Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6147872 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16845 Dátum: 2010.06.01 12:21:23 »
A 365 napból hányszor kell ennél nagyobb? És azokra a napokra jó a tetőbox?
 :sorcerer:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16846 Dátum: 2010.06.01 12:24:47 »
Kinek mire kell az autó... Pl. van amikor hetekig fel sem nyitom a csomagtérajtót, ergo mindegy mennyi hely van a semminek. :D
Simán elég tud lenni ez a 279liter. Persze család meg baba meg világkörüli utak nélkül.
Itt a pont  :yes: Nyilvan preferencia kerdese az egesz. Csupan azon gondolkodtam, hogy hany ember fog venni egy bo 6 millios autot, ami nem szolgal ki egy csaladot?  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16847 Dátum: 2010.06.01 12:25:22 »
Bingo!
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16848 Dátum: 2010.06.01 12:26:33 »
A 365 napból hányszor kell ennél nagyobb? És azokra a napokra jó a tetőbox?
 :sorcerer:
Ha olyan gyonyoru autom lenne mint a Tied, en is ezt tennem  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16849 Dátum: 2010.06.01 12:41:40 »
A vezess.hu-n jelent mar meg cikk 2 napja.
"Kisebb a csomagtartója, mindössze 279 literes"

Köszi! Magyarul kb. akkora, mint az E12-é. (Amit mondjuk szerinte rosszul mértek le, alig kisebb, mint anyám Civicjének papíron 340 literes puttonya.) Az E12 hatch számomra tökéletes méretű.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16850 Dátum: 2010.06.01 13:17:24 »
Hanyan eltetek vele egyutt?
Mikor, hányan. :)
3 gyerekkel nyilván nem jön szóba, de ott a nem-villany auris sem. Egyébként voltunk vele 4-en (felnőttek) csomagokkal az országon belül több napra is.
És arra a néhány alkalomra meg ott van a tetőbox lehetősége, amint ezt többen felvetették.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16851 Dátum: 2010.06.01 13:29:02 »
Csak a csomagtartoja ment nagyon ossze  :cry: Meg a hat liter is kicsit sok palyan  :hmmmm:

Rácz Tamásnál a Priusok is 6l felett ettek. Kár, hogy már megint ő tesztelte...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16852 Dátum: 2010.06.01 13:39:32 »
Köszi! Magyarul kb. akkora, mint az E12-é. (Amit mondjuk szerinte rosszul mértek le, alig kisebb, mint anyám Civicjének papíron 340 literes puttonya.) Az E12 hatch számomra tökéletes méretű.

Egyszer valahol azt olvastam, hogy a japánok máshogy mérik a csomagtartót, mint az Európaiak. Európában kiszámolják hány liter (minden sarkot), még a japán azt nézi meg, mennyi egy dm3 kocka kér bele, ami nyilván kevesebb. Ezért van sok japán autónak papíron kisebb csomagtartója.

Az e12 csomagtartója nekem is bőségesen elég. Igaz nincs gyerek, de szerintem még mindig jobban elférnék benne gyerekkel együtt, mint a nővéremék (gyerekkel) egy Ignisben.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16853 Dátum: 2010.06.01 14:12:54 »
Ezt már én is figyeltem, hogy a japán autóknak sokkal kisebb a csomija papíron, mint az EUs kocsiknak. Biztos, hogy más a mérési módszerük.

Ettől függetlenül nem szabad a számokkal foglalkozni, élőben meg kell nézni és ekkor lehet eldönteni, hogy elég-e vagy sem. Illetve, hogy mekkora a nyílása, mekkorák az öblök, magyarul a leendő user mennyire tudja kihasználni a csomit.

Nekem a liftback csomagtartójánál kisebb nem jöhet szóba, ezt is rendszeresen teletömöm mindennel: kosár sok autós cuccal, utazótáska, laptop, edzős táska, cipősszatyor...  ;)
A párom sedan Civic-jének, a sedan E12-esnek és az E11 liftbacknek kb ugyan akkora a csomija. Annyiből jobb a liftback, hogy abba 1 nagy dolog (pl. mosógép) is befér, míg a sedanokba nem.

A köv. kocsim valszeg egy kombi "mackós" Avensis II. lesz, 2.0 VVT-i motorral, ESP-vel és dual digitklímával. Vagy feketét szeretnék vagy barnát.  :wub: Kb. 5 év múlva szóba is jöhet...  :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.01 14:14:46 írta barna.czukor »

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16854 Dátum: 2010.06.01 15:25:36 »
Jó másfél éve, mivel a tervezett indulás napjára csak az én E12-m állt rendelkezésre, a 7 főből 5 felnőtt elindult és szerencsésen megérkezett csomagokkal együtt Görögországnak egy igen déli pontjára. Nem mondom, hogy nem voltunk összegyűrve, de viszonylag élvezhető volt az út. Szóval ha az ember ésszerűen csomagol - nem volt más választás, mindenki a tetőbox ellen szavazott -, meg lehet csinálni. 1-1 sporttáska, az utastérbe meg sok jó zene...
1.4VVti (2004)

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16855 Dátum: 2010.06.01 15:33:12 »
Egyszer valahol azt olvastam, hogy a japánok máshogy mérik a csomagtartót, mint az Európaiak. Európában kiszámolják hány liter (minden sarkot), még a japán azt nézi meg, mennyi egy dm3 kocka kér bele, ami nyilván kevesebb. Ezért van sok japán autónak papíron kisebb csomagtartója.

talán épp itt:
"Szemre a katalógusban jelzett 289 liternél nagyobbnak látszik a csomagtartó. A kutya ott lehet elásva, hogy a Toyotánál esetleg nem a német VDA-szabvány szerinti adatot adták meg."

jano08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16856 Dátum: 2010.06.01 20:40:40 »
Ma átvehettem az autómat az új motorral. Biztosan emlékeztek rá, hogy 1 hónappal ezelőtt legnagyobb megdöbbenésemre hajtókar töréssel kellett szervízbe szállíttatni. A legnagyobb problémám az volt, hogy a garancia 45 nappal a hiba jelentkezése előtt járt le.
Szeretném megköszönni az együttérző hozzászólásokat és elújságolni, hogy GARANCIÁBAN kicserélték a motort és minden felmerülő járulékos költséget állt a TOYOTA. Ugyanis újra kellett vizsgáztatni. 1 hónap elteltével most van egy bejáratós E12 Corollám. Már nagyon hiányzott, jó volt újra vezetni. 
Úgy gondolom, hogy Toyotáék korrektűl álltak a problémámhoz.
Külön köszönet az újpesti Toyota Super csapatának! :clap:
Jano08/ '07 Corolla Wagon 1.4, Prius III

TSityu

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16857 Dátum: 2010.06.01 20:42:40 »
Ez mindenképpen jó hír.  :clap: :clap: :clap:

tutinet

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16858 Dátum: 2010.06.01 20:43:27 »
Jól jártál.
A szebb az lett volna, ha egy 1.6-os motort kapsz az 1.4 helyett.  :D :D

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #16859 Dátum: 2010.06.01 21:36:40 »
A fényszóró magasságállítóban nem tudsz izzót cserélni, kompletten csere. Vagy mókolsz vele 1 picit és átforrasztasz bele 1 másik izzót.
Én LED-esítettem az enyémet.

Ki kell szedni, majd lehúzni róla a csatit. Alul fogja több patent, ezeket kifeszegetve (okosan) ki lehet húzni az egészet a műanyag tokozásból. Ekkor be kell forrasztani egy izzót vagy egy LED-et...
Szia, nem emlékszel, mekkora feszültség megy az izzóra? 12v ? Mekkora teljesítményű lehet a gyári,  0,5 w körüli?
Ma jutottam el oda, hogy szétbontottam a kapcsolót, az enyémen burkolatbontás nélkül, csavarhúzóval  elfordítva  kicserélhető az izzó.
Megoldottam a problémámat,  a legtöbb autósboltban nem igen árulnak ilyen kisméretű égőt , csak az eggyel nagyobb méretűt, Debrecenben bementem az Osram boltba, megmutattam a kiégett pici izzót, és 360 forintért tudtam venni bele, nem kellett semmit forrasztani, nagyon könnyű volt kicserélni, ugyanaz a pici izzó kell pl. a hátsóablakfűtő kapcsolómba is, az is könnyen volt cserélhető.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!