Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5985076 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #990 Dátum: 2004.07.21 09:15:30 »
Idézetet írta: "whis"
Neki nem számított volna, mert max kapott volna egy kis kék festéket az orrára, de nekem lakatolni kellett volna a fél kocsit. :x  /Meg lehet, hogy agyon is csaptam volna ott az NLK közepén/

Az ilyenek bezzeg nem próbálkoztak a szakadt Trabimmal, azt nem féltettem volna.
Szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy röhögsz rajta egyet és legyen boldog az egy autónyi előnyével.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #991 Dátum: 2004.07.21 09:31:13 »
Idézetet írta: "semmiho"
Valaki esetleg infókat a Corolla TS-sel kapcsolatban? ;(
(Fogyasztás, tapasztalatok, megbízhatóság, stb.) Mennyire képes korrigálni a vezető esetleges hibáit?
Bevallom, a Seat Leon 1.8T FR is tetszik (az ára is viszonylag nyomott a többi sportos autóhoz képest), de tartok is egy kicsit a VW-technikától, ami a családban már okozott csalódást... Viszont Corolla is volt már a családban (majd' 9 évig) és imádtuk! (1.3XLi kombi, '94-es)

Egy fontos kérdés: a most ráncfelvarrott Corollákról nincs hír, hogy esetleg a közeljövőben teljesen új típussal cserélnék le őket? Tudom, talán furcsa ilyet olvasni, de ha vásárolnék, sok évig szeretném használni és egy korai modellváltás erősen ronthatja az autó piaci értékét.

Minden információt előre is köszönök!

Hát, én inkább a corollát venném, bár tényleg tetszetős a leon. Szerintem most 2-3 évig nem fognak új corollát kihozni.
Az új Corolla TS elég jól felszerelt és meg van benne minden, hogy több évig hű szolgád legyen. Biztos szeretni fogod.
Szerintem lehet hinni a gyári fogyasztás adatoknak...
úgyhogy arra támaszkodhatsz
minden elismerésem, ha TS corollát veszel, szerintem állati jó, pláne hogy most 5,7m Ft-ért meg lehet venni
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26342
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #992 Dátum: 2004.07.21 10:07:57 »
Idézetet írta: "baconka"
Sziasztok!A kereklámpás Corolla Liftbackről lenne egy olyan kérdésem, hogy vajon a fordulatszámmérő a felszereltségéhez tartozik-e. Vagy ez függ attól is, hogy Harmony, Terra vagy Luna modellről van szó? Ha igen, akkor melyikben van? Előre is köszi.  [smilie=sm47.gif]

Húha! Azt biztosan tudom, hogy az ikerlámpás liftbackben, - tehát a már VVTi motorosban - mindegyikben benne van. A kereklámpás sedan harmonyban biztosan nincsen. Azt nem tudom megmondani, hogy a kereklámpás liftbackből volt-e harmony, és ha igen, abban benne volt-e a ford.számmérő. Az biztos, hogy a Luna, Terra modellekben van.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26342
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #993 Dátum: 2004.07.21 10:19:32 »
Idézetet írta: "whis"
Először ezzel próbálkoztam, de simán nekem jött volna, mert nem fékezett. A lassításom miatt szerzett vagy egy méter előnyt, így az orra és a bal korlát között már nem fértem el és nem akartam, hogy egy idióta miatt fényezni kelljen a az egész jobb oldalamat.

Ha ő ettől boldog lett, hát legyen.
Hasonló esetekre van egy receptem, pl. jól alkalmazható, ha lelépsz a zebrára, és az autós nem akarván megállni rád ordít; ilyenkor nyugodtan, halkan és mosolyogva közölni kell vele: "azt hittem, hogy Ön egy kulturált, udvarias ember, de úgy látszik, tévedtem. Bocsánat!"
Erre többnyire nem tudnak mit mondani...
music     

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #994 Dátum: 2004.07.21 10:38:51 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "whis"
Először ezzel próbálkoztam, de simán nekem jött volna, mert nem fékezett. A lassításom miatt szerzett vagy egy méter előnyt, így az orra és a bal korlát között már nem fértem el és nem akartam, hogy egy idióta miatt fényezni kelljen a az egész jobb oldalamat.

Ha ő ettől boldog lett, hát legyen.
Hasonló esetekre van egy receptem, pl. jól alkalmazható, ha lelépsz a zebrára, és az autós nem akarván megállni rád ordít; ilyenkor nyugodtan, halkan és mosolyogva közölni kell vele: "azt hittem, hogy Ön egy kulturált, udvarias ember, de úgy látszik, tévedtem. Bocsánat!"
Erre többnyire nem tudnak mit mondani...

Sajnos sokszor még meglepődni sincs ideje az embernek, nem hogy egy ilyen hosszú mondatot elmondani. :(
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #995 Dátum: 2004.07.21 11:28:44 »
"simán nekem jött volna, mert nem fékezett"

Hidd el ő se hülye nem menne neked.
Ezek az emberek elég merészek akár 10 centire is megközelíthet, de lutri amit csinál számít arra, hogy úgyis beengeded viszont ha nem engednéd ő szopna. Nem szabad hagynod magad! Akármennyire is tűnik úgy mintha neked menne azon is van fék és meg fog állni ha nem engeded el!
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #996 Dátum: 2004.07.21 12:11:23 »
Hali Music, a 75 lovas 16 szelepes 1,3-asról nem találtál semmi adatot?

Lehet, hogy tényleg csak az enyém ilyen motoros?

Bár amúgy megnéztem a Starletet a használtautó.hu autókatalógusában, és abban 1332-es 75 lovas motor van 115 Nm-es nyomatékkal. A használtautó katalógusban 75 lovas Corolláról is van adat, igaz ugyanaz, mint a Starletnél.  De hogy lehet, hogy a 88 lovas nyomatéka kevesebb? A gyorsulása jobb bő 1 s-al, a végsebessége 5-el több.

Ott egyébként 96-ig 88 lovas az XLI Sedan változat, 97-ben 75. A nyomaték nőtt, a teljesítmény csökkent, a fogyasztás ugyanaz.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #997 Dátum: 2004.07.21 12:48:45 »
Idézetet írta: "Random_"
Hidd el ő se hülye nem menne neked.
Ezek az emberek elég merészek akár 10 centire is megközelíthet, de lutri amit csinál számít arra, hogy úgyis beengeded viszont ha nem engednéd ő szopna. Nem szabad hagynod magad! Akármennyire is tűnik úgy mintha neked menne azon is van fék és meg fog állni ha nem engeded el!

Ez tuti nem állt meg, még akkor sem, amikor már én álltam, szépen elgurult mellettem. Egy fél autónyi lakatolást-fényezést meg nem ér meg nekem, hogy kipróbáljam megállna-e. Ha nem szólt volna semmit, nem is lettem volna dühös, végülis egy idős fazon volt 4mp-es reakcióidővel, hadd menjen békével. Ha így közlekedik, előbb-utóbb egy Kamaz vagy egy Ikarus levasalja... :x
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #998 Dátum: 2004.07.21 13:46:31 »
Nem kell egresszivnek lenni! En is elengedem az ilyen kocsogoket, jobb magam elott latni, jobban izgulnek ha mogottem jonne, vajon mikor jon nekem hatulrol.
Sajnos rengeteg ilyen ember van itt BP-en foleg, nem sajnalja a roncsautojat vagy ceges kocsijat, inkabb nekimegy masnak, de akkor is megmutatja hogy o feljebbvalo masoknal, es neki elol van a helye.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #999 Dátum: 2004.07.21 13:57:35 »
Idézetet írta: "whis"
Tegnap egy öreg mercis fazon annyira felhúzott, hogy majdnem felrobbantam. Haladtunk egymás mellett, én a bal sávban, ő a jobban úgy kb 30-40-nel, majd neki útfelbontás miatt megszűnt a sávja. Kirakta az indexet és húzódott rám. Gondoltam, hogy nem nézett tükörbe meg oldalra se, rádudáltam és húzódtam a bal padka felé. Ő továbbra sem zavartatta magát jött rám. Aztán hirtelen állóra kellett fékeznem, amikor már nem volt több helyem a korlátig, ő meg 1/3-ig bent a sávomban és láttam, hgy úgysem fog megállni a terelőtábla előtt. Ez még nem is volt elég (először gondoltam, hogy bamba vénember, biztos rosszul lát meg nem is hall rendesen), de aztán átkiabált a lehúzott ablakán át: "Ugye, hogy mégiscsak beengedtél!" Majd befurakodott és elment előttem!!! Na ekkor lett 300 a vérnyomásom! Idióta barom!  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Biztosan túl hamar vette be a viagrát és sietett mielőtt elmúlik a hatása. :lol:  :lol:
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1000 Dátum: 2004.07.21 13:59:08 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Biztosan túl hamar vette be a viagrát és sietett mielőtt elmúlik a hatása. :lol:  :lol:

 :lol:  :lol:  :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1001 Dátum: 2004.07.21 17:30:52 »
Idézetet írta: "whis"
Tegnap egy öreg mercis fazon annyira felhúzott, hogy majdnem felrobbantam. Haladtunk egymás mellett, én a bal sávban, ő a jobban úgy kb 30-40-nel, majd neki útfelbontás miatt megszűnt a sávja. Kirakta az indexet és húzódott rám. Gondoltam, hogy nem nézett tükörbe meg oldalra se, rádudáltam és húzódtam a bal padka felé. Ő továbbra sem zavartatta magát jött rám. Aztán hirtelen állóra kellett fékeznem, amikor már nem volt több helyem a korlátig, ő meg 1/3-ig bent a sávomban és láttam, hgy úgysem fog megállni a terelőtábla előtt. Ez még nem is volt elég (először gondoltam, hogy bamba vénember, biztos rosszul lát meg nem is hall rendesen), de aztán átkiabált a lehúzott ablakán át: "Ugye, hogy mégiscsak beengedtél!" Majd befurakodott és elment előttem!!! Na ekkor lett 300 a vérnyomásom! Idióta barom!  :twisted:  :twisted:  :twisted:


Igazság szerint hasonló csináltam én is talira menet  :oops:  :oops:  :oops:... Útakadálynál egy Peugeot 206 elé vágtam be, viszont jól látszóan volt még közöttünk 3 méter (már hoszirányban  :wink: ... Mégis nyomta a dudát meg csikorgott a gumija......  De viszont nekem tűznöm Kellett Mickey után mert ha lemaradok, magamat ismerve csak a 2006-os találkozóra keveredek oda..... :evil:  :evil:  :evil:
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

ZedIzDead

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1002 Dátum: 2004.07.21 18:24:25 »
Amikor (végre, nagy nehezen) jogsit kaptam, megfogadtam, hogy SOHA nem hagyom magam felidegesedni az autóban a közlekedésen, illetve a közlekedők cselekedetein. Azt hiszem, az ember ezzel leginkább magát bünteti mások bénasága/bunkósága miatt, így egész egyszerűen nem éri meg - ha valaki nagyon erőszakos, inkább beengedem, legyen vele boldog, okos enged, annyira meg soha nem siethetek, hogy az a néhány másodperc számítson. No és persze a saját vezetői teljesítménynek sem tesz jót, ha az ember feszülten ül a volán mögött. Eddig sikerült tartani magam a fogadalomhoz, és bevált, úgyhogy tudom ajánlani mindenkinek :-)

[ZedIzDead]
Toyota Corolla 1.4 HB3a Terra 2003, más néven Becky :-) 9

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26342
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1003 Dátum: 2004.07.21 21:56:53 »
Idézetet írta: "Blasius78"
megnéztem a Starletet a használtautó.hu autókatalógusában, és abban 1332-es 75 lovas motor van 115 Nm-es nyomatékkal. A használtautó katalógusban 75 lovas Corolláról is van adat, igaz ugyanaz, mint a Starletnél.  De hogy lehet, hogy a 88 lovas nyomatéka kevesebb? A gyorsulása jobb bő 1 s-al, a végsebessége 5-el több.

A 75 lovasról nincs adatom, tavalyig nem is tudtam, hogy létezett ilyen. Az, hogy kisebb a max. teljesítmény, de nagyobb a max. nyomaték simán lehetséges: pl. az automata váltós modelleknél is áthangolják a motort ilyesformán. Nem tudom, miért vettek vissza a teljesítményből, valszeg a (Ny-E.-i) környezetvédelmi előírások miatt.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #1004 Dátum: 2004.07.22 07:22:22 »
Idézetet írta: "Apu"
Igazság szerint hasonló csináltam én is talira menet  :oops:  :oops:  :oops:... Útakadálynál egy Peugeot 206 elé vágtam be, viszont jól látszóan volt még közöttünk 3 méter (már hoszirányban  :wink: ... Mégis nyomta a dudát meg csikorgott a gumija......  De viszont nekem tűznöm Kellett Mickey után mert ha lemaradok, magamat ismerve csak a 2006-os találkozóra keveredek oda..... :evil:  :evil:  :evil:

Ha előttem megy, beengedem  8) , nade ha mellettem van, még az irányjelzőjét sem látom  :o
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety