Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3340270 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16260 Dátum: 2016.08.29 21:53:51 »
Priusosok...hétvégén megyek Pestre megnézni egy Golf 6 kombi 2.0 cr tdi dsg-t ,de most meg rábukkantam erre,ugyanannyi az áruk ...lehet ezt is megnézem.
Így ránézésre?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_automata-10518193
Sztem nem csak a Vw és a Toyota, de a Golf és a Prius is annyira más, hogy eleve két különböző személyiséget igényel. Nagyon ritka, hogy egyazon ember mindkettővel elégedett legyen. Más világ a kettő. Nem lehet úgy nézni,hogy autó-autó mind a kettő és az áruk is az. Ha a szíved a vw-s társadalomhoz húz, ahogy közlekednek, ahogy bánnak az autóval, akkor a Prius nem fog bejönni, csak szapulás lesz belőle. És fordítva is így.
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.29 21:55:33 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16261 Dátum: 2016.08.29 22:02:59 »
Köszi a segítséget, sokat segített, hogy láttam mi a menete, de az egyes részletek megizzasztottak. Pl a gumiharang visszarakás volt legalább 20 perc. Sehogyan sem akart úgy visszamenni, hogy a bajonettzár beakadjon. Összesen volt 2 óra a két izzó.
Remélem nem sokszor kell majd ilyet csinálni. Bár akkor belejönnék.
A Yarisban, és a Carinában akkora a hely, hogy aakár be lehet ülni és úgy szerelni. :)
Prius 2 - a mosolygós autó.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16262 Dátum: 2016.08.29 22:03:33 »

tegnap ugyancsak megjártam vele az M3-ast, de most hazafelé 137-et állítottam be (ez a GPS-el kb. 129 km/h volt) és így már 5.4 lett a fogyasztás,

Mankókerék: nagyon köszönöm a linket, Maci87! Az eladóval még aznap fel is vettem a kapcsolatot és másnap megköttetett az üzlet: a kerék azóta a kocsimban, a helyén pihenget...

Én is így használom autópályán a P2-őt. 138 km/h tempomat. Nekem 5,2-5,4 l. Ugyan lehetne finomabban is kezelni, de ez az érték teljesen rendben van. Tiszta dízeles. Mindig is ilyen fogyasztásra vágytam a megengedett legnagyobb sebesség mellett.
Mankókerék ügyben, akkor szerencsénk volt. Több P3-as tulaj keresi és beszerzése, nem is nagyon megy másképp, csak így kéz alól, hirdetési oldalakon keresztül.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16263 Dátum: 2016.08.30 08:02:20 »
Sztem nem csak a Vw és a Toyota, de a Golf és a Prius is annyira más, hogy eleve két különböző személyiséget igényel. Nagyon ritka, hogy egyazon ember mindkettővel elégedett legyen. Más világ a kettő. Nem lehet úgy nézni,hogy autó-autó mind a kettő és az áruk is az. Ha a szíved a vw-s társadalomhoz húz, ahogy közlekednek, ahogy bánnak az autóval, akkor a Prius nem fog bejönni, csak szapulás lesz belőle. És fordítva is így.
Nekem nem húz egyik társadalomhoz sem a szívem (na jó ,ide valamennyire igen,mivel 3 Toyota is szolgált közmegelégedéssel a kezeim között) ,nem hiszem,hogy lehet így kerek perec kijelenteni ,hogy egyik vagy másik márka tulajdonosai hogy bánnak az autóval és hogy közlekednek...tegnap egy VW Golf Plus kísért végig míg bekanyarodtam előtte a céghez, egy Lexus GS ezzel szemben vagy 120al eltépett mellettünk 2 kanyarodó sávon keresztül...szóval akkor hogy is van ez? Mellesleg egy Opel után akkor most csak Opel-t kéne néznem,ha már az Opel a munkaadóm? Kia Ceed kombi, piros!! BMW 318D kombi,Octavia RS kombi,Prius, Avensis III került be a pakliba...egy jó autó kell,amivel több ezer kmt tudok menni.
Na de nem is ez volt a kérdés,ON
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16264 Dátum: 2016.08.30 09:21:14 »
Kia Ceed kombi, piros!! BMW 318D kombi,Octavia RS kombi,Prius, Avensis III került be a pakliba...egy jó autó kell,amivel több ezer kmt tudok menni.
Na de nem is ez volt a kérdés,ON

Egy FB csoportos Cartárs elment megnézni az általad linkelt autót. Hamarosan megírja a tapasztalatait róla a csoportban.
Elöljáróban én annyit tudok, hogy Ausztriából hozták be, egy családé volt. Alvázszámot elkérte, nem tudom, hogy lekérdezte-e.
És akkor a saját véleményem:
Sokat linkelnek FB csoportba is P3-as Priusokat 2,5-ért. Többször megírtuk már, hogy olcsó húsnak híg a leve. Ráadásul kereskedő, nyilván nem 100.000 Ft a haszna ezen az autón. Az igazság, az, hogy egy valamire való P3, azért inkább közel van a 3 millió Ft-hoz, mint a 2,5-hoz. Persze kivételek mindig akadnak, általában 10-ből 1. Ettől még lehet, hogy jó az autó, de mivel most írta nekem a srác, hogy kinézett egy másikat, így gondolom, valami nem stimmelt vele. 
Közben meg is jöttek az infók:
Első lökhárító tartó törött volt, az ablak cserélve lett, nem megfelelőre, így a Hud nem működött, ablak csere sufnituningszerű és mélyebben volt a kelleténél, így az ablak fölötti első tető él kopott volt. A jobb és bal hátsó kerekek környékén kívül parkolási sérülések (karcok és horpadás).
A bal első ajtó alja rozsdás, a hátsó lökhárító törött.
Nagyjából ennyi. Beigazolódott amit írtam.
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.30 09:46:10 írta Maci87 »

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16265 Dátum: 2016.08.30 09:51:27 »
Egy FB csoportos Cartárs elment megnézni az általad linkelt autót. Hamarosan megírja a tapasztalatait róla a csoportban.
Elöljáróban én annyit tudok, hogy Ausztriából hozták be, egy családé volt. Alvázszámot elkérte, nem tudom, hogy lekérdezte-e.
És akkor a saját véleményem:
Sokat linkelnek FB csoportba is P3-as Priusokat 2,5-ért. Többször megírtuk már, hogy olcsó húsnak híg a leve. Ráadásul kereskedő, nyilván nem 100.000 Ft a haszna ezen az autón. Az igazság, az, hogy egy valamire való P3, azért inkább közel van a 3 millió Ft-hoz, mint a 2,5-hoz. Persze kivételek mindig akadnak, általában 10-ből 1. Ettől még lehet, hogy jó az autó, de mivel most írta nekem a srác, hogy kinézett egy másikat, így gondolom, valami nem stimmelt vele. 
Közben meg is jöttek az infók:
Első lökhárító tartó törött volt, az ablak cserélve lett, nem megfelelőre, így a Hud nem működött, ablak csere sufnituningszerű és mélyebben volt a kelleténél, így az ablak fölötti első tető él kopott volt. A jobb és bal hátsó kerekek környékén kívül parkolási sérülések (karcok és horpadás).
A bal első ajtó alja rozsdás, a hátsó lökhárító törött.
Nagyjából ennyi. Beigazolódott amit írtam.
Oh,kár érte. Köszi!! Sajnos igazad van,amiben már én is megerősítettem magamat két megnézett Avensis III kombi után: hiába nagy pénz 2.5 millió Ft ,ennyiért bizony a kínálat alja van. Csak hogy a legutóbb megnézett Aveból induljak...felemás gumik elől hátul,kopott féktárcsák,több helyen kiégetett kárpit,gyanús folyadék a blokk oldalán. Hiába no,mivel keresett autók a romokat is összesározázzák valahogy aztán előbb-utóbb vki csak elviszi.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16266 Dátum: 2016.08.30 11:21:43 »
Sztem nem csak a Vw és a Toyota, de a Golf és a Prius is annyira más, hogy eleve két különböző személyiséget igényel. Nagyon ritka, hogy egyazon ember mindkettővel elégedett legyen. Más világ a kettő. Nem lehet úgy nézni,hogy autó-autó mind a kettő és az áruk is az. Ha a szíved a vw-s társadalomhoz húz, ahogy közlekednek, ahogy bánnak az autóval, akkor a Prius nem fog bejönni, csak szapulás lesz belőle. És fordítva is így.

Öööö, ezt most így nem értem, hogy őszinte legyek. Egyrészt "ugyanúgy" vezetem mindkét kocsit. Másrészt a választás nálam elég egyszerűen megy. Pl. azért nem vettem Prius+-t a Touran helyett, mert:
 - a csomagtere sokkal kisebb
 - a hátsó székek sokkal kényelmetlenebbek
 - valamint csak nagyon fiatal van belőle és nem akartam hitelt felvenni

Nyilván a legutolsó szempont elég sokat számított, de ha arra gondolok, hogy ha lehetőségem lenne vadiúj P+ vagy Touran között választani, ebben a pillanatban inkább az utóbbi felé húznék.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16267 Dátum: 2016.08.30 21:43:54 »
Öööö, ezt most így nem értem, hogy őszinte legyek. Egyrészt "ugyanúgy" vezetem mindkét kocsit. Másrészt a választás nálam elég egyszerűen megy. Pl. azért nem vettem Prius+-t a Touran helyett, mert:
 - a csomagtere sokkal kisebb
 - a hátsó székek sokkal kényelmetlenebbek
 - valamint csak nagyon fiatal van belőle és nem akartam hitelt felvenni

Nyilván a legutolsó szempont elég sokat számított, de ha arra gondolok, hogy ha lehetőségem lenne vadiúj P+ vagy Touran között választani, ebben a pillanatban inkább az utóbbi felé húznék.
Ti akkor azon ritkák közé tartoztok. Így helyes. :)
Sajnos én ezt tapasztaltam többségében (nem kivétel nélkül). De ha az a jellemzőbb, ahogy mondjátok, az jó.
« Utoljára szerkesztve: 2016.08.30 22:10:23 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

Bohiandris

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16268 Dátum: 2016.08.30 22:37:10 »
Sziasztok! Tud esetleg valaki választ adni a következőre? Vagy volt e már valakinél hasonló P2 esetében?
A km óra számláló, nem lépi át a 299.999-et. Szerelőt is kérdeztem, de nem tudott rá mit mondani hirtelen. :)
Köszi előre is!
Prius II 2005
Corolla sedan GT 1986

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16269 Dátum: 2016.08.30 22:44:02 »
Sziasztok! Tud esetleg valaki választ adni a következőre? Vagy volt e már valakinél hasonló P2 esetében?
A km óra számláló, nem lépi át a 299.999-et. Szerelőt is kérdeztem, de nem tudott rá mit mondani hirtelen. :)
Köszi előre is!
Hát én egyre több embertől olvasom ezt. De én is rákérdeztem, így van-e, de úgy tűnik igen. Azt nem tudom,  hogy újraindul-e.
Prius 2 - a mosolygós autó.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16270 Dátum: 2016.08.31 07:54:24 »
Azt írják, a 2003 és 2008 közötti Matrixok és Corollák, illetve a 2004 és 2005 közötti Priusok esetén a számláló megáll 299999-nél. Ha jól értelmezem ezt: http://socalspeedometer.com/speedometer-dies-at-299999-km-or-miles-why/, csak a kijelzés, tehát OBD-n kiolvasható a helyes állás.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16271 Dátum: 2016.08.31 15:47:31 »
Ti akkor azon ritkák közé tartoztok. Így helyes. :)
Sajnos én ezt tapasztaltam többségében (nem kivétel nélkül). De ha az a jellemzőbb, ahogy mondjátok, az jó.

Igazából arra gondoltam, hogy számomra az autó nem "vallási" kérdés. Olyat veszek, amelyik tetszik, jól érzem magam benne.

Ha a tahó nyomulásra gondolsz, amit lehet dízel/Passat/BMW/Audi/stb. tulajdonláshoz kötni, szerintem azért több az ilyen elsősorban, mert ezekből a típusokból sok fut a hazai utakon. Meg persze kedveltek a "kopasz gengszterek", TSZ elnökök és egyéb pártfunkcionáriusok körében. De a legtöbb ember valószínűleg tök normálisan közlekedik ezekkel is.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16272 Dátum: 2016.08.31 15:48:12 »
Azt írják, a 2003 és 2008 közötti Matrixok és Corollák, illetve a 2004 és 2005 közötti Priusok esetén a számláló megáll 299999-nél. Ha jól értelmezem ezt: http://socalspeedometer.com/speedometer-dies-at-299999-km-or-miles-why/, csak a kijelzés, tehát OBD-n kiolvasható a helyes állás.

Akkor még 75k km és megáll az idő nálunk is. :)

tomitom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16273 Dátum: 2016.08.31 18:58:46 »
Nekem se ment sajátkezelűleg, de a feleségem női keze megoldotta ::)


Aha, a 3:03 ig én is eljutottam. És pont ott ugrik egyet a videó, ahol kiakasztod azt a rögzítőrugót. Az már nem ment nekem. A hagyományos H4-es lámpák rözgzítő rugóit ismerem, De ez mintha más lenne, ám lehet tükörrel rosszul láttam. Hát meg előbb-utóbb a JBl-t én is UBL-nek fogom olvasni.

De köszi,mert most egy kicsit felszívom magam és újra nekikezdek világosban.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16274 Dátum: 2016.09.01 08:15:15 »
Sziasztok! Tud esetleg valaki választ adni a következőre? Vagy volt e már valakinél hasonló P2 esetében?
A km óra számláló, nem lépi át a 299.999-et. Szerelőt is kérdeztem, de nem tudott rá mit mondani hirtelen. :)
Köszi előre is!
Nekem ezt említette egy Toyotás szerelő Győrben és még azt mondta, hogy ezt gariban cserélik.
'08 RX400h
'09 Prius 3