Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5906047 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11880 Dátum: 2008.09.09 22:00:37 »
Bocs..valszeg én vagyok az ostoba és tudatlan,de nem tudom a név alapján..a Sz.helyi cím alapján van sejtésem de konkrétan nem tudom...segíts hogy megvilágosuljak :)

Megoldódott és elég szerencsésen az autóm gondja  :clap:
Zalaegerszegen mint már korábban írtam a szervízben megállapították h a surlódó hang az váltó hiba és nem szívócsonk.120e-ért meg is csinálták vna...nade én elvittem Szombathelyre is!!!
15 perc után rájöttek h elöl az autó alatt lévő vontató hurok lemeze(mert ehhez a hurokhoz kapcsolódik egy lemez rész is) hozzáér a motor aljához és a rezonanciától zörög :) levágtak belőle egy darabot és láss csodát minden ok!
2500 ft-ot fizettem  :sorcerer:

Mindenesetre érdekes hiba... Lényeg hogy megoldódott. Én is tanultam vmit!  ::) Ezúton is üdv. (Rem vágod ki vok)
2004 Corolla 1.4 HB

Peti

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11881 Dátum: 2008.09.10 00:29:52 »
Megoldódott és elég szerencsésen az autóm gondja  :clap:
Zalaegerszegen mint már korábban írtam a szervízben megállapították h a surlódó hang az váltó hiba és nem szívócsonk.120e-ért meg is csinálták vna...nade én elvittem Szombathelyre is!!!
15 perc után rájöttek h elöl az autó alatt lévő vontató hurok lemeze(mert ehhez a hurokhoz kapcsolódik egy lemez rész is) hozzáér a motor aljához és a rezonanciától zörög :) levágtak belőle egy darabot és láss csodát minden ok!
2500 ft-ot fizettem  :sorcerer:


Mondjuk ilyen hibáról se hallottam még Corinál :eek: volt sérülve az autó eleje?

Mondjuk a lényeg hogy ennyivel megúsztad, egyik exautóm csinált hasonlót, váltásnál dübörgött valami a kocsi alól, difitől kezdve kardánig mindent ki akartak cserélni, aztán kiderült hogy a kipuf felfogatója kapott egy ütést és "feljebb" nyomódott, két anyával megtoldották hogy legyen ott elég hely, és meg is gyógyult az autó :sorcerer:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11882 Dátum: 2008.09.10 07:16:16 »
Idézet
Mondjuk ilyen hibáról se hallottam még Corinál eek volt sérülve az autó eleje?

Az említett lemez elég sérülékeny helyen van, és ráadásul semmi funkciója. Leérhet akár olyankor is amikor egy padka fölé engedi az ember az autó orrát, vagy földúton, stb... Eldeformálódott, és az adta a hangot. Elég lett volna visszahajtani, de mivel funkciója nincs, így le lett vágva, hogy ne legyen vele több probléma.

Idézet
Bocs..valszeg én vagyok az ostoba és tudatlan,de nem tudom a név alapján..a Sz.helyi cím alapján van sejtésem de konkrétan nem tudom...segíts hogy megvilágosuljak

Igaz, nem annyira köztudott, de azért írtam már a fórumon hogy én ott dolgozok. Én voltam az, aki álló helyzetbe üvegelte a gépedet + segített keresni a hibát...
Szoktam olvasni ezt a topicot is, így volt gyanúm hogy te vagy az, csak nem akartalak lerohanni.
Xanyi

vkrysz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11883 Dátum: 2008.09.10 09:45:57 »
Még 1* köszi h megcsináltátok.Akkor már tudod azt is h miért vtam olyan boldog  :clap:
Zegen kicsit ráb..tam vna.Remélem azért legközelebb nem ott fogunk tal :)
üdv

Idézet
Bocs..valszeg én vagyok az ostoba és tudatlan,de nem tudom a név alapján..a Sz.helyi cím alapján van sejtésem de konkrétan nem tudom...segíts hogy megvilágosuljak

Igaz, nem annyira köztudott, de azért írtam már a fórumon hogy én ott dolgozok. Én voltam az, aki álló helyzetbe üvegelte a gépedet + segített keresni a hibát...
Szoktam olvasni ezt a topicot is, így volt gyanúm hogy te vagy az, csak nem akartalak lerohanni.
[/quote]
2004 Corolla 1.4 HB

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11884 Dátum: 2008.09.10 10:08:33 »
Polírozás topicban olvass vissza, ajánlottak egy nagyon jó szakit, Tutinetnél járt nemrég. Talán keress rá az ő hsz-eire, hamar megleled, hogy ki csinálta.

Thx már meg is találtam.

Peti

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11885 Dátum: 2008.09.10 10:45:52 »
Az említett lemez elég sérülékeny helyen van, és ráadásul semmi funkciója. Leérhet akár olyankor is amikor egy padka fölé engedi az ember az autó orrát, vagy földúton, stb...

De Te találkoztál már ilyen jellegű hibával?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11886 Dátum: 2008.09.10 17:09:18 »
Az említett lemez elég sérülékeny helyen van, és ráadásul semmi funkciója. Leérhet akár olyankor is amikor egy padka fölé engedi az ember az autó orrát, vagy földúton, stb...

De Te találkoztál már ilyen jellegű hibával?

Nem. Mi szerelők nézegettük alul a kipufogó hővédő lemezeket, mert adott esetbe azok is tudnak rezonálni, aztán a műhelyfőnök adta a tippet, hogy szedjük le az említett alkatrészt. És lám megszünt a hang. Nála futnak össze a dolgok, szinte mindenről hall ami Toyotával kapcsolatos. Aztmondja egyszer már volt egy ilyen valahol  ::)
Xanyi

Peti

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11887 Dátum: 2008.09.10 19:19:36 »
Nem. Mi szerelők nézegettük alul a kipufogó hővédő lemezeket, mert adott esetbe azok is tudnak rezonálni, aztán a műhelyfőnök adta a tippet, hogy szedjük le az említett alkatrészt. És lám megszünt a hang. Nála futnak össze a dolgok, szinte mindenről hall ami Toyotával kapcsolatos. Aztmondja egyszer már volt egy ilyen valahol  ::)

Aha, értem...

corminho

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11888 Dátum: 2008.09.12 14:22:46 »
Szevasztok!

Keresek jó maszek Toyotás szerelőt aki Budapesten dolgozik.15 éves Corollám menet közben leáll.
Tudnátok ajánlani ilyet?

Köszönettel:
Péter
06-20-9-466-896
corminho@t-online.hu

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11889 Dátum: 2008.09.12 14:24:27 »
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.12 14:31:21 írta kleingy »
         

corminho

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11890 Dátum: 2008.09.12 14:44:23 »
Charlie Bt. vagy Mobil Kft.


Szia!

Köszönöm a gyors segítséget! A Charly bt-vel beszéltem,telephely váltás-kb 3 hét:(  Meg tudnád adni a Ricsi és a Mobil Kft elérhetőségeit?

Kösz:Péter

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11891 Dátum: 2008.09.12 16:45:39 »
Charlie Bt. vagy Mobil Kft.


Szia!

Köszönöm a gyors segítséget! A Charly bt-vel beszéltem,telephely váltás-kb 3 hét:(  Meg tudnád adni a Ricsi és a Mobil Kft elérhetőségeit?

Kösz:Péter

Kattints rá az idézetedben, vagy Klenigy hozzászólásában, a Mobil Kft. nevére!  :innocent:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11892 Dátum: 2008.09.12 16:50:08 »
Priviben mindent lebeszéltünk már.  :-*
         

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11893 Dátum: 2008.09.12 16:56:38 »
Priviben mindent lebeszéltünk már.  :-*
Bocsesz!  :flowers:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #11894 Dátum: 2008.09.13 18:29:44 »
Sziasztok!

Denso IK20-as Iridium gyertyat keresek, itthon hol lehet ilyet beszerezni? Sehol sem talaltam semmit, csak aukcios lejart oldalakat.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb