08 (-án) töltötték. Bár nincs ráírva, de gondolom ez nem a magyar dátum formátum szerint van. :devil:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV